Pierre Verstrepen 50ste koning van «De Scheldezonen» Dendermonde Voorzitter Roger ARBIJN (Temse) 45" Kampioen van België Toch podiumplaats voor André Groebbens in Overmere-Donk Sonja Vettenburg ook beter dan alle mannen De Voorpost - 7.8,1992 - 23 Triathlon Boogschieten op de staande wip Sinds haar stichting in 1886 houdt de K.H.M. Scheldezonen haar koningschie- ting op de eerste zondag van de maand augustus. Om 13 uur werd op het prachtig versier de schuttersterrein aan het sportkomplex en vrienden voor een uitgebreid koud buffet, Te 15 u, werd aan de 22 schutters het startsein van de koningschieting gege ven. Een pronostiek maken over de op volger van Achilles was onbegonnen werk want de Scheldezonen beschikken over tal van knappe schutters. Dat deze kamp niet lang zou duren zou spoedig blijken. Nauwelijks halverwege de eerste schietbeurt was het Pierre Ver strepen die met een droge knal de ko ningsvogels in het gras deed duiken e niemand van de nog volgende deelne mers slaagde er in dit evenement te evenaren. Hiermee hernieuwde Pierre Verstrepen zijn koningstitel behaald in 1979, Een gelukkige voorzitter Germain De Smet. want de nieuwe koning behoort tot zijn ploeg «De Krabbers», overhandigde naast de koningsbreuk, de koningspluim en een prachtige tinnen schaal aan Pierre Verstrepen. Een afgevaardiging van de zustermaat schappijen St. Sebastiaan Dendermonde en St. Gillis Willem Tell had er aan gehou den aanwezig te zijn om de nieuwe ko ning in de bloemen te zetten. Gelet op het zomerse weer werd er me nig pintje geheven op de gezondheid van de nieuwe koning. De koningschieting wordt steeds ge volgd door een «prinsenschieting» en het was Roger Mangelschots die de hoogvogel neerknalde. Nu maar hopen dat onze vriend Pierre volgend jaar zijn krachttoer zal herhalen en de nationale keizerstitel (een wedstrijd waaraan alle schutterskoningen van Bel gië deelnemen) naar Dendermonde zal halen. Jan Kampioenschap van België op staande wip voor beenhouwers-spekslagers Boogschieten. De leden van de Kon. Handboogmaatschappij De Scheldezonen uit Dendermonde t.g.v. de jaarlijkse koningsschieting (foto guy) Prachtig schuttersweer werd door de weermaker voorbehouden voor dit kam pioenschap. Twee en twintig beenhou wers lieten zich inschrijven en was de kwantiteit niet aanwezig dan was het zeker het geval voor de kwaliteit. Roger Arbijn uit Temse liet zijn stielgenoten geen schijn van kans want met zijn drie eerste schietbeurten wist hij alleen de kampioensvogel te vellen en was het pleit vroegtijdig beslist. Als voorzitter van het inrichtend bestuur kon hij moeilijk de talrijke prijzen aan zichzelf overhandigen. Gelukkig kon er beroep gedaan worden op een lieftallige «beenhouwersvrouwe» die, met de no dige kussen, zijn taak overnam. Roger werd bedacht met een prachtig trofee geschonken door de Landsbond der Beenhouwers en Spekslagers van Bel gië, een tinnen bord versierd met het embleem van het Provinciaal Verbond van Oost-Vlaanderen en daarnaast nog tal van prijzen geschonken door Cock's vleeswaren St. Niklaas en de voorzitters van de Beenhouwersbond van Dender monde en Zele. Voor de 14e Grote Beenhouwersprijs lie ten 48 schutters zich inschrijven. Ook hier was de wedstrijd snel beslist want twee deelnemers, Jacques Testard (Dendermonde) en Gustaaf Van Laer (St.-Niklaas) schoten de kampioensvo gel af. Na een spannende tweestrijd was het Gustaaf Van Laer die in de vijfde ronde de eindzege behaalde. Ook deze kampioen mocht, naast een mand gevuld met allerhande vleeswaren waaronder een hesp, een prachtig trofee geschonken door de Landsbond in ont vangst nemen. Voor het namiddagbeschrijf waren er 81 deelnemers. De mindere belangstelling voor dit kampioenschap is waarschijnlijk het gevolg van de gevraagde inleggelden waarop 15% taks diende aangerekend te worden. Het inrichtend bestuur heeft hieruit de nodige conclusies getrokken en voor volgend jaar zal gezorgd worden dat het inleggeld zal beperkt blijven tot 250 fr. We geven nu al rendez-vous op de eerste maandag van de maand augustus '93 voor het 46e Kampioenschap. Jan Boogschieten. Pierre Verstrepen werd in Dendermonde de 50ste koning bij 'De Scheldezonen'. Roger Mangelschots is de nieuwe prins (foto guy) De proef kwam voor het eerst wel in aanmerking voor de Sauconytrofee want na Hamme, Sint Laureins, Lokeren en Zwijndrecht waren ook hier de nodige puntjes te rapen. Na anderhalve kilometer zwemmen kwam ais eerste een vrouw, namelijk Chantal Duck uit het water met een tijd van 14*35" en dit was een kleine minuut sneller dan de tiende, namelijk Johan Callebaut die zijn faam van hardfietser nadien tenvolle zou waarmaken. Deze Kampenhoutse belofte ging iedereen voorbij en mocht de loopproef met een voorsprong van circa drie minuten aan vangen. Een riante uitgangspositie zodat Callebaut niet meer tot het uiterste ging en uiteindelijk finishte in een tijd van 1 u.44'53". Tweede werd Erwin Naes- sens, die het snelst (namelijk 30'40") de loopproef aflegde en zo de eindmeet in 1u47'10" bereikte. André Groebbens, minder in zijn sas dan in Lokeren waar hij zegevierde werd een half minuutje later toch derde zodat de Hofstadenaar toch de beoogde podiumplaats in de wacht sleepte. Peter Moerman uit Steendorp werd na een knappe remonte nog vierde en de zwakgestartte Bruno De Decker plezierde zijn Grembergse supporters door naar de zevende rang op te rukken en dit in 1u51' rond. De zestienjarige Roderik Bombeke klaarde de klus in 1u55'07" want hem de prijs van eerste juniore opleverde. Bij de vrouwen stond er geen maat op het meesterschap van fulltime prof. Chantal Duck (Lions Team) die negen minuten voorbleef op Liesbeth De Schrijver die na een spannende zij aan zij toch Katrijn Beek kon afhouden. Suys tweede in Etu-ranking In het Finse Joroinen heeft Mieke Suys zich puik verdedigd want in dit E.K. halve triatlon kwam ze als derde vrouw (na Mortier en Sybesma) uit het water en finishte uiteindelijk als zesde. Winnares werd Jeannine Deruysscher die haar de week voordien ook in Etapples anderhal ve minuut voorbleef maar heel wat meer trainingsuren kan besteden dan de 23-ja- rige kinesiste nog altijd op zoek is naar een sponsor. In de ETU-ranking bezet ze na negen proeven een puike tweede plaats met 319 punten. Afgescheiden koploopster SCHIETEN is hier Simone Mortier die liefst 482 punten totaliseert. Isabelle Mouthon is derde (310) voor de Italiaanse Mirella Gandellini (308) en Europees kampioen kwarttriatlon Krolik. Suys zal binnenkort nog aanzetten in Genève, Echternach en Izmir want de acht beste resultaten wor den voor de eindranking in aanmerking genomen. Dirk Daelemans In samenwerking met het Belgisch Olym pisch Komitee organiseerde SV Leeu wen ook dit seizoen een internationaal tornooi in het domein Puyenbroeck. Onze streekgenoten lieten zich helemaal niet in de hoek drummen door de sterke Duitse afvaardiging en vooral in de kategorie luchtpistool mocht men glunderen. Olympisch geselekteerde Sonja Vetten burg overklaste immers bij de vrouwen alle konkurrenten want met 378 punten ging ze Maria Weirauch (334) en Irmgard Hessilg-Schmeer (326) ruim vooraf. Groot was de verbazing van de talrijke toeschouwers toen bleek dat de eindwin naar bij de mannen 1, namelijk Paul Coenen met 363 punten liefst 15 punten onder het totaal van de Erembodegemse 'veterane' bleef. Coenen kreeg het in de eindfaze wel lastig met Roland en Erik Vercauteren, die respektievelijk op één en twee puntjes sneuvelden. Mare Benoit eindigde met 356 punten puik vierde en in de top-15 werd hij van kortbij gevolgd door Gunther Matten, Ro- ny Tack, Daniël Creel, Bernhard Schmeer, Norbert Meyer, Filip Moentjes, Ernest Payenberg, Dieter Lanno, Michaël Gisbert, Frans De Poorter en Dirk Van Haudenhuyse. In de kategorie luchtgeweer stond er geen maat op het meesterschap van Frank Arens want de Gentenaar geraakte aan 393 punten en dit is heel wat meer dan Johan Van Parijs (377) en Rik Penny (371) die tevreden waren met de po diumplaatsen. Dirk Daelemans Met een maximale startbezetting van 220 atleten on- der de supervisie van Luc Vercruyssen (schepen van sport) en Kamiel Moerman ■■■H (schepen van toerisme) zeker glunderen. Deze negende editie werd aan het Over men sim jonkmeer immers ook een spor- tieve topper waarbij liefst 32 deelnemers onder de twee-uren-grens n nn. :i nl VV IV .-!! toen had de winnaar meer dan 123 minu- Boogschieten. Voorzitter Roger Arbijn uit Temse schoot zich in Dender- ten nodig monde tot nationaal kampioen van de beenhouwers-spekslagers (foto Piet Hermans) Boogschieten. De beenhouwers-spekslagers tijdens hun nationaal kampioenschap in Dendermonde (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1992 | | pagina 23