F. Roelekens (C), A. Van den Bosch (D), K. Clerckx (E) en M. Verbeke (E+) bij de veteranen Victor Wartel wereldkampioen, Maurice Simons en Marc Michiels EEG-kampioen S. Eggermont (sen.), D. Van Uytsel (jun.) en R. Landuyt (vet.) nationale kampioenen NMBS De Voorpost - 7.8.1992 - 19 WIELRENNEN WAOD te Semmerzake Het lastige parkoers te Semmerzake, met een nijdige klim net voor de aankomst, zorgde er voor dat heel wat ravage werd aangericht. De wedstrijd voor de vetera nen werd een echte warboel. Alle renners samen aan de start en een startvoordeel van 3 min. voor de oudste deelnemers Tegen half wedstrijd zat echter alles door elkaar en het was geen sinecure voor de wedstrijdleiders om alles bij te houden. Na alles goed ontleed te hebben per categorie kwamen we tot volgend over zicht. Van de wedstrijd van de E-plussers kun nen we onthouden dat voor de koers van start ging klaar en duidelijk werd mede gedeeld dat ze niet mochten aansluiten wanneer ze werden bijgehaald door de jongste categorie, indien dit wel gebeur de zouden deze renners worden uitge sloten. Twee Engelse renners hadden dit natuurlijk niet begrepen en Maurice Ver beke als winnaar uit de bus was geko men. Wij houden ons bij de uitslag die ons werd overhandigd door officiële af vaardiging. Bij de E-categorie werd de wedstrijd ge maakt door drie renners: Karei Alen, Ro bert Gobert en Karei Clerckx. Het is ge kend dat dit trio mag beschouwd worden als zijnde de sterkste renners van hun reeks. Het is eveneens een feit dat van dit trio Karei Clerckx de snelste is als het op spurten aankomt. Dus de Antwerpenaar stond nog maar eens met de bloemen te zwaaien. In de C- en D-reeks stak Freddy Roele kens met kop en schouders boven de tegenstand uit. Eerst ging hij aan de haal met in zijn bijzijn Carlos De Clercq en Walter Matthijs. Dit was niet naar zijn zin, ze werden terug ingelopen en toen begon Roelekens aan zijn one-man-show. Na hem werd een achtervolgend peleton ge vormd bestaande uit: Willy Roels, Jozef Clemmens, Edilbert Keppens en Walter Matthijs (allen C-renners) entwee D-ren- ners Alfons Van den Bosch en Marcel Straetmans. Bert Keppens (2e) kon rap per bergop rijden dan Walter Matthijs en Alfons Van den Bosch die met zijn vierde Wereldkampioenschap veteranen +60 jaar en EEG-kampioenschap veteranen +44 jaar te Merelbeke stek de beste D-renner werd. De uitslagen: (volgens de officiëlen) Cat. E+: 35 deelnemers: 1. Maurice Verbeke (Meulebeke) de 54 km in 1 u 30 min, 2. Robert Maitland (Eng), 3. Ron Longstaff (Eng), 4. Marcel Mortier, 5. Marcel Chamonin, 6. André Van Oost, 7. Walter Coussens, 8. Theo Eysackers, 9. Daniël De Pauw, 10. Sylvère De Vos. Cat. E: 16 deelnemers: 1. Karei Clerckx (Ekeren) de 54 km in 1 u 27 min, 2. Karei Alen, 3. Robert Gobert, 4. René Fiers, 5. Frans Nees, 6. Louis Wilmssens, 7. Jo- han Van Slycke, 8. Dietrich Sulz, 9. Pierre Lauwers, 10. André Bruneel. Cat. C en D: 31 deelnemers: 1. Freddy Roelekens (Herzele) de 54 km in 1 u 23 min, 2. Edilbert Keppens, 3. Walter Mat thijs, 4. Alfons Van den Bosch (1e D), 5. Willy Roels, 6. Marcel Straetmans (D), 7. Jozef Clemmens, 8. Eric De Meyer, 9. Maurice Van Petegem, 10. Jozef Goos- sens (D). De twee volgende wedstrijden werden betwist voor renners van de NMBS. Deze sportieve spoormannen dienden te strij den voor de nationale titel, onderschei- delijk junioren, veteranen en senioren. Heel wat vooraanstaanden van de Tech nische Commissie Wielersport Spoor waren aanwezig. We mochten kennis maken met dhr. Alfons Beckx (voorzit ter), dhr. Rene Goossens (sekretaris), Ivan Van Vlaenderen en Etienne Van Landuyt (bestuursleden). Burgemeester Carlos Dierickx en provinciaal raadslid Willy Van Hove hadden er eveneens aan gehouden aanwezig te zijn bij deze sport manifestatie. De junioren en veteranen kwamen eerst aan de beurt. Reeds bij de eerste door tocht kwamen vier renners licht afge scheiden voorbij de aankomstzone: Wim en Roger Claes, Andy Van Uytsel en Steven Deschamps. De vier fietsten een opmerkelijke voorsprong bij elkaar. Het werd meteen duidelijk dat de winnaar in deze kopgroep moest gezocht worden. Dan ging veteraan Roger Landuyt in de tegenaanval. Met een geweldige remonte naderde hij zienderogen op het leiders kwartet. Op het lastige gedeelte voor de aankomst kon hij aanpikken. In de eind spurt moest hij echter twee jonge man nen laten voorgaan. Andy Van Uytsel werd nationaal titelvoerder bij de junioren want hij versloeg Wim Claes in de spurt, terwijl Roger Landuyt met zijn derde plaats de nationale driekleur mocht om gorden bij de veteranen. De wedstrijd van de senioren werd ge kleurd door talrijke ontsnappingspogin gen. Bij de eerste doortocht reed de Waal Fabien Pensirini aan de leiding. Hij werd gevolgd door een groepje met daarin de plaatselijke Gerrit Vermassen. Het was echter Siegfried Eggermont die tot bij de leider wipte. Hun poging kende echter geen sukses. Uit de beperkte groep voor aan poogde Vermassen en later Hervé Goudeseune weg te lopen. Ook voor hen was geen geluk weggelegd, zodat we met de kopgroep naar de aankomst gin gen. In de laatste ronde zou de stekelige helling dan maar voor scherprechter moeten tussenkomen. Siegfried Egger- Freddy Roelekens (rechts) bewees nog maar eens hoe hard hij kan rijden, hier samen met D-winnaar Alfons Van den Bosch te Semmerzake. Bij de senioren van de NMBS won Siegfried Eggermont te Semmerzake. De nationale kampioenen van de NMBS Dany Van Uytsel (jun.) en Roger Landuyt (vet.). champs (jun.), 5. Roger Claes (jun.), 6. Nico Leiman? (vet.), 7. Willy De Weirdt (vet.), 8. Deuxbouts Willy (vet.), 9. Van Honsebrouck Michel (vet.), 10. De- champs Etienne (vet.). Cat. senioren: 35 deelnemers: 1. Sieg fried Eggermont (De Pinte), de 75 km in 1 u 54 min, 2. Rudy De Jonghe, 3. Tom Clymans, 4. Gerrit Vermassen, 5. Jean- Paul Taelman, 6. Hervé Goudeseune, 7. Daniël Vyncke, 8. Wilfried Lenssens, 9. Dirk Mathijs, 10. Amel Van den Bossche. mont kon met enkele meter voorsprong de nationale trui aantrekken. Afgeschei den kwam de een na de ander over de aankomstlijn. Rudy De Jonghe werd tweede vóór Tom Clymans en Gerrit Ver massen. De uitslagen: Cat. junioren en veteranen: 27 deelne mers: 1. Andy Van Uytsel (jun., Aar schot), de 54 km in 1 u 20 min, 2. Wim Claes (jun.), 3. Roger Landuyt (Belgisch kampioen veteranen), 4. Steven De- De EEG-kampioenen van de categorie +44, Mare Michiels, en de ners van+50 jaar. Eerste start om 13.00 Wielrennen. Bij de profs in Hamme won Johnny Dauwe gemakkelijk de sprint vóór Jan Bogaert en Hendrik categorie +55 jaar, Maurice Simons te Merelbeke. uur Redant (vh) Onder de auspiciën van WAOD werden deze wedstrijden ingericht te Merelbeke Lemberge. Voor het wereldkampioen schap waren renners van verschillende nationaliteiten (Franse, Nederlandse, En gelse, Australische en Zuidafrikaanse) vertegenwoordigd. Een groot aantal ren ners had echter de vereiste ouderdom van 60 jaar niet bereikt daarom werd óesloten de 60-plussers een aparte rug nummer te geven. Twee renners die geen aanspraak kon den maken op de wereldtitel gingen al onmiddellijk in de aanval: de Fransman Georges Cornand en Pierre Lauwers. Ze haalden een maximale voorsprong van 50 sec. Toen gingen de grote kanonnen zich met de zaak bemoeien, we waren ondertussen reeds voorbij half wedstrijd. Op een ronde werd de voorsprong van de twee koplopers teniet gedaan. Marcel Mortier poogde op zijn eentje een hand te reiken naar de regenboogtrui maar kon geen stand houden. Toen de wedstrijd in volle finale was kregen we een kopgroep van vijf renners: Karei Alen, Robert Go bert, Victor Wartel, Pierre Kumps en Ka- rel Clerckx. Bij deze koplopers twee kan didaat wereldkampioenen (Wartel en Kumps). Deze vijf renners konden hun voorsprong stelselmatig uitbouwen. Amedé Van Geyt en Pierre Lauwers zet ten nog een achtervolging in maar moes ten zich tevreden stellen met een ere plaats. Toen de eindspurt op gang werd getrokken hielden de te jonge renners zich ietwat afzijdig. Van ver lag Wartel op kop maar voelde Kumps aan de binnen kant naderen. Op professionele manier deed hij de deur dicht en kon meteen gelauwerd worden als wereldkampioen. Dit was echter niet naar de zin van Pierre Kumps die luidruchtig zijn mening uitte. Hij kon de officiëlen niet tot andere ge dachte brengen, tenandere wat gebeurd was is een alledaags verschijnsel, zelfs bij de profs. Johan Van Slycke won de spurt van het peleton voor de achtste plaats. We zagen geen enkele buiten landse renner bij de eerste tien. De tweede wedstrijd moest uitmaken wie EEG-kampioen zou worden bij de reeks 44+ en de reeks 55+. Ook in deze wedstrijd werd een vroege ontsnapping genoteerd van drie renners (Paul Boel, de Nederlander Jan Herentals en Carlos De Clercq). Gedurende drie ronden reden ze aan de leiding maar hun voorsprong werd nooit groter dan 150 meter. Heren tals reed lek en alles liep terug samen en de wedstrijd werd verder afgehaspeld aan een vrij hoog tempo. Veel goede wil van menig renner resulteerde enkel in een aantal uitlooppogingen maar nie mand slaagde erin de wedstrijd echt open te breken wat resulteerde in een tumultueuze massaspurt. Mare Michiels won de koninginnespurt en hem kon ze ker niets ten laste worden gelegd. Her man Van de Perre werd tweede maar werd gediskwalificeerd omdat hij Roger Beelaert zou gehinderd hebben, die eveneens het gaatje wou induiken tussen Herman en de nadarafsluiting. Het is natuurlijk niet aan ons om te oordelen of dit een terechte beslissing was. Maurice Simons werd derde en werd daardoor EEG-kampioen van de 55-plussers. De man uit Leuven won dit jaar reeds een 30-tal wedstrijden. De uitslagen: Wereldkampioenschap veteranen +60 jaar: 81 vertrekkers: 1. Victor Wartel (Merelbeke) de 68 km in 1 u 41 min, 2. Pierre Kumps, 3. Karei Clerckx, 4. Karei Alen, 5. Robert Gobert, 6. Amedé Van Geyt, 7. Pierre Lauwers, 8. Johan Van Slycke, 9. Richard Wijnants, 10. Lievin Troch. EEG-kampioenschap veteranen +44 jaar en 55 jaar: 68 vertrekkers: 1Mare Michiels (Edegem) de 68 km in 1 u 38 min, 2. Maurice Van Petegem, 3. Mauri ce Simons (Leuven, 1e 55+), 4. Roger Beelaert, 5. Jean Brandt, 6. Roger Tan- chere (Eng. 2e, 55+), 7. Jozef Goos sens (3e 55+), 8. Julien Rogiers, 9. Freddy Van Impe, 10. Keith Wright (Eng). Volgende wedstrijden: Vrijdag 7 aug. '92 te Temse, Veile. Start om 17.00 uur voor toeristen Groot-Tem- se (afstand 44 km) en om 18.30 uur voor cat. A en B (afstand 77 km, 1e rit Ronde van het Waasland). Zaterdag 8 aug. '92 te Lokeren, Daknam. Start om 14.00 uur voor cat. E en E+ De triomferende Victor Wartel gehuldigd als wereldkampioen 60+ na l^f^er^r) Sfstand'68 kirif0 een incidentrijke spurt te Merelbeke. ^a;- e n /otflrnon H onn OvtoTomeo Zaterdag 8 aug. '92 te Temse, Veile. Start om 15.00 uur voor alle toeristen, kam pioenschap van het Waasland (afstand 64 km). Zondag 9 aug. '92 te Lokeren-Zevene ken, Nieuwpoortstraat. Start om 14.00 uur voor cat. E en E (afstand 55 km) en om 16.00 uur voor cat. C en D (afstand 70 km). Maandag 10 aug. '92 te Temse, Veile. Start om 18.00 uur voor cat. A en B (afstand 72 km - 2e rit Ronde van het Waasland). Woensdag 12 aug. '92 te Beveren- Waas, KruibeekseStwg Startom 17.00 uur voor cat. A en B (tijdrit 6 km, 3e rit Ronde van het Waasland) en om 18.00 uur voor cat. A en B (afstand 80 km, 4e rit Ronde van het Waasland). Donderdag 13 aug. '92 te Woesten. In ternationale tijdrit over 21 km voor ren ners van +50 jaar. Eerste startom 13.00 uur.

De Voorpost | 1992 | | pagina 19