Pikkeling '92 Folkfestival met stralende oogstfeestomkadering. 4-31.7.1992 - De Voorpost Aalst. Het legendarisch geworden driespan van boer De Croes uit Meldert is reeds 20 jaar een onafscheidelijk beeld op Aalst. Ook 'Nonkel Bobvereerde de Pikkeling met zijn bezoek. Steeds bevriend geweest met de overleden stichter ei de Pikkeling abezieler Lambert Van de Sijpe, wou hij deze jaarlijkse traditie verder in ere houden (a) Aalst. Ook het jonge volkje trok mee naar de veldaktiviteiten. Jong geleerd is immers oud gedaan a N M Opnieuw was de Pikkeling van de Faluintjesstreek tijdens het voorbije weekend een geslaagd oogstfeest, wars van alle kommerciële invloeden. Ook de 23ste editie stond niet los van de rekreatieve potenties van de Faluintjes, de streek gevormd door Moorsel, Meldert, Baardegem en Herdersem, sinds 1977 deelgemeenten van Groot-Aalst. De Pikkeling is duidelijk het uithangbord gebleven en de uitnodiging tot een nadere kennismaking met de Faluintjes. Duizenden dagtoeristen zakten dan ook af naar de feestweide naast het Stieneshof op de wijk Steven aan de Tinnenhoek in Moorsel. Zij kwamen er even de drukte ontvluchten en genieten van het landschappelijk mooie dat deze verste uithoek van Aalst aan de wandelaar te bieden heeft. Ze proefden het Goeleken en de versgebakken ovenkoeken. Ze keuvelden een namiddagje in de zon terwijl folkloristische groepen voor sfeer zorgden. Ietwat minder belangstelling voor de veldaktiviteiten bevestigden de organisatoren in hun reoriëntatie van het geheel, waar het hoofdaksent gelegd wordt op een festival van optredens van groepen uit Europa, Amerika, Azië en Afrika. Zij vertegenwoordigden andere volkeren en kuituren die zich ook nauw met de aarde verbonden voelen. Kan men voor een oogstfeest een beter bindmiddel vinden Stienenshof werd ervaren als een in een uiterst landelijke omgeving ge legen pleisterplaats duidelijk ge schikt om er feest te vieren. Het programma vertoonde een ruime diversiteit waarbij zowel jong als oud aan zijn trekken kwam. Ander maal werd de Pikkeling een onge kunsteld, spontaan doch met vaste hand geleide landelijke manifesta tie waarin zowel de mens van den buiten als de stadsmus zich kon thuisvoelen. De weermakers waren de organisatoren dit jaar bijzonder genadig. Emotionele opening Zoals dit reeds twintig jaar terug gebeurde, trok vrijdagavond Mark De Croes met zijn oogstwagen ge trokken door een driespan van Bel gische trekpaarden van eigen kweek vanuit Meldert naar de opening van de Pikkeling, die traditioneel ge beurt met het afmaken van een bloementapijt op het Moorselse ge meenteplein. Pitje, een ruin van dertien jaar oud, trekt met Bella en Ester, merries van eigen Meldertse kweek, de kar die ook voor het eerst zal deelnemen aan een korte stoet naar de feestweide. Een half uur voor het bloementapijt aan de Sinl-Gudulakapcl te Moor sel moest geopend worden, waren vlijtige handen nog druk bezig met honderden anjers, roosjes, afri- kaantjes en gerbera's in te planten in de grote zandhoop die voorheen was neergestort. Verbrand door de felle zon en deftig in het zweet ge werkt, veegden zij dan ook net op tijd de laatste restjes weg van sten gels, bloemdclcn en zand met de grove borstel. Raadslid Paul Stockman, land- en tuinbouwarchitckt van beroep en tevens voorzitter van de organis erende VVV De Faluintjes, maakte opnieuw van het bloementapijt een zeer genietbaar kijkstuk. Het sym boliseerde de binding tussen de vijf kontinenten, vanwaar deelnemers werden opgenomen in het program ma van de Pikkeling. Kleurige cir kels met het in bloemen gelegde Azië, Afrika, Europa, Amerika en Oceanic omkaderden een vijvertje wat door «Pikkcling-bruggetjes» was verbonden met een eilandje waar een met bloemen omrande graanschoof het centraal punt vormde. Rode gladiolen in een bed van groen omlijstten het geheel. Schoven, netjes op een rij. zorgden voor de achtergrond. De Pikkeling legde dit jaar met zijn programma nog meer dan andere jaren de link naar andere volkeren over geheel de wereld verspreid. Dat bleek al bij de opening van het bloementapijt toen de 50-koppige dans- en muziekgroep Ciudad de Guadalarga uit Mexico zich met een 20-tal Iroqui Indianen uit Canada mengden onder de met boerenzak- doeken getooide plaatselijke bevol king. Voorzitter Paul Stockman dankte de h. Urbain Claeys, kommissaris- generaal van het Vlaamse Sekreta- riaat voor Toerisme voor zijn ver erende aanwezigheid en verzocht hem dan ook, samen met de aanwe zige burgemeester De Maght sym bolisch met het leggen van de laat ste bloemen de Pikkeling '92 te openen. Dit gebeurde onder het keurende oog van heel wat opgeko men belangstellenden waaronder volksvertegenwoordiger Jan Cau- dron - getooid met boerenhoed en bollctjeszakdoek -, vroeger stich- Aalst. El Kholoud, een Mexikaanse zanggroep, zorgde mee voor de zuiderse sfeer (a) Aalst. Veldaktiviteiten worden elk jaar opnieuw op de Pikkeling gedemonstreerd. Nog steeds wordt er gepikt en gemaaid la) Aalst. Een verzameling oude traktoren en landbouwmachines is een blijvend Aalst. Even uitblazen van de vlegeldans (a) attraktiepunt op de Pikkeling feestweide (a

De Voorpost | 1992 | | pagina 4