H<«'//</f De Voorpost - 31.7.1992 - 7 de grootste attraktiepool van de Tulpenstraat). gerief, laarzen, schoeisel dat tegen de regen kan en aangepaste kledij. Inschrijvingen kunnen gebeuren bij Johan Heirman, tel. 053/21.64.44 of 053/80.80.75. 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummer: 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Dr. W. De Cock, Eikstraat 15, Aalst. Tel. 77.33.22: vanaf vrij dag 31 juli om 20 u. tot en met maandag 3 augustus om 20 u. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen nummer: tel. 053/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. M. Van Mulders, Kerkhof straat 2, Wieze. Tel. 053/ 77.80.90: zaterdag 1 augustus en zondag 2 augustus. Nieuwerkerken Dr. G. Van de Winkel, Kloos terstraat 1, Mere. Tel. 053/ 83.66.88: zaterdag 1 augustus en zondag 2 augustus. APOTHEKERS Van zaterdag 25 juli om 9 u. tot zaterdag 1 augustus om 9 u.: Premereur, Boterstraat 6, Aalst. Potiau, Dorpsplein 24, Nieu werkerken. Verschoore, Steenweg naar Aalst 6, Hofstade. Daem, Gravenbosstraat 81, Liedekerke. De Dobbeleer, Kouterbaan 59, Ninove (Okegem). Van zaterdag 1 augustus om 9 u. tot zaterdag 8 augustus om 9 u.: De Vos, Geraardsbergsestraat 46, Aalst. Boonants, Dorpsstraat 135, Er- pe. Cooreman, Molenkouterstraat 5d, Meldert. Van de Velde, Elfdagwand- straat 24, Welle. Roeland, Hollestraat 2? Aai- gem. Van Gyseghem, Brusselstraat 63, Ninove. De Doncker (tot 7 augustus 19 u.), Brusselbaan 90, Hekel- gem. DIERENARTSEN Dr. J. Van Thuyne, Brussel- baan 246, Hekelgem. Tel. 053/ 66.02.27: zaterdag 1 augustus en zondag 2 augustus. TANDARTSEN Crokaert, Oudenaardsesteen- weg 835, Burst. Tel. 053/ 62.50.13: zaterdag 1 augustus^ van 14 tot 16 u. en zondag 2 au gustus van 9 tot 12 u. VERPLEEGKUNDIGEN W. De Smet, Weverijstraat 57, Aalst. Tel. 053/80.14.28: zater dag 1 augustus en zondag 2 au gustus. Antigifcentrum: 02/345.45.45. AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55. Aalst. Pannekoeken, boekwijtkoeken, ovenkoeken...Faluintjesgastronomie op zijn best (a) Aalst. De stedelijke brandweer waakte (a) op de verpakking. De bestrijding van de ratten mag door de betrok ken zelf uitgevoerd worden, of mag ook aan derden worden toever trouwd. Als particulier, wendt U zich tot de dienst Volksgezondheid: tel. 053/ 73.22.40-053/73.22.41. Medewerkers van de dienst komen ter plaatse en geven het nodige ad vies om de ongewenste dieren te verdedigen. (De stad voert in prin cipe nooit zelf ontrattingen uit op privé-terreinen, tenzij men oor deelt dat de ratten in zulk groot aantal aanwezig zijn, dat zij een ge vaar betekenen voor de bewoners.) Indien de aanwezigheid van die knaagdieren op privé-terrein te wij ten is aan de nabijheid van bv. rio len, afvoerkanalen, opslagplaatsen enz. dan zullen de stadsmedewer- kers die openbare plaatsen ontrat- ten. Ongedierte verdelging Door de ontsmettingsploeg van de dienst Volksgezondheid wordt op georganiseerde wijze aan ongedier- teverdelging gedaan. Daar bepaal de produkten schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid, wordt aan de bevolking gevraagd het lokaas en de kisten waarin het lokaas wordt gelegd niet aan te raken. Teneinde een beter idee te krijgen van de infestatiedruk wordt ge vraagd aan de bevolking de dienst te verwittigen wanneer ongedierte op openbaar domein wordt opgemerkt. Dienst Volksgezondheid tel. 053/ 73.22.41. Wij zullen doorgaan 23e SINT-JOBSFEESTEN op vrij dag 7, zaterdag 8 en zondag 9 augus tus 1992. Reeds vóór Wereldoorlog II wer den in de hovingen van het Kapucij nenklooster te Aalst op Sint-Job "Vlaamse Kermissen" ingericht ten voordele van de missies. Deze gekende, drukbezochte "Vlaamse kermissen bij de Paters" kregen een verlengstuk onder de benaming"Sint-Jobsfeesten" toen in 1970 de parochie Sint-Antonius werd opgericht. Belangrijkste publiekstrekker daar bij is"de prondelmarkt" die op voorstel van Edmond Van Tittel boom sinds 1980 werd ingelast en onder zijn impuls is uitgegroeid tot feesten. De bezoekers die ieder jaar in gro ten getale komen opdagen genieten verder van heel wat vermakelijkhe den, 'n lekker ijsje of pannekoek, 'n verfrissend pintje, 'n parelende champagne, 'n klassewijntje, 'n smakelijk etentje en noem maar op... Ook dit jaar mag een massale be langstelling worden verwacht. Programma Sint-Jobsfeesten 1992 Vrijdag 7 augustus 1992 20 uur: Grote belotwedstrijd, 15.000 fr. geldprijzen. Zaterdag 8 augustus 1992 13.30 uur: - 13e Prondel- en Antiekmarkt - Muziekanimatie:"Professional Sound Systems" - Optreden scoutsgroep Sint-Kristoffel - Restaurant van 18 uur af Zondag 9 augustus 1992 13.30 uur: - 13e Prondel- en Antiekmarkt - Muziekanimatie:"Professional Sound Systems" - Tekenwedstrijd voor kinderen 14.30 tot 18 uur: - Optreden"Duo Belgreco" - Restaurant van 17 uur af Zaterdag en zondag doorlopend: attrakties, springkasteel, bodega, café, ijssalon, Openbaar vervoer De Vlaamse Vervoermaatschappij 'DE LIJN' meldt dat ingevolge we genis- en rioleringswerken aan de Molenstraat en Babbelaarstraat te Hofstade (Aalst), de bussen van de lijn 57d Aalst - Overmere - Loke ren vanaf dinsdag 4 augustus 1992 tot vermoedelijk eind november vanaf Drapstraat via Babbelaar straat - Eeckhoutstraat - Kluizen- straat - Rijksweg N41 - Steenweg op Dendermonde en Hoogstraat (in beide richtingen) in omleiding zullen dienen te rijden. De halte Hofstade, Overbroek- straat is afgeschaft. De reizigers van de halte Hofstade, Babbelaar worden verwezen naar de halte Eeckhout, terwijl deze van de halten station en St.-Annastraat verwezen worden naar de halten ge legen op de Hoogstraat (van de lijn 57/a/2 Aalst - Dendermonde en stadslijn 5 Aalst Station - Hofstade De Vlaamse Vervoermaatschappij 'DE LIJN' meldt dat, ingevolge ver- beteringswerken aan de Klaarhaag- straat te Meldert (Aalst), de bussen van de lijn 61a Aalst - Meldert - Asse vanaf dinsdag 4 augustus 1992 van Groenstraat via Kammestraat - Elderbergstraat - Europastraat en Hoogstraat in omleiding dienen te rijden. De werken zullen vermoedelijk 170 werkdagen duren. Gedurende deze werken zijn de hal ten Meldert Klaarhaag en Kokerij Donderdagnamiddag: Frans (groep 3). Donderdagavond: Russisch (begin ners) en Chinees (gevorderden). Ben je geïnteresseerd, wacht dan niet om in te schrijven, het aantal deelnemers is beperkt! Inlichtingen gratis en onbeperkt te verkrijgen op het sekretariaat. Alle lessen hebben plaats in Cen trum Netwerk, De Ridderstraat 28, 9300 Aalst. Frans in de VDAB: talen als troef Trefcentrum voor Werklozenwerking De kursussen ingericht in het Stede lijk Trefcentrum voor Werklozen- werking en Vrijetijdsbesteding, Driesleutelstraat 49-53, 9300 Aalst, hernemen op maandag 7 september 1992. Inlichtingen en inschrijvingen vanaf 19 augustus. Tel.: 053/ 70.34.76. Kursussen Omschakelen in Aalst JE WEREN KAN JE LEREN: Voof vrouwen die verandering willen brengen in hun relaties en die hun zelfvertrouwen willen verhogen. Aan volgende punten wordt ge werkt: jezelf beter leren kennen en waard'eren - leren opkomen voor jezelf - verbeteren van de kontak ten in je eigen omgeving - hoe nieu we kontakten leggen - ontspannen en je werk beter leren organiseren - uitzoeken wat je wil en konkrete plannen maken. Dagkursus te Aalst, 12 dinsdagen van 22 sept, tot 1 december 1992. Telkens van 9.00 tot 16.00 u. (niet tijdens schoolvakanties). START JE EIGEN ZAAK: Voor vrouwen die overwegen zelfstandi ge te worden. Het informatieve ge- IU\ Wekelijkse rustdag Ter gelegenheid van de jaarbeurs heeft het College van Burgemeester en Schepenen besloten een algeme ne afwijking voor het ganse grond gebied van de stad toe te staan, wat betreft de toepassing van de gelden de beschikkingen op de wekelijkse rustdag. Deze afwijking geldt voor de periode van zaterdag 22 tot en met maandag 31 augustus 1992. Hinderlijke knaagdieren De eigenaars of bezitters van boer derijen, restaurants, klinieken, op slagplaatsen, waterlopen, fabrieken of gelijk welk ander goed, waarop de aanwezigheid van ratten is vast gesteld dienen gedurende de perio den maart-mei en oktober-decem- ber de ratten bij middel van lokazen en strooipoeders te bestrijden. De eigenaars of uitbaters van stort plaatsen, slachthuizen, vilbeluiken, uitmondingen van riolen of andere terreinen die als gunstige verblijven van ratten bekend staan, dienen een permanente en bestendige bestrij ding van de ratten te verzekeren. Als bestrijdingsprodukten moeten lokazen en strooipoeders op basis van in de handel te verkrijgen of zelf bereide anticoagulaten gebruikt worden. Die produkten moeten aangewend worden zoals vermeld Aalst. De in België aanwezige Albanese vluchtelingen zijn biezonder dankbaar. Zij ervaren in Vlaanderen een breed openstaand hart voor de Albenzen, een volk in verdrukking. Vriendschap is hier geen ijdel woord (a) Aalst. Het bloementapiit op het gemeenteplein te Moorsel symbolizeerde de binding van de Pikkeling met de verschillende werelddelen van waaruit deelnemende groepen aan het folkfestival afkomstig waren (a afgeschaft. Kursussen in Netwerk Op 1 september start Centrum Net werk zijn nieuw kursuseizoen. Als koplopers twee informatica- reeksen. Dinsdag 1 september, gespreid over 10 avonden, Systeembeheer-Com putergebruik, MSDOS-Windows з.1. Bijdrage: 6.600/5.950 fr. Telkens van 19.30 u. tot 22.00 u. - 10 dinsdagavonden. Begeleiding: Philippe De Schrijver. Woensdag 2 september begint de reeks Tekstverwerking - Word Per fect 5.1. Deze kursus wordt gespreid over 7 weken, telkens op woensdag van 19.30 u. tot 22.00 u. Bijdrage: 4.600/4.150 fr. Begeleiding: Philippe De Schrijver. Het volledige lessenpakket van de ze twee reeksen is te bekomen op het Netwerksekretariaat. Beide kursussen richten zich zowel tot be ginners als tot personen die reeds een basis WP-opleiding achter de rug hebben. Inschrijven is noodza kelijk. Donderdag 3 september herbegint de kursus Afrikaanse dans o.l.v. Keyssi Bousso (rasechte Senega- lees). Dit seizoen wordt er in twee groepen gewerkt, beginners en ge vorderden. De lessen blijven door gaan op donderdagavond en lopen om te beginnen tot eind november (12 lessen dus). Voor de beginners is er donderdag 3 september, van 20.00 u. tot 21.00 een open les. Gevorderden tel kens van 21.15 u. tot 22.15 u. Bijdrage voor 12 lessen: 2.650/2.400 fr. (Netwerkleden). Ook de taalkursussen zijn terug. Je kan iedere avond in Netwerk te recht om één of andere taal aan te leren of om nog beter te leren. Op een niet klassikale manier wordt een vreemde taal aangeleerd. Door te luisteren, te kijken en te hande len wordt het denken in een andere taal gestimuleerd. Je leert er de taal eerst en vooral spreken en dit in een ontspannen en aangename sfeer. Wekelijks vanaf maandag 21 sep tember. Maandagavond: Frans (beginners) en Engels (reeds noties v/d taal). Dinsdagavond: Duits (reeds noties v/d taal). Woensdagavond: Frans (groep 2). In het kader van het Impulspro gramma richtte de VDAB-Beroeps- opleiding van Denderleeuw van 9 maart tot 12 juni 1992 een dagkur sus Frans en Engels in. Om in aan merking te komen voor deze kursus moest men, ten eerste, een hoger diploma hebben en, ten tweede, uit één van de Impulsgemeenten (Hfer- zele, Haaltert, Geraardsbergen, Lierde, Brakel) komen. Het was de bedoeling de werkzoe kenden met een extra taal een bete re plaats op de arbeidsmarkt te ge ven. De aandacht lag dan ook uit sluitend op bruikbaar Frans en En gels. Grammatikale regels werden in het kort herzien, maar de klem toon lag op het inoefenen van dag dagelijkse omgangstaal. Specifieke kennis zoals telefoneren, afspraken maken, presentaties houden, enz., maar ook erg veel konversaties hou den waardoor de kursisten zich meer op hun gemak voelen in die vreemde taal. Na het verlof (3 augustus) start een nieuwe dagkursus Frans, deze keer voor mensen met uitsluitend een humaniora-diploma. Voor meer inlichtingen kunt u te recht bij de VDAB-Beroepsoplei- ding, Steenweg 355, 9470 Dender leeuw (tel. 053/66.28.01). Naar de kinderboerdenj"Diggie" te Brakel Het vijfde werkjaar van het Kinder atelier Vredeshuis, Zonnestraat 26 te Aalst, loopt ver ten einde. Van maandag 17 augustus tot en met vrijdag 21 augustus gaan zij dan ook voor de vijfde maal naar de kinder boerderij "Diggie" aan de Diggie- weg 14 te Brakel. De eerste 25 kinderen die inschrij ven kunnen meegaan. Er wordt ver trokken op 17 augustus om 9.30 u. stipt aan het Vredeshuis. Men keert terug op vrijdag 21 augustus om 18 uur eveneens aan het Vredes huis. Deelnameprijs is 4.000 fr. per kind, daar zit inbegrepen: eten, drank, overnachtingen, verzekering, ver warming, knutselmateriaal, kortom alles. Wat gaat men er doen? Dieren eten geven, koeien, melken, stallen uit mesten, speurtocht, brood bakken, paardrijden, tuinwerken, timme ren, spelenmarkt, kampvuur en nog veel meer. Men moet wel zorgen voor slaapzak, kussensloop, toilet- deelte behelst wettelijke verplich tingen, financieringsvormen, het sociaal statuut van de zelfstandige, principes van boekhouden en fiska- liteit... maar verder komen ook aan bod: marktonderzoek, profiel van de zelfstandige, onderzoek van uw vaardigheden, stresshantering, om gaan met klanten, enz... Zelfstandi gen komen getuigen in een panel. Tenslotte wordt een ondernemings plan opgesteld met kostenoverzicht en haalbaarheid. Kortom, u wordt begeleid bij het nemen van een verantwoorde be slissing. Dagkursus te Aalst: 10 dagen van 18 november tot 17 december '92, telkens van 9 tot 16.00 u. Inlichtingen: vzw Omschakelen, Uitbreidingsstraat 498, 2600 Ber- chem. Tel.: 03/230.54.72. Wielertoeristenclub De Faluintjes Vorige zaterdag arriveerden rond zeven uur de vijf moedige leden van de Wielertoeristenclub De Faluin tjes, van hun moedige fietstocht van Meldert - Lourdes - Meldert. Aan het klublokaal"Bij Herman" aan het Dorp 1 hing die dag ook een prachtig versierd welkomsbord en werden zij opgewacht door vrien den en clubleden. Voorafgegaan door motor met waarschuwingslicht en begeleid door enkele volgwagens arriveerden zij vergezeld van een toeterkoncert op het Meldertse dorpsplein. Vele herinneringen zullen nog op gehaald worden op het JAAR LIJKS EETFESTIJN, dat doorgaat op 1 augustus van 18 tot 23 uur, door de Wielertoeristenclub De Fa luintjes ingericht. Op de barbecue worden op de binnenkoer van café "Bij Herman", Dorp 1 te Meldert haringen gebakken met pellepatat- ten. Iedereen is welkom en kaarten voor dit eetfestijn kunnen bekomen worden in het lokaal"Bij Herman" en bij alle leden van de wielertoeris tenclub. Met het Vredeshuis op uitstap Op 20 augustus boottocht naar het Hellend vlak van Ronquières. Met de bus tot Nijvel en dan de boot op. Prijs: ongeveer 650 fr. per persoon. Op 23 augustus fiets- en wandel tocht naar Brakel, Bois de La Lou- vière.

De Voorpost | 1992 | | pagina 7