Appels KC organiseert tweede 'Eurotornooi Zele in de Beker van Oost Gasten overklassen thuisploeg «F Reeksindelingen squash Het Van der Borght-liedje duurt voort in het nieuw Grensverbond Appels KC behoudt kans op 1ste klasse in zaal De Voorpost - 7.8.1992 - 29 KORFBAL Het lag in de lijn van de verwachtingen. Wie vorig jaar de eerste uitgave van het door Appels KC georganiseerde 'Eurotornooi' korfbal bijwoonde en ken nismaakte met de gezellige sfeer, de gestroomlijnde organisatie en de bij mo menten sportieve hoogstandjes, ver wachte dat de Dendermondse korfbal- klub haar initiatief zou verlengen. Dat gebeurt ook, op vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 augustus a.s. op het terrein naast de Appelse Sporthal. Mede ook, aldus het Appels KC-bestuur, omdat we het er vorig jaar financieel vrij goed afgebracht hebben. SQUASH Een tornooi op niveau organiseren, aldus het Appels KC-bestuur, doen we natuur lijk én om de korfbalsport te propageren én om de spelers een deel van hun voor bereiding voor het volgende seizoen te laten afwerken, maar ons in een onover zichtelijk financieel avontuur storten doen we zeker niet. Vijf buitenlandse teams Dit jaar aanvaardden vijf buitenlandse selektieteams de Appelse uitnodiging, een land meer dus dan vorig jaar. Aan de tweede editie nemen trouwens geen bui tenlandse klubteams deel, alle buiten- Mannen 2de nationale-A The Seven, Squash 22, Belgica Express, Carats, De Schreef, William Lawson, Begijnhof, Olympia SC, Grenadier, Fort Jaco, Abbaye, Winner's. Mannen 2de nationale-B Bellissimo, Winner's, Castle Club, Spal ding, Saxon, 't Binnenhof, Indoor, De Dam, Center Court, Windekind, Bateas, Aegon Team. Mannen 3de nationale-C Brasschaat, Indoor, Grote Comedie, Reet Rackets, Socotec, BBS Sportcen ter, CMSC, Wilson, Valskin, Roeselare, Campo, Bad Michel 1. Coastal 1 La Gantoise 1, De Schreef, Tragel Sport, Bateas 2, Knokke, Dunlop, Re- crean, Piramid, De Kaai, Coupure A, Ucon, De Lansier. Coastal 2 DUIVENSPORT Campo, Wymar, La Gantoise 2, Braeke- veld, L'Os a Moëlle, Tragel Sport, Sportjoy, Oasis, JM Sports, The Bowling 1Coupure B, DTC Deinze. Northern 1 Bateas 3, Ascot, De Schreef, Cinecity A, BBS, Bad Michel 2, CMSC, Center Court, Reet A, Lan Gantoise 3. Northern 2 Body and mind fitness, Philips, Sportjoy 2, Waregem, Eurosport, Altan, The Bowling 2, Reet B, BBS 2, The Ramblers, Braekeveld. Dames 3de nationale-A De Schreef, Ucon, Cibo, Center Court, Indoor, Vilvo, Winner's, Belgica. Dames Coastal Bateas, Oliver, Roeselare, Piramid, La Gantoise, Waregem, Campo Sportivo, Henkei Dida In het Nieuw Grensverbond manifeste ren de broers Van der Borght zich als de zegekapers van de Dourdanvluchten met jonge duiven. Dit presteerden ze sterk met de 1, 2, 8, 12, 14_als vroegste meldingen. Ze klokten dan ook aan de 14' prijs de eerste bonserie van twee duiven en aan de 24" prijs de eerste serie van drie duiven en aan de 58c prijs de serie van tien duiven. Hun suprematie toonden ze door aan de 63c de tweede serie van drie duiven en de eerste van vier duiven aangeduid te winnen. Vroege duiven no teerden we voor Maurits Van de Velde, Louis Van Hoorenbeeck, Frangois De Schrijver, Gerard Roels, Obus-Vergau- wen, Alfons Verlee (9, 13), Jan Saeys, Rene De Batselier. Beno Duivensport. Bij de Oprechte Broeders te Overmere werden de Noyon- kampioenschappen betwist voor de oude en jaarlingen. Het duivenhok, geschonken door Houtbouw Vanderheyden werd gewonnen door Luc De Maesschalck met 77 punten. André Cornells (met donkere bril) werd kampioen bij de oude terwijl Gustaaf Vanderheyden het haalde bij de jaarlingen. Beiden kregen 4.000 fr en een mooie trofee (mt) landse ploegen die tussen de lijnen ko men zijn nationale selekties of ploegen samengesteld uit spelers uit een bepaal de regio van het betreffende land. Wat Nederland betreft, werd aanvankelijk de klub uit de Dendermondse zusterstad Geldrop uitgenodigd, maar die moest verstek laten gaan. De Nederlandse kon- taktpersoon stelde echter een meer dan bevredigend alternatief voor: een spe- lersselektie van verschillende klubs uit Den Haag. Zij zullen aantreden onder de naam 'Rijnland-Delft-selektie'. Ook uit het Verenigd Koninkrijk komt op nieuw bezoek. Waar vorig jaar een verte genwoordiging üit Kent te gast was, is het nu de beurt aan Essex om zijn korfbal- kunnen in Appels te demonstreren. Het Iberisch schiereiland stuurt ook zijn korfballers noordwaarts. Deelnemen doen dus zowel een Spaanse als een Portugese selektie. Bij de gesprekken in de schoot van het komitee na het eerste 'Eurotornooi' werd de idee geopperd om ploegen uit Oost- Europa uit te nodigen. Gedacht werd aan Polen, Hongarije en Tsjechoslowakije, landen waar dus inderdaad ook wordt gekorfbald. Drie teams naar Dendermon- de halen bleek niet mogelijk, vooral door de vele problemen in de landen zelf. Tenslotte slaagden de organisatoren erin om een Hongaarse delegatie naar België te krijgen. Deze vijf buitenlandse teams worden aangevuld met een ploeg van Borgerhout en twee ploegen van Appels zelf. Wat het totaal deelnemende ploegen op acht brengt, die opgedeeld worden in twee reeksen. Organisatie Dat de gehele organisatie, aldus het Ap pels KC-bestuur, ook nu niet mogelijk zou zijn zonder hulp van buitenuit, spreekt vanzelf. Ook nu kon het organi serend komitee rekenen op de welwillen de hulp van het stadsbestuur en de dien sten van Dendermonde, maar vooral op de bemiddeling van sportschepen Jan Van Damme. Voor de internationale kontakten en de overige korfbalsteun zorgden de leden van het IKF (Internationaal Korfbalt Fe deration). De buitenlandse gasten worden op vrij dag 14 augustus op de Dendermondse Grote Markt door de VW opgevangen en achteraf begeleid naar het Appelse klub- huis. Te 20 u. staat een officiële ont vangst geprogrammeerd, met toespra ken van sportschepen Jan Van Damme, Appels KC-voorzitter Frans Van den Steen en Wim Brouweraerts, namens het IKF. N Ingevolge het verdwijnen van Loko, behoudt Appels KC de kans, in de zaalkompetitie, in de hoogste klasse te blijven. Appels zal daartoe, op don derdag 10 september, in de Arena zaal te Deurne, een beslissingswed strijd betwisten tegen aartsrivaal Neerlandia. Met het oog op de veldkompetitie die in de loop van september start, kon Appels zich de diensten verzekeren van Danny Willaert (Bornem), Geof frey Picquer (Loko) en Martine De Grauwe (ATBS). Wim De Wilde, vorig jaar geruime tijd out wegens kwetsuur, gaat in de loop van deze maand nog onder het mes en zal pas in november a.s. opnieuw beschikbaar zijn. Appels wordt vanaf dit seizoen ge traind door Rudy Raeymaekers, de trainer die de Belgische nationale se lektie twee jaar geleden naar de we reldtitel begeleidde. Klub en trainer sloten een kontrakt dat twee seizoe nen overlapt. Appels telt momenteel 110 aangeslo ten leden, verdeeld over drie senio- renploegen, 1 scholierenploeg, 2 ka- dettenploegen, 1 pupillenploeg, 1 mi- niemenploeg en een rekreanten- Korfbal. Appels KC organiseert het 'Eurotornooi' met de inzet van deze bestuursleden (foto guy) Op zaterdag 15 en zondag 16 augustus en Appels 2 een onderkomen. Op zater- worden de wedstrijden betwist. De bui- dag 15 augustus worden volgende wed- tenlandse delegaties verblijven in Waas- strijden betwist: munster. Vermelden we nog dat op zaterdag en Reeks A zondag, telkens te 18.30 u., een lucht- 10 u.: Appels 1 - Spanje ballon de lucht wordt ingelaten, met 11 u Hongarije - Engeland daaraan een wedstrijd gekoppeld. 13 u.: Appels 1 - Hongarije 14 u.: Engeland - Spanje Wedstrijdprogramma 15 u Appels 1 - Engeland In reeks A komen Spanje, Hongarije, 16 u.: Spanje - Hongarije Engeland en Appels 1 uit, in reeks B kreqen Portugal, Nederland, Borgerhout Reeks B 10 u.: Nederland - Portugal 11 u.: Borgerhout - Appels 2 13 u.: Nederland - Borgerhout 14 u.: Appels 2 - Portugal 15 u.: Borgerhout - Portugal 16 u.: Appels 2 - Nederland Op zondag worden, vanaf 14 u., de fina lewedstrijden betwist. De finale om de eerste en de tweede plaats vangt aan te 16 u. Pierre Van Rossem VOETBAL Bij Eendracht zijn de trainingen al hervat sedert 14 juli en ondertussen heeft Een dracht al twee wedstrijden gespeeld in het kader van de Beker van Oost. Op Dendermonde werd, in een te warm weder, gewonnen met 0-2 dankzij doel punten van De Vlieger en Fiers. Bij de strafschoppen won KAVD met 3-2 van Eendracht waarbij Fiers en Maache raak troffen en Janssens, De Vleeschauwer en Van Bogaert misten. Op Temse bleef de 0-0 stand op het bord prijken en bij het trappen van de straf schoppen scoorden de 10 spelers. Voor Eendracht waren dat Fiers, Maache, De Vleeschauwer, Maes en Rasschaert. Trainer Jaak Goossens trok telkens met een 18-tal spelers naar deze bekerwed strijden. In Temse vertrok volgende ploeg: Van Puyvelde, Verwilligen, Jans sens, Plaetinck, Maes, Maache, Geert Christiaens, De Beule, De Vlieger, Fiers, Van Bogaert. Als wisselspelers: De Vuyst, De Vleeschauwer, Rasschaert, Pletinck, Gargili, Bracke en Adam. Wat de derde wedstrijd in deze beker van Oost betreft, die dinsdagavond jl. werd gespeeld, leest U meer in een afzonderlij ke bijdrage. Trainer Goossens laat zijn kern een sys teem spelen waarin in verdediging met twee mandekkers (Plaetinck en Verwilli gen) wordt geakteerd en een libero (Janssens). In het middenveld posteert de trainer zo'n zestal spelers terwijl voor aan één spits moet optornen. Natuurlijk dat de middenvelders, waarin Patrick Maache en Fabrice De Beule als draai schijven zwaar werk op de schouders krijgen want die moeten zowel verdedi gen als aanvallen. Het systeem loopt nog niet tenvolle gesmeerd. Vooral tegen Temse zagen we dat de spelers van Toon Pfaff het verdedigingssysteem van Een dracht langs de flanken wisten te omzei len en voor gevaar zorgden. Nog wel dat doelverdediger Danny Van Puyvelde al in topkonditie tussen de palen staat zodat Temse van treffers werd gehouden. Bij de gestreepten zagen we^ in de eerste speelhelft twee rijpe doelkansen schep pen. De eerste bij een hoekschop van Fiers waarbij Philip Plaetinck met een voléschot uitpakte dat door keeper Van Mooreghem uit de winkelhaak werd ge- puncht. De tweede scoremogelijkheid kwam er langs De Beule die al dribbelend van aan de middencirkel tot voor de Temsedoelman verscheen maar zijn schot werd gered. Volgens onze mening is het samenspel nog niet op punt want het duurt wat te lang vooraleer men voor de muit van de tegenstander verschijnt waar men dan al de tijd heeft gekregen om zich te reorga niseren. Trainer Jaak Goossens wil dit systeem verder behouden, sneller en vlotter laten verlopen om met dat countervoetbal tot resultaten te komen. Feit is wel dat men vooraan het ontbreken van Filip Seymortier sterk aanvoelt. Daar mede kwam men nog niet tot een ak koord en trainer Goossens hoopt dat zo vlug mogelijk hieraan een oplossing komt want de afwezigheid van Filip weegt op de groep waarin een goede geest heerst en waarin de nieuwkomers zich goed aangepast hebben. Betrachting van trainer Goossens Trainer Jaak Goossens beseft dat Een dracht terug een moeilijk seizoen te wachten staat want een ex-derdeklasser krijgt in bevordering de volste aandacht en tegen zulke ploeg wil men absoluut winnen. Resoluut vooropzetten dat Een dracht naar de titel dingt, is er voor trainer Goossens niet bij. Wel zal getracht wor den om zich bij de top te klasseren Eendracht Zele-Temse 1-2 PVR Voor de derde keer heeft Eendracht ons niet kunnen bekoren en dat kwam nog sterker tot uiting in de eerste thuiswedstrijd tegen Tem se. De ploeg van ex-trainer Toon Pfaff speelde fris van de lever en domineerde de ganse wedstrijd de gestreepten die nooit een vuist konden maken. Het is nog steeds zoeken en tasten naar een snedig en snel samenspel, dit vanuit een middenveld waar teveel spelers zich om het leder bevinden en het dan verder een breien wordt om uit de omknelling te komen en een aanval op te zetten. Kortom, trainer Jaak Goossens heeft nog werk om tegen de komptetitieaanvang de ploeg dat 3-5-1-1-systeem onder de knie te doen krij gen. De bezoekers zorgden al vlug voor gevaar en doelman Van Puyvelde kreeg heel wat werk op te knappen, Al na 12' moest hij een hard afstandsschot van Michelet van onder de de- klat in hoekschop tippen en een paar minuten later was het de Pool Wygonic die een kans voor de voeten kreeg maar die wachtte te lang om af te drukken. Temse bouwde onder im puls van Franssens, Van Buynder en Michelet de ene aanval na de andere op en telkens betekende dit alarm voor de muit van Een dracht. Nadat Van de Vel op een verdediger zijn schot zag afketsen, trok Mario Franssens (ex-Eendrachtspeler) op de linkerflank een diep spoor en probeerde met een lobbal de uitkomende doelman Van Puyvelde te vloeren, wat mislukte. Eendracht kon geen vermel denswaardige aanval op het getouw zetten en kwam eerder door missertjes in de bezoeken de verdediging een paar keer voor de muit van keeper Van Moorleghem. De scheepsbouwers bleven de wet stellen met snedig en knap voetbal dat op de 37' verdiend met een doelpunt werd bekroond. Van Buyn der stuurde De Ghouy op de linkerflank weg en die kwam tot dicht bij de doellijn waar hij vanuit een schuine positie toch Van Puyvelde met een schuiver wist te vloeren. Een goede aanval langs De Beule, Christiaens en Fiers leverde rood-zwart-wit enkel een hoekschop op. Temse reageerde met snelle kombinaties en hierbij kreeg Wygonic twee maal de kans om de score te verhogen maar besloot telkens te zwak. Heropflakkering In de tweede speelhelft leek het er op dat Eendracht de zaken anders zou aanpakken Maar al vlug heerste gevaar voor het doel van Van Puyvelde toen De Vleeschauwer het leder verloor aan Wygonic die op Danny afstormde maar zijn lobbal in de handen van de Een- drachtkeeper zag belanden. Daarop leed Michelet balverlies en De Beule drong door maar werd een paar meters van de grote backlijn foutief gestopt. Een vrijschop die Fabrice heel knap in het kruis van de linkerhoek borstelde en meteen hingen de bordjes gelijk. Eendracht toonde zich nu wat vinniger en na een hoekschop kon Philip op inzenden van Fiers een kopbal plaatsen die op de doellijn werd weggetrapt Dat gebeurde zo'n twaalftal minuten ver in de tweede speel helft en van toen af namen de gasten weer het roer stevig in handen en overklasten de Een- drachtploeg. Met eerst een geharrewar voor de kooi van Eendracht waarbij De Ghouy een hoekschop afdwong. Met daarop Michelet die via de rechterflank doorstootte en Wygonic een open doelkans voor de voeten schoof maar de Pool schoof onbegrijpelijk naast de linkerstaak. Met dan op de 63' Van Buynder die langs de linkerflank een aanval opzette waarbij Wygonic zich vrijdraaide en de bal voor de voeten legde van De Ghouy die geen moeite kende om 1 -2 op het bord te prikken. En het bleef maar gevaarlijk voor de Een- drachtkooi waarbij Wygonic dan toch aan toonde wat in zijn mars te hebben Zo moest Van Puyvelde in een luchtduel met de Pool in hoekschop duwen en kopte Miche let, bij een hoekschop van Franssens, naast de linkerstaak. De Beule, die wat wou forceren maar zich te pletter liep op de bezoekende verdediging, stuurde in de laatste tien minuten met een kruisvoorzet Christiaens op rechts de ruimte in, maar Geert besloot naast. Eendracht verloor verdiend van een vaardiger en sneller Temse. Bij het trappen van de strafschoppen scoorden Fiers, Rasschaert, De Vlieger, De Beule en Christiaens, terwijl Temse tweemaal faalde of een 5-3 stand in de penalty's. Eendracht trad aan met Van Puyvelde, Plae tinck (57' Bracke), Janssens (46' De Vlee schauwer), Verwilligen (82' Adam), De Beule, Maache (82' Rasschaert), Maes (46' Van Bogaert), Fiers, Geert Christiaens, De Vlieger, Gargili. (edw)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29