KAVP met jonge kern K.A.V.D. 1 kan het dus toch ExGuü [sportj Mooi voetbal f Nog werk op de winkel bij KAVD uitrusting Grootse barbecue bij jeugd K.A.V.D. Racing Bambrugge kocht alleen doelman fldl zonder In eerste provinciale De Voorpost - 14.8.1992 - 19 Traditioneel organiseert het jeugdbestuur van KAVD bij het begin van het nieuwe voetbal seizoen een grootse barbe cue. Deze heeft plaats op za terdag 22 augustus vanaf 18 uur op het A-terrein langs de Bakkerstraat in Grembergen. Zo heeft men ieder jaar een hernieuwde kennismaking met bestuursleden, trainers, afgevaardigden, ouders en spelertjes. Dit jaar zullen ook zeker alle spelers van het eer ste elftal onder leiding van de nieuwe trainer Dirk D'Haene aanwezig zijn. Om dit mogelijk te maken werd zelfs een oefen wedstrijd verschoven. Kaarten zijn er tegen 350 of 250 fr al naargelang het gekozen menu telkens met slaatjes en sausjes naar believen. Deze kaarten zijn (liefst vooraf) te be komen bij de leden of afge vaardigden van het jeugdbe stuur. Slager Ludo uit de Donckstraat staat zelf achter het vuur wat meteen een waar borg is voor kwaliteit. Alle sympathisanten en sup porters zijn dan ook hartelijk welkom. De opbrengst gaat in tegraal naar de jeugdwerking, i Sommige supporters begonnen na de wedstrijd tegen Wezemaal al te wanhopen. Enkelen dachten dat we al in hetzelfde schuitje als vorig jaar zaten maar oefenmeester Dirk D'Haene heeft voor een stunt ge zorgd en zijn utopische ploeg van de eerste wedstrijden een meer realis tische vorm gegeven. Geen drie spitsen meer, en dat liet zich voelen. Deze wedstrijd is misschien niet van grote importentie, toch worden de ontmoetingen met de poulains van ex-KAVD-trainer Toon Pfaff allicht interessante duels. Bovendien lie pen er bij Temse enkele oud- KAVD'ers tussen de lijnen zoals Van de Perre, Michelet, Pringels, Wygo- nic en Franssens. Reeds na 5 minuten bracht Karei De Waele paarsblauw op voorsprong nadat Pringels te kort had terugge speeld. Maar de thuisploeg liet dit niet aan haar hart komen en viel duchtig aan. Verder dan enkele kleine kansjes kwam ze nieten Den- dermonde, dat er blijkbaar zin in had, kwam opnieuw meer in de wedstrijd. De kwikzilveren Geldhof (o.i. een zeer bruikbare speler) gaf 'King' de kans om een tweede keer te scoren en even later mocht de thuisploeg van geluk spreken dat het doelhout in de weg stond toen Kingsley met een kopslag dreigde, zoniet was het voor de rust 0-3 geweest. Pfaff stond zowaar paf naar zijn ou de ploeg te kijken... De scheepsbouwers schoten na de rust uit hun krammen en Je Pool Wygonic kreeg een loepzuivere kans, zo groot als een huis, op de voet maar miste deerlijk. Even later moest doelman Verstraeten tussen komen toen diezelfde Wygonic al weer voor zijn doel opdook, wat toch nog iets wil zeggen over de bezoekende defensie...ledereen verwachtte toen eindelijk de aan sluitingstreffer maar dat was buiten waard De Waele gerekend, al scoor de die na heelwat peripetieën. Na een vrijschop ging Regi De Wilde op rechts door, hij vond een vrijstaande Van der Schueren, maar keeper Van der Meulen stond in de weg. De klaarkijkende De Waele scoorde in de rebound. Het deed dus deugd bij de Dender- mondenaars, terwijl KSV Temse er maar beteuterd bijstond. Deze zege gaf Zele, Temse en KAVD dus op nieuw gelijke kansen in de strijd om de Beker van Oost. K.A.V.D.: Verstraeten, Moens, Van Craen (52' De Kinder), Emmaneel, Van Troos, Stevelinck (60' De Wil de), De Greef, Muysewinckel, Gel dof, Kingsley (Van der Schueren), De Waele. Evergem C. 1 K.A.V.D. 0 Niet alleen mooi weer maar vooral mooi voetbal in Ever gem waar KAVD voor een oe fenmatch moest opdraven te gen de bevorderingsploeg. Laat je door de uitslag niets wijsmaken. In het grootste ge deelte van de tweede helft was de thuisploeg totaal in de ver drukking gespeeld en rolden de Dendermondse aanvals golven voortdurend op haar doel af. Alleen mankeerde paarsblauw een afwerker aan de tweede paal dm de kwistig uitgedeelde gouden passen van Regi De Wilde, Danny Gel dof en zelfs Patrick De Kinder in doelpunten om te zetten. Tijdens de eerste helft was het spelbeeld meer evenwichtig en toch kon paarsblauw toen tweemaal scoren, een eerste keer duidelijk vanuit buiten spel maar over de tweede tref fer viel te diskuteren. De bal was immers een rebound van- op het lichaam van de Ever- gemse doelman. In dergelijke wedstrijden komt het echter niet op de treffers aan. Het is de bedoeling de losse pionnen in een vast ver band te steken. Door de vele wissels tijdens oefenwedstrij den is het niet gemakkelijk om de bedoeling van de trainers te doorgronden maar toch me nen we dat Dirk D'Haene zo stilaan een typeploeg in ge dachten heeft. We gaan weer niet elke speler op zijn waarde taxeren, dat is niet steeds rechtvaardig, wel kunnen we vermelden dat Regi De Wilde als spelverdeler een grootse partij speelde en re geerde op het middenveld. Geldof en Muysewinckel, die deze keer eindelijk een vaste stek had gekregen, zwoegden voor twee en toonden zich schotlustig met o.m. twee har de schoten van Kris en een fraaie vrijschop van Danny, waarmee de overigens uitste kende Gentse keeper vrij veel last had. Kortom, in de tweede helft be leefden de meegereisde sup porters duidelijk veel plezier aan deze ploeg, waarin dan nog Stevelinck en De Waele ontbraken wegens kwetsuur. Hoopgevend was ook het op treden van Rijdantdie zich zeer autoritair en sekuur toonde en domineerde in de lucht, wat ook aan Bert Emmaneel meer vertrouwen moet geven. Bert deed het, op één slippertje na, vrij goed. We hebben zo de indruk dat de plaatsjes in deze ploeg zéér duur zullen worden en dat de trainer het niet gemakkelijk zal hebben om de juiste keuze te maken. Indien de spelers éch te ploegspelers zijn, dan moe ten ze zich echter kunnen neer leggen bij de beslissingen van het selektiekomitee in het be lang van de klub. mdby Na twee jaar derde provinciale wist Ra- Gijseghem is pas 21dus nog een echte Aangeworven: Wim Van Gijseghem (E- cing Bambrugge alle pessimisten de belofte. Voorts hebben we gewoon ge- rondegem, 1 jaar), Francis Triest (vrije mond te snoeren. Een vijfde en een ze- probeerd onze kern van vorig jaar te speler), Peter Van de Keere (Burst, 1 vende plaats in de eindklassering waren behouden. Hier zijn we grotendeels in jaar). ronduit gave prestaties. geslaagd. Eddy Van Gijseghem kreeg Afgestaan: Hugo Van Herreweghe Vooral wanneer men het kleine budget interesse van Dendermonde maar de (Erembodegem, 1 jaar), Tony D'Hondt kent van de ploeg. transfersom voor Eddy leek hen te hoog. (Lochristi), Tony Van der Gucht (Resse- Ook dit jaar speelde Bambrugge een be- Vanzelfsprekend konden we een speler gem, definitief), scheiden rol op de transfertmarkt maar van het gehalte van Eddy Van Gijseghem Kern: Patrick Bael, Mare Caeckebeke, start het niet minder ambitieus dan die voor geen appel en een ei van de hand Danny De Bruyn, Guy De Landsheer, ploegen die met het geld zwaaiden. «We doen. Eddy blijft nu en krijgt allicht een Eddy Van Gijseghem, Kris Gabriels, Gun- keken vooral uit naar een doelman daar vaste stek als libero. Ook het middenveld ther De Coster, Danny Moreels, Eddy Van Geert om medische redenen nooit blijft intakt met Gabriels, De Coster, Cae- Lammens, Rudy Matthijs, Frank Ple- meer voetballen zal», beweert sekretaris ckebeke en De Bruyn. Hiermee hebben hiers, Rik Eeckhout, Pascal Van Wijnen- Patrick Paque. «Wim Van Gijseghem we allicht de jongste middenas uit de daele, Wim Vermeulen, Francis Triest, haalden we hiervoor uit Erondegem weg. reeks. Een vijfde plaats behalen is kom- Guy Van Gijseghem, Johan Van Herzele, Hij wordt dus in een concurrentiestrijd end seizoen onze ambitie.» Peter Van De Keere. uitgespeeld tegen Wim Vermeulen. Van Trainer: Jean-Baptist Pfaff (4de jaar). Nicolle De ene wedstrijd is de andere niet. Zon dagnamiddag realiseerde paarsblauw in Evergem een degelijke verrichting. Het verloor weliswaar met het kleinste ver schil, maar in dit soort oefenmatchen zijn resultaten eigenlijk van fakultatief belang. In het midweekgebeuren voor de beker Voetbal. Thierry De Greef mist nog wat wedstrijdritme en zelfvertrou wen, maar dat komt wel (vh) van Oost tegen het KSV Temse van Toon Pfaff, dat liefst vijf ex-KAVD-ers verenig de, liet paarsblauw een eerder matige indruk. De tegenstrever kwam krachtiger om de hoek, was sneller in de kombina- tie, iepelde de bal veel vaker in de breedte en kwam niet onverdiend aan een 1-2 overwinning. Bij KAVD boterde het niet zo best in de middenlinie. Vooraan kreeg men onvol doende steun in de rug, die er nochtans nodig is om de opponent met een verras- singsaktie te strikken. Dat laatste ele ment bleef volkomen uit. Bovendien werd er te veel breiwerk geleverd. Het ontbreken van Karei De Waele had na tuurlijk een nefaste invloed. In het huidig stadium geniet oefenmees ter D'haene natuurlijk alle krediet. Geef toe, het is geen makkelijke opdracht om met zoveel nieuwelingen snel een har monisch geheel te vormen. Niettemin moet hij nu toch wel al weten wat voor vlees hij in de kuip heeft. De tijd om met een vaste kern aan te treden is aangebro ken. En dan de match. Het bezoekende Temse trok van in de aanvang alle aanvalsregis- ters open, wat na acht minuten in de openingstreffer resulteerde langs Vol- ckerick. Hij kon zomaar ongehinderd de bal in het net koppen Net voor de rust werd het bijna 0-2 toen Van Haute was uitgebroken, maar de doelpaal op zijn weg vond. Snel na de hervatting was een ultieme tussenkomst van Gerry Verstraeten nodig. Üiteindelijk verscheen dan toch de nummer twee op het bord, na een voorzet van Van Haute, afgewerkt door Tom Wygonic met het hoofd. Nadien werden de Dendermondse voet ballers alsmaar vaker eigenaar van de bal, maar het kombineren verliep dusda nig traag dat er uiteindelijk weinig reëel gevaar bij te pas kwam. Vijf minuten voor tijd verscheen dan de eerredder op de plank langs Galle. In het slot kwam Frans Vanderschueren nog dicht bij de gelijk maker. Nu zondag om 18u.30 speelt KAVD vriendschappelijk tegen Oosterze- le en komende dinsdag tegen Eendracht Zele. (e.g.) Voetbal. Dirk Van Craen, vorige zondag met blauw oog, groeit stil aan naar de gewenste vorm (vh) De terugval naar eerste provinciale heeft in Dendermondse voetbalkringen enige wrevel teweeggebracht. Na het behalen van de titel, een drietal jaren geleden, was de algemene verwachting dat de Eind vorige maand trok een groep van het Aalsterse Sint- Jozefscollege op sportkamp naar Denemarken. De hoofd verantwoordelijke moest ech ter juist voor het vertrek afha ken wegens ongeval. Daar door kwam de groep in proble men met de uitrusting. Door bemiddeling van de Dender mondse stadsontvanger wer den verscheidene uitrustingen ontleend van de KAVD-jeugd. Dit alles met een waarde van meer dan 100.000 fr. Bij de terugkeer uit Denemar ken bleek een gedeelte van de uitrusting ontvreemd te zijn. Het KAVD-jeugdbestuur moest zodoende zelf op zoek naar uit rustingen voor de jeugdploe- gen die vorig week-end aan verscheidene tornooien deel namen. Ondertussen blijft de vraag wie dit alles zal vergoeden. Een eventuele verzekering zou naar verluidt slechts een ge deelte van de waarde terugbe talen. Deze uitrustingen zijn inder daad gestolen toen bij een be zoek van de jonge voetballers aan het Tivoli-park nabij Ko penhagen, een aantal sport tassen werden ontvreemd. Voor de deelnemers aan het sportkamp wordt het dus even eens een ernstige aderlating. Voetbal. KAVD-trainer Dik D'Haene (arch) ten heb ik het niet gemakkelijk om al direkt een goed uitgebalanceerd team tussen de lijnen te krijgen. Van de kern van vorig seizoen blijft nauwelijks nog wat over zodat de fundamenten om ver der te bouwen ontbreken'. provinciale periode definitief achter de rug was. Het stadsbestuur leverde heel wat financiële inspanningen om de ak- kommodatie te verfraaien maar het spor tieve sukses, waarop vrijwel iedereen had gehoopt, bleef achterwege. De Ros Beiaardstad met zijn bijna 43.000 inwo ners heeft opnieuw geen vertegenwoor diger op het nationale voetbalniveau. Hoelang nog 'Over het verleden kan ik niet oordelen. Toch mag ik zeggen dat er dit jaar een gezonde transferpolitiek gevoerd werd', aldus oefenmeester Dirk D'Haene. Deze keer kregen jonge voetballers de voor keur. Niet meteen, wel op termijn moet dat vruchten opleveren. De titel is in de komende kompetitie geen streefdoel. Toch hoop ik met het voorhanden zijnde potentieel binnen de eerste helft van de rangschikking te evolueren. Verschillen de spelers zijn afkomstig uit lagere regio nen en moeten ongetwijfeld nog wat wennen. Met liefst negen nieuwe gezich- Ondanks een vroegtijdige uitschakeling in de Beker van België, door een beschei den tweedeprovincialer, ziet de nieuwe Dendermondse oefenmeester de toe komst rooskleurig in. 'De meeste nieuwelingen kunnen indivi dueel imponeren. In de kompetitie krijgen ze de kans om tot ontplooiing te komen. Het ontbreekt hen zeker niet aan ambitie. Voorts is de onderlinge sfeer uitstekend, wat ook niet onbelangrijk is'. Als leidinggevende figuur heeft Dirk D'Haene 21 jaar ervaring achter de rug. In die periode was hij als speler-trainer en later als trainer aan de slag. Dat was het geval in Zele, Aalter, Destelbergen, Nazareth, Racing Wetteren, AA Gent (jeugdkoördinatie), Lokerse, Heusden, Semmerzake en Bellem. In Dendermon de geniet hij van de steun en medewer king van Eddy Maes, die als veldtrainer reeds een hele reputatie heeft opge bouwd. Het Dendermondse trainersduo heeft overigens allerminst klagen over de omstandigheden waarin moet gewerkt worden. 'We hebben de beschikking over een uitstekende akkommodatie. Alle terrei nen verkeren in goede staat. Het blijft nu uitkijken naar de sportieve resultaten. Daarvoor zal moeten geknokt worden. Enkele ploegen zijn drukdoende geweest op de boetbalbeurs en zijn mijns inziens degelijk versterkt. Tot de grootste kans hebbers reken ik KSV Temse, ongetwij feld ook Zottegem en niet in het minst Oudenaarde, waarmee we reeds op de eerste zondag van september gekon- fronteerd worden. Tegen die tijd moet de ploeg op poten staan'. De kern Thierry De Greef, Karei De Waele, Regi De Wilde, Bert Emmaneel, Wim Galle, Danny Geldof, Alain Moens, Kris Muyse winckel, Odiase Kingsley, Sven Robbe- recht, Tom Rijdant, Gino Stevelinck, Dirk Van Craen, Frans Van der Schueren, Dirk Van Nieuwenhuyse, Jan Van Troos, Ger- rit Verstraeten en Patrick De Kinder. Voetbal bij KAVD. Regi De Wilde wordt beslist een grote meneer op het middenveld (arch)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19