ABO Van Driessche verrassend winnaar Topwedstrijd gaf geen uitsluitsel Kaatskalender Kaatsbeker van Hamme Tweede tornooi Topfloor voor rekreatieploegen Hams Kaatsverbond De Voorpost - 7.8.1992 - 25 ;om KAATSEN In het Hamse Kaatsverbond waren alle ogen gericht op de topper De Keersmae- ker-Cornerboys, de twee topploegen te gen mekaar. In de heenronde had De Keersmaeker op het Tweebruggenplein gewonnen met 11-12. Het was nu af wachten wat Cornerboys ervan zou ma ken als het bij De Keersmaeker aantrad. Het is een zeer spannende lutte gewor den met krek dezelfde uitslag als vorige keer. Cornerboys had zeer graag gewon nen want ploegleider Jaak Cools was net verjaard. Ons Vermaak 12 Invalboys 10 De bezoekers waren hoopvol naar Ham- me Sint-Anna afgereisd met de gedachte dat ze eindelijk de grote nul van het aantal overwinningen zouden kunnen uitwis sen. Dat is echter niet gelukt, hoewel ze er hard voor gevochten hebben. De thuisploeg, gestart met Freddy Van Kerckhove, Emiel De Bus, Antoon Van Hecke, Eddy Dieleman en Jimmy Corne lls had het verduiveld moeilijk om de wedstrijd naar haar hand te zetten. Inval boys speelde voortreffelijk en af en toe werden die knapen toegejuichd. Ze de den het geweldig en de score ging gelijk op. In het laatste spel van de eerste helft kon Invalboys met voorsprong gaan rus ten: 5-6. Dat beloofde voor het tweede luik. Aanvankelijk bleven de bezoekers het goed doen maar dan gingen de lokale spelers zich herpakken en was er geen houden meer aan. Het verweer van Inval boys brokkelde af en ze moesten de koord lossen om met kleine cijfers te verliezen. Spijtig, want de kans op een eerste zege zat er duidelijk in. Invalboys speelde met Frans De Brandt, Constant Forceville, Alex Verkoelen, Rudolf Col man en Paul Vermeulen. Geemzicht 4 VAG Mijs 12 De thuisploeg was niet sterk genoeg om de bezoekers van antwoord te dienen. Ze leverde haar beste prestatie in het eerste deel. Er werd op dat moment flink ge speeld en misschien was dat omdat de schepen van sport aanwezig was. De stand ging gelijk op. Pas tegen het einde van de eerste helft verloor Geemzicht voeling: 3-6. In het tweede gedeelte zou den Louis Colman, Willy Lissens, Mauri ce De Clercq, Charlie De Coninck en Eric Moernaut uit hun schelp komen en dan was er aan VAG Mijs geen houden meer aan. De thuisploeg werd letterlijk ter plaatse gelaten en de bezoekers konden zonder ophouden de score aandikken en behaalden zo een ruime overwinning. De Keersmaeker 12 Geemzicht 5 Een sterk spelende thuisploeg startte ge weldig en liet de bezoekers meteen ter plaatse. De Keersmaeker draaide vlot en Geemzicht kon daartegen niets begin nen, Halfweg stond het dan ook 6-1Na de rust liet de thuisploeg de teugels wat losser en dat betekende dat Geemzicht wat meer in de wedstrijd kwam. Onder druk van Patrick D'Haese, Patrick Van den Eynde en Geert Van Havermaet kon Geemzicht in haar beste periode nog vier spelen laten noteren. Jammer dat het zoiets niet lang kan volhouden. De Keersmaeker 12 Cornerboys 11 Een wedstrijd om van te snoepen. Er werd op zekere momenten zeer sterk gespeeld en beide vijftallen gaven me kaar geen duimbreed toe. Dat de sfeer vrij zenuwachtig was, is logisch. De thuisploeg nam eerst het initiatief maar het werd toch 1 -1De Keersmaeker was zeer bedrijvig en het slaagde erin een 3-1 stand vast te leggen. Een eerste kloof scheen geslagen, temeer daar de thuis ploeg uitliep tot 40-15 maar tot ontstelte nis van de lokale aanhang kwam Corner- boys terug tot 40-40 en kon meteen ook het spel afronden: 3-2 in plaats van de verhoopte 4-1Het bleef spannend maar toch was De Keersmaeker iets beter en dat werd ook op het scorebord uitge drukt. Arthur Marien, Frank Windey, Raoul Kockelkoren, Yvan en Franky As- broeck legden er duchtig de zweep op en Cornerboys zweette water en bloed om bij te blijven. Met 6-3 aan de rust was De Keersmaeker op weg om Cornerboys in de rangschikking een trap naar onderen te geven. Maar in de herneming zagen we een zegedriftig Cornerboys, dat in één ruk de stand gelijk bracht: 6-6. Het was dus nog niet gedaan Het werd verder boeiend met mooie spelfazen. Geen van beide formaties slaagde er nog in om een duidelijke voorspong te nemen. Corner boys wilde absoluut dat ene puntje ach terstand op De Keersmaeker in de rang schikking goedmaken en een tijdje zag het eruit dat zoiets mogelijk was. Ook de thuisploeg wist wat er op het spel stond en gaf geen duimbreed toe. Naar het einde toe werd het een nerveus gedoe. Bij een 11-11 stand stonden alle zenu wen strak gespannen. Nog één spel. Indien het naar de bezoekers ging kwa men die op gelijke hoogte. Het was ech ter de thuisploeg die het haalde onder luid gejuich van de aanhang: 12-11. Met een heeft De Keersmaeker twee punten voorsprong in de rangschikking. Met nog een drietal wedstrijden in het vooruitzicht is het mogelijk dat één van beide forma ties nog eens struikelt. Rangschikking 1. De Keersm. 12 12 0 64 144 2. Cornerboys 8 6 2 60 94 3. VAG Mijs 9 5 4 47 84 4. Corner 8 5 3 68 72 5. Van Driessche 7 5 3 68 72 6. Geemzicht 11 2 9 125 68 7. Invalboys 9 0 9 108 50 8. Ons Vermaak 9 2 7 99 47 Kaatsen. Cornerboys werd uiteindelijk derde in de 'Beker van ham me' met 10 punten (vh) Kaatsen. De ploeg De Keersmaeker beet in het zand. Ze werd tweede in de Hamse Beker met 13 punten (vh) Kaatsen. De ploeg ABO Van Driessche uit Hamme Sint-Anna won de Beker met een totaal van 14 punten. Een verrassing(vh) Het is weer gebleken dat de finale van de Beker van Hamme steeds een speciale gebeurtenis is. We denken niet dat vele kenners ABO Van Dries sche als laureaat hadden vooropge steld. Cornerboys en De Keersmae ker hadden ongetwijfeld de meeste voorkeurstemmen. Deze beide vijf tallen hadden in de kompetitie al la ten zien dat ze geen tegenstand dul den. Het is echter niet de eerste keer dat er in de bekerfinale verrassingen uit de bus komen en dat geeft nu juist dat extra pigment. De loting bracht Van Driessche tegen De Keersmae ker voor de eerste wedstrijd. Het is een geweldige strijd geworden waar in zeer goed werd gespeeld. Boeiend Hogere II 8.8: 15.00 u: Crupet-VA Baasrode 9.8: 15.00 u: VA Baasrode-Thieulain Hogere III 8.8: 15.00 u: Tourpes-Kastel R&V Terjoden-Zandbergen 9.8: 15.00 u: Rode-Terjoden Kastel R&V-Herne Bevordering 8.8: 15.00 u: VA Baasrode-Kokejane 9.8: 15.00 u: Herdersem-Baardegem Overboelare-Zele Durmen Aalst Herl.-Wieze Sportief Opstal Pelote-Denderb. Klub XV Junioren 7,8: 18.30 u: Kastel R&V-lddergem Sp. Iddergem DD-Toekomst Buggenh. Lagere I 9.8: 15.00 u: Merchtem-Kasiel R&V Toekomst Bugg.-Hoké Erembodegem St Anna Hamme-Puurs Opwijk-Nieuwerkerken Kerksken-Hamme Zogge Kadetten 7.8: 18.30 u: Brussegem B-Hamme St. Anna Hokè Erembodegem-VA Baasrode Miniemen 9.8:10.00 u: Baasrode HTR-Wieze Sportief Hamme Zogge-Opstal Pelote 10.30 u: Zele-Durmen-Brussegem Pupillen 8.8: 15.00 u: Hamme Zogge-Terjoden 9.8: 09 00 u: Zele Durmen A-Terjoden Kastel R&V-VA Baasrode Brussegem B-Kastel R&V A 10.00 u: Brussegem A-Herdersem 10.30 u: Wieze Sportief-Hamme Zogge Nieuwerkerken-Zele Durmen B 12.8: 18.30 u: k Herdersem-Kastel R&V B was het zeker. Het werd 1-1 en de spanning steeg ten top toen Van Driessche op voorsprong kwam bij 2-1. Toch zou de formatie van André Windey er 2-2 en via een blanco-spel 2-3 van maken. De Keersmaeker ging door op dat elan en het werd 2-5 met uitzicht op de overwinning. Van Driessche verstond het echter zo niet en na een 40/40 werd het 3-5. Graag geven we toe dat De Keersmaeker enkele keren de kans liet liggen om zijn voorsprong aan te dikken. Het bleef echter boeiend en zenuwslo pend. Bij 40/40 kantelde het opnieuw voor de ploeg van Pletinck en 4-5. Even later was het 5-5. Van Dries sche kon uitlopen tot 40/0 en maakte meteen af: 6-5. Het werd nu bedenkelijk voor de ploeg van Dré Windey. De zenuwen waren tot het uiterste gespannen en De Keersmaeker stelde gelijk: 6-6. Nu was het buigen of barsten. In het laatste spel was de strijd ongemeen vurig want niemand wou toegeven. Het werd zelfs 40/40 maar in de laatste opslag trok ABO Van Dries sche het laken naar zijn kant: 7-6. Cornerboys 5 De Keersmaeker 7 Voor De Keersmaeker was dit de match van de laatste kans. Het móest winnen. Dat die jongens geladen aan de opslag stonden lijdt geen twijfel. De vele kijkers zullen ongetwijfeld van dit spektakel ge noten hebben. Na een tijdje stond het 1-1. Toen De Keersmaeker er 1-2 van maakte meende iedereen dat het op weg was naar een fraaie zege maar Corner boys, de organiserende klub, sloeg hard terug: 2-2. In het volgende spel werd het 40/40 maar De Keersmaeker maakte uit en 2-3. De jongens van Jaak Cools be gonnen het formidabel te doen en her stelden het evenwicht: 3-3. De Keers maeker bereikte dan gemakkelijk een 0/ 40 maar moest die nakende winst uit handen geven: 4-4. Het volgende spel was voor Cornerboys: 5-4. De Keers maeker gaf zich echter nog niet verloren en met Windey aan de opslag zaten er winstkansen in. Cornerboys liep echter uit tot 40/0 maar De Keersmaeker kwam nu verrassend terug tot 40/40 en het kon gelijkstellen: 5-5. Meteen kreeg de wedstrijd een ander uitzicht. Cornerboys hoopte met Jan De Smet aan de opslag op een remonte maar die kwam er niet, Het werd 40/40 en uiteindelijk ging het spel naar De Keersmaeker, dat in het volgende spel uit zijn krammen schoot. Het liep uit tot 0/40, nam even gas terug maar haalde het toch met 5-7. De vraag was alleen of met 13 punten de beker kon gewonnen worden. Cornerboys 5 ABO Van Driessche 7 Dit was de wedstrijd van de waarheid. In deze spannende lutte kwam Van Dries sche eerst op winst: 1-2, al moest het daarvoor water en bloed zweten. Corner boys liet zeker niet begaan en via 2-2 werd het 3-3. Het kon niet spannender. Dan liet Cornerboys zo rap als tellen een 40/0 optekenen maar verspeelde die even later bij 40/40. De zenuwen stonden tot het uiterste gespannen. Uiteindelijk rondde Cornerboys af: 5-4. Het werd duister voor ABO Van Driessche. Het flink aangemoedigde Cornerboys liep uit tot 30/0 en meteen scheen Van Drie ssche uitgeteld. Dankzij een totale inzet kwam het gelijk en nam voorsprong bij 30/40 zodat het 5-5 werd. Nu werd het De Keersmaeker zwart voor de ogen. De spanning was te snijden toen het 40/40 werd. Van Driessche haalde het spel binnen: 5-6. Nu was het alles of niets. Ook in het laatste spel was de ploeg uit Sint-Anna kalm genoeg om het laatste spel binnen te halen: 5-7. Meteen werd de beste formatie onverwacht winnaar van de Hamse Beker, Grote vreugde bij de aanhangers uit Sint-Anna die in groten getale waren opgekomen om hun ploeg aan te moedigen. Het moet voor de broers Pletinck en hun vrienden één van de mooiste dagen van hun leven geweest zijn. Men kan niet elk jaar de Beker win nen... Na de wedstrijden dankte sportschepen De Graef de deelnemende klubs voor hun inzet en sportiviteit en feliciteerde de onverwachte winnaar ABO Van Dries sche die nu zijn naam mag schrijven op het fraai gevulde palmares van de Hamse Kaatsbeker. Hilda Verhoeven, de sympathieke waar din van lokaal 'Blijf Jong', de thuishaven van ploeg De Keersmaeker en van nog enkele andere verenigingen, staat dit jaar 25 jaar achter de tapkast. Voor de gele genheid schonk ze drie mooie bekers en onder luid applaus mocht ze die overhan digen aan de kapiteins van de ploegen die de finale speelden. Uitslag en stand ABO Van Dr.-De Keersmaeker De Keersmaeker-Cornerboys ABO Van Dr.-Cornerboys 1ABO Van Driessche 2. De Keersmaeker 3. Cornerboys VOLLEYBAL De Dendermondse volleybalklub Topfloor organiseert op zondag 30 augustus haar tweede indoor-vol- leybaltomooi voor rekreatieploegen gemengd. Dit wil zeggen dat er min stens twee dames in de ploeg moe ten aanwezig zijn. De wedstrijden hebben plaats in de gemeentelijke school te Grembergen, Rootjens- weg en de wedstrijden vangen aan om 10 uur. Het inschrijvingsgeld bedraagt 400 fr en is te storten op rekening 068-2114989-28 van Topfloor. Inlichtingen en inschrijvin gen kunnen gebeuren bij Mare Vinck, tel. 052/47.16.58.

De Voorpost | 1992 | | pagina 25