De Voorpost - 31.7.1992 - 5 mm tend bestuurslid Robert De Pauw - om gezondheidsredenen in rol stoel gezeten - en verschillende raadsleden als Willy Bosteels, Ilse Uyttersprot, Vera Vander Borght, Wim De Pauw e.a. Een korfje met een fles Faluintjesjenever mochten zij als aandenken meenemen. De Mexicaanse groep bracht met zijn tintelende muziek, gespeeld op gitaar, viool en trompet, een warme sfeer. De optocht naar het Stienens- hof werd dan ingezet met de Fa- luintjesmuziekgroep onder de vlag van de Koninklijke Harmonie van Moorsel op kop. Een platte wagen Van Biesen bracht echter een breuk in de aanvankelijk vlotte start van de feestelijkheden. Voorzitter Stockman, die zich reeds een paar weken te pletter werkte voor de or ganisatie van de Pikkeling, stelde bij de aankomst op de hoeve vast dat de tentoonstelling nog lang niet klaar stond. Het werd hem dan ook te machtig en hij stak dan ook zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken. «Het moet mij van het hart. Er zijn een aantal mensen in onze Raad van Bestuur die goed zijn om te praten aan den toog maar er niet zijn als er moet gewerkt worden. Er In de schuur van Stienenshof wer den een aantal kunstwerken ge toond van Anne-Mie Buelens. Af komstig uit Moorsel, studeerde de ze kunstenares aan het Sint-Lucas Instituut. Na het diploma regentes plastische kunsten behaald te heb ben volgde zij verder avondlessen aan de Stedelijke Akademie voor Schone Kunsten te Aalst. Daar be haalde zij de Prijs van de Marnix- ring. Werkend op het ministerie van ekonomische zaken, waar zij wand kaarten tekent, heeft zij van het gra fisch kunstbeoefenen een hobby ge maakt. Patrick Van Biesen daarte genover, eigenaar van Stienenshof, tredende groep «Zakdoek» nog werd opgevijzeld en nadien werd overgenomen door de meeslepende muziek van «The Children of Lieu tenant Schmidt» uit Oekraïne. La ter op de avond steeg deze nog ten top met de folkgroep Juice of the Barley, die duidelijk veel om gerste nat gaven. Heroriëntering Het werk van de boer en het echte oogstgebeuren van vroeger vormt niet langer het hoofdpunt van het Pikkeling-gebeuren. De Pikkeling- traditie gaat duidelijk een andere sers laat de Goelekens welig vloeien en een professionele muziekinstal latie maakt het geheel af. Het pu bliek kijkt passief toe en geniet van het goede weer. Kinderen leven zich uit in het hooi en het stro en dansen op het podium. Zij smaken de oogstvreugde voluit. Ondertussen waren op de belen dende akkers de veldaktiviteiten aan de gang. De belangstelling hier voor is sterk verminderd. Nog wel dankbaar terrein voor amateur-fo tografen om «een kiekje uit de goe de oude tijd» vast te leggen is het vroegere centrale gebeuren, meer wen en is verder in het jaar niet meer te verkrijgen. Vedette van de Faluintjesgastrono- mie blijft nog steeds de «ovenkoek». Er kunnen er nooit genoeg van ge bakken worden. Reeds vrijdag van bij de aanvang werd het rijtje schui ven om er aan te geraken. Niette genstaande de speciale mobiele bakoven die er om het kwartier 160 debiteert, bleef het ook zaterdag en zondag de hele lange namiddag en avond aanschuiven om die heerlijk heid te bemachtigen. Gewoon met smout maar eveneens met gezieden «geregeld», met gestoomd spek, J r 1 .ui "ft Aalst. Schilderijen en akwarellen van eigenaar Stienenshof, Patrick Van Aalst. De reuzen van Baardegem namen deel aan de stoet op vrijdag. Ze Aalst. Ook indekunstuitingen van bewoners van de Faluintjesgemeenten, blijft Biesm en van Anne-Mie Beulens werden in de schuur van het hof tentoon r*-i.»-/-> het Belgisch trekpaard nog vaak centraal staan (a) verpersoonlijkten de overige gemeenten van de Faluintjesstreek (a) gesteld (a) iid Aalst. Kroqui Reservate Dance Group, autochtone Indianen uit Canada, brachten jun kultuurbeleving naar Moorsel over (a) Aalst. De mobiele bakoven van de VW Faluintjes stond weer geen seconde stil (a) waarop de drie reuzen van Baarde gem waren gemonteerd werd ge trokken door een puffende oude traktorvan smid De Boeck uit Baar degem. Boeren uit de streek en stadsmensen als boer verkleed, met daartussen Mexicaanse mannen met breedgerande sombrero's in ty pische klederdracht en vrouwen in kleurige en zwierige rokken en bloezen, met opgezette klcurlinten versierde haartooi. De in daimleder geklede Canadese Indianen trok ken samen met het Meldertse drie span mee in de optocht. De geplande opening van de ten toonstelling van kunstwerken van de hand van Anne-Mie Buelens en eigenaar van de feest hoeve Patrick zijn er zelfs bij die dan nog het lef hebben om eens te komen lachen. Ik zal er mijn lessen uit trekken voor de toekomst. Het technisch komitee heeft ons zelfs geboycot. Voor onze realisaties zullen we verder geen be roep meer doen op de diensten van de stad Aalst. Het gaat niet op dat de burgemeester, die deel uitmaakt van de Raad van Bestuur, in drie jaar tijd nog geen enkele keer naar een vergadering is geweest», ver klaarde hij. Kommissaris-Gcneraal voor Toerisme Urbain Claeys hield er niettegenstaande alles toch aan de tentoonstellende kunstenaars voor te stellen en enkele bemoedi gende woorden als hart onder de riem te steken. werd geboren in I960. Een tiental jaar geleden is hij beginnen tekenen en schilderen en is zich verder gaan bekwamen aan de Akademie te Dendermonde. Het onderwerp staat bij hem nooit centraal maar het is er hem om te doen in een kleurenspel een impressie weer te geven van de boerenomgeving. Burgemeester De Maght, die aan wezig was bij de opening van het bloementapijt, kwam even te laat om de woorden van Stockman te horen. Het kleine incident werd dan ook vlug weggeblazen door de Ko ninklijke Harmonie van Moorsel en na een paar Goelekens en enkele ovenkoeken was de feestelijke, ge moedelijke sfeer er, die door de op- Aalst. Mexikaanse, Spaanse, Zaïrese, Chinese, Tibetaanse, Bulgaarse, Boliviaanse...muziek maakten van de Pikkeling 92 een overgetelijk kuituurfestival (a) richting uit. Sommigen betreuren een omkadering van het folkfesti- met kop, met vla, met een witte of het afzwakken van de waardering valgebeuren op de feestweide ge- zwarte pens. het viel allemaal even voor de landelijkheid en het in ere worden. De Pikkeling is duidelijk sterk in de smaak, houden van haar traditie, waarden omgebogen naar een internationaal (p.h.) die vooral de aanzet zijn geweest zang- en dansfestival. Het belang voor de onlangs overleden bezieler stellend publiek is echter gebleven. Lambert Van de Sijpe om de Pikke ling op te starten. Dit is echter 23 De gelegenheidsgastronomie wordt jaar geleden en duidelijk gaat de nog steeds even hoog ingeschat, belangstelling van het grote publiek nu wel uit naar «eens iets anders». Gastronomie Zaterdag en zondag zakten dan ook al kort na de middag heel wat Pikke- ling-gangers naar Moorsel af. Het podium op de weide bood een inter nationaal programma. De zuiderse sierlijkheid van de optredende groepen was bekoorlijk. De vreug de van de lachende zangers en dan- Wanneer Vlamingen samenkomen moet er in de eerste plaats gedron ken en gegeten worden. Drank was er o.m. op de Pikkeling met het Faluintjesbier Goeleken. Een don kerbruin vocht, gebrouwen te Wie- ze en met een smaak tussen Roden- bach en Trappist. Jaarlijks wordt dit speciaal voor de Pikkeling gebrou- Aalst. Aangebracht tegen de Sint-Gudulakpel blijft het prachtig bloementapijt een uitstekende uitnodiging naar het Pikkelingsfeest toe, dat van daaruit met oordeelkundig aangebracht bewegwijzering iedereen vlug naar de feestweide bracht (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 5