®QgJ@@Ü oefen- E. Aalst op kamp Geen weer om te voetballen Jong Lede ziet de toekomst somber Eendracht Aalst SK Lebbeke programma V«3/ 18 - 14.8.1992 - De Voorpost VRISW1I i' v«-,s.ü 'A't 1 K1S^J fRlSWIT VOETBAL Stamnummer90 Kleurenzwart-wit SponsorA.S.L.K. Stadion Pierre Cornells, Breestraat, Aalst Capaciteit: 10.000 VoorzitterEric Goethals Sekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck ManagerPatrick Orlans TrainerJean-Pierre Van de Velde Hulptrainers Marnix Vlerick en Jo De Wilde Aangeworven Benedicte Akwuegbu (RC Lens), Luc Cardo (Cl. Brugge), Peter Cooman (SV Brugge), Gilles De Bilde (Merchtem), Andy De Windt (SK Bedaar), Vincent Mannaert (Anderlecht), Koka Masesa (Zaïre), Godwin Okpara (Beerschot), Stefaan Smet (Eeklo), Carl Van Capellen (Merchtem), Erik Van Coillie (Oude God), Peter Van Wambeke (Boom), Dejan Veljkovic (Z. Nis). Afgestaan DirkBaeyens (Merchtem), Mozes Chunga (Union St.-Gil- lis), Milko Derijck (Denderleeuw), Renaat De Schrijver (E. Meldert), Sven De Waegeneer (Denderleeuw), Frank Eeckhout (St. Wetteren), Hervé Godtbil (Union), Steven Lamin (RC Jet Waver), Jos Lathou wers (Sint-Truiden), Luc Limpens (Union), Jules Mandiangu (Tuban- tia Borgerhout), Nico Marginet (Eeklo), Gunther Roelandt (Ever- gem), Andy Schockaert (Haaltert), Henk Van Boven (St.-Lievens- Houtem). SpelerskernBenedicte Akweugbu C74), Chris Baert f69), Luc Cardon f72Peter Cooman f64), Gilles De Bilde C?V> Hans De Schrijver f65), Andy De Windt C73), Wim De Wolf f67), Mohamed Kanu C74), Olivier Lamberg f66), Vincent Mannaert C74), Koka Masesa C76), Godwin Okpara C72), Hassan Oubial C72), Nick Schippers f67), Stefaan Smet f66), Kris Temmerman C73), Steven Troch C73), Philippe Van Aelst f72), Carl Van der Vekens f73), Roald Van Peteghem f64J, Peter Van Wambeke f63), Dejan Veljko vic C70), Theodore Zakkas f65). BAD Eendracht Aalst sloeg zijn tenten op in Barvaux, waar tijdens een oefen periode trainer Van de Velde de ge legenheid kreeg een troepen- schouw te houden en tevens vast te stellen hoe ver het gesteld is met de voorbereiding van zijn team, in het vooruitzicht van de nieuwe kompeti tie die op 6 september van start gaat. De wedstrijd tegen de plaatselijke vierdeklasser Barvaux eindigde op een 0-0 brilscore. Voor de Aalste- naars, die heelwat meer hadden ver wacht, was dit een mager beestje. De Aalsterse verantwoordelijken lie pen dan ook met gefronste wenk brauwen rond. Er moet echter aan toegevoegd worden dat de doorlo pende ploegwijzigingen niet ideaal waren om direkt een typeploeg op papier te zetten. De tweede oefenpartner heette Til- leur, ook al een vierdeklasser. Weer geraakte Eendracht niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Deze wedstrijd was deze keer wel het bekijken waard, al mag gezegd worden dat er links en rechts nog moet gesleuteld worden aan de Aalsterse formatie. Bij Tilleur waren Lux en Carlos de gevaarlijkste kleppers. Bij Aalst wa ren er lovenswaardige pogingen van Van Peteghem, Zakkas en Benedict. Deze laatste zag zijn schot stranden tegen de paal Na de kampwisseling lukte Carlos, op voorzet van Banza, de openingstreffer. Vanaf dat ogen blik speelde Aalst tegen een hoger ritme en dat zorgde voor een doorlo pend overwicht. De Waalse defen sie wist echter van wanten en kon de schade beperken tot de 67'. Toen kopte Baert, op aangeven van Zak kas, de bal voorbij de Tilleur-goalie. Aalst: Schippers (46' De Schrijver), De Wolf, Van Coillie, Lamberg, Coo man (66' Temmerman), Okpara (75' Masaka, Van Wambeke, Kanu (46' De Bilde), Van Peteghem (46' Smet), Benedict (46' Baert), Zak kas. Doelpunten: 46' Carlos 1-0; 66' Baert 1-1. Voetbal. SK Overmere in de beker van de Denderstreek. Deze talentrijke ploeg met rechtsboven trainer Cooreman en linksonder de herstelde Filip Rasschaert, heeft er een goed oog in (mt) Voetbal. Smetlede in de Beker van de Denderstreek. Na de match tegen Overmere mocht Smetlede terugblikken op een goede prestatie. Vooral in de eerste helft kreeg de thuisploeg meer last dan haar lief was (mt) Eendracht Opstal oefent In het kader van de voorbereiding op het komend voetbalseizoen en de Beker van de Denderstreek, betwist Eendracht Opstal volgende wedstrijden - zondag 16 augustus (16 u.)Buggenhout - Opstal - zondag 23 augustus (16 u.)Opstal - Grembergen (aansluitend om 18 u.oefenwedstrijd tegen KAV Dendermonde) zondag 30 augustus (16 u.)Opdorp - Opstal Beker van de Denderstreek Voetbal. Voor trainer Mare Coo reman van SK Overmere is de eer ste zege binnen. Hij is er zich van bewust dat deze reeks moeilijk is maar met zijn ervaring zal het wel loslopen (mt) Na de uitschakeling in de beker van België, was het voor de SK-dirigen- ten uitkijken geblazen naar nieuwe sparringpartners. Vorige dinsdag avond werd volgend oefenprogram ma samengesteld (programma dat afwijkt van wat in een ander artikel aangegeven werd): - zaterdag 15 augustus: 18u: SK Lebbeke-SK Aalst - donderdag 20 augustus: 19u: St.Wetteren ll-SKL St.Wetteren(jun)-SKL II - zaterdag 22 augustus 18u: SK Lebbeke-Terjoden - donderdag 27 augustus: 19u: SK Lebbeke-E. Zele - zaterdag 29 augustus: Lutterzele-SK Lebbeke Bij het begin van het nieuwe voetbalsei zoen laat Jong Lede nogmaals van zich horen, al is het dan weer niet in de positieve zin. Het Leedse bestuur zal deze week een beslissing moeten nemen nu tal van spelers ermee dreigen niet meer te willen spelen. Verschillende problemen zoals tombola- kaarten, vergoedingen of akkomodatie- problemen waren er de oorzaak van dat de spelerskem en het bestuur de laatste weken diametraal tegenover elkaar ge plaatst werden. Het uiteindelijke resultaat is nog niet gekend maar één ding staat vast: Jong Lede gaat weer zwarte sneeuw zien. Zo waren de laatste jaren van Jong Lede ook niet al rozengeur en maneschijn. Op sportief vlak zakte de derdenationaler weg naar derde provinciale. Jong Lede bereikte zijn hoogtepunt toen het Ander lecht mocht ontvangen in de 1/8e finales van de Beker van België. Ook trainer Julien De Landsheer werd tot andere zinnen aangemaand toen Jong Lede rond de jaarwisseling op de eerste plaats stond. Nadien ging alles van kwaad tot erger. Zodanig dat men nu werkelijk aan de grond zit. Vorig seizoen waren er al de mogelijke vermoedens rond het verlaten van het terrein aan de Openveldstraat, nu is het menens. Een oplossing leek de gemeentelijke terreinen aan de Leeuwe rik maar het bestuur was daar niet zo gelukkig mee. Het ontbreekt er aan een overdekte tribune en een kantine, en de gemeente Lede lijkt niet happig om deze mankementen aan te vullen. Hun reaktie was dat de cafetaria van de sporthal voldoende zou moeten zijn. Toen ging men over tot onderhandelingen met Olympia-Erondegem om de thuiswed strijden van Jong Lede op het veld van Erondegem te spelen. Maar hier stuitte men op veel protest van de spelersgroep. Volgens sekretaris Paul Janssens gaat het echter om enkele opruiers binnen de spelersgroep. «Ook is er allicht binnen die spelersgroep wat wrevel omtrent een verplichting tot verkoop van tombola- kaarten. De afspraak was duidelijkwie niet alle kaarten verkocht, zou het ver schil moeten bijpassen. Hierover zijn en kele spelers zeer ontevreden. Wat betreft premies kunnen er nog geen misverstan den zijn daar er nog geen afspraken werden gemaakt», aldus sekretaris Paul Janssens. «Het vergoedingstariet voor de onkosten van de spelers werd reeds bepaald. Ook hier willen enkelen blijk baar alleen maar het dubbele verdienen. Dan is er nog de ernstige ziekte van onze voorzitter Dominique Roelandt waardoor alle bestuursbeslissingen bemoeilijkt worden. En toch, als we binnen enkele dagen alles niet weer op zijn pootjes hebben zie ik maar één uitweg, alles melden aan de Belgische Voetbalbond. Daaruit volgt dan wellicht een 'weigering van optreden' waardoor alle aangesloten spelers waarschijnlijk zullen worden ge schorst». Het ziet er in de toekomst dus voor Jong Lede niet al te rooskleurig uit. De ploeg dreigt alles te verliezenzijn veld, zijn voorzitter en zijn spelers. De komende uren en dagen zijn dus voor de voetbal club van levensbelang. Allicht zijn er nog wel enkele mensen bereidwillig om al het nodige te doen om Jong Lede te laten voortbestaan maar het zal zwaar knokken worden om Jong Lede terug gezond te maken. (nicolle) SK Overmere-Smetlede 3-1. De bezoekende verdediger doet zijn doel man duidelijk teken dat hij terug in zijn kooi moet bij deze gevaarlijke aanval van Overmere (mt) SK Overmere 3 Smetlede 1 Op de grasmat aan het Kloosterland was het hels warm en dus zeker niet wat we noemen 'een voetbalweertje'. Eerst kwamen de reserven aan bod, maar die verloren tegen hun Smetleedse kollega's met 0-1 na een gemeten voor zet van Bart De Meyer, afgerond door De Winter. Om 16u00 mocht scheidsrechter Alex Verstraeten de aftrap geven voor de eer ste ploegen. Bij SK Overmere ontbrak Jan Berkens terwijl Smetlede zijn nieuw aangeworvenen aan het publiek kon pre senteren Stefaan Schudding (Schelle- belle), Dirk Van Impe (Berlare), Jan Van- derstuyft (Serskamp) en Benny De Coo man (SK Aalst). Met de wind in de rug begonnen de bezoekers met een echte blitzstart, aan gemoedigd door heelwat meegereisde supporters. De tribune was van deze ware volgelingen volgelopen. De lokale doelman Rogiers kreeg meer werk op te knappen dan hem lief was. Aan de 32' kon hij een vrijwel gemaakt doelpunt voorkomen. Onmiddellijk daarna (37') werd hij dan toch gevloerd door Peter Bouters. De bezoekende druk bleef aan houden tot aan de rust. Tijdens die eerste helft had Wouter Rogiers, de lokale kee per volop in de belangstelling gestaan door erger te voorkomen dan de 0-1 ruststand. Het was te verwachten dat Overmere in de tweede helft de lakens zou uitdelen en reeds vroeg kon scoren langs de gevaar lijke Van Hecke (4'). Ook De Mets deed met een kopstoot op de 10de minuut zijn duit in het zakje (2-1). Trainer Cooreman, die in de tweede helft als laatste man fungeerde, speelde als in een zetel. Hij gaf gepaste voorzetten en één van die passen kwam bij Gino Onse- laere terecht. Die schudde een fraai stuk je voetbal uit zijn mouw maar besloot nipt naast. Dan kwamen de bezoekers op nieuw een beetje meer de neus aan het venster steken en weer moest Rogiers er alles uithalen op gevaarlijke afstands schoten, waarvoor ook paal en lat in de weg stonden. Rond het halfuur dacht iedereen dat Rogiers voor de tweede keer geklopt was maar na een prachtsa- ve kon hij opnieuw redding brengen. De ze man in vorm kreeg een welverdiend applaus. Toen Gino Onselaere nog eens aange trapt werd door Eddy Geirnaert, kreeg deze laatste zijn tweede gele kaart en kon zich gaan aankleden. Aan de 34ste minuut zou Luc De Mets de eindcijfers vastleggen na een mooie kombinatie met Luypaert. De wedstrijd was gespeeld en nieuw komer in deze reeks, Smetlede, mocht met geheven hoofd het terrein verlaten. Het heeft laten zien dat het klaar is want de spelers vallen goed aan en schieten bij de kleinste kans op doel. Bij Overmere, met al dat nieuw en jong talent, zal de trainer moeten zoeken naar de beste kombinatie. Hij heeft ook goede reserven en juniores, wat belooft. Nu zondag komt Schellebelle op bezoek, ook al geen gemakkelijke ploeg. Volgens het bestuur van Overmere zullen we dan al wat meer weten. Ondanks de hitte heeft iedereen van deze wedstrijd genoten wegens het sportieve verloop en de goede leiding van de heer Verstraeten. MT SK Overmere-Smetlede (res) 0-1. Doelman Guido Pinnewaert mag gerust zijn. Ronny De Smet zal ach teraan de boel wel opkuisen (mt)

De Voorpost | 1992 | | pagina 18