Waterfeest van Vlaanderen en luchtshow prachtig geheel Halfoogstfeesten in Oudegem 32 - 7.8.1992 - De Voorpost Berlare. Waterfeesten. Even op adem komen en dan gaat de tocht verder (Berfo) Berlare. Waterfeesten. Volk in oven loed. Voorlopig wachten de bootjes nog op klanten, maar lang zou dat niet blijven duren (Berfo) Het was weer een drukte van jewelste aan het Donkmeer te Berlare, waar voorbije zondag het zoveelste Waterfeest van Vlaanderen werd georgani- zeerd. Toch werd er eerder schoorvoetend van start gegaan. In de voormid dag dreven er immers dreigende regenwolken boven het meer, maar op het middaguur brak de hemel helemaal open en verscheen de zon. Meteen kwam ook de grote massa naar het Donkmeer afgezakt. Het werd weer een van de grote dagen. Zaterdag, het was toen bloedheet, werd met veel bewondering geke ken naar de atleten die hun kans waagden in de triathlon. Bij derge lijke temperatuur geen eenvoudige opgave. Valt het zwemmen in het zilte nat nog wel mee, het fietsen en het lopen is natuurlijk bij een tem peratuur van 35 graden andere koek. Hoedanook, al vroeg in de morgen kwamen de eerste triathlon deelnemers naar het Donkmeer af gezakt. Van de vrije tijd werd ge bruik gemaakt om het materieel nog aan een laatste kontrole te onder werpen. Onder de deelnemers stoe re binken uit eigen land en uit de ons omringende landen. De eerste opdracht was 950 meter zwemmen. Goed voor een eerste schifting. Dan volgt een fietstocht van 45 kilome ter en daaruit hebben we onthou den dat zowat de hele rangschikking na het zwemmen op z'n kop werd gezet. De derde en laatste proef was een loopwedstrijd over een afstand van 10,5 kilometer en uitgerekend in die laatste proef viel de beslis sing. Laureaat van de kwart triath lon werd Johan Callebaut uit Kam penhout die over de drie opdrach ten een tijd van luur44'53" neerzet te; tweede werd Erwin Naessens, derde Andre Gubbens, vierde Peter Moerman, vijfde Danny Goethals, zesde Christiaan De Cocker en ver der nog Bruno De Decker, Mario Wauters, Marnix Cocquyt, Nico Baete en Roderick Bombeke die de eerste junior werd. Bij de vrouwen ging de zege naar de bekende Chan- tal Duck die luur52'08" nodig had over de hele afstand. Zij versloeg Liesbeth De Schrijver en Katrijn Beek. Massale belangstelling Zondag was dan de grote dag voor de toeristen. De dag van het Water feest van Vlaanderen dat ieder jaar opnieuw een massa volk naar het Donkmeer lokt. Uit zowat heel Vlaanderen kwamen ze naar Berla re afgezakt, petje op het hoofd om zich wat te beschermen tegen de zon die in dc namiddag flink haar best deed. En er viel ook dit jaar weer heel wat te beleven folklore, oude ambachten, antiek- en rom melmarkt, shows op en rond het water, infostands, animatie aller hande, tentoonstellingen. Opmerkelijk was dit jaar dat de deelnemers aan de ambachten- en antiekmarkt op voorhand een vaste standplaats hadden gekregen met een op voorhand bepaalde opper vlakte. Dat maakte het geheel een stuk overzichtelijker en voor de be zoekers ook een pak aangenamer. Voor de deelnemende handelaars was het bovendien niet zoeken naar of vechten voor een plaatsje. Alles was op voorhand uitgetekend. Een initiatief dat heel wat lovende kri tiek kreeg van de deelnemers. Uiteraard was het Belgisch leger aanwezig met info-stand over land-, lucht- en zeemacht. Aan de ingang van het Nelepad kon men uitge breid kennismaken met de stand van onze krijgsmachten, terwijl de medische diensten van de Belgische krijgsmacht hun aanwezigheid lie ten opmerken op en rond het meer. In de onmiddellijke nabijheid had ook het Rode Kruis van Berlare een plaats veroverd. De Berlaarse afde- Berlare. Waterfeesten. Schepen Kamiel geslaagd feest (Berfo) Moerman kijkt tevreden terug op et n Verstreken. Een show om vingers en duimen van af te likken. Natuurlijk kon men ook bootje va ren op het Donkmeer. Het zou an ders geen waterfeest zijn. Geheel gratis werd wie het wilde met de prachtige overzetboot naar de in gang van de eendenkooi gevaren. En daar kon men dan een wande ling maken. Toen het begon te duis teren startte op het meer een ver lichte botenstoet waaraan de plaat selijke horeca zijn medewerking verleende. Het kleurenspektakel waarover men nog lang zal spreken in Berlare. Wie wilde spelevaren op het meer, kon dat natuurlijk ook. Bootjes waren er bij de familie De Meyer te huur. Een derde deel van het Waterfeest speelde zich af in de lucht. De Belgi sche luchtmacht zorgde voor enkele demonstraties en seakinghelikop-1 ter voerde een reddingsoperatie uit I op het water. Wat door heel wat I mensen met biezonder veel aan-l dacht werd gade geslagen. Del Alouette II, een nieuwkomer op het I Waterfeest, liet zien tot wat hij allc-f maal in staat is. Ook valscherm-I springers werden gedropt en kwa-l men veilig en wel neer op de voor-I ziene plaats in de omgeving van het! Donkmeer. I De Nederlandse showgroep Del Grasshoppers met piloten die stukP voor stuk tot het kruim van de Ne-I derlandse luchtmacht behoren,! zorgde voor een schitterend spekta J kei dat met biezonder veel applau J werd bedacht. Om 22.30 uur werd dan op het meer een 'Venetiaand watervuurwerk' afgestoken als feëeriek slot (Berfo) I ling toonde aan dat men op velerlei vlakken aktief is. Op het Kapelleplein hadden ver schillende springskastelen een plaatsje gekregen. Met onder meer een luchtkussen van liefst 3üOOm2 dat bij de jeugd biezonder in trek was. Ook de hindernissenpiste kreeg veel jeugdige bezoekers, net als het zeskampkussen en de motor, de klauterbaan en de Miss Piggy- trein die steeds volzet was. Dat was ook het geval voor het Wilu-Worm treintje waar zelden of nooit een plaatsje vrij was. De jeugd kon dus haar hartje ophalen. Vedetten te gast De steltenlopers van Merchten be keken de dagjestoeristen ook nu vanuit de hoogte en kregen heel wat belangstelling. Zo ook de Ghent Marching Band die zich met trom geroffel een weg baande tussen de menigte bezoekers. De Koninklijke Harmonie van Zwijnaarde was ook van de partij net als de eigen Ber laarse folkloregroep de Heideroos jes die zelfs hun reuzen hadden meegebracht om hun aanwezigheid nog duidelijker te maken. Ze -de leden van de Heideroosjes- demon steerden enkele volksdansen uit vervlogen tijden en ze deden dat met zoveel overgave en entoesias- me dat het applaus niet uitbleef. De traditionele vedettenparade werd op het donkmeer zelf gehou den. Aan de Brielstraat werd een vlot aangemeerd en daarop hadden de optredens plaats. Heel wat voor aanstaande artiesten kwamen langs: Koen Crucke, De Kreuners, Jo Vally, Kid Safari, Frank Valenti no, Willy Sommcrs, Gunther Neefs, Sandra Kim, Jasmine, Man Ma- chien, La Coliena, Alain Bovy. Ze werden allemaal aan het entocsias- te publiek voorgesteld door Johan Programma Het programma heeft dan ook nog wat anders te bieden. Oordeel zelf maar: Zaterdag 15 augustus vanaf 15.00 uur touwtrekken tussen de vereni gingen van Oudegem en zaklopen voor de kinderen. Vanaf 20.00 uur vedettenparade met Isabclle A en Luc Steeno. Zondag 16 augustus vanaf 12.00 uur eetgelegenheid; vanaf 14.00 uul rommelmarkt; vanaf 15.00 uur del monstratie van de Zandruiters uil Appels en gelegenheid tot gratis pol nyrijdn voor de kleintjes; vanal 20.00 uur dorpsbal met discobar. I Maandag 17 augustus dag van dl derde leeftijd met vanaf 14.30 uul muziek en ontspanning met playl backshow en optreden van d dansl groep 'Levensblij' van KBG Oudel gem. Berlare. Waterfeesten. Volk en nog eens volk (Berfo) Berlare. Waterfeesten. Van op de oever werd het schouwspel op hel meer gade geslagen (Berfo)

De Voorpost | 1992 | | pagina 32