Radio 2 mikt met 'Zomertoeren' op 3000 fietsers Bart Peelman Jimmy Van Daele Willy Davé, Giuseppe Salesse, Yvan Donnay en Omer Van Molle nogmaals winnaars BVLO vult publikatiefonds aan 22 - 7.8.1992 - De Voorpost wsc mere^-® t. scheCdestrek [et lovende Wielrennen. In Hamme waren de profs aan de slag. Jean-Pierre Henderickx en Patrick üchoovaerts naaoen op zeker moment zes minuten voorsprong (vh) Wielrennen. Johnny Dauwe na zijn zege bij de profs in Hamme, omringd door supporters en in gezelschap van sportschepen De Graef (vh) WIELRENNEN Amateurs in Dendermonde O.V.W.B.-wielrennen De Federatie voor Toerimse in Oost- Vlaanderen en Radio 2 organiseren op zondag 23 augustus voor de tweede maal 'Zomertoeren', een rekreatieve fietshappening die vorig jaar 2000 aktie- velingen aanlokte. Deze maal mikt men volgens Wim Vallaeys nog hoger want voor het eerst heeft men de medewerking van de NMBS en die verhuurt niet alleen degelijke fietsen (100 frank per dag) maar men biedt ook een goedkoop even emententarief aan wat impliceert dat elke fietsfanaat 40 tot 60% korting krijgt bij de treinreis naar Oudenaarde. Het stadsbestuur aldaar heeft de Grote Markt voor deze manifestatie ter be schikking gesteld zodat er in de onmid dellijke omgeving ruime parkeergelegen heid te vinden is. Twee omlopen De Wielersektie van de Oudenaardse sportraad heeft twee omlopen uitgestip peld die vanaf 13 tot 15 uur op eigen tempo kunnen aangevat worden De tocht over 25 km is ook voor jeugdigen geschikt want de unieke kronkels in de Scheldevallei zijn ook voor toevallige fiet- sert zeker geen potenbrekers. De tocht over 40 km is wel een ander paar mou wen want hier zijn hellingen zoals de Volkegemberg ingebouwd en dit heuve lend landschap is voor de meer ervaren fietsers voor de bevoorrading van streek- gerechten en - drank en eenieder geniet via Bloso van een gratis verzekering. Animatie Van 15 tot 19 uzorgt Radio 2 daarbij nog voor een wervelende show want men heeft ondermeer de Dinky Toys (Vlaan- derens Popformatie '92), Eric Van Ney- gen en Sanne (met nieuwste nummers), John Terra. Eddy Wally. The Willy Ael- voets Swing Band, The Real Music Band en de onvolprezen Marijn De Valck ge- kontrakteerd naast Ruth Mc Kenny en anderen. Inschrijven kan men bij Wim Vallaeys, Federatie voor Toerisme, Hen- drikaplein, 64. 9000 Gent en dit voor de prijs van 75 frank (tot woensdag 19 augustus) of 100 frank (ook ter plaatse). Bijkomende inlichtingen zijn te bekomen bij Hendrik Coleman op het nummer 091/24.72.11. De geslaagde deelne mers, die hun afgestempelde kontrole- kaarten achteraf in de reuze-urne stop pen nemen kosteloos deel aan een tom bola, waarmee T-shirts maar ook week end-arrangementen te winnen zijn. Dui delijk een aanrader dus, die ook heel wat entoesiastelingen uit het Dendermondse en Aalsterse zal aanlokken. Dirk Daelemans Om 14u00 stipt werd de start gegeven aan het park 'Prins van Luik' te Ander- lecht. Nog maar pas waren de renners vertrokken of er barstte een onweer los dat echter gelukkig niet lang duurde. Willy Davé, momenteel in prachtkonditie, ging er in de A-reeks half-wedstrijd van door. Hij zou al de overige deelnemers dubbelen en de eindstreep met een ronde voorsprong bereiken. In de B-reeks was het ditmaal de Italiaan Giuseppe Salesse, die voor zijn tweede seizoenszege zorgde. Hij versloeg zijn kompanen in de spurt. Yvan Bonnet verliet de andere C-renners in de laatste ronde om met 30" bonus te winnen. Met ongeveer één minuut voorsprong schreef Omer Van Molle zijn derde op eenvolgende zege in de D-reeks achtei zijn naam. uitslagen A-reeks: 1 Willy Davé, 2. Luc Goethals, 3. Frans Van Camp, 4. August Delaen, 5. Louis Denar. B-reeks: 1. Giuseppe Salesse, 2. Mar cel Delanghe, 3. Armand Devos, 4. Con stante Charlotte, 5. Louis De Geyndt C-reeks: 1Yvan Bonnet, 2. Pol Van den Berghe, 3. Corneille Charlatta, 4. Jean Van Mulders, 5. René Serneels. D-reeks: 1 Omer Van Molle, 2. Emiel Van Veer, 3. Maurits Jacobs, 4. Jean Plaisant, 5 Learco Firenze. De Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft de voorbije maanden opnieuw een aantal interessante boekwerken op de markt gebracht die aktieve sportlui en hun begeleiders heelwat kunnen bijbren gen. Zo publiceerde men het boek van profes sor P De Knop 'Sportklubs investeren in jeugd', een naslagwerk van 207 bladzij den met talrijke zwartwitfoto's en een kleurenkaft. Het is vooral bedoeld voor al diegenen die 'op weg naar een verant woord jeugdsportbeleid' de nodige we tenschappelijke background willen ver werven. Het kost voor niet-leden slechts 895 frank en de verzendingskosten zijn vastgesteld op 90 frank. Van diezelfde professor De Knop werd er ook een korte brochure (32 bladzijden) Wielrennen. De gewezen beroepsrenners maken zich klaar voor de uitgebracht over 'sporten in een klub koppeltijdrit in de 'Acht van Lede' (da) betekent meer...'en hiervoor betaalt men slechts 125 (+40 fr verzending). Er bestaat blijkbaar ook veel belangstel ling voor de studie van Dokter Van den Bossche die over 220 baldzijden de 'Wegwijzer van Gezond Trainen' uit de doeken doet. Hierin zijn talrijke foto's, figuren, tabellen en tekeningen opgeno men en men betaalt amper 882 frank 90 fr verzending). Men kan deze naslagwerken bekomen op het BVLO-sekretariaat, dat gevestigd is aan de Waterkluiskaai 16 in 9040 Sint-Aamandsberg. Als men het hoger genoemde bedrag overschrijft op 443- 2165601-85 van BVLO, dan worden ze per kerende post toegestuurd. Bijkomen de inlichtingen zijn op het nummer 091/ 293.000 ook verkrijgbaar op werkdagen tussen 8 en 17 uur. Dirk Daelemans Opnieuw koers in Dendermonde tergele genheid van Keur-kermis. Nog maar net was de start gegeven of twaalf renners gingen aan de haal; Gary D'Hauwe, Bart Peelman, Gino Van Oudenhove, Anthon Vermaercke, Pieter Van den Heede, Dirk Philips, Jerry Christiaens, Jan Van Hoorn, Kurt Van Hoorhem, Stefaan Turcksin, Geert Andries en Mare Sche- pens. De premiespurtjes werden vooral betwist en uiteraard ook verdeeld door Peelman en Philips. Op een vijftal ronden van het einde lag dit duo samen met Vermaercke licht voorop. Philips wou er nog alleen vandoor maar de twee ande ren beten zich vast in zijn wiel. Zo werd het een spurtje met drie, waarin Peelman gemakkelijk de zege behaalde, vóór Phi lips, die de koers had gedomineerd. Als vierde reed noorderbuur Van Hoórn licht afgescheiden over de streep. We mogen niet zeggen dat de toeschou wers verwend werden Na vier ronden bleven amper een elftal renners echt in wedstrijd en uiteindelijk waren er twintig die de aankomst bereikten. Wat weer een zoveelste bevestiging is van de teloor gang van ons wielerlandje en dat niet alleen op Olympisch, internationaal en nationaal niveau. De 'laat maar waaien'- mentaliteit heeft nu ook al onze plaatselij ke koereurkes te pakken. Uitslag 1. Bart Peelman (Moerzeke), 2. Anthon Vermaercke, 3. Dirk Philips, 4. Jeroen Van Hoorn, 5. Dominique Turcksin, 6. Geert Andries, 7. Mare Schepens, 8. Kurt Van Moorhem, 9. Joeri Christiaens, 10. Pieter Van Den Heede. Wielrennen. Even een praatje maken met de supporters voor te begin nen aan de 'Acht van Lede' (da) Wielrennen. Zeer veel belangstelling voor de 'Acht van Lede' (da) Nieuwelingen in Bambrugge Wielrennen. De Moerzeekse amateur Bart Peelman won tweemaal tij dens het voorbije weekend. In Eeklo won hij vóór De Vlaeminck en in Dendermonde versloeg hij Vermaercke en Filips (vh) Zeventig nieuwelingen kwamen opdagen voor de eerste rit van de Ronde van de Denderstreek. Het was Herzelenaar Andy De Decker die reeds in de eerste ronde aan de boom ging schudden. Toen zich halfweg een twintigkoppige groep af scheidde was die De Decker er opnieuw bij. Die groep fietste het peloton al vlug op een minuut achterstand. Nadat die kopgroep even op adem was gekomen wou Kurt Heyman aan de haal gaan. Direkt reageerde Peter De Permentier en in de voorlaatste ronde kwam Bart Vlae minck aansluiten. Het wees erop dat dit trio voor de zege zou spurten maar uit de achtergrond kwam TGV Jimmy Van Dae le nog opstomen. In de spurt met vier bleek Van Daele nog de snelste ondanks die zware krachtinspanningen, vóór Pe ter De Permentier, Bart Vlaeminck en Kurt Heyman. Maarten Moreels was vijf de Uitslag 1Jimmy Van Daele (Denderleeuw), 2. Peter De Permentier, 3. Bart Vlaeminck, 4. Kurt Heyman, 5 Maarten Moreels, 6. Kris De Coen, 7 Jurgen Guns. 8. Gino Verwulghen, 9. Dominic Roelandt, 10. Serge Laureys.

De Voorpost | 1992 | | pagina 22