iti-stortkomitee Burst dooft harde maatregelen Aalsterse brandweer snel op de fiets in Zonnebeke Dari en Piccoli bij Meerse Vinkeniers De Voorpost -31.7.1992 - 3 mensen van het anti-stortkomitee van Burst-Borsbeke hebben reeds leger laten uitschijnen dat ze zich bij bepaalde beslissingen niet zullen fcrleggen en dat het menens was, wordt thans aangekondigd in een nieuw mflet dat zowel in Herzele (Borsbeke) als in Erpe-Mere (Burst) ver- reid wordt. De Vlaamse Regering krijgt nog tot 1 september respijt om li positieve beslissing te nemen over het beroep tegen de vergunning voor It aangraven van de vierde put. Als deze beslissing er niet vlug en tegen de fctelde datum komt, zal men de stortzaak met harde maatregelen aan- Ihun aktie tegen het Danckaert- Irt zijn ze nu reeds bijna één jaar Bief tegen het ontginnen van de ■rde put en de aktievoerders vin- i het een geschikt moment om n evaluatie op te maken. Het was in augustus vorig jaar dat men «openbare» akties gestart is let als bijzondere manifestaties «erdere bezoeken aan het provin- ■bestuur, de autokaravaan, de Indeling langs de stortputten, de ■aseierenzoektocht en de mars op jussel die zelfs een ruime weer ink vond in de nationale media, joral door de meer dan duizend waarschriften die aan de be- Jegde minister toen overhandigd |rden. imflet ider het motto «Feiten zijn geen enk [weringen» hebben de aktievoer- 1 :rs onlangs een pamflet verspreid aarin zij de belangrijkste dingen ig eens op een rijtje zetten vooral ndat zij zich houden aan nuchtere iten en niet aan ongegronde be eringen. Naast het bekendmaken Vj in financiële informatie over de 1 rma Danckaert spreken zij hierin v0° ok over de verkoop van de steen- gtei ikkerij aan Koramic-Terca en de oorzitting waaraan zij deelnamen ij de Dienst Vergunningen van het linisterie van Leefmilieu waar zij rote indruk maakten dank zij een istoffeerd dossier met de vele vertredingen vanwege de firma. In die enkele maanden tijd hebben de aktievoerders ook kontakten ge legd met andere aktiegroepen die dezelfde belangen verdedigen, met name anti-stortkomitees uit Zonne beke, Meulebeke en Westmalle. Daarbij kunnen ze thans rekenen op de steun van de Bond Beter Leefmilieu met wie ze samen een nationale perskonferentie gaven. Feiten en beweringen Daar het aktiekomitee de nieuwe groep Koramic-Terca niet ontzag, is deze steenbakkerijreus in het ver weer getreden en reageerde «woe dend» met een advertentie in juni 1.1. Voor deze «rechtspraak» had den de bewuste uitbaters en nieuwe bezitters van de Danckaertsteen- bakkerij ongeveer een miljoen over. De nieuwe firma stelde «slechts twee stortplaatsen in uitbating te hebben die trouwens uitgebaat wbr-~ den in de meest strikte naleving van wet en reglementen». Dit vindt het anti-stortkomitee absurd en bewe ringen die niet op feiten steunen. Dossier Over de toestand van het stortdos- sier is er in feite niets relevants te melden want er is nog geen defini tieve beslissing genomen. Het zit eigenlijk geblokkeerd want men heeft beroep aangetekend tegen de stortvergunning die door de provin cie afgeleverd werd. De zaak is- thans in onderzoek bij de minister van leefmilieu De Batselier die een uitspraak moet maken opdat minis ter Van Den Brande over het lot van put vier zou kunnen beslissen op zijn beurt. De aktievoerders geven toe dat ze nog niets gewonnen heb ben maar daarentegen is er even min «een spade in de grond gesto ken en wordt niet meer gestort». Het is nu bijna een vol jaar dat men wacht op de definitieve uitspraak rond de zaak van put vier. Het ko- mitee vindt dat die er nu vlug moet komen want deze situatie is on houdbaar en men hoeft de zaak niet meer te vertragen want alle dien sten die ermee betrokken zijn, heb ben alle nodige informatie desbe treffend. Voor het komitee hoeft men niet meer te wachten om een uitspraak te doen en de bevoegde instanties krijgen nog wat respijt «Ze moeten de knoop doorhakken, de inplanting van een vierde put afkeuren en de sanering van de an dere putten afdwingen. Het spelle tje heeft voor ons lang genoeg ge duurd. Wij eisen een definitieve ne gatieve uitspraak op 1 september. In het andere geval roepen we een algemene vergadering tesamen op 15 september en stellen we voor over te gaan tot hardere akties.» Wat deze akties inhouden, is nu nog niet geweten maar dat men ze zal uitvoeren staat vast. De aktievoer ders hebben trouwens de steun van een groot deel van de bevolking die alle storthinder kotsbeu zijn. De vo rige akties bewijzen dat ze tot meer in staat zijn en dit met de volle goed keuring van alle omwonenden van de stortputten. (j.v.) Aalst. Ecldy De Backer uit Aalst mag zich degelijk en wel kampioen van België noemen van de brandweerlieden (a) In Zonnebeke streden de Belgische brandweerlieden om het kampioenschap van België voor brandweerlie den in interventiekledij met helm, lange werkbroek en laarzen, op fietsen zonder voethaken. Start en aankomst hadden plaats aan het brandweerarsenaal in de Langemarkstraat. In de kategorie A (beneden 35 jaar) traden 35 brandweerlieden aan. Winnaar werd Geert Demeyer uit Melle. Eddy Debacker uit Aalst triomfeerde in de kategorie B (boven de 35 jaar) waarin 20 deelnemers aan de start verschenen. Tien renners namen deel in de kategorie C (boven de 45 jaar). Hubert Lormans uit Asse werd hier winnaar. Willy Vandepitte van het Zonnebeekse korps behaalde een verdienstelijke tweede plaats.' Op zondag 12 juli werd te Lede door luitenant-bevelhebber J. Gravez het startsein gegeven voor eenzelfde wedstrijd, dit keer met als inzet de Oostvlaamse titels. Koersdirekteur en duivel-doet-al Johny Back, de witte leeuw, zorgde voor een vlot verloop. Prijswinnaars waren de Aalstenaars Eddy De Backer opnieuw naast Marc Van de Velde, Sergeant Van de Maele, Hubert Otten en Marc Costers. In een speciale reeks namen ook leden van de post, rijkswacht, politie, gemeentepersoneel, Rode Kruis en brandweer van Lede deel. Ook ludieke renners en groepen van buiten Lede waren van de partij. (P.H.) I Erpe-Mere. Tijdens zijn akties heeft het Anti-Stortkomitee duidelijk gesteld dat alleen de stortbaronnen gebaat zijn bij het uitgraven van put vier. Daarom lieten ze kinderen liever paaseieren rapen op een groene weide dan (gas)bellen blazen I op een slinkend stort (jv) Aalst. Gehelmd en gelaarsd verschenen de brandweerlieden aan de start te Lede(a) Aalst. Nadien werd er door de 'spuitgasten' verdiend en duchtig gevierd (a) De vereniging ter bevordering van de foto grafie heeft in haar reeks fototipszojuist twee nieuwe kaartjes gepubliceerd met als tema 's vakantietijd is fototijd en kinderen voor de lens. De 'fototipszijn te bekomen bij de fotohandelaar De dienst amusement van BRTN en tea ter bureau VAK gaan tijdens de zomermaan den op zoek naar het ideale Vlaamse Scar lett meisje uit de film 'Gejaagd door de wind'. Kandidaten kunnen informatie in winnen bij VAK, Prins Boudewiinlaan 166 te 2610 Wilrijk 03/440.31.67 Op 28, 29 en 30 augustus Ifeeft voor de dertiende keer hel BEMDfestiva! plaats in Arendonk. Rock en pop sieren het pro gramma. De industriële produklie in ons land daal de in 1991 gemiddeld met 2,3%. Dat is vergelijkbaar met de daling van hel begin van de jaren 80. Alhoewel het aantal deelnemers misschien wat lager ligt dan vorig jaar - toen boekte men rekords van meer dan zeventig vinken - dan lig gen alleszins de zangbeurten heel wat hoger. Bij elke rit kunnen de Meerse Vinkeniers op de beste zan gers uit de streek rekenen en het is vooral Dari die zijn meesterschap toont en bij zijn afwezigheid is er nog steeds Piccoli die zijn plaats aan kop inneemt. Voor de andere goede tangvinken is het meestal een ma gere troost te moeten optornen te gen dergelijke kampioenen. Tot tweemaal toe per- weekend komt de vinkenierster Paula Gillis uit Zwijnaarde naar de zettingen te Mere. Met Piccoli heeft ze er al meerdere triomfen beleefd en ook vorige week stond hij ver voor zijn achtervolgers met zijn 634 wijsjes. Zijn naaste belager was Jef van G. De Cock met 568 deuntjes en één van de meest regelmatige vinken te Mere. Toch volgde Rapid van W. Janssens dicht in zijn spoor met 554 en ook Climax van D. Roelandt met 543 zat ze op de hielen. Moses van S. De Buck (522) en Rambo van M. De Moor (517) zongen voor wat ze waard zijn. Na hen volgden Cesar van F. Van Schandevyl (498), David van Sof. Muylaert (492), Ringo van A. De Smet (484) en Mario van K. Matthijs (431). Bruno van Nath. De Frenne won de promotie met 327 liedjes voor Fil, nogmaals van A. De Smet met 321. Aan de zangbeurten te zien blijken de vinken rasechte nationalisten te zijn want tijdens de 21 julizetting overtroffen ze zich allemaal. Dari van D. De Moor noteerde maar liefst 896 wijsjes op zijn streepstok en eens te meer werd hij gevolgd door Piccoli van P. Gillis die 732 keer op suskewiet riep. Adelbert van R. Van Steenbrugge liet zich niet onbetuigd met 715 en Domper van R. Van Tittelboom haalde net de kaap niet met 698, amper vier deuntjes meer dan Barbara van B. Houtman, terwijl Jef van G. De Cock zich overtrof met 682 wijsjes. Na hen volgden nog een groot aan tal vinken met hoge scores zoals Rosse van E. Van Schandevyl (668), Lippeken van P. Bulens (665), Moses van S. De Buck (577), Dina van E. Van Schandevyl (572). Enkele andere vinken zongen nog om en bij de 500 en Pif van P. Peer- linck moest er 458 zingen om de promotie met één wijsje voorsprong te winnen van Pierre van M. Daens. Delte van O. Coppens (448) en Bru no van N. De Frenne (446) deelden nog in de troostprijzen. (j.v.)

De Voorpost | 1992 | | pagina 3