Vrouw verslaat mannelijke hengelaars bij Meerse Lijnvissers 8-31.7.1992 - De Voorpost An,vi att/„ I w Aalst. De 2U-tonner van Hongaarse afkomst brengt kleding en m steeds te einden in de Leem om eén kZ%d7l^en(a7 materiaal samengebracht door Je Vlaams-Albanese Vriendschap „aar Mace- Opvang voor beperkte duur Nieuwbeekstraat 3, 9300 Aalst, tel. 053/78.00.19. Open: tijdens de maanden juli en augustus: ma. van 9 u. tot 17.30 u.; di. van 9 u. tot 17.30 u.; wo. van 9 u. tot 17.30 u.; do. van 9 u. tot 17.30 u.; vr. van 9 u. tot 18.30 u.; za. van 9 u. tot 13.00 u. 50 fr./uur en 30 fr./lqpend half uur. Voor kinderen van 3 maand tot 6 jaar. Zitdag Rijksdienst voor Pensioenen (werknemers) Elke derde dinsdag van de maand van 14 tot 15.30 uur, in de Sociale Dienst, Grote Markt 3, Aalst. Wandelen met VTB-VAB Op zondag 9 augustus wordt er ge wandeld te Aaigem-Sint-Antelinks. Samenkomst eveneens aan de Sint- Annazaal om 13.30 u. en vertrek te Aaigem op het kerkplein te 14 uur. Na de wandeling barbecue en drank voor slechts 100 fr. 22ste Centrumfeesten '92 Net zoals alle volkssporten heeft ook de hengelsport de laatste jaren een evolutie ondergaan en dit is steeds meer merkbaar tijdens de wedstrijden. Het hengelpubliek van de Meerse Lijnvissers doet wel mee aan sommige vernieuwingen maar de meeste vissers houden het toch bij de traditionele manier en gebruiken materiaal dat binnen de financiële mogelijkheden blijft want vooralsnog beschouwt men het als een zuivere hobby. Dit is onlangs nog gebleken tijdens de jaarlijkse marathonvissing op de Bieze- putvijver in de buurt van het Blauwbos. Rond de visvijver zaten op 21 juli ruim tachtig hengelaars voor een marathon van tien uur. Het hengel publiek was duidelijk heel verschei den met enkele vrouwen, juniors, veteranen en de andere clubleden. Het loonde opnieuw de moeite om deel te nemen want tegenover de vorige jaren was de prijzenpot nog maals gestegen en bereikte maar liefst 180.000 fr. in speciën en in natura. Het is echter niet zozeer voor de prijzen dat de clubleden uitpakken alhoewel het op deze dag wel sterk de moeite loont. Toch blijft het voor hen een rekreatieve bezigheid. Nieuw systeem Door de ondervinding van de vorige edities van de marathon heeft het bestuur moeten uitkijken naar een andere formule. Waar men vorige jaren maximum honderd deelne mers toeliet, had men vastgesteld dat dit nog iets te veel was om elk zijn kans naar behoren te laten gaan. Ook andere kleine problemen verplichtten de organisatoren om de «inleg» tot 200 fr. op te trekken en aan de laatst geklasseerden nog 500 fr. te schenken in plaats van 1.000 fr. zoals voorheen gebeurde. Hiermee heeft het bestuur vooral willen voorkomen dat bepaalde hengelaars «zich komen opstellen, praktisch niet komen om te vissen en alleen maar om hun prijs van 1.000 fr. af te halen». Dit systeem vond men niet gezond en met dc nieuwe formule is gebleken dat ze een positief resultaat bereikt heb ben. Thans zaten de hengelaars ver der van elkaar verwijderd en stoor den mekaar nauwelijks. Dankzij de talrijke sponsors kon den ze een interessante prijzenpot verdelen en wie bij de eersten was kon voor één keer met heel wat zakgeld huiswaarts keren. Volgens het bestuur van de Meerse Lijnvis sers is dit een prachtig geschenk voor hun leden want alles gaat inte graal naar de deelnemers. Een vrouw Wie denkt dat de hengelsport uit sluitend aan de mannen voorbe houden is, heeft het deerlijk mis want bij de Meerse Lijnvissers zijn ook verschillende vrouwen aange sloten. Eén keer per jaar mogen ze het zelfs onder elkaar «uitvissen» want ook voor hen wordt er jaarlijks een wedstrijd ingericht. Dat ze evenzeer met de hengel weten om te gaan, is nog maar eens bewezen tij dens de marathonwedstrijd op de nationale feestdag vermits Christ. Scholliers uit Wanzele niet met lengten maar met kilo's vis haar me devissers versloeg. In tien uur tijd haalde zij 12,120 kg. vis boven ter wijl haar naaste konkurrent, M. Callebaut uit Haaltert 8,590 kg. aan de haak sloeg. Chr. Perrcman uit Herderscm werd derde met 7,780 kg. en dan volgde de eerste Mcrenaar, P. Baeyens met 7,6 kg. W. Van Den Bossche haalde 7,160 kg. uit de vijver en G. Jans- sens 6,180 kg. In hun spoor werd B. Minnoodt achtste met 5,520 kg. en hij was meteen de eerste veteraan. Ook D. Paridaens en D. Van Der Meirsch haalde nog net vijf kilo gram vis boven en L. en B. De Mul der respektievclijk 4,590 kg. en 3,570 kg. Dino De Landsheer 3,280 kg„ gevolgd door twee veteranen, Fr. Hendrickx en R. Van Den Eyn- de die iets meer dan drie kg. visten. Tussen dc twee en drie kg. werd er achtereenvolgens boven gehaald door Fr. Baeyens, D. Fouquet, B. Ceulcbrocck, W. Roland, P. De Mol, P. Van Hauwermciren, G. De Troyer, E. Van Cauwcnbergh, M. Paridaens (eerste junior), O. Cop- pens, A. Fosselle, P. Van Snick, I. De Vos, G. De Clercq en P. Dumou- lin. Als tweede junior werd K. Hey- vaert 35ste gerangschikt en de twee de vrouw, Mir. Lekimc 60ste. Elke hengelaar viste tijdens de ma rathon zoals het hem best lag maar het sukscs hangt uiteraard ook af van verschillende omstandigheden. Er zijn hier geen absolute regels die onfeilbaar werken maar toch moet men ervaring hebben en «kunnen vissen». Vangstkansen kunnen ook van andere omstandigheden afhan kelijk zijn maar een goed resultaat wordt bereikt door de juiste keuze van het materiaal en het aanlokken van de vis. Uiteindelijk blijft de hen gelsport een heilzaam tijdverdrijf voor wie er het nodige geduld voor kan opbrengen. Dat er nog veel ge- duldigcn zijn, hebben de ruim tach tig deelnemers tijdens de urenlange marathonwedstrijd ten volle bewe zen. (j.v.) Aalst. Mevrouw Christiane Rowies wordt door volksvertegenwoordiger Jan Caudron verdiend in de bloemetjes gezet. Meer dan een half jaar stelt zij haar magazijnen gratis ter beschikking voorbewerking en opslaan van hulpgoederen (a) Openingsuren Ambulante Dienst - Sociale Zaken Na het definitief in druk geven van de brochure"Aalst '92" werden de openingsuren van de Ambulante Dienst - Sociale Zaken aangepast. De uurregeling die in de brochure staat vermeld (p. 19 en 55) is niet meer juist. De exacte spreekuren in de diverse dienstcentra zijn de volgende: - iedere woensdag van le tot 15e van elke maand: BAARDEGEM 8.30 u. tot 9.45 u. MELDERT 10.00 u. tot 11.30 u. EREMBODEGEM13.30 u. tot 15.30 u. NIEUWERKERKEN16.00 u. tot 18.30 u. - iedere woensdag van 16e tot het einde van de maand: MOORSEL 8.30 u. tot 9.45 u. HERDERSEM10.00 u. tot 11.30 GIJZEGEM 13.30 u. tot 15.30 u. HOFSTADE16.00 u. tot 18.30 u. Permanente begeleiding in sport- klimzaal Tragel Vakantietarieven in de sportklim- zaal Gedurende de vakantiemaanden zal de indoor-sportklimzaal in sportcentrum Tragel elke dag open zijn van 14 tot 23 uur. De monito- renploeg van de klimzaal zorgt voor een permanente aanwezigheid van begeleiding voor degenen die nog nooit geklommen hebben. Speciaal voor de vakantiemaanden werden er opnieuw 3-beurtenkaar- ten ingevoerd. Voor slechts 500 frank kan men met zo'n kaart 3 avonden komen klimmen. De huur van het materiaal is in de prijs inbe grepen. Het jeugdtarief is eveneens van toe passing tijdens juli en augustus; -16-jarigen betalen dan slechts 200 frank (materiaalhuur inbegrepen) voor een namiddag klimmen (van 14 tot 18 uur). De Sportklimzaal is bereikbaar in het sportcentrum Tragel Sport, Tragel 6 te 9300 Aalst, tel. 053/ 71.04.79. Nu inschrijven voor Herdersemse playbackwedstrijd In Herdersem komen de 22ste Cen trumfeesten erweer aan. Op zatere- dag 15 augustus om 20 uur gaat in het Parochiaal Centrum de jaarlijk se playback en soundmixshow door. Aan de wedstrijd zijn waardevolle prijzen verbonden, waaronder een stereoketen. Wie wil deelnemen schrijft in bij E. Van Lierde, Grote Baan 14, 9310 Herdersem voor eind juli. Voor meer informatie bellen naar 053/ 77.76.47. Info-dienst Toerisme Tijdens het zomerseizoen is het in- fokantoor van de dienst Toerisme gehuisvest in de benedenzaal van het oude schepenhuis en zal bene vens de gewone openingsuren ook geopend zijn op zaterdag van 14 tot 17 uur en op zon-en feestdagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Men kan er terecht voor een brede waaier aan toeristische informatie. Ook op het gebied van toerisme, heeft Aalst deze zomer wel een en ander te bieden. Vermeldenswaard is zeker de innovatie die aan het arrangement "Dagtrips voor Groe pen" werd aangebracht. Nieuw is hier zeker dat nu ook de bloemen veiling Flora in het aanbod kon wor den opgenomen. Bovendien wordt tevens ook de mogelijkheid gebo den aan groepen om bedrijfsbezoe ken af te leggen bij: Honda Benelux, een snijbloemenkwekerij, een ro- zenveredelingscentrum, een orchi- deeënkwekerij en een kamerplan tenkwekerij. Er is ook de mogelijk heid ingebouwd om gedurende de periode van 15 augustus tot 15 sep tember een hopbedrijf in werking te gaan bezoeken. De dienst Toerisme heeft ook zijn servicepakket weten uit te breiden: de mogelijkheid wordt geboden om informatie op te vragen omtrent het reizen per trein. Inderdaad kan elk potentieel treinreiziger aan infor matie worden geholpen via ARI (het electronische spoorboekje van de NMBS). Het volstaat een briefje te schrijven aan de dienst Toerisme, Grote Markt 3, 9300 Aalst of te telefoneren op het nummer 053/ 73.22.60 en zijn reisplannen ken baar te maken (bestemming, ge wenste dag, gewenste uur van aan komst op zijn bestemming, gewens te uur van terugkomst enz.) om een dikwijls erg nuttige uitgestippelde reisroute te bekomen. Bovendien is het zo dat ARI de voor u voordeligste (kostprijs) reisfor- mule kan uitzoeken. Hiervoor zijn dan echter enkele bijkomende in lichtingen noodzakelijk: - het aantal personen waarmee men de treinreis wil maken; - de ouderdom van deze personen; - de eventuele kortingen waarover men beschikt; - wil men le of 2e klas reizen; - de frequentie waarbij men deze treinreis wil maken. Zo kan men een volledige beschrij ving van een gepersonaliseerde ta riefformule en prijsberekening be komen. Al deze inlichtingen wor den U dan toegestuurd. Bewijs van afkondiging Houdende het gemeentelijk aan vullend regiement op het algemeen reglement op de politie van het weg verkeer. Het College van Burgemeester en Schepenen bevestigt dat (beraads laging van de gemeenteraad van 29/1/1991): - Over de gehele lengte van de Mo- lendrcef, gemeenteweg te Aalst wordt éénrichtingsverkeer inge steld voor alle categorieën van voertuigen. Het verkeer wordt enkel toegelaten vanuit de rich ting Gentsesteenweg in de rich ting van de Marktweg. Het één richtingsverkeer wordt gesigna leerd met de nodige verkeersbor den. - In de Walestraat, gemeenteweg Aalst. Het criterium genoot opnieuw meer belangstelling fa te Aalst wordt plaatselijk verkeer ingericht door aan het begin en einde van de straat een verkeers bord met onderbord"uitgezond- erd plaatselijk verkeer en (brom)fietsers" te plaatsen. Het College van Burgemeester en Schepenen bevestigt dat (beraads laging van de gemeenteraad van 25/2/1991): - In de Damkouterstraat, gemeen teweg te Gijzegem het gedeelte tussen de IJsbroekstraat en de Steenweg op Aalst wordt één richtingsverkeer ingesteld. Het verkeer wordt verboden vanaf de IJsbroekstraat richting Steenweg op Aalst. Voor de fietsers en bromfietsers klasse A blijft het dubbelrichtingsverkeer behou den. De integrale tekst van het regle ment ligt ter inzage op de Onthaal- dienst van het stadhuis, inkomhal (links), Grote Markt 3, Aalst en in de dienstcentra van de deelgemeen ten. Ophalingen grof huisvuil Deelgemeenten: woensdag 5 augus tus 1992 (aanvragen vóór 3 augus tus). Tel. Reinigingsdienst: 053/73.26.55. Vakantieopvang voor kleuters Oude Gentbaan 34, 9300 Aalst, tel. 053/21.46.03 en Binnenstraat 157, 9300 Aalst, tel. 053/21.63.27. Open: alle werkdagen van 7 uur tot 18 uur. Gesloten: van maandag 20 juli tot vrijdag 24 juli 1992. 100 fr./dag (zonder maaltijd); 85 fr. voor de maaltijd. Voor kleuters van 2,5 iaar tot 6 jaar, wonende in Aalst of hier schoollo- pend. In en rond het Parochiaal Centrum - Herdersem. Vrijdag 14 augustus '92 20.00 uur: In de zaal van het Paro chiaal Centrum: BELOTTING, 7.500 fr. vooruit inleg. 19.00 uur: JEUGDCAFE in het KAJ-lokaal. Zaterdag 15 augustus '92 14.00 uur: VOLKSSPELEN voor de jeugd. 17.30 uur: BARBECUE en BIER TENT. 18.00 uur: Optreden van de Konink lijke Harmonie Concordia et Doci- litas. 20.00 uur: PLAYBACK en SOUNDMIX met optreden Yves BIANCO. Duizenden franken waardevolle prijzen. Inschrijven bij Guy Van Lierde, Grote Baan 13. Tel.: 77.76.47. Zondag 16 augustus '92 14.00 uur: VOLKSSPELEN voor Herdersemse wijkploegen. 17.00 uur: BARBECUE en BIER TENT. 19.00 uur: 10de CENTRUMQUIZ. Inschrijven bij Piet Coppens, Kou- terbaan. Tel.: 77.58.13. Zaterdag en zondag doorlopend WIJNHUIS - IJSSALON - BAR. Zaterdag 15 augustus: GEZINS MAALTIJDEN van 12 tot 14 uur soep, voorgerecht, steak forel, kof fie. Zondag 16 augustus: STEAKFES TIJN van 12 tot 14 uur: steak cham pignon, proven^aal, happening, na tuur. Playback en soundmix tijdens Centrumfeesten te Herdersem Reeds 2 jaar werd tijdens de Cen trumfeesten met sukses (bomvolle zaal met enthousiast publiek) een PLAYBACK- en SOUNDMIX SHOW voor jong en oud georgani seerd. Naast het optreden van YVES BIANCO rekenen de inrichters dit jaar opnieuw op talrijke deelnemers playbackers en soundmixers. De or ganisatoren zorgen op hun beurt alvast voor de samenstelling van een professionele jury en bieden een prijzenpot aan ter waarde van tienduizend franken (o.a. Stereo keten). De show heeft plaats op zaterdag 15 augustus in de zaal van het Paro chiaal Centrum te Herdersem. In schrijvingen worden verwacht bij Guy Van Lierde, Grote Baan 13 te 9300 Herdersem. Voor meer info kan men bellen naar het nummer 053/77.76.47. *-A>ieuwewbewfcerri Gym-voIIey-club zoekt spelers Je houdt van volley en zoekt een dynamische en jonge ploeg om iede re week een uurtje te volleyen. Gym-volley-club Nieuwerkerken zoekt nog enkele spelers en speel sters voor het spelen van volleybal op rekreatieniveau en dit iedere vrijdagavond van 20.00 tot 21.00 uur vanaf 4 september in de sporthal van de H.R.I.T.O., Cesar Haelter- manstraat te Aalst. Er is ook iedere woensdagavond turnen voor de vrouwen met een afwisselend programma callane- tics, aerobic, gymnastiek, van 20.00 tot 21.00 uur vanaf 9 september 1992 in de sporthal van de H.R.I.T.O. Cesar Haelterman- straat te Aalst. Inlichtingen zijn te bekomen bij Ge ert Neirinck (053/83.24.90 op maan dag-, dinsdag-, woensdag- en don derdagavond vanaf 18.30 uur) Openingsuren Plasmaferesecentrum Erpe-Mere Oudenaardsesteenweg 426 Tel. 053/83.88.26 Alleen na afspraak. Maandag: van 17 u. tot 21 u. Dinsdag: van 13 u. tot 21 u. Woensdag: gesloten. Donderdag: van 9 u. tot 21 u. Vrijdag: van 13 u. tot 21 u. vzw Verenigd Papegem organiseert haar jaarlijkse"Zomer- feesten". - Vrijdag 31 juli: Belotting: 2.500 fr. inleg trofee ('t Zaalken). - Zaterdag 1 augustus: van 15 tot 18 u.: Rommelmarkt; vanaf 18 u.: Reuze barbecue; vanaf 20 u.: Muziekcafé'"t Zaalken". Frank en Michel spelen voor U. Toe gang gratis. - Zondag 2 augustus: van 14 tot 15 u.: start fietszoektocht voor jong en oud; om 20 u.: prijsuitrei king fietszoektocht (le prijs fiets), waarna muzikale happe ning met verkiezing"Miss en Mis ter Zomerfeest". Toegang gratis. - Maandag3 augustus: vanaf 15 u.: feest voor de gepensioneerden met Eric Huse.

De Voorpost | 1992 | | pagina 8