F.C. Heikant oefent naarstig! Guy Van Achter en Jan Vleminckx schitteren in Hicewa! Paar ruiters pakken meerdere overwinningen Jeugd te Eendracht Zele hervat de trainingen Schelderuiters Werner Vercauteren, Nele De Smedt en Rudy Pauwels halen promotie op tornooien van Retie en Temse-Velle! Kalfort 30 - 7.8 1992 - De Voorpost RUITERSPORT Paardensport-VRV Voorlaatste kampioenschapsmanche Ook winst voor Jessy Jordant en Tanja Lemmens Zondag 2 augustus werd de zevende en meteen voorlaatste manche van het VRV-zomerkampioenschap gereden in de Hicewa te St.-Niklaas. Voor de Kleinbrabantse delegatie werd het ontegensprekelijk een schitterende uittocht. Na afloop kon men immers een meer dan positieve balans opma ken en pakten «de onzen» dus kost bare punten mee naar de heimat. De opmerkelijkste zege was deze van Kalfortenaar Guy Van Achter in de slotproef. Hij hield Wintamnaar Jan Vleminckx meteen van een derde zege. De zoon van «meester» Vleminckx had voordien al in de Force Speed-proef van de middenklasse de andere Klein- brabander Michaël Broekman van een nieuw sukses gehouden in een proef waarin ook Christel Joos, Mare de Peuter en Toni De Pauw in de prijzen vielen. In de barema A-proef van deze middenklasse kon Ronny Pauwels zich revancheren en in de barrage zowel Jan Vleminckx als Tony De Pauw terugwijzen naar de zilveren en bronzen medailles. Voor Vleminckx een eerste gemiste kans op de tripple met Vikky, daarna door Van Achter van een dubbelzege gehouden in zwaar met Iris. Toch bleef het niet enkel in deze kategories een strijd tussen de streekruiters. In de klasse licht won nen de Breendonkse Tanja Lemmens en de Bomemse Jessy Jordant elk een proef. Beiden wonnen overigens vrij vlot. De Bomemse met een groot chro- noverschil. Tanja langs een foutje van de konkurrentie op één hindernis, ter wijl ze zelfs een weigering opliep. In de beginnende klasse verging het Lem mens duidelijk beter al had ze aan een foutloze omloop niet genoeg. Met een beresterke tijd waren de anderen er aan voor hun moeite, ook Liezelenaar Ivan Jansegers die nog derde werd. In de andere reeks had Bart de Cock al winst opgestreken en de beginnende pony's was iets voor Delphine De Windt. Tenslotte was er ook nog een ovenwinning voor Christel Van Duyse. Nu zondag komen de VRV-ers voor de -zesde maal naar de Hippos te Kalfort. Rudy Pauwels promoveert in de individuele dressuur van Licht 1 naar Licht 2. (Pirre) De uitslagen: Nele De Smedt mag van de Beginners 1 naar 2 na haar zege te Retie. (Pirre) Pr0ef 1 Beginnende pony's Progres sief barrage niet op tijd Proef 7 beginnende pony's barema A barrage niet op tijd Proef 8 Klasse 1 Barema A mixte op chrono 1. Lemmens Tanja (Bruno) 2. Jordens Linda (Diane V/D Kruis hoeve) 3. Jansegers Ivan (Hibrakinde) 4 Moens Petra (Tropical) Kleine koalitie viert feest op Tamarahoeve Het leek er zondag 19 juli wel op dat enkele ruiters hun zinnen echt op de tweede opeenvolgende meeting op Liezelse bodem hadden gezet. De jum ping werd gedomineerd door een handvol kombinaties die op z'n zachtst uitgedrukt bijna alle proeven voor hun rekening namen. Deze koalitie werd gevormd door Sabine Van Riet die de Proef 10 Klasse 2 Barema A mixte bar- beide proeven won bij de beginnende Proef 9 Pony's Barema A mixte bar rage op tijd 1. Van Duyze Kristel (Denyse) 2. Cools Dago (Sophira) 3. De Cock Kurt (Chipie) rage op tijd 1. Lemmens Tanja (Fury) 2. Meersman Walter (Jaunty) 3. De Cock Kurt (Razeken) 4. Van Duyze Kristel (Glaoui) 5. Joos Christel (Lucky) 6. Heuninckx Wendel (Calypso) 7. Van Duyse Kristel (Goldfinger) Proef 11 Klasse 3 Barema A mixte bar rage op tijd 1Pauwels Ronny (Star) 2. Vleminckx Jan (Vikky) 3. De Pauw Tony (Iris) 4. De Moor Petra (Ankara) 5. Broekman Michael (Wolter) Proef 12 Klasse 4 Barema A mixte bar rage op tijd 1. Van Achter Guy (Akrzyth) 2. Vleminckx Jan (Iris) (Pirre) pony's, Kristel Van Duyse die in de beginnende én de lichte klasse telkens één proef won en dicht bij een overwin ning was in de gevorderde ponyklasse en ook nog het podium haalde in de beginnende én lichte springklasse. Verder won ook Kelly Van Driessche beide ponyproeven en de andere «pira ten» die aan het muiten sloegen waren de klasbakken van 't seizoen tot hier toe Kris Goiris en Patrick De Rijcke. De Bornemnaar won een proef in de beginnende klasse en zegevierde ook in een proef van de middenklasse. Met nog enkele ereplaatsen eraan toege voegd kon ook die zijn zondag niet stuk. Patrick De Rijcke verbaasde weer zwaarste klasse en won beide proe ven. Als toemaatje deed hij er nog een overwinning bij in de middenklasse. De enige die een deel van de koek kreeg was Tanja Lemmens. De Breen donkse zegevierde in de lichte klasse en hield daarmee Mare De Peuter van een nieuw sukses. De Puursenaar was niet de enige die met zilver of brons tevreden moest zijn. De «slachtoffers» van de veelvraten waren ondermeer ook Christel Joos (de Mariekerkse ein digde vijfmaal in de prijzen) en Ronny Pauwels. Van regionaal front goed nieuws ook van Nancy de Cock, Ivan en Michaël Broekman. VOETBAL Albert Christiaens blijft keepertrainer Vooreerst willen we vermelden dat Albert Christiaens. die al zovele jaren trainer is van de doelverdedigers van Eendracht en dit van groot en klein, ook het seizoen 1992/93 zijn taak blijft vervullen en dit tot ieders voldoening en niet in het minst van de doelwachters. In een vorige bijdrage waarin de jeugdtrainers van Eendracht vermeld werden, stond de ex-doelman hierbij niet aangeduid. Een vergetelheid die meteen is recht gezet. Regeling wekelijkse trainingen der trainers Maandag om 17.00 uur: pre-miniemen: De Gelder Maurits, De Bock Pierre. Maandag om 18.30 uur: miniemen: Lamal Danny, De Nutte Robert. Maandag om 19.00 uur: scholieren: Roelandt Andre, Van Driessche Andre. Dinsdag om 18.00 uur: knapen: Baert Emiel, De Saedelaere Peter. Woensdag om 16.00 uur: duiveltjes: De Brauwer Manuel. Saerens Eddy, Christiaens Freddy. De Witte Emile. Woensdag om 17.00 uur: pre-miniemen: De Gelder Maurits, De Bock Pierre. Woensdag om 18.30 uur: miniemen: Lamal Danny. De Notte Robert. Woensdag om 19.00 uur: scholieren: Roelandt Andre. Van Driessche Andre. Donderdag om 18 00 uur: knapen: Baert Emiel, De Saedelaere Peter. De doelverdedigers worden getraind door Christiaens Albert. Coördinator is Emiel Baert. Het inschrijvingsgeld bedraagt 1.000 frank en geeft recht op een verzekering en inkomkaart voor de thuiswedstrijden van Eendracht Zele. Nieuwe spelers kunnen steeds inschrijven tijdens de trainingen op de terreinen Dendermondebaan. Nieuwe spelers kunnen eveneens kontakt opnemen met de jeugdsecretaris, Van Damme Wilfried, telefoon 44.65.57. Het jeugdbestuur zoekt ook nog een paar personen die willen optreden als afgevaardigde van één der jeugdploegen. Deze kunnen eveneens kontakt opnemen met de jeugdsecretaris. (edw) 1. De Windt Delphine (Micky Mousse) Werner Vercauteren in aktie afgelopen zondag. Proef 2 Klasse 1 Progressief mixte bar rage op tijd 1De Cock Bart (Azur) 2. Waterschoot Veronique (Largo) 3 Soetens Wim (Cony) 4 Moens Petra (Tropical) 5 Jansegers Ivan (Librakinde) Proef 3 Pony's Progressief mixte bar rage op tijd 1. Waterschoot Veronique (Largo) 2. Caals Dago (Sophira) 3. Van Bossche Astrid (Nafcotique) Proef 4 Klasse 2 Force and speed 1. Jordant Jessy (Austin) 2. Joos Christel (Lucky) 3. Heuninckx Wendel (Calypso) 4. De Potter Jan (Dultra) 5. Tyrawa Teresa (Diane) 6. Van Bunder Kris (Percical) 7 De Boeck Gert (Inge) 8 Jespers Els (Sepp) 9. Broekman Michael (Bernardo) Proef 5 Klasse 3 Force and speed 1. Vleminckx Jan (Vikky) 2. Broekman Michael (Walter) 3. Cools Andel (Mitchi) 4 Joos Christel (Papillion) 5. De Pauw Tony (Iris) 6. De Peuter Mare (Gandhy) 7. Pauwels Ronny (Star) Proef 6 Klasse 4 Force and speed 1. Vleminckx Jan (Iris) 2. Cools Andel (Mitchi) 3. Vanachter Guy (Akrzyck) Paardensport-LRV De LRV Schelderuiters van Bornem hebben eerst op 12 juli te Tem se-Velle en afgelopen zondag 2 augustus te Retie tijdens de twee grote LRV-tornooien voor enkele uitstekende resultaten gezorgd. En die leverden zowel Werner Vercauteren (tweemaal) als Rudy Pau wels en Nele De Smedt voldoende punten op voor promotie naar een hogere dressuurklasse. Als toemaatje was er nog een ovenwinning in het mennen enkel- span vanwege Jean Eggermont, een derde plaats voor het achttal groepsdressuur en nog tal van prachtige ereplaatsen die de Schel deruiters een kollektief sterke prestatie bezorgden. De uitslagen: Proef 1 Beginnende pony's Barema A barrage niet op tijd 1. Van Riet Sabrina (Boy) Proef 2 Klasse 1 Barema A mixte bar rage op tijd 1. Van Duyze Kristel (Wippy) 2. De Cock Bart (Azur) 3. Waaler Marianne (Claire) 4. Van Riet Sabrina (Fury) Proef 3 Pony's Barema A mixte bar rage op tijd 1 Van Driessche Kelly (Youca) 2. De Cock Kurt (Chipie) Proef 4 Klasse 2 60 sec. springen 1. Van Duyse Kristel (Goldfinger) 2. Joos Christel (Lucky) 3. Van Duyse Kristel (Furry) 4. Heuninckx Wendel (Calypso) 5. De Cock Nancy (Vicky) 6. De Peuter Marc (Haritza) Proef 5 Klasse 3 60 sec. springen 1. De Rijcke Patrick (Kalinka) 2. Pauwels Ronny (Star) 3. De Peuter Mare (Ganhg) 4. Joos Christel (Papillion) 5. Goiris Kris (Brandy) Proef 6 Klasse 4 - 60 sec. springen 1De Rijcke Patrick (Easy Boy) 2. Van Gysel Vicky (Caroline) 3. Joos Christel (Rando) Proef 7 Beginnende pony's progressief barrage niet op tijd 1 esq: Van Riet Sabrina (Boy) Van Driessche Wim (Monty) Proef 8 Klasse 1 Progressief mixte bar rage op tijd 1. Goiris Kris (Freya) 2. Joos Christel (Lariska) 3. Van Duyse Kristel (Wippy) 4. Jansegers Ivan (Librakinde) 5. Van Riet Sabrina (Fury) Proef 9 Pony's Progressief mixte bar rage op tijd 1. Van Driessche Kelly (youca) 2. Van Duyse Kristel (Unix) Proef 10 Klasse 2 Barema A mixte bar rage op tijd 1. Lemmens Tanja (Fury) 2. De Peuter Mare (Haritza) 3. Goiris Kris (Fleur) 4. Joos Christel (Lucky) 5. De Cock Kurt (Rozehen) 6. Verswalm Johan (Lady) 7. Van Eyck Jacques (Lord) Proef 11 Klasse 3 Barema A mixte bar rage op tijd 1 Goiris Kris (Brandy) 2. De Moor Petra (Ankara) 3. Broekman Michael (Wolter) Bij F.C. Heikant lijkt men het echt te wenste samenspel en de zogenaamde Het wordt dus uitkijken wat de oefenwed- menen met het voorbereidingswerk dat automatismen maximaal worden bevor- J n" n"' r derd. Zodoende werden reeds enkele matchen de voetbalploeg van de nieuwe sponsor Drankencentrale Bontinck moet toelaten. Het eerste goede nieuws der Bornem- naars kwam al op 12 juli toe toen men in het naburige Temse-Velle al de eerste promoties kon vieren. Rudy Pauwels won er de individuele dres- suurproef in zijn ring van de lichtk- lasse 1 en mocht daarmee zijn pas poort voor de klasse 2 aanvragen. Wer ner Vercauteren, klom van de mid denklasse 1 naar de klasse 2 na eve neens een overwinning in de indivi duele dressuur in zijn ring. En daarmee was zeker nog niet alles gezegd. Beginnen we bij de klasse beginnelin gen 1 dan zien we een tweede plaats voor Inge De Wit, een vierde plaats voor Katrien De Wit en een negende plaats voor Jos De Hertogh. In de strijden op S.K. Berlare en F.C. Doorslaar klasse beginnelingen 2 eindigden brengen Deze worden respektievelijk op Koen SchePens als v,Jfde ®n T®s®a 3 rhriclimnc alc 7ouonri0 Tpn^ ntTP Proef 12 Klasse 4 Barema A mixte bar rage op tijd 1. De Rijcke Patrick (Easy Boy) 2. Pauwels Ronny (Napoleon) De uitslagen: Proef 1 Beginnende pony's Heen en de seizoenstart in de tweede provinciale afgewerkt en naar we konden vaststel donderdag 6 en zaterdagavond 8 augus tus betwist. Christiaens als zevende. Tenslotte was er nog een zesde plaats voor Wim De Jonghe in de klasse licht 1. reeks in optimale conditie aan te vatten, len. met bevredigend resultaat. Op te Intussen staat er in de Sportstraat zelf rip-mpnnprc dpdpn het ooed in Trainer Geert Preneel werpt er van begin merken toch dat met resultaat hier niet nog heel wat te gebeuren want onder de T Fooermont won in het af de beuk in, door te stellen dat niets aan het toeval mag worden overgelaten om op zondag 6 september - datum die niet direkt de eindstand wordt bedoeld dan wel het geleverde ploegspel en de indivi duele prestaties van de spelers. Deze eens zo ver meer af is - puntenoogst mochten er immers zijn bij de Zonneklop- binnen te halen, ook al gaat die wedstrijd pers, alhoewel er nog werk op de winkel tegen een favoriete ploeg als Robur Moerzeke. is om een en ander te verbeteren, daar is men zich terdege van bewust. Maar om Vandaar dat twee trainingen wer week, daaraan te schaven gunt men zich nog gepaard aan evenveel oefenwedstrijden een paar weken de tijd. nuy iicci wm ic ycucu.c.. nam umuci uc j j Eggermont won in het leiding van organisator Kris Van den Ab- enke| en in"de2e disci |jne was beele programmeerde men op zaterdag He[maPns m00l 8 en zondag 9 augustus een heus mini- Kamie| Troubleyn ïlerde en voetbaltornooi. gespreid over twee voMe Van Assche a|s viifde veivolledig. dagen. Hierin kampen verschiBende den het Scheltleruiterssukses. In het Zeelse ploegen om de eer. Het wordt dus dubbelspan deed Erlc Van Praet erg opnieuw een bruisend voetbalweekend, d me| een derde laats werden voorzien zodat in de weken die nog resten voor de eerste kampioen schapsmatch, niet alleen de spieren en het uithoudingsvermogen van de spelers grondig worden getest doch ook het ge- Bemoedigend is in elk geval dat de mat chen van verleden week donderdag en zaterdag met mooie winstcijfers werden afgesloten, na kampen waarin de nieuwe aanwinsten zich ook lieten gelden. waarop de Zeelse sportliefhebbers graag en zonder inkomverplichting worden uit genodigd. c.v. De tweede vreugdekreten kwamen uit Retie. zondag 2 augustus werd daar deelgenomen met een eveneens impo- 4- De Vos Cindy (Inschalach) sant ruitergezelschap. In de klasse beginnelingen 1 won Nele De Smedt zodat de overgang naar B2 een feit is. In die klasse van de individuele dres suur waren Katrien De Wit derde. Inge De Wit zevende en Veerle Aerts achtste. In de Beginnelingen 2 klasse een mooie tweede plaats voor Tessa Christiaens en Vera Houthooft en Koen Schepens eindigden respektie velijk als zesde en zevende. De spectakulairste resultaten moes- yyeer ten echter nog komen: in de klasse esq. Amee| yndsey (Zwartje) midden 2 won Werner Vercauteren die Van baere Laurent (Dollard) maar pas de promotie van deze dres- Van der slagmolen Leen (Said) suurklasse Midden 2 op zak had en hij veroverde door zijn zege meteen het Proef 2 Klasse 1 Heen en Weer pasje voor de zware dressuurklasse. Amee! Ljndsey (Zwartje) De groepsdressuur bleek eveneens de 2 Van Duyse Kristel (Wippy) rijkunst van het Bornemse gezelschap 3 De Cock Sigrid (|nca) te onderstrepen. Bij de achttallen werd 4 Waaier Marianne (Claire) brons gehaald. Een onverhoopt suk- 5 Van Hoefs Koen (Fativa) ses allicht. g \/an der slagmolen Els (Kandor) In de springwedstrijden te Retie bleven Vera Houthooft en Nele De Smedt Proef 3 Pony-s Heen en Weer foutloos in de klasse beginners. In de r Van Duyse Kriste| (Unix) klasse licht was dat weggelegd voor 2 Van Driessche Kelly (Youca) Jos De Hertogh. Al bi) al prachtig nieuws der Bornem- proe| K|asse Barema A mikte bar. naars die deze maand op het tornooi van de buren «De Tempeliers» van Branst willen schitteren. Dat zou pas knap zijn! (Pirre) MET EEN ADVERTENTIE IN DEZE KRANT, WIN JE IEDERE DAG EEN KLANT rage op tijd 1. Goiris Kris (Fleur) 2. Joos Christel (Lucky) 3. Heuninckx Wendel (Calypso) 4. De Potter Jan (Dultra) 5. De Vis Dirk (Indigo) 6. Hendrikx Kim (Kirby Van het Vijver- bos)

De Voorpost | 1992 | | pagina 30