S^/alU 6 - 7.8.1992 - De Voorpost 24-UREN WACHTDIENST VOOR HUISARTSEN VAN HET TERRITORIUM OUD- AALST (9300 AALST CEN TRAAL OPROEPNUMMER: 7733.22 Dokter met wachtdienst: Dr. L. Cleemput. Bredestraat 40 Aalst. Tel. 053/77.33.22 vanaf vrijdag 7 augustus om 20 uur tot en met maandag 10 augustus om 20 uur. EREMBODEGEM EN EREM- BODEGEM-TERJODEN De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen- nummer: tel. 053/78.20.99. HOFSTADE, GIJZEGEM De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, MOORSEL Dr. Aelbrecht. Wiezeplein 6 Wie- ze, tel. 053/78.79.92: zaterdag 8 augustus en zondag 9 augustus NIEUWERKERKEN Dr. P. Van Damme, Dorpsstraat 158 Erpe. Tel. 053/80.29.33: za terdag 8 augustus en zondag 9 augustus. APOTEKERS van zaterdag 8 augustus om 9 uur tot zaterdag 15 augustus om 9 uur. Erauw Gentsestraat 4, Aalst. De Pril Steenstraat 35, Mere. Bury Denderstraat 8, Erembo- degem De Smet Rammelstraat 12, Lede Van Roy Potaardestraat 27, Te- ralfene DIERENARTSEN Dr. L. Melckebeke, Kerksken- hoek 116 Haaltert. Tel. 053/ 83.07.40 (bij. afwezigheid tel. 053/83.54.19): zaterdag 8 augus tus en zondag 9 augustus. TANDARTSEN Van Melkebeke, Volksverhef- fïngsstraat 11 Aalst. Tel. 053/ 78.74.36: zaterdag 8 augustus en zondag 9 augustus. VERPLEEGKUNDIGEN G. Boel, Zwaneneststraat 2 Baardegem. Tel. 052/35.61.83: zaterdag 8 augustus en zondag 9 augustus. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie 02/ 649.95.55 Wedstrijdreglement voor ontwer pen van geïntegreerd kunstwerk voor Gemeentelijke Kleuter- en La gere School te Herdersem Het Stadsbestuur van Aalst richt een wedstrijd in voor het ontwerpen en het uitvoeren van een vast kunst werk geïntegreerd in de nieuwbouw van de school te Herdersem. De deelname aan de wedstrijd staat open voor alle plastische kunste naars. De kunsttak die zij beoefe nen speelt geen rol. Het dient enkel mogelijk te zijn in hun branche een rigineel en kreatief ontwerp te ma ken dat geïntegreerd kan worden in de nieuwbouw van de schoolinrich- ting. gelegen Grote Baan 209 te Herdersem-Aalst. De mogelijke opstellingsplaatsen zijn: 1. Straatgevel: toegangshek 2. Inkomhal: wanden en vloer 3. Polyvalente zaal: binnenwand 4. Buitenwand aan fietsenberging en/of trappenkoker 5. Binnenwand in refter Deelnemen in groep is toegelaten. Daarbij moet één kunstenaar de eindverantwoordelijkheid nemen. De deelnemers verbinden er zich toe, op straffe van uitsluiting, tot aan de bekendmaking van de uit slag, hun ontwerp op geen enkele wijze bekend te maken. Vaststelling van inbreuk op dit artikel heeft de nietigheid van het ingediend pro- jekt tot gevolg. Door deel te nemen aan de wed strijd. verklaren de deelnemers for meel de inrichters te ontslaan van de verantwoordelijkheid voor even tuele schade, evenals diefstal of ver lies van dokumenten. Het staat ie der deelnemer vrij zelf een verzeke ring te nemen dienaangaande. De ingediende voorontwerpen blij ven eigendom van de ontwerpers. Het werk van de laurea(a)t(en) wordt eigendom van het Stadsbe stuur. De geestelijke eigenaar blijft echter steeds de kunstenaar. Hij heeft dan ook het recht zijn voor ontwerpen te allen tijde terug te vragen voor een tentoonstelling. De deelnemers staan door hun deelneming toe dat de ontwerpen worden gepubliceerd of tentoonge steld voor de proklamatie, en voor eventueel andere gelegenheden. Te allen tijde kan het Stadsbestuur die ontwerpen terugvragen voor een tentoonstelling in Aalst of deelge meenten. De deelname aan de wedstrijd, aan koop plannen, dossier en regle ment, bedraagt 1.000 frank. De wedstrijd wordt als volgt georga niseerd: Iedere deelnemer levert onder ge sloten omslag zijn ontwerp in. Op de omslag wordt een code geplaatst bestaande uit 5 willekeurige cijfers. Op ieder dokument staat enkel dc code. In een aparte gesloten brief omslag, met op de buitenkant an dermaal de code, worden volgende gegevens vermeld: - naam van de ontwerper - woonplaats en volledig adres - curriculum vitae met nadruk op prestaties als kunstenaar. De briefomslagen zullen pas ge opend worden op de dag van de proklamatie in aanwezigheid van de deelnemende kunstenaars. In een tweede fase zal het werk door de kunstenaar worden uitgevoerd op de werf zelf. De jury zal erover waken dat de uitgevoerde werken conform zijn met wat bekroond is geweest in het kader van de wed strijd. Wijzigingen aan het ontwerp kunnen in principe niet toegestaan worden en geven aanleiding tot het opschorten van de uitvoering ervan. Bijkomende gegevens en inlichtin- Lede. 175 werkdagen zijn er voorzien voor de aanleg van nieuwe fietspaden langsheen de N442 a Lede. Er wordt druk gewerkt aan de N442. Nieuwe fietspaden worden aange legd en dat zal de veiligheid zeker ten goede komen (a) gen omtrent de konstruktie en ma teriaalkeuzes van de nieuwbouw worden verstrekt door de archi- tekt-ontwerpen van de school. Deze inlichtingen kunnen binnen de ge stelde termijn gevraagd worden aan architekt Hilde Elenbosch, dienst openbare werken, sektie gebouwen, Kapellestraat 8,9300 Aast. tel. 053/ 73.23.20. De kunstenaar levert aan de jury alle nodige dokumenten opdat het geheel duidelijk wordt voorgesteld. Daarbij is een aanzicht op schaal 1 op 20, eventueel een doorsnede in dien het over een volume gaat en een perspektief het minimum. In dien nodig geacht mag ook een ma quette van het geheel gemaakt wor den. Daarbij wordt in een bijge voegde verklarende nota toelich ting gegeven omtrent idee, koncept en filosofie van het werk alsmede over de technische ervan. De uitvoering van het kunstwerk omvat: het klaarmaken van de onder grond voor het bevestigen van het kunstwerk; het kunstwerk zelf, de realisatie en de plaatsing; het opkuisen van de plaats na de uitvoering. Gedurende de tijd van de realisatie zal op regelmatige tijdstippen één van de juryleden en dc architekt- ontwerper de werken volgen. Van zodra dc laureaat in kennis ge steld wordt van de beslissing van de jury treft hij voorbereidingen voor het uitvoeren van het kunstwefk. Daarvoor dient hij kontakt op te nemen met het stadsbestuur en de ontwerper van het gebouw. Voor de realisatie van het kunst werk, alles inbegrepen, .wordt de kunstenaar vergoed met een forfai taire som van 566.000 frank (btw inbegrepen). Dit bedrag omvat dc realisatie, het plaatsen en het even tueel terug in orde brengen van de omgeving. Het staat de jury vrij een of meerde re eervolle vermeldingen toe te ken nen aan de andere deelnemers, als ook het niet-toekennen van de op dracht mee te delen. Het dossier (reglement en de plan nen) is te koop op dc burelen: Alge mene Administratie Openbare Werken, Kapellestraat 8 te 9300 Aalst vanaf de datum vermeld in dc planning. De ontwerpen van het kunstwerk moeten onder gesloten omslag (of voor de maquettes onder gesloten doos) afgegeven worden opvolgend adres: Stedelijk Museum Oud Hos pitaal (tel. 053/70.26.60) tijdens de diensturen (maandag gesloten). Oude Vismarkt 13, 9300 Aalst. Ui terste datum voor inzending: zie planning. Mobiele Bloedinzamelingen Bloed transfusiecentrum Aalst: augustus 1992 Di. 4.08: Hckelgem: 19 u; tot 20.30 u.: Sportwereld, Brusselbaan 162 Wo. 12.08: Gijzegem: 18 u. tot 20.30 u.: Rijksbasisschool, Meerstraat 10 Ma. 24.08: Papegem: 19 u. tot 20.30 u.: 't Zaalke, rapegem Za. 29.08: Jaarbeurs Keizershallen: 15 u. tot 18.30 u.: Onthaalcomplex in de Keizershallen-Aalst, Kcizers- plein. Plasmaferesecentrum Erpe-Mere: Oudenaardsesteenweg 426. Tel. 053/83.88.26. Alleen na afspraak. Wekelijkse bloedafnamen in Bloed transfusiecentrum Aalst, Albrecht- laan 117-119 (Nieuw adres) Maandag: 17 u. tot 18 u. Dinsdag: 17 u. tot 18 u. Woensdag: 17 u. tot 19 u. ACV-Aalst over «Lange tijd volledig werkloos of deeltijds werkend.» Ris keer ik geen dop meer te krijgen? Volgens de regering moet er besp aard worden. Bepaalde werklozen én deeltijds werkenden zullen de besparingen heel vlug aan den lijve ondervinden. In juni is immers een deel van de werkloosheidsreglementering ver anderd. Meer bepaald dat deel dat handelt over de schorsing van de werkloosheidsuitkeringen wegens langdurige werkloosheid. «Scnorsing» betekent gewoonweg: géén stempelgeld meer. Ondertussen is RVA-Aalst al be gonnen met het verwittigen van werklozen en deeltijds werkenden dat ze zullen geschorst worden. Ondertussen is RVA-Aalst al be gonnen met het verwittigen van werklozen en deeltijds werkenden dat ze zullen geschorst worden. Om de werklozen te informeren or ganiseert ACV-Aalst een informa tie-vergadering voor alle geïnteres seerden. Op het programma staat ondcr- Aalsl. DeAKV werkhalle ligt er voorlopig nog verlaten bij. Binnenkort is het er weer een gonsende bijenkorf van bedrijvigheid (a) Aalst. Dc moderne toegang tot het kinderdagverblijf Duimelot in Aalst (a) Aalst. Duimelot kinderdagverblijf wacht op U zegt dit zonnig mannetje (a meer: wanneer ben ik te lang werkloos? wat kan ik doen tegen een verwit tiging van de RVA? bij wie kan ik in beroep gaan? om welke redenen kan ik in be roep gaan? wat als ik het beroep win of ver lies? Die vergadering vindt plaats op 10 augustus 1992 om 10 uur in ACV- Aalst, Hopmarkt 41. Spreker: Piet Van Tittelboom. Aan de aanwezigen zal een brochu re over de relgmentering ter be schikking gesteld worden. ACV-Infobrochure: lonend studen ten werk Naar aanleiding van het nieuwe ko ninklijk besluit van 12 juni 1992 met betrekking tot de belastingsplicht van jobstudenten stelt het ACV een aangepaste infobrochure ter be schikkingvan iedereen die met stu- dentenwerk te maken heeft. Deze handige brochure is gratis te verkrijgen op de ACV-Jeugddienst, Hopmarkt 41, 9300 Aalst. Tel. 053/ 77.92.92 (toestel 27). Wekelijkse rustdag Ter gelegenheid van de jaarbeurs heeft het College van Burgemeester en Schepenen besloten een algeme ne afwijking voor het ganse grond gebied van de stad toe te staan, wat betreft de toepassing van de gelden de beschikkingen op de wekelijkse rustdag. Deze afwijking geldt voor de periode van zaterdag 22 tot en met maandag 31 augustus 1992, Hinderlijke knaagdieren Dc eigenaars of bezitters van boer derijen, restaurants, klinieken, op slagplaatsen, waterlopen, fabrieken of gelijk welk ander goed, waarop de aanwezigheid van ratten is vast gesteld dienen gedurende de perio den maart-mei en oktober-decem- ber de ratten bij middel van lokazen en strooipoeders te bestrijden. De eigenaars of uitbaters van stort plaatsen, slachthuizen, vilbeluiken, uitmondingen van riolen of andere terreinen die als gunstige verblijven van ratten bekend staan, dienen een permanente en bestendige bestrij ding van de ratten te verzekeren. Als bestrijdingsprodukten moeten lokazen en strooipoeders op basis van in de handel te verkrijgen of zelf bereide anticoagülaten gebruikt worden. Die produkten moeten aangewend worden zoals vermeld op de verpakking. De bestrijding van de ratten mag door de betrok ken zelf uitgevoerd worden, of mag ook aan derden worden toever trouwd. Als particulier, wendt U zich tot de dienst Volksgezondheid: tel. 053/ 73.22.40-053/73.22.41. Medewerkers van de dienst komen ter plaatse en geven het nodige ad vies om de ongewenste dieren te verdedigen. (De stad voert in prin cipe nooit zelf ontrattingen uit op privé-terreinen, tenzij men oor deelt dat de ratten in zulk groot aantal aanwezig zijn, dat zij een ge vaar betekenen voor de bewoners.) Indien de aanwezigheid van die knaagdieren op privé-terrein te wij ten is aan de nabijheid van bv. rio len, afvoerkanalen, opslagplaatsen enz. dan zullen de stadsmedewer- kers die openbare plaatsen ontrat- ten. Ongedierte verdelging Door de ontsmettingsploeg van de dienst Volksgezondheid wordt op georganiseerde wijze aan ongedier- teverdelging gedaan. Daar bepaal de produkten schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid, wordt aan de bevolking gevraagd het lokaas en de kisten waarin het lokaas wordt gelegd niet aan te raken. Teneinde een beter idee te krijgen van de infestatiedruk wordt ge vraagd aan de bevolking de dienst te verwittigen wanneer ongedierte op openbaar domein wordt opgemerkt. Dienst Volksgezondheid tel. 053/ 73.22.41. Wij zullen doorgaan 23e SINT-JOBSFEESTEN op vrij dag 7, zaterdag 8 en zondag 9 augus tus 1992. Reeds vóór Wereldoorlog II wer den in de hovingen van het Kapucij nenklooster te Aalst op Sint-Job "Vlaamse Kermissen" ingericht ten voordele van de missies. Deze gekende, drukbezochte "Vlaamse kermissen bij de Paters" kregen een verlengstuk onder de benaming"Sint-Jobsfeesten" toen in 1970 de parochie Sint-Antonius werd opgericht. Belangrijkste publiekstrekker daar bij is"de prondelmarkt" die op voorstel van Edmond Van Tittel boom sinds 1980 werd ingelast en onder zijn impuls is uitgegroeid tot de grootste attraktiepool van de feesten. De bezoekers die ieder jaar in gro ten getale komen opdagen genieten verder van heel wat vermakelijkhe den, 'n lekker ijsje of pannekoek, 'n verfrissend pintje, n parelende champagne, 'n klassewijntje, 'n smakelijk etentje en noem maar op... Ook dit jaar mag een massale be langstelling worden verwacht. Programma Sint-Jobsfeesten 1992 Vrijdag 7 augustus 1992 20 uur: Grote belotwedstrijd, 15.000 fr. geldprijzen. Zaterdag 8 augustus 1992 13.30 uur: - 13e Prondeben Antiekmarkt - Muziekanimatie:"Professional Sound Systems" - Optreden scoutsgroep Sint-Kristoffel - Restaurant van 18 uur af Zondag 9 augustus 1992 13.30 uur: - 13e Prondel-en Antiekmarkt - Muziekanimatie:"Professional Sound Systems" - Tekenwedstrijd voor kinderen 14.30 tot 18 uur: - Optrcden"Duo Belgreco" - Restaurant van 17 uur af Zaterdag en zondag doorlopend: attrakties, springkasteel, bodega, café, ijssalon, Openbaar vervoer De Vlaamse Vervoermaatschappij 'DE LIJN' meldt dat ingevolge we genis- en rioleringswerken aan de Molenstraat en Babbelaarstraat te Hofstade (Aalst), de bussen van de lijn 57d Aalst - Overmere - Loke ren vanaf dinsdag 4 augustus 1992 tot vermoedelijk eind november vanaf Drapstraat via Babbelaar straat - Eeckhoutstraat - Kluizen- straat - Rijksweg N41 - Steenweg op Dendermonde en Hoogstraat (in beide richtingen) in omleiding zullen dienen te rijden. De halte Hofstade, Overbroek- straat is afgeschaft. De reizigers van de halte Hofstade, Babbelaar worden verwezen naar de halte Eeckhout. terwijl deze van de halten station en St.-Annastraat verwezen worden naar de halten ge legen op de Hoogstraat (van de lijn 57/a/2 Aalst - Dendermonde en stadslijn 5 Aalst Station - Hofstade Tulpenstraat). De Vlaamse Vervoermaatschappij 'DE LIJN' meldt dat, ingevolge ver- beteringswerken aan de Klaarhaag- straat te Meldert (Aalst), de bussen van de lijn 61a Aalst - Meldert - Asse vanaf dinsdag 4 augustus 1992 van Groenstraat via Kammestraat - Elderbergstraat - Europastraat en Hoogstraat in omleiding dienen te rijden. De werken zullen vermoedelijk 170 werkdagen duren. Gedurende deze werken zijn de hal ten Meldert Klaarhaag en Kokerij afgeschaft. Kursussen in Netwerk Op 1 september start Centrum Net werk zijn nieuw kursuseizoen. Als koplopers twee informatica- reeksen. Dinsdag 1 september, gespreid over 10 avonden, Systeembeheer-Com putergebruik, MSDOS-Windows 3.1. Bijdrage: 6.600/5.950 fr. Telkens van 19.30 u. tot 22.00 u. - 10 dinsdagavonden. Begeleiding: Philippe De Schrijver. Woensdag 2 september begint de reeks Tekstverwerking - Word Per fect 5.1. Deze kursus wordt gespreid over 7 weken, telkens op woensdag van 19.30 u. tot 22.00 u.

De Voorpost | 1992 | | pagina 6