PO Hl Johan De Proft uit Lebbeke Via een strafschop Voetbal- uitslagen Verliezen is niet zo erg wel de manier waarop 11 overwinningen in amper twee maanden tijd SK Lebbeke- sprokkels De Voorpost - 7.8.1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Het voorbije decennium is het op wieler- vlak te Lebbeke kwasi windstil geweest. De Lebbekenaars konden zich allesbe halve verheugen over in het oog sprin gende prestaties van één van hun ingeze tenen op de fiets. Een Tony De Ridder zorgde af en toe wel eens voor een exploot, maar van een echte doorbraak en een doorstoten tot de beroepsrenners was ook wat hem betreft geen sprake. En plots, dit jaar, kunnen de Lebbeke naars opnieuw vol belangstelling naar de wieleruitslagen in hun krant kijken. Blijkt immers dat zich een belofte manifes teert Johan De Proft, die bij de juniores in amper twee maanden tijd elf keer het zegegebaar mocht maken, met dat aantal overwinningen is opgeklommen tot de vijfde plaats in de nationale zegestand en vorige zondag in de 'Ronde van Vlaanderen' gerekend werd tot de favo rieten. Lemond-Fignon Johan De Proft is achttien -op 22 sep tember a.s. doet hij er een jaartje bij- en woont langs de Bellestraat te Lebbeke. Begin van dit jaar gaf hij de studies handelswetenschappen op, ging aan het werk in het sierbloementeeltbedrijf van zijn ouders en besloot daarnaast zich intensief op de wielrennerij toe te leggen. In het wielerwereldje stapte hij drie jaar geleden, als tweedejaars nieuweling. Ik voelde me altijd al tot het wielrennen aangetrokken, zet hij uiteen, maar het spannende duel Lemond-Fignon in de Tour de France van dat jaar deed me definitief besluiten het als wielrenner te proberen. Hoewel hij pas einde augustus aan zijn eerste wedstrijd deelnam, vanzelfspre kend een aanpassingsperiode door maakte, slaagde Johan De Proft erin toch nog drie overwinningen te behalen. Vorig seizoen, als eerstejaarsjunior, ken de hij tegenslag. Nadat hij in het begin van het seizoen een aantal ereplaatsen in de wacht sleepte, liep hij, op de eerste dag van de zomervakantie, een sleutel- beenbreuk op, wat hem vijf weken buiten de kompetitie plaatste. Na zijn revalidatie behaalde hij nog viertweede plaatsen. Hij sloot zijn eerste jaar bij de juniores uitein delijk af met één overwinning. Reeds elf ovewinningen In het begin van dit seizoen sükkelde de Lebbekenaar met de knie, zodat hij pas eind mei voor het eerst het zegegebaar mocht maken. Sindsdien echter blijkt hij in een uitstekende vorm te steken, want vorige week fietste hij, in eigen Lebbeke, al voor de elfde maal van het seizoen als primus over de eindstreep. Die overwinningen behaalde hij te Merchtem-Peizegem, Oudenaarde-Eine, Belsele, Hofstade, Meise, Denderbelle, Kontich (tweedaagse), Opwijk, Lennik- Eizeringen en Lebbeke. Zijn aantal overwinningen had wellicht al hoger gelegen, mocht Johan De Proft over enige spurterskwaliteiten beschik ken. Daarover beschik ik jammer genoeg Wielrennen. De Lebbeekse junior Johan De Proft rijgt de overwinningen aan mekaar (foto guy) E. Aalst - Cassablanca 1 -O Eendract Aalst had aan dit Cassablanca een serieuze trainingspartner. Vooraf on bekend, bleek dat deze ploeg de Beker van Marokko veroverde en als derde eindigde in de kompetitie. In ieder geval botste Eendracht tijdens de eerste helft op een technisch vaardige en zeer beweeglijke tegenstander. Vooral op het middenveld vond de thuisploeg haar draai niet zodat Cassablanca niet alleen het meest bij de bal was maar tevens voor enige verwarring kon zorgen in het Aalsterse defensiegebied. Aalst kreeg op de 9' een eerste gelegen heid toen De Bilde gepast kopte. Doel man D'Ghay had heel wat last om die poging onschadelijk te maken. Het pu bliek kreeg daarna de kans te applaudis seren bij enkele dribbelnummers van de jonge Benedict. Nadat een kopbal van Cooman in twee tijden door de bezoe kende doelman was gestopt, begon de Beker van België Edingen-VW Hamme 1-3 Wezemael-KAVD 3-2 Lebbeke-Fontaine 4-1 Harchies-Meldert 0-2 Volgende wedstrijden Vilvoorde - VW Hamme Hemiksem - Lebbeke Zultse Vv - Meldert druk van Cassablanca enigszins te ver groten, Eerst knalde Bellaga in het zijnet, nadien was er een vermeldenswaardige poging van Nader en vervolgens aarzelde Bourida iets te lang bij het afdrukken. Deze laatste knalde op de 37' na een misser van Kanu van dichtbij nog eens onbegrijpelijk naast. Na de rust moesten De Bilde en De Wolf de baan ruimen voor Zakkas en Veljkovic. Aalst tapte tijdens die tweede periode uit een ander vaatje. Er werd minder gepin geld op het middenveld en met lange voorzetten trachtte men de verdediging van Cassablanca onder fellere druk te plaatsen. Even na het uur was het ei zo na raak. De keiharde kopstoot van Lamberg kon echter op de lijn gekeerd worden door Khalfi. Het overwicht van Aalst bleef echter te steriel ook wel mede door het feit dat die Marokkanen er niet voor terugschrokken telkens wanneer er gevaar dreigde met de grove borstel te keren. De scheids rechter bleef hierbij vrij laks. Dat deed hij niet op vijf minuten van het eindsignaal toen Sellami van Zakkas probeerde sala mi te maken. Strafschop, en die werd door de Griek feilloos binnengetrapt. In de slotminuut kende doelman De Schrijver nog een dosis geluk toen een poging van Chouh tegen de deklat be landde en hij de rebound niet kon verzil veren. Aalst: De Schrijver, De Wolf (46' Zak kas), Van Coillie, Lamberg, Cooman, Ok- para, Van Wambeke, Kanu, Van Pete- ghem, Benedict (69' Van Capellen), De Bilde (46' Veljkovic),. Doelpunt: 85' Zakkas (strafschop) 1-0. BAD De in aanbouw zijnde SK- kantine oogt veelbelovend. In de loop van de voorbije week werd begonnen met de be vloering en naar sekretaris Wil ly Meert ons meedeelde zal het gebouw tegen het begin van de kompetitie gebruiksklaar zijn. Bij de zwoele warmte van vori ge zondag was de 'open konstruktie' alvast een plus punt. Nadat doelman Johan Vinck er de voorkeur aan gaf een punt te zetten achter zijn aktiviteiten bij SK Lebbeke, be schouwt het SK-bestuur het 'incident' als geslotenDe be trokken speler, aldus een be stuurslid, heeft alle kans gehad om te praten. Wij, van onze kant, komen op de zaak niet meer terug. SK zal nu noodgedwongen, wanneer de omstandigheden daartoe nopen, een beroep moeten doen op de eigen jeugd. Daarover beschikt het in de personen van Gino Van Cauwenbergh, amper zestien sinds april jl., die vorige zon dag op de bank zat en Robby De Ridder, beiden, naar men ons meedeelde, beloftevolle keepers. De sinds eind juli inge voerde nieuwe UEFA-regel wat betreft het terugspeten van de bal, kan soms tot potsierlijke situaties leiden. Zo zagen we een SK-speler tijdens de wed strijd tegen La Fontainoise, een regelrechte knieval uitvoe ren en met de knie de bal op zijn keeper terugspelen. Inde tweede ronde van de 'Beker van België', wedstrijd die overmorgen zondag be twist wordt, moet SK Lebbeke op bezoek bij de Antwerpse klub Hemiksem, die in de eer ste ronde Wijgmaal uitschakel de. Pierre Van Rossem niet, aldus de Lebbekenaar. Van de elf wedstrijden die ik won, overschreed ik acht keer afgescheiden de meet, er zit ook een zege in een tweedaagse bij en de twee overige haalde ik in een spurt met z'n tweeën. Daarnaast behaalde hij de voorbije maanden tal van ereplaatsen. In de 'Europaprijs' te Geraardsbergen, waar 115 juniores aan de start verschenen, eindigde hij derde; in het Belgisch kam pioenschap werd hij 16de. Totnogtoe zette hij aan in 44 wedstrijden. De oorzaak van zijn uitstekend preste ren Johan De Proft'Geloof me of niet, maar ik weet het niet. ik ben, in vergelij king met vorig seizoen niet anders gaan leven, ik heb niet meer getraind dan vroe ger...Wat dat trainen betreft, overdrijf ik, op advies van de sportdokter, overigens niet. Ik kruip wel elke dag op de fiets, maar dat beperkt zich vaak tot losrij- den...' Overstap naar de liefhebbers Vorige zondag verscheen hij te Herzele aan de start van de 'Ronde van Vlaanderen' en werd hij bij de kansheb bers getipt. De wedstrijd, aldus de Leb bekenaar, bleef, tegen de verwachtingen in, geruime tijd gesloten. 100% gezond voelde ik me niet, vermits ik met een verkoudheid opgescheept zat. Bovenop miste ik de eerste bevoorrading, zodat ik zonder drinken zat. Nadien kende ik wel een mindere periode, maar naar het einde van de 120 km lange wedstrijd kwam ik er opnieuw door en eindigde ik uiteindelijk nog 17de. Teleurgesteld In geen geval. Wanneer je van de 200 deelnemers binnen de eerste twintig eindigt, mag je m.i. tevre den zijn. Hoopgevend in verband met de overstap naar de liefhebbers is boven dien de vaststelling dat ik me na die 120 km helemaal niet leeggereden voelde. Dat gevoel heb ik, in tegenstelling tot sommige van mijn konkurrenten die na een wedstrijd minutenlang moeten reku- pereren, nooit. Er liggen voor de Lebbekenaar, in de nabije toekomst, nog interessante wed strijden in het verschiet. Van de week -woensdag, vrijdag, zondag- zet hij aan in de 'Ronde van Antwerpen', een drie daagse. Achteraf volgen nog trofee 'Het Volk' (Olsene-Zulte), de Omloop der Vlaamse Gewesten en de Grote Prijs Rik Van Looy te Herentals, belangrijke wed strijden waarin hij zijn talent en huidige goede vorm zal kunnen demonstreren. Eind september plant Johan De Proft de overstap naar de liefhebbers. Via vier a vijf wedstrijden wil hij kennismaken met deze hogere kategorie. En wat de verdere toekomst betreft Eigenlijk nog te vroeg om nu al objektie- ven te stellen, aldus de nuchtere Lebbe kenaar, maar mocht de kans zich voor doen zou ik toch graag doorstoten tot de beroepsrennerskategorie. Wat wij hem graag toewensen. Pierre Van Rossem Wesemael - K.A.V.D. 3-2 Ook de derde wedstrijd van K.A. V.D. is geen voltreffer gewor den, integendeel. De supporters beginnen er zowaar hun geduld bij te verliezen, al mogen we het belang van deze voorseizoen matchen niet overschatten. Eerst werd thuis verloren tegen E. Zele met 0-2, dan speelde KA VD thuis gelijk tegen SK Leest en nu werd in Wesemael verloren tegen een tweedeprovincialer met 3-2. Het had inderdaad beter gekund... Odiase Kingsley Dat beseffen spelers, trainer en bestuur ook. Zij weten dat zij nu aan klantenbinding moeten doen voor het komende seizoen en met deze uitslagen plus de uitschakeling voor de Beker zal dat niet gemakkelijk zijn. Toch waren erin het verre Wese mael veel Dendermondenaars naar de wedstrijd gaan kijken. Zij moeten in het begin gedacht hebben dat het daar een walk over ging worden want reeds in de eerste minuten plaatste De Waele een kopbal tegen de staander terwijl een lege muit zo groot als een huis op de eerste treffer stond te wachten. In die eerste periode leek KA VD wel ge vaarlijk met steeds drie opdui kende spitsen, De Waele, Van der Schueren en Van Nieuwen- huyze. De thuisspelers, allemaal vrij forse jongens maar niet meer van de jongsten, waren eerst wat onder de indruk. Dat duurde ech ter niet lang want aldra bleek hoe kwetsbaar de flanken zijn. In het midden stond De Wilde als laat ste man en die deed het vrij goed. De eerste lokale treffer viel na een vrijschop maar KAVD liet zich niet ontmoedigen en be stookte zelfs vanuit de midden lijn met Stevelinck en Muysewin- ckel het rood-witte doel. Toen het tweede doelpunt viel, zakte het elan een beetje weg. De lokale voorhoede had toen al enkele keren door de paarsblauwe ver dediging gesneden als een mes door de boter en die treffer kwam zelfs niet onverwacht, al had de doelman die misschien kunnen voorkomen. De thuisploeg kan niet beweren dat ze de verdediging uitge speeld had, er was geen verdedi ging. Zoals we zegden speelde Regi De Wilde als laatste man. Hij vindt naast zich De Kinder en Geldhof. Moens speelt voorstop per en vóór hem staat nog eens Stevelinck. Muysewinckel heeft blijkbaar een vrije rol en duikt zowat overal op maar als een ploeg met drie spitsen en een dergelijk overvol middenveld een counter krijgt dan liggen de autostrades naar het doel wijdo pen. Noch Galle, noch Muyse winckel en zelfs Moens kunnen bij een snelle terugstoot tijdig de gaten dichten zodat achteraan De Wilde en De Kinder er verlo ren bijstonden want Geldhof heeft duidelijk offensieve impul sen, waarvan de anderen zich weinig aantrekken en zijn plaats onbezet laten. 2-1 toch aan de rust na een kop baltreffer van de steeds gevaar lijke De Waele, die zich voortdu rend kon vrijspelen maar veel te weinig rechtstreekse ballen kreeg, na al dat gepingel in de achterlinie en het middenveld, waarbij er vrij dikwijls balverlies werd geleden wegens het groot aantal onzuivere en nonchalante passen. Grote Karei raakte zelfs duidelijk uit zijn humeur en ging hier en daar de les spellen. Na de rust net dezelfde fase als in het begin met een kopbal van De Waele net naast het doel. Het leek dat KAVD eindelijk het heft in handen ging nemen en we be leefden een dolle tien minuten maar zonder resultaat. De be zoekende storm was al wat ge luwd toen Danny Geldhof een lis tig balletje binnenschoot toen hij buiten het gezichtsveld van de lokale keeper stond. 2-2 en dat was voor de thuisploeg het sein om te gaan temporizeren. Een gevaarlijk spel waardoor KAVD zich wat in slaap liet wie gen zodat een enorme verdedi gende flater werd benut om er 3-2 van te maken. Op 5 minuten van het einde was dat de dood steek. De spelers (en de suppor ters) waren er niet goed van. Kris Muysewinckel Toch menen we nog steeds dat het merendeel van de aankopen geslaagd is want deze spelers kunnen wat, alleen moet men er nog een ploeg van maken. Ver melden we nog dat ook Kingsley voor enkele gevaarlijke standjes zorgde, maar uiteindelijk kreeg de Dendermondse keeper meer werk met de lange afstandsra ketten van de thuisspelers dan zijn opponent aan de overzijde. KAVD is nu aangewezen op de Beker van Oost en op enkele vriendschappelijke ontmoetin gen om een waterdicht systeem uit te dokteren voor de kompeti tie begint. De konkurrentie is im mers niet van de poes. We vra gen ons af of de drie spitsen in provinciale wel kunnen rende ren, terwijl de achterste gelede ren toch wel verzwakt worden... Een supporter wil niet alleen spannend en mooi voetbal, ook resultaten mdb P

De Voorpost | 1992 | | pagina 17