Groot en klein kregen animatie op achtste Bondsfeesten te Aaigem Jeugdclub Oka Schellebelle viert twintigste verjaardag Boerenfestijn bij Landelijke Gilden Lede BGJG Baardegem met de fiets De Voorpost - 7.8.1992 - 9 De Voorpost Niet elke afdeling van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen kan bogen op Kinderfeest Het grootste sukses oogstte echter Terug van weggeweest waren de een organisatie als de Bondsfeesten te Aaigem. Hier kan men dat wel om Het is vooral aan de kinderen dat zonder twijfel de clown Joekepoep. Chirojongens en-meisjes die van op reden dat de organisatoren op een vaste schare medewerkers kunnen men ziet dat het Bondsfeest ook een Tijdens zijn drie opvoeringen had hun houten, zelfgemaakte toren, de rekenen zoniet is het onbegonnen werk. Het vereist een maandenlange waar kinderfeest betekent. Zij lo- hij heel wat publiek rond zich en het feestelijkheden overschouwden en voorbereiding en een duidelijke aanwijzing van wie doet wat. Zelfs als men pen er als feestelijke wezens bij, waren niet alleen de jongsten die daarbij enig klimwerk ten beste ga- denkt dat alles op punt staat, z(jn er nog zaken die roet in het Bondseten dankzij de 'grimekamer' waar ze te- v?n zijn fratsen genoten, want me- ven. Pas terug van hun zomerkamp komen strooien, maar daar maakt men te Aaigem geen punt van. gen een kleine vergoeding terecht n'ê volwassene stond aandachtig was dit een goede gelegenheid om VnnHpn Mfwpl orark dankzii de toe te kijken. Zijn aantrekkmgs- nog wat kampnummers over te zit hem evenwel in het feit doen, maar dan in eigen midden. Niemand kon nog ontkennen dat het gelegenheidsfeest van 1984, toen men het zestigjarig bestaan vierde, uitgegroeid is tot een Bonds feest in de ware zin. Dank zij de homogene samenwerking van be stuur en andere talrijke medewer kers, is men er mee doorgegaan en altijd worden ze suksesrijk afgeslo ten. Dit is dan ook het gevolg van een piekfijne organisatie en een va riatie aan animatie, die alle leef tijdsgroepen bereikt. Niets laat men daarbij onverlet om van de fees telijkheden een waar Bondsfeest te maken, en vandaar ook de talloze belangstellenden die men elk jaar op de wijk Aaigem-Dries mag be groeten. Weinig vernieuwing Het bestuur heeft gedurende de voorbije jaren maar weinig vernieu wing gezocht heeft. Dit zal wel te wijten zijn aan de suksesrijke for mule, die men gekozen heeft bij de aanvang en na zoveel uitgaven wil men er maar weinig aan verande ren. Voor de achtste keer heeft men voor een enorme verscheidenheid in het programma gezorgd en op enkele details na, streeft men tel kens naar het traditioneel gewor den patroon. Niettemin verandert men sommige details zonder daar om aan het geheel afbreuk te doen of de aktiviteit in kwestie te scha den. Kortom, men maakt er elk jaar een genietbaar festijn van met als Jogging hoofdbekommernis er een gezins- De wijk Dries gonsde opnieuw van en kinderfeest van te maken. Dit is sportieve aktiviteiten die aan de op Landries overduidelijk, want de Bondsfeesten telkens een ander tin kinderen lopen er feestelijk bij dank tje geven. Ook nu weer waren een zij de grimage die ze kunnen laten paar honderd atleten naar Aaigem zetten in een van de talrijke standen gekomen om er een van de drie op de weide. Het is een tweedaagse afstanden te lopen. Zij hadden waarbij men aan de jeugd niet on- evenwel weinig oog voor het na- Dit laatste is vooral te wijten aan de konden (ofwel gratis dankzij de Zii" ,ze sponsoring). Overal ontmoette men wauu iet geverfde tronietjes, die zich boven- eindresultaat na de finale voor de len. waardevolle prijzen die aan deze ^pHes'die zich boven- dat hij er verschillende kinderen Men kon het op de gezichten lezen wedstrijd verbonden zijn en het 8.^ kn<.tp|iik amuseerden aan zelf bij betrekt en hen laat meespe- dat de Bondsfeesten voor alle kin- Grote Prijs Mape toonde volgende een of andere werp-of schietstand. klassering: Guy Valcke, P. Van Bug- genhout, E. Uyttenhove, J. Baele, M. Van Der Gucht, K. De Man, D. Jacobs, Fr. Baeyens, C. De Turk, T. De Corte, J. Janssens, Ant. Jans- sens, C. Rutsaert. G. Schoukens, Rol. Balduck, F. Lievens, A. Van Herreweghc, N. Meerpoel, M. Noël, D. Van Der Maele. Het waren bijna allemaal dezelfde namen die we ook vorig jaar bij de eersten mochten rangschikken, waaruit blijkt dat de prijzenpot interessant genoeg is om mee te dingen. Voor de zevende kaarting waren tachtig deelnemers komen opdagen die elk vier beurten kregen. De bes te kaarter - of had hij het geluk aan zijn zijde - was Et. De Ro met een totaal van 4.559 punten, gevolgd door Mare. Marien met 4.427 p. Na hen volgden F. Huffinck, W. Van Der Eecken. Rog. Van Dorpe, M. Th. Monsieur (eerste vrouw), M. Cooreman. Leona Vermoesen, Alt'. De Kerpel. P. Christiaens. A. Ver doodt. M. Vandenbroeck. E. Stae- teman, R. De Schrijver, O. Verhoe ven, A. Camphijn, G. Jansegers, M. Hendrickx, P. Van Oudenhove en L. Van Cauter. deren een ware kermis betekenden. Erpe-Mere. Het luidruchtig muur toch spektukuluir kleischieten wus voor velen een trekpleister (jv) Afwezig Reeds een paar jaar is ook het ge zelschap van de Schone Schijn op de Bondsfeesten te gast en ook nu zou dit het geval geweest zijn, ware het niet dat er moeilijkheden gere zen zijn... Dus geen optreden, een afwezigheid die zich duidelijk liet voelen, want velen hebben reeds veel genoegen beleefd aan het hu moristisch straattoneel van deze mensen. Alhoewel men dan op het laatste ogenblik voor een vervan gende groep gezorgd had, in de vorm van een jachthoorngezel schap, is men ook hier van een kale reis thuisgekomen, want zij stuur den hun kat. Toch was er muziek genoeg want de plaatselijke mu ziekvereniging Nieuw Leven, blies in alle warmte de feeststemming over de weide ook al waren zij maar op halve kracht om reden dat er menig muzikant nog van de laatste vakantiedagen genoot, ergens op een druk strand in plaats van op de rustige Aaigem-Dries. Toen de avondkoelte inviel was er 'The New Orleans Train Jazzband', die voor swinging animatie zorgde. Zij waren de grote trekpleister voor de jazzmuziekliefhebbers. Zij brachten trouwens genietbare num mers voor iedereen en er werd zelfs muziek gespeeld op aanvraag. Het is een gevestigde groep die ook in het buitenland naam en faam ver wierf en vermits ze zich concentre ren op het vermaken van de toe schouwers, zijn ze er te Aaigem ze ker in geslaagd. De in 1984 éénmalig geplande Bondsfeesten, hebben er weeral een uitgave opzitten en aangezien het steeds stijgende sukses. zal men het hier niet bij laten. jv opgemerkt voorbijgaat. Trouwens, de jeugd wordt sterk bij de organisa tie betrokken en ze krijgt verant woordelijkheid evenwaardig aan die van de volwassenen. Sinds een paar jaar werd de kinder- markt naar de zondagnamiddag verschoven en hier is een stijgende belangstelling merkbaar, zowel bij de kopers als bij de jonge verkopers. Kleiduivenschieting Het kleiduivenschieten is een vaste aktiviteit op de Bondsfeesten en neemt als wedstrijdnummer de meeste tijd in beslag, omdat er doorlopend afgewerkt wordt over de twee dagen gespreid. Dit gebeurt op een kleine afstand van de feeste lijkheden, niet alleen omdat een weide in dc omgeving zich daar uit stekend toe leent, maar ook om het lawaai dat de schutters verwekken enigszins op een bepaalde afstand ging de overwinning naar Danny te houden. Ook al behoort hel klei- Goossens, die een veertigtal kon- duivcnschieten in Aaigem tot een kurrenten versloeg. Zijn onntiddel- bijzonder circuit, dan is het niet lijke achtervolgers waren P. De meer weg te denken uit de Bonds- Paepe, A. Uyttendaele en Alf. Jans feesten. Het is een onderdeel dat sens, de eerste veteraan. Na hen zeer attrakticf opgevat is en waar- kwamen G. De Mulder. G. Hens- aan bovendien belangrijke prijzen mans, H. Boone, Fr. Baele, E. verbonden zijn. Dit zou het enige Blom, O. Ghijs, J.P. De Vuyst, W. nadeel kunnen zijn in het geheel Meuleman, R. Reyndert. R. Boter- want de luide knallen van de kara- berg. In deze reeks waren de vetera- bijnen zijn ver te horen. Zij zijn de nen sterk vertegenwoordigd en bij enige rustverstoorders maar geluk- de vrouwen behaalde Marl. Bactens kig is het van voorbijgaande aard en de 22' plaats, gebeurt het op een zeer korte ter- Dit verschijnsel konden we ook in tuurschoon dat hen als sportief ka der diende. De meesten kozen ech ter voor de kortste afstand van 3,5 km. en hier was het de Merenaar Benny De Frenne, die als overwin naar kon aangeduid worden. Dit was geen verrassing want De Fren ne behoort tot onze beste jonge at leten van het ogenblik, en presteert enorm goed tijdens andere grote wedstrijden. Zijn tegenstand kwam trouwens nog van de veteraan Rudi Moreels die voor P. Galle eindigde. Verder werden de prijzen als volgt verdeeld: St. Moreels, Chr. Galle, E. Rottiers, H. Rasschaert, Ant. Lo- man, H. Rasschaert. P. Van Impe, P. Baelaert, H. Galle, Wesley Van- opdenbosch, R. Ronsijn, M. Ruys- sinck. Mariska De Maeseneire ein digde als eerste vrouw op de 34' plaats. In de katcgorie van de zeven km. Rockfestival om vingers en duimen af te likken Jeugdclub Oka uit Schellebelle viert op vrijdag, zaterdag en zondag en maan'. Jerry en The Toms, een co- Op 15 en 16 augustus is er de Fiesta dit jaar zijn twintigste verjaardagen vele organizaties die op poten wor- verformatie uit het Gentse waarbij Campestra, een Italiaanse open de lokale radio Radioka zijn tiende, den gezet door een bruisend en en- ambiance verzekerd is. Rudolf luchtfeest dat ieder jaar meer dan Een uitstekende gelegenheid om toesiast jeugdig team. Hecke's Pop in Wonderland. Dit is 2.500 bezoekers aantrekt. Er wordt samen feest te vieren. Dat gebeurt een prachtige formatie met schitte- gezorgd voor lekker eten tegen de dan ook biezonder uitbundig op 14, Verjaardagsfeest rende songs. Hun single 'Fall into prijs van 150 fr per schotel. Brochet- 15 en 16 augustus c.k. Dreams' is net in de nationale hit- tes en koteletten op houtskool ge- Een van die organizaties is dus de lijsten gedoken. bakken, spaghetti en kaasschotels jeugdclub UKa verjaardagsviering van 14, 15 en 16 Hugo Matthijsen en de bomen staat staan op het menu. Er is een verlei- i urvi. i. augustus, met als hoogtepunt het voor swjngende rock met steeds delijke cocktailbar waar men kan Juegdclub Oka werd t i igj g - roek-festival dat op 14 augustus Weer verbazende teksten. En dan genieten van meer dan tien exoti- leden gesticht ornaat zest-pi s- p]aats heeft op het Dorpsplein van zijn ernogDe Kreunersmet Vlaam- sche drankjes en... het is vooral ge- nJ*J Schellebelle en de naam Oka-rock se roc]< (jje het dorpsplein van zellig rond de gloed van het grote meekreeg. Schellebelle in lichterlaaie zal zet- kampvuur. Voor dansbare muziek wordt gezorgd door Radioka's tur bo drive inn show en op zondag is er KSA Schellebelle elkaar een beetje uit het oog verloren. Oka werd ge- De'vólgende groepen staan op de ten boren Oka staat trouwens voor affiche?The Rain een rockformatie Oud KSA Aktiegroep. Meteen uit Qeraardsbergen die net haar Oka-rock start om 18.00 uur. Kaar- een gastoptreden van Sam Gooris werd een Sint-Maarten driedaagse eerste sjng|e op de markt bracht' ten in voorverkoop kosten 350 fr en en dat kan ie meemaken aan de prijs Op tOUW gezet. Sint-Maarten werd r,nHf»rHp tit»»l 'In HpsrhaHnwvan He aan Hp kast;:» hpfaalt mpn 4S0 fr ,>on Af» (V opgewacht aan de Veerdam waar hij met de boot aankwam. Het was een feest van jewelste. In zoverre zelfs dat men besloot deze manifes tatie jaarlijks te herhalen. En ook nu nog kent het bezoek van Sint- Maarten een geweldig sukses. Meer dan 1.500 entoesiastc aanwezigen kwamen de Brave Man twintig jaar geleden verwelkomen. Ook vrij vlug werd er een bestuur gevormd en er werden verschillen- onder de titel 'In de schaduw van de aan de kassa betaalt men 450 fr. van 60 fr. Voor de vijftiende keer organiseert Hieraan zijn talrijke en waardevolle de Landelijke Gilde van Lede haar prijzen verbonden zoals een foto- Se werkgroepen opgericht zoals to- Boerenfestijn en men heeft er een toestel, klokradio, boormachine neel, sport, jaaraktiviteiten, public tweedaagse feestelijkheid van ge- enz. relations, en nog andere. De leden maakt. Op zaterdag 8 en zondag 9 Om 15 uur is er een trekwedstrijd van Oka vonden elkaar in de 'Oka- oogst zal de weide aan de Bosstraat voor paarden gepland en een uur kelder onder het parochiehuis t te Lede gonzen van bedrijvigheid, daarna is de beurt aan de Kon. Har- Veer. Een heel jaar lang werd er op samen met de plaatselijke KVLV monie Sint-Cecilia van Lede die en- alle niveaus keihard gewerkt. Er bieden zij gratis toegang voor deze kele uitvoeringen ten beste geeft. mijn. Maar dit onderdeel maakt nu eenmaal deel uit van de aktiviteiten en bovendien is het opvallend dat de schietstand heel wat belangstel lenden aantrekt. Het is en blijft een animatie die niet meer van de Bondsfeesten weg te denken is. In Aaigem staat de wedstrijd open voor doodgewone jagers zodat de werkelijke 'circuitschutters' voor één keer de mindere goden dulden. de reeks van de 10,5 km. vaststellen, want van de zestig deelnemers no teerde men als overwinnaar H. Mig non, gevolgd door R. Moreels. Zij gingen L. Stael, J. Rammaert, A. Van De Maele, K, De Meerleer en Fr. Van Valkenborgh vooraf. Daar na volgden nog H. De Wilde. W. Mees. D. Van Engelen. H. Goelcns, P. Van Breuseghem, W. Lauwercys en R. Asselman. was de jaarlijkse talentenjacht in- famj|iale aktiviteit. '~g wordt in8czc\"p tal van andere aktiviteiten. Naar zaterdag te 19 uur met een pr.jsbe- aanleiding van het tienjarig bestaan lotting waarna een gezellig samen- van jeugdclub Oka werd Radioka zijn volgt dank zij de streekbieren opgestart. Met slechts acht uur uit- en de ovenkoeken. Onder de mid- zending per weekend begonnen. gen door het orkest van Dick Barry die voor de muzikale omlijsting van de avond zorgt. Men hoeft de knapzak niet mee te brengen want de gehele namiddag kan men er de Vlaamse gastrono mie aanspreken in de vorm van boe renbrood, pannekoeken en streek bieren. De toegang tot deze feeste- Zij worden dan om 19 uur vervan- lijkheden is gratis. JV dag kan men er een stukje eten en De Baardcgemse Bond van Grote toont op 21 augustus Klein Gent. Radioka nu een volwaardige week- van 14 uur af is er kinderanimatie en Jonge Gezinnen brengt zoals De laatste tocht is er een vol verras- end-radio ^worden. Alle met het iuchtkussen Giraf, kunnen vorig jaar enkele vrijdagse zomer- singen. William Ruyssinck staat i de kleinsten zich laten schminken avonden al fietsend door. hiervoor garant op 28 augustus. naar keuze en kunnen huifkartoch- Op 7 augustus neemt Pierre De Iedereen die graag mee wil is wel- ten ondernomen worden. Bij dit Breucker de fietsers mee naar Mol- kom. Dc groep verzamelt steeds om Oka is onderhand uitgegroeid tot derde lustrum is ook een wandel- lem. Marcel Auwelaert stippelde 19.30 u. aan de Baardegemse zaal een eigentijdse jeugdclub met heel zoektocht voorzien van ongeveer voor 14 augustus een fietsroute uit Ons Huis aan de Hoogstraat, wat leden, een jeugdhuis dat open is zeven km met start van half twee af. naar Affligem en Marcel Dierickx p programm: gepresenteerd vanuit de studio op dc Dendermondse Steenweg te Schellebelle.

De Voorpost | 1992 | | pagina 9