[htds] Marine te Dendermonde Varen, duiken, surfen, roeien, dobberen, snorkelen, enz. met 3®^: Marine 1 Jin tunn 32 - 31.7.1992 - De Voorpost Het is niet meer dan logisch dat in een streek waarin de Schelde een van haar mooi ste sporen door het Vlaamse landschap trekt ook de wa tersport een grote bloei kent. Onlangs opende op het industrieterrein Hoogveld te Dendermonde 'Ceoma Marine' zijn deuren. Gemakkelijk bereikbaar voor de ganse omgeving, wegens de goede invalswegen, heeft deze nieuwe zaak alles om toonaangevend te worden in een ruime regio. Vorige week wekte ze alvast de belangstelling van enkele ongewenste klanten die er 's nachts met waardevol mate riaal vandoor gingen. Georges De Boelpaep en Ma- dy van Keer (vandaar Geoma) hebben er alvast de moed niet om verloren. Zij zijn af komstig van Uezele en had den geruime tijd een zaak in Sint-Amands. Wegens nood zakelijke uitbreiding werd geopteerd voor het industie- terrein van Dendermonde. Boten Georges en Mady hebben zelf hun hart aan de water sport verpand en dat merkje direkt aan die bruingeblaker- de gezichten. Met plezier en veel kennis vertellen ze over hun zaak, terwijl we even een wandeling maken in de rui me toonzalen. Drie indruk wekkende motorboten vul len al direkt een ganse etala ge. 'We zijn importeur voor Be nelux van motorjachten en motorboten BAJA, vertelt Georges De Boelpaep. in dat merk variëren de lengten van de boten van zes tot vijf tien meter. Anderzijds zijn we exklusief invoerder voor Europa van het merk HAR DIN, dat een off-shore boat aanbiedt van 25 voet, aange dreven door eer. 400 pk Mer- cruiser van Chevrolet. We zijn trouwens ook dealer van motoren zoals de Mercruiser, Yamaha en Johnson, in onze ateliers kunnen wij het on derhoud van alle binnen- en buitenboordmotoren verze keren. Een specialiteit is de tuning van V8-buitenboord- motoren. Daarnaast herstel len we casco's, zowel aan de binnen- als de buitenkant. Het herstofferen van de gan se binnenkant stelt voor ons ook geen problemen'. Ergens in ons binnenste hou den we allemaal van water sport. Het komt er alleen maar opaan om de eerste stap te zetten. Wie hier tus sen die boten rondwandelt is al direkt bereid om die stap te doen. Als een matroos Mady Van Keer, die vooral te zien is achter de balie van de winkel, heeft het over de speciale kledij die zo eigen is aan alles wat met water te maken heeft. Ze bedoelt daarmee vooral de vrijetijds- kledij en de specifieke sport - kleding. In de eerste kategorie hoort de 'Week-end'-kollektie van het merk Saint James thuis. Dat gaat van eenvoudige T- shirts tot speciaal materiaal zoals zeemanstruien, die be scherming bieden tegen echt hondeweer en matro- zenjassen met houten kno pen, zowel voor dames als heren. Deze marine-look is niet alleen bedoeld voor op en om het water. Ze is bijzon der geschikt als algemene vrijetijdskledij en zorgt voor stijlvol komfort tijdens bar becues, wandelingen, fiets tochten, garden party's enz. Geoma is bovendien officieel dealer van het merk TBS dat niet alleen kledij aanbiedt maar vooral gespecialiseerd is in sportschoenen en -sok ken. Deze schoenen van de allerbeste kwaliteit zijn handgemaakt. Vooraf wordt het leder met vocht geïm pregneerd zodat ze volko men waterbestendig zijn en dus ook beschouwd worden als ideale wandelschoenen. Dit fraai schoeisel met pittige kleuren is zowat het enige dat toegelaten is om aan boord te dragen. De merken O'Brien, O'Neil en Quicksilver bieden een uitge breid gamma aan 'wet-suits' of natte pakken, zowel voor duikers, zeilers als water skiërs, kortom voor elke tak van de watersport bestaat er een speciale kledij. Voor de zeilers zijn de kleuren wat so berder gehouden met be scheiden wit en donker blauw als hoofdtonen maar voor de waterskiërs bijvoor beeld zijn er kleurrijker pak ken, wat ook meer past in het kader van die spektakulaire sport. Op te merken is wel dat in het najaar deze ganse kollektie watersportkledij naar de ar chieven verhuist en vervan gen wordt door een even uit gebreid gamma sneeuwski- kledij. Uiteraard verdwijnen dan ook de waterski's uit de etalage en worden ze ver vangen door even hoog waardige sneeuwski's. voor elk wat wils Over het waterskiën hebben we het reeds gehad. Ski's zijn er in alle vormen (monoski's bv.) en formaten, maar ook de surfers komen er volop aan hun trekken voor een volledige uitrusting: plan ken, zeilen en pakken. Lief hebbers van kano en kajak worden niet vergeten en ook de duikers, zowel zij die graag snorkelen als degenen die het dieper gaan zoeken, moeten nu niet verder meer gaan zoeken. Het aanbod van Geoma is volledig. In die mate zelfs dat ook de kinderen niet worden vergeten die aan kleinzeilerij willen doen. En nog veel meer... In de ruime toonzalen vindt men niet alleen de specifieke materialen voor de water sport maar ook een uitge breide kollektie bestekken, kookmateriaal en alles wat erbij hoort van het merk ME- LANIA, tevens de naam van het natuurprodukt waaruit de kommetjes, borden en zelfs de glazen zijn gemaakt. Deze produkten kunnen niet alleen aan boord maar ook in de camping gebruikt wor den. Het is hoogwaardig ma teriaal dat antitoxisch, sterk en kleurbestendig is. De gla zen bijvoorbeeld zijn ge maakt van kristalplastic, net echt glas maar onbreekbaar. Kookmateriaal en bestekken zijn van inox en dus bestand tegen zeewater Naast al deze nuttige dingen is er ook een afdeling ge schenkartikelen van een lam- padaire tot een spiegel om het interieur van de boot een eigen karakter te geven. Om het komfort aan boord (of in de caravan) te vergro ten is er ook een ruime keuze dobberen in rubberen of plastic bootjes of op een komfortabele luchtmatras. De Zodiac-zwembaden gaan tot een doormeter van 15 meter. Onbeperkt Het lijkt onbegonnen werk om de talrijke facetten van Geoma te belichten. Toch vinden we nog enkele speci fieke dingen zoals video's om te leren waterskiën. Wie de ze opnamen van ervaren skiërs veel bekijkt, maakt zich ook de natuurlijke bewegin gen eigen en heeft een grote voorsprong als hij zich verder wil bekwamen. Geoma Marine is ook verde ler van de trailers Riba en Ea gle en biedt jetski's met trai ler aan van de merken Yama ha, Kawasaki en Bombardier. Nieuw zijn de kleinere po lyester bootjes van het merk TERHI, geschikt om te roeien, te vissen of zelfs als motor boot. Het is een familieboot voor ieders budget. Tijdens de winter kan de wa tersporter bij Geoma Marine terecht voor de berging en het onderhoud van zijn boot. Een sportieve familie Achttien jaar geleden begon de familie De Boelpaep met surfen en belandde uiteinde lijk bij het varen en skiën. Dat doen ze nu al veertien jaar. in deze laatste discipline be haalde mevr. Mady Van Keer het nationaal kampioen schap snelheid. Dochter Hei di deed het haar in 1990 bij de juniores na. Het kan dus niet anders of deze hart stochtelijke watersporters vertellen met veel animo over hun geliefde sport, waarmee zij elke dag op nieuw te maken krijgen. Maar in feite is Geoma Marine een paradijs voor élke sport man... aan slaapzakken. Doe het zelf In het atelier van Geoma wordt met de beste produk ten gewerkt, maar ook de doe-het-zelver kan er te recht voor bijvoorbeeld de alom gewaardeerde 'SlKKENS'-verf. Deze verven zijn geschikt voor het onder houd van zowel hout. polyes ter, staal als aluminium. De produkten van Sikkens Yachtpaints verfraaien en beschermen uw schip opti maal. Er zijn verfsystemen met één of twee komponen- ten, waterlijnverf, anti-slip dekverf, en de anti-fouling voor het onderwaterschip, die voorkomt dat algen, pok ken en wieren zich kunnen vastzetten. Kortom, voor elke boot en voor elke plaats op die boot is er een uitgekiende verfElke goede yachtsman weet hoe belangrijk het onderhoud van zijn boot is. Een goede doe-het-zelver kan ook een zwembad voor in de tuin kiezen, waarin de kinderen dan lustig kunnen Industrieterrein Hoogveld 24 9200 Dendermonde tel. 052/21.28.28 - fax. 052/21.28.37 Alle dagen open van 9 tot 12 en van 13 tot 18u30 Zondag gesloten, tenzij op afspraak voor boten IMPORTEUR Hardin Boats OFFICIEEL DEALER Mercruiser - Yamaha Riba Trailers \t

De Voorpost | 1992 | | pagina 32