Optimistische Wuitens J fcw Tweede provinciale is stap in het onbekende Karei De Waele de prijsschutter Eendracht Opstal SK Lebbeke verdiend uit de beker gewipt VW Hamme schiet er op los In derde nationale Bij K.A.V.D. wordt Beker van België De Voorpost - 14.8.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Karei De Waele heeft zich tijdens de voorbereidingswedstrijden niet alleen als een werklustige maar vooral een produktieve speler gemanifesteerd. De weldra twintig jaar wordende spits kreeg verschillende aanbiedingen maar opteerde uiteindelijk voor paarsblauw. 'Na een eerste gedachtenwisseling met de klubleiders, kwam ik tot de konklusie dat ze, na de degradatie uit bevordering, ernstig aan de wederopbouw wilden werken', zegt Karei 'Er zouden inspanningen geleverd worden om een degelijk team op de been te brengen, zo werd mij gezegd en dat is achteraf ook zo gebleken Ik maak geen prognoses, al ben ik ervan overtuigd dat we een vooraanstaande rol gaan spelen. Tijdens de laatste weken voor de start van de kompetitie is er zeker nog veel werk aan de winkel. Het is voor de trainer geen gemakkelijke klus om van deze puzzle een mooi geheel te maken. Wat mij totnogtoe bevalt is de sfeer in Dendermonde. Of dat in de toekomst zo blijft zal afhangen van de resultaten. Als spits is het uiteraard mijn taak om zoveel mogelijk te scoren en op die manier mijn steentje bij te dragen tot een welgelukt seizoen' Tijdens de oefenwedstrijd tegen Evergem Center kon Karei niet aantreden wegens een kwetsuur, opgelopen in de match tegen Temse. E.G. VW Hamme speelt opnieuw in derde, waaruit het vier jaar geleden degradeer de. Onder Harry De Roos werd de eerste kompetitie in bevordering geen sukses. Het zinde de Hamse klubleiding niet om verder als een bescheiden vierdeklasser door het leven te gaan. Er werd een broep gedaan op Daniël De Paepe, die met zijn nieuwe ploeg in het eerste seizoen reeds als vierde eindigde. De voorbije kompeti tie was het sukses kompleet met de titel als verdiende bekroning. Er werd uitbun dig feest gevierd aan de Durme maar ook aan de toekomst gedacht. Met een versterkte kern hoopt de neo- derdeklasser een goed figuur te slaan. Zoals het er nu uitziet ontbreken er op de eerste septemberzondag drie basisspe lers. Zij liepen in de voorbereiding een kwetsuur op. Rudy Van Gelder is er het ergst aan toe. Hij zit in het gips (kruisban den gescheurd) en zal waarschijnlijk niet vóór oktober de trainingen kunnen her vatten. Claudio De Paep, als doublure voor Van Gelder ingehaald, liep een en kelbreuk op. De polyvalente Ives Van Parijs, als derde alternatief, hield aan een duel een gescheurd enkelkapsel op. Geen van de drie zullen er op zondag 6 september, de dag van de waarheid, bijzijn. Een positief geluid zijn de goede verrichtingen van Dirk Van der Stock. Hij keerde onverwacht terug van Evergem. Tijdens de transferperiode werd hij ge polst door Lovendegem. Ook Tubantia toonde belangstelling. Dirk twijfelde en viel uiteindelijk naast de prijzen. Alleen een terugkeer naar zijn oude ploeg was nog mogelijk. Door de blessures van de reeds eerder geciteerde voetballers kwam er voor hem een plaats vrij in de ploeg. Ook Rik Van de Velde, die eniqe Voetbal. Filip De Borger, vaste waarde bij VW Hamme (arch) tijd dwarslag, is terug aktief in het Hamse voetbalstadion- Na een suksesrijke kompetitie staan de verwachtingen van supporters en be- stuurslui andermaal hoog gespannen. Oefenmeester Daniël De Paepe, altijd al een realistisch man, waarschuwt voor overdreven optimisme: 'De overgang naar derde is een stap in het onbekende. Op technisch vlak zijn we goed gewa pend. We krijgen echter verschillende Waalse teams te bekampen en daartegen moet je vaak méér kunnen dan gewoon het balletje rondspelen. De aangeworven voetballers laten -voorlopig althans- een goede indruk. Van Frank Neve verwach ten we dat hij de rol van prijsschutter zal vertolken. Mijns inziens past hij volledig naast de werklustige Van de Velde. In de spits kan er nog een beroep gedaan worden op Raf Vermeire. Hij is geen typische afwerker maar beschikt over andere kwaliteiten. Achteraan is het voorlopig nog een beetje pokeren. Ronny Laroy en Erwin Vanhoucke, vorig seizoen vaste waarden, hebben zichzelf buiten spel gezet. Overdreven eisen zijn er de oorzaak van dat ze niet in Hamme zijn gebleven, al was het mijn bedoeling om de kern die de titel won bijeen te houden. Belangrijkste betrachting is om op korte termijn het behoud in derde te verzeke ren. Bereiken we meer, des te beter'. Zilveren Frank Frank Neve heeft het in Hamme best naar zijn zin. Tijdens de voorbereiding toonde hij zijn kwaliteiten en kwam geregeld als prijsschutter aan bod. Het was trouwens met die bedoeling dat hij naar Hamme werd gelokt. De Westvlaming meent dat zijn ploeg in derde in staat moet zijn om een goed figuur te slaan. Frank is 29, doorliep de jeugdrangen bij Gullegem en werd nadien getransfereerd naar Cercle Brugge voor een periode van twee jaar. Dan week hij voor vier seizoenen uit naar Moeskroen. Daar liep hij een wonde op die maanden zou vragen om te helen. In Roeselare (derde) liet hij zich weer als afwerker gelden. Liefst driemaal kreeg hij de zilveren voetbal. Een eerste keer bij Moeskroen met 27 treffers, daarna in Roeselare met 20 en 26 rozen. VW Hamme rekent op Franks trefkracht. Voetbal. Frank Neve, c (arch) Oefenmeester Daniël De Paepe heeft in middels reeds ervaren waartoe Frank in staat is. Eventuele Hamse suksessen zouden wel eens deels van de Westvla ming kunnen afhangen. De kern Jean-Luc Aerts, Robby Blommaert, Paul Coucke, Philip De Borger, Mare D'Hondt, Claudio De Paep, Franky De Pelsmae- cker, Bart Malfliet, Geoffrey Moerman, Robby Nardus, Frank Neve, Filip Segers, Steven Smet, Ronny Stalpaert, Rik Van de Velde, Rudy Van Gelder, Dirk Van der Stock, Ronny Van Heyghem, Yves Van Parijs, Guido Vergeylen, Raf Vermeire. Verbroedering Denderhoutem kreeg in de Beker van Oost tegen VW Hamme helemaal niets meer in de pap te brokken. Het Hamse team pakte van in de aanvang met snedige akties uit en dwong zijn opponent al snel tot de knieval met een demonstrtaie die deed vermoeden dat het een verschil van enkele klassen betrof. Het is natuurljk nog te vroeg om konklusies te trekken De prijzen worden immers pas gedeeld vanaf de eerste zondag van september. In elk geval vormt de 11 -1 zege meer dan een morele opkikker voor Daniël De Paepe en zijn boys. Dat Hamme in de eerste helft een stevig overwicht afdwong, bewijst de 4-0 voorsprong bij de rust. In de tweede periode kreeg Verbroedering Denderhou tem het nog zwaarder te verduren. Aanvoerder Bonne had zich een paar keer verbaal uitgeleefd tegen de scheidsrechter, wat hem een uitsluiting opleverde. Hamme scoorde in die tweede periode maar liefst zeven doelpunten. Bovendien trof het nog vier keer het doelhout. De reeks doelpunten dan. De eerste treffer werd door bezoeker Paddington in eigen netten verwerkt, nadat Raf Vermeire hem stevig op de huid had gezeten. Onmiddellijk daarna lukte een vallende Vermeir het nummer twee via de paal. Toen doelman De Schrijver een opraapfoutje beging tegen de nieuwe reglemen ten, zette Frank Neve de onrechtstreekse vrijschop zonder dralen om. Het vierde doelpunt was er eentje van verdediger Paul Coucke. Na de hervatting werd de reeks verdergezet door Segers, Neve, de Borger, tweemaal Van de Velde, Jean-Luc Aerts en nogmaals Frank Neve. Voetbal bij VW Hamme. De trainers met veldtrainer Maurits Blommaert, trainer De Paepe en keeperstrainer Louis Mergan (arch) Onder het tweejarig bewind van Willy Goossens behaalde Eendracht Opstal i evenveel titels, waardoor het thans aan treedt in tweede provinciale. In ruim twin- i tig jaar stond geel-zwart nooit zo hoog gekwoteerd want meestal evolueerde het in derde en tijdens magere jaren ook al eens in vierde provinciale. De belangrijk ste doelstelling is het behoud realiseren. Willy Goossens hierover 'Ik reken op een gemiddelde van één punt per wedstrijd. Lukt dat dan kan ik bij het opmaken van de eindbalans over een geslaagde kompetitie spreken. Dat we het tot kampioen brachten was hoofdza kelijk het resultaat van de algehele inzet. Er waren ploegen die op technisch vlak beter uit de verf kwamen. Rekening hou dend met het feit dat techniek in tweede al meer op de voorgrond komt, drong ik er bij het bestuur opaan om spelers aan te trekken die op dat vlak hun mannetje kunnen staan. Toch blijft ook knokken belangrijk, al zullen andere faktoren mee een doorslaggevende rol spelen. Dat Ives Muysewinckel opstapt is een ader lating. We nemen het hem echter niet kwalijk dat hij een kans krijgt om in bevordering aan bod te komen. Nico De Smedt zal voortaan in de spits het gezel schap krijgen van Werner Van Heek. Hij was op jonge leeftijd een degelijk voet baller die in konflikt geraakte met SK Lebbeke en twee seizoenen niet aktief was. Ik reken erop dat hij zo snel mogelijk bewijst dat hij nog steeds evenveel klas se heeft als vroeger, Werner heeft alvast een intense voorbereiding achter de rug. Op het middenveld moet Bert De Schrij ver de noodzakelijke inbreng leveren. Hij is een ervaren voetballer die zijn stempel op het spelverloop kan leggen. Toen ik destijds voorstelde om Jan Van Nuffel binnen te halen, werden sommige wenk brauwen gefronst. Uit de tijd toen ik bij Sint-Gillis aan de slag was, weet ik dat Jan meer dan behoorlijk met de bal over weg kan. Hij zal zich echter moeten aan passen aan de principes die bi) Opstal gehuldigd worden. Met zijn polyvalente instelling zou Franky Van Heek logischer wijze een vaste stek moeten krijgen'. 'De reeks waarin we terechtkomen, is mij nagenoeg onbekend. Ik heb al enkele toekomstige tegenstrevers aan het werk gezien. Uit wat ik daarbij nog vernam meen ik dat Oosterzele, TK Meldert en SK Aalst dé te kloppen ploegen zijn. Als neofiet zullen we ons niet meteen bloot geven. Ik opteer voor een voorzichtige start, wat niet wil zeggen dat we ons elke match negentig minuten gaan ingraven. Belangrijk lijkt me om snel voldoende punten te sprokkelen om zekerheid te krijgen over het behoud. Eens zover kun nen we nog altijd experimenteren', aldus de Opstalse oefenmeester. Sekretaris Emiel Van Mol onderstreepte dat er tijdens de transferperiode geen financiële risiko's genomen zijn. 'Op dat vlak heb ik steeds gewaarschuwd voor avonturen. We zijn dus kerngezond kwa beheer. Zo moet het ook blijven in de toekomst'. De kern Philip Van Malderen, Gert Van Malderen, Luc de Maesschalck, Luc Huyck, Dirk De Backer, Wim De Vriendt, Luc Vereecken, Raf Van den Bossche. Frankie Van Heek, Werner Van Heek, Bert De Schrijver, Jan Van Nuffel, Dirk Van Damme, Ronny Ver meir, Nico De Smedt, Werner De Vriendt, Nico Van Peteghem, Ronny Goethals, Renaat Heyvaerts, Omer De Feyter en Hugo Tilley EG SK Lebbeke kon het niet klaren in de tweede ronde van de «Beker van België» Het werd door tweedeprovincialer Hemiksem met een 2-0-nederlaag naar huis gestuurd. De ploeg kwam inderdaad tekort, aldus klubsekretaris Willy Meert. De overwin ning van de Antwerpenaars was, zonder enige diskussie, verdiend te noemen. Akkoord, Hemiksem is maar een twee deprovincialer, maar je mag niet uit het oog verliezen dat algemeen aanvaard wordt dat de Antwerpse provinciale ploe gen altijd een stukje sterker staan dan bvb. de Oost- en de Westvlaamse. Dat hebben we nu trouwens aan den lijve ondervonden. Het verdikt was trouwens vrij vlug geval len na drie minuten stond de thuisploeg al op voorsprong en in de twintigste minuut dikte ze haar voorsprong aan. Op diverse vlakken de mindere De oorzaken SK was op diverse vlak ken de mindere. Nee, niet op technisch vlak. Fysisch o.a. stonden de thuisspe- lers wel een stap verder dan de onze, vermits duidelijk bleek dat ze sneller op de bal waren. De warmte Geen eks- kuus, vermits beide ploegen in dezelfde temperatuur speelden. Mentaal stond SK Lebbeke m.i. ook niet sterk. Ik had im mers de indruk dat er enkele SK-spelers bijliepen die nogal vlug hun voetje terug trokken Te weinig agressiviteit dus In de verdediging liep het soms evenmin zoals het hoorde. De verstandhouding tussen de achterste lijn en de doelman funktioneert nog niet optimaal. Anderzijds is er het feit dat we belangrijke pions moesten missen. Frank Schelkens bvbtoch een belangrijke transfer voor SK, was nog niet van de partij. Hij heeft wel reeds de training hervat maar zal pas over een tweetal weken kunnen heroptre den. Trainer Cooreman kon evenmin een beroep doen op Tom Mangelschots, die tijdens de eerste bekerwedstrijd reeds op een behoorlijk peil akteerde. Tom zit op gescheept met een scheurtje in de me- niskus. Wij duimen uiteraard dat dit geen operatie wordt. Al bij al mogen we de zaken niet dramati seren We zitten nog volop in de voorbe reidingsperiode en trainer William Coo reman heeft zondag ook wel gemerkt wat er nog schort. Het zal erop aankomen tijdens de trainingen en de voorberei dingswedstrijden die nog resten keihard naar het kompetitiebegin toe te werken. We mogen niet over het hoofd zien dat ons tijdens de eerste kompetitiedag een konfrontatie met Zottegem te wachten staat. Financiële kater Als klubleiders, aldus nog Willy Meert, zorgt die nederlaag tegen Hemiksem vanzelfsprekend voor een financiële ka ter. Tijdens de wedstrijd hadden we al kontakt opgenomen met de dirigenten van Berchem - bij een overwinning de volgende tegenstander - die ook dach ten dat SK het ging halen. Hemiksem heeft er echter anders over beslist. De uitschakeling in de Beker van België heeft SK verplicht voor zondag a.s. naar een andere tegenstander uitte kijken. Dat wordt wellicht een uitwed strijd, vermits de klub niet kan beschik ken over de in aanbouw zijnde kantine Gisteren, donderdag, werd wel ge speeld. TK Meldert kwam toen op be zoek. SK Lebbeke oefent verder tegen - Standaard Wetteren (3e nationale) op donderdag 20 augustus (op het terrein van Wetteren) - Zele (4e nationale) op donderdag 27 augustus te 19 uur, op het SK-terrein. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1992 | | pagina 17