Naar de 'Copenhagen Cup' barbecue Wegwijs in Walivo's nieuwe voetbalkampioenschappen Met het Aalsterse Sint-Jozefscollege 20 - 14.8.1992 - De Voorpost VOETBAL Jeugdvoetbal. De scholieren van het Sint-Jozefscollege uit Aalst die meereisden naar Kopenhagen Filip Moereels, Francis Vinck, Peter-Jan Matthijs, De Kimpe, Wouter De Cock, Tom De Boever, Pieter De Paepe, Joris Geldhof, Iwein De Coninck, Eric De Bisschop, Pieter en Stefan Macharis, Wouter Geldhof, Stijn Toelandt en Geert Andersson. Coach was Luc De Meyst. Het is niet altijd aan jonge voetballers gegeven om tijdens de vakantie ergens in het verre buitenland een tornooi te kun nen gaan spelen. Organisator Alfons De Coninck van het Aalsterse SJC zou er voor zorgen en alles liep perfekt tot hijzelf een been brak en dus alles en hijzelf mank begonnen te lopen. Toch was het voor zijn vervangers geen probleem om dat hij alles tot in de puntjes minutieus had voorbereid. Wie wil er niet naar Bröndby, de enige Deense profklub, waar Zeienaar Hans Christiaens het mooie weer maakt Dus stonden op 11 juli rond 19u00 twee jeugdploegen (scholieren en juniores) met hun begeleiders klaar aan het Sint- Jozefscolle in de Pontstraat om per auto car de reis naar het vrij verre Kopenhagen aan te vatten. De spelers kwamen uit vele ploegen van de omtrek zoals E. Aalst, SC Lokeren, FC Hekelgem, Heldergem, TK en Eendr. Meldert, Nieuwerkerken, Mere, Erembo- degem en Herdersem. Een allegaartje dus maar de sfeer was er niet minder om en na een 12 uur durende reis via Ham burg en de overzet in Putgarden konden de jongens hun slaapplaatsen gaan op zoeken in een school, terwijl een twaalftal ouders en sympathisanten hun heil zoch ten in een hotel. De scholieren Op 13 juli speelden de scholieren hun eerste match tegen Viking Stavanger, de Noorse kampioen en ze wonnen met 3-1 na een wedstrijd van 2x25'. Deze wed strijd werd gespeeld om 08u00 uur. op dezelfde dag werd ook gespeeld tegen CF Valencia maar die werd verloren met 2-0. Het werd geen gemakkelijk programma want de dag nadien moest aangetreden worden tegen Randers Freja en ook die werd verloren met 1-3. Een finaleplaats kon er nog moeilijk inzitten maar de scholieren deden moedig verder de vol gende dag 15 juli tegen het plaatselijke Bröndby. Opnieuw was de uitslag 1-3. Het ergste moest nog komen want het GOS had een selektie gestuurd van de drie Moskouse ploegen Torpedo, Dyna mo en Spartak. Ook daartegen werd ver loren met 4-1 Volgens sommige begeleiders had deze ploeg wel beter gekund indien ze in de handen was geweest van haar vaste be geleider. De vervanger was deze spelers immers niet gewoon en dat scheelt al wat. De juniores Ondanks nederlagen tegen Bröndby (0- 8) en het Olympisch team van Estland (1-8) geraakten de juniores toch in de kwart-finales want zij wonnen met 2-1 tegen Flisa, met 3-2 tegen Holmen en met 2-1 tegen South-Carolina. In de kwartfinale ging het mis tegen een sterke Letse selektie (5-0). Niet alleen voetbal Uiteraard moet aan zo'n verre reis ook wat kuituur en ontspanning gekoppeld worden want wat doet men anders tij dens die negen dagen Een bezoek aan hoofdstad Kopenhagen mocht zeker niet ontbreken en uiteraard werd ook het Tivoli-park aangedaan, waar tot algemene konsternatie de sport tassen gestolen werden. In Roskilde, een oude Vikingsstad moest het museum bezocht worden en uitein delijk. werd ook Odense, de geboortestad van Hans Christian Anderssen, en Lego- land bekeken. De leerlingen en begeleiders leerden in Denemarken het dure leven van elke dag kennen maar mochten zich ook verblij den in het vele vrouwelijk schoon (niet, Jouri Bovendien was er de kennisma king en niet alleen op sportief gebied met de andere deelnemende ploegen, een mengelmoes van volken en naties. De Litauers bijvoorbeeld, die de finale van de juniores gewonnen hadden, ble ken nog steeds stevige wodkadrinkers te zijn. Kortom het werd een reis die zowat alle facetten van het leven belichtte net zoals vorig jaar toen het Sint-Jozefscollege naar Schotland trok en daarvóór nog naar Hongarije. Mentor van de hele zaak was Johan Macharis uit Dendermonde, die ook een deel van de organisatie op zich had geno men. Hij en de andere medewerkers wer den stevig gesponsord en bijgestaan door de sportraad van de school, de ouders, Gustaaf De Herde en zoon (Den dermonde), ASL Dendermonde, Adec Sport Baasrode, Scheldekabel Dender monde, Inex Bavegem en Inexco Brakel (Top Bronnen), KAV Dendermonde, TK Meldert en Sylvae Tours. Jeugdvoetbal. Begeleider Johan Macharis uit Dendermonde nuttigt even een hongerstillertje maar ziet er toch tevreden uit. Tijdens het laatste weekend van deze maand wordt bij Walivo de eerste ronde van het bekervoetbal al gespeeld. De aanloop ook naar de nieuwe kampioen schappen en in afwachting, hengelen de voetballende amateurs naar een ideale konditie in de verschillende klubtornooi- en. Daarvan werden er ook al een aantal op de kalender genomen en voor vele andere, wordt de start straks gefloten. Allemaal duidelijk in voorbereiding van de nakende kompetitie en zoals bijna in ieder seizoen, zijn er nu ook een aantal ploegen waarbij de administratie enigs zins wordt gewijzigd. Soms is dat op bestuursniveau, een nieuw klublokaal of ook nog een ander terrein waarop de thuiswedstrijden worden gespeeld. Vooral dit laatste is voor de ontelbare fans van het liefhebbersvoetbal belang rijk. Niet iedereen beschikt trouwens over de nodige dokumentatie en zoals in het verleden, wordt daaraan verholpen. Nogal overzichtelijk ook en meer bepaald met het wegwijs in Walivo's nieuwe voet balkampioenschappen- Zaterdagse eerste afdeling (14 ploegen) DVLAvanti (Sint-Niklaas): Pastoor Step- manlaan, Haasdonk. FC Milano (Sint-Gillis-Waas): Gemeente terrein Houtvoort, Sint-Gillis-W. FC Puivelde (Belsele-Puivelde): Kruis straat, Belsele-Puivelde. FC Oud Geel (Sint-Niklaas): Sporthal Vleeshouwersstraat, Sinaai. RC Raap (Sint-Niklaas): Passtraat, Sint- Niklaas. VKW 70 (Sint-Niklaas): Breedstraat, Sint-Niklaas. VK Siera (Hamme): Den Bos - achter de kerk van Hamme-Zogge. FC Portaels Sport (Waasmunster): Dauwstraat, Waasmunster. FC Temsica (Temse): Hollebeek, Temse. VK Den Bos (Hamme): Noordstraat, Hamme. FC Corner (Hamme): Terrein VW Ham me, Sportpleinstraat. FC Sportwereld (Hamme): Kerkhof straat, Hamme. FC Stille Vrienden (Moerzeke-Kastel): Terrein De Villa, Bosstraat, Kastel. FC Nancy Boys (Waasmunster): Recht over de kerk van De Ruiter - Waasmun ster. Zaterdagse tweede afdeling (14 ploegen) PW Hemelaer (Temse): Tulpenlaan, Temse. FC Fortuna-Nantes (Sint-Niklaas): De Ster, Lange Rekstraat, Sint-Niklaas. FC Bondgalm (Hamme): Driegotenkou- ter, Hamme. FC Wijnveld (Sinaai): Wijnveld, Sinaai. FC Rembrandt (Sint-Niklaas): Stadster- rein, Azalealaan, Sint-Niklaas. FC Briel (Buggenhout): Dijkstraat, Ouden Briel, Buggenhout. VK Moerheide (Hamme): Moerheide, Hamme. Red Star Bosdorp (Stekene): Bosdorp, Stekene. AVC De Vlasbloem (Grembergen-Den- dermonde): Stuyvenbergstraat, Grem- bergen. AC Geratex (Sint-Niklaas): Breedstraat, Sint-Niklaas. RC Grembergen (Grembergen-Dender- monde): Oud Kerkhofstraat, Grember gen. FC Klein Sinaai (Sinaai): Heirbaan, Ste- kene-Moerbeke. VK Woodstock 66 (Nieuwkerken): Kerk straat, Vrasene. FC Altodie (Tielrode); Gemeenteterrein, Eeckhoutdriesstraat, Temse. Zaterdagse derde afdeling A (15 ploegen) VK Rodeo (Sint-Niklaas): Bergstraat, LVK Ankerhof (Sint-Niklaas): Stadster- rein, Azalealaan, Sint-Niklaas. VK Trappen Steels (Belsele): Bergstraat, FC Familia (Sint-Niklaas): Meesterstraat, Nieuwkerken. FC Hof van Grembergen (Grembergen): Oud Kerkhofstraat, Grembergen. VK Pauls Videoklub (Hamme): VP-ter- rein, Kaaiplein, Hamme. FC Tripoli (Dendermonde): Mechelse- steenweg, Dendermonde. FC De Kroon (Sinaai): Kruisstraat, Belse le-Puivelde. FC Luitentuit (Sinaai): Haneweestraat, Sinaai. FC Liliane Boys (Buggenhout): Dijk straat, Ouden Briel, Buggenhout, FC Venco (Sint-Gillis-Dendermonde): Van Langenhovestraat Sint-Gillis-Den- dermonde, FC Rif (Sint-Niklaas): Terrein 1000 Ap pels, Grote Baan, Waasmunster. FC Avo (Hamme): Hamse Bouwcentrale, Polderstraat, Hamme. FC Herten Heer (Sint-Niklaas): Meester straat, Nieuwkerken. FC Pony (Waasmunster): Rechtover de kerk van De Ruiter - Waasmunster. Zaterdagse derde afdeling B (15 ploegen) FC Dino Boys (Sint-Niklaas): Stadster- rein, Azalealaan, Sint-Niklaas. FC Novelty (Sint-Niklaas): Meesterstraat, Nieuwkerken. W Eendracht (Sint-Niklaas): Meester straat, Nieuwkerken. VC Bristol (Sint-Niklaas): Stadsterrein, Azalealaan, Sint-Niklaas. FC De Strijders (Sint-Niklaas): Meester straat, Nieuwkerken. VK Leopoldstad (Sint-Niklaas): Wazoo, Dendermondsesteenweg, Sint-Niklaas. FC Tromp (Stekene): Bosstraat, Tromp, Stekene. FC Jong Pekton (Stekene): Bosstraat, Tromp, Stekene. FC Bingo Boys (Sint-Niklaas): Meester straat, Nieuwkerken. FC Scoutshuis (Sint-Niklaas): Hoop en Vreugd, Ekelstraat, Nieuwkerken. FC De Nieuwe Sportvriend (Sint-Ni klaas): Roskamstraat, Sint-Gillis-Waas. FC Koningshof (Sint-Gillis-Waas): Ge meenteterrein, Houtvoort, Sint-Gillis-W. VC Welkom Sport (Sint-Niklaas): Ros kamstraat, Sint-Gillis-Waas. FC Karree (Sint-Niklaas): Meesterstraat, Nieuwkerken. FC Katasvilla (Sint-Niklaas): Hogen Heir- weg, Sint-Niklaas. Zondagse eerste afdeling (14 ploegen) VK Troch Textiel (Sint-Niklaas): Breed straat, Sint-Niklaas. VK Volksunie (Nieuwkerken): Heihoek- straat, Nieuwkerken. FC Bondgalm (Hamme): Driegotenkou- ter, Hamme. FC Makkers (Lokeren): Bospark, Nacht- egalenlaan, Lokeren. VK Den Bos (Hamme): Noordstraat Hamme. VK Were Di (Stekene): Noortgaever, Hel lestraat, Stekene. FC Van de Voorde (Waasmunster): Don- kerputstraat, Waasmunster. DW Cado (Stekene): Bosdorp, Stekene. FC Oud Geel (Sint-Niklaas): Breedstraat, Sint-Niklaas. Jong KWB Elversele (Elversele): Meer straat, Elversele. FC Spaans Kwartier (De Klinge): Waran dewegel, De Klinge. FC Favo (Belsele): Bergstraat, Belsele. FC Portaels Sport 2 (Waasmunster): Dauwstraat, Waasmunster. FC Luitentuit (Sinaai): Haneweestraat, Sinaai. Zondagse tweede afdeling (14 ploegen) FC De Cock (Sint-Niklaas): Hogen Heir- weg, Sint-Niklaas. Klub 65 (Nieuwkerken): Meesterstraat, Nieuwkerken. VK Siera 2 (Hamme): Den Bos, achter de kerk van Hamme-Zogge FC Geywa (Hamme): Vlierkouter, Ham me. FC Inter Decor (Sint-Niklaas): Meester straat, Nieuwkerken. FC Progress (Temse): Lindenhof, Veld- straat, Temse. FC Atlantic (Stekene): Bosstraat, Tromp, Stekene. FC Pony (Waasmunster): Hamstraat, Waasmunster. FC Briel (Buggenhout): Dijkstraat, Ouden Briel, Buggenhout. FC Zeemeermin (Waasmunster): Sous beekstraat, Waasmunster. Cera Stekene (Stekene). Sporthal, Nieuwstraat, Stekene. VK Scoutshuis 81 (Sint-Niklaas): De Ster, Lange Rekstraat, Sint-Niklaas. SK Bosdorp (Stekene): Bosdorp, Steke ne. FC Beckers (Stekene): Rechtover de kerk, Hellestraat, Stekene. Zondagse derde afdeling A (14 ploegen) FC Oostberg (Temse): Gemeenteterrein, Eeckhoutdriesstraat, Temse. FC 1000 Appels (Sinaai): Grote Baan, Waasmunster. FW Hemelaer (Temse): Tulpenlaan, Temse. FC Wijnveld 2 (Sinaai): Wijnveld, Sinaai. FC Real Witte Pen (Waasmunster): Groenselstraat, Waasmunster. VK Moerheide 2 (Hamme): Moerheide, Hamme. FC 't .Klokhuis (Hamme): VP-terrein, Kaaiplein, Hamme. VK Brouwershof (Eksaarde): Doorslaar- dorp, aan de kerk van Eksaarde. KWB Sint-Anna (Lokeren): Collegeplein, Gentsesteenweg, Lokeren. SK Belsele (Waasmunster): Korte Hees- donkstraat, Waasmunster. VK Siera 4 (Hamme): Den Bos, achter de kerk van Hamme-Zogge. Oud KWB Elversele (Elversele): Meer straat, Elversele. FC Jong Rembrandt (Sint-Niklaas): Meesterstraat, Nieuwkerken. VC De Roos (Lokeren): Bospark, Nacht- egalenlaan, Lokeren. Zondagse derde afdeling B (15 ploegen) FC Samara (Sint-Niklaas): Wazoo, Den dermondsesteenweg, Sint-Niklaas. Sportklub Post (Sint-Niklaas): Stadster rein, Vleeshouwersstraat, Sinaai. FC Wembley (Sint-Niklaas): Meester straat, Nieuwkerken. FC Azalea (Stekene): Ruitershoeve, Bergstraat, Stekene. FC Metallo's (Sint-Niklaas): Meester straat, Nieuwkerken. FC Wijnveld 3 (Sinaai): Wijnveld, Sinaai. FC Real Witte Pen 2 (Waasmunster): Groenselstraat, Waasmunster. FC Koekoek (Sint-Niklaas): Roskam straat, Sint-Gillis-Waas. VK Gouden Leeuw (Stekene): Noortgae ver, Hellestraat, Stekene. KWB Stekene (Stekene): Bosstraat, Tromp, Stekene. FC Bo-min 77 (Sint-Niklaas): Stadster rein, Azalealaan, Sint-Niklaas. FC Young Bristol (Sint-Niklaas): Stads terrein, Azalealaan, Sint-Niklaas. FC Den IJzer (Sint-Gillis-Waas): Ge meenteterrein, Houtvoort, Sint-Gillis-W FC Kommersanten (Sint-Niklaas): Ter rein Excelsior, Heistraat, Sint-Niklaas. FC The Bridge (Stekene): Sporthal, Nieuwstraat, Stekene. Kim FC Hof van Grembergen Op zaterdag 15 augustus, organi seert liefhebbersploeg 't Hof van Grembergen ter gelegenheid van haar tornooi een fraaie barbecue in de Oud Kerkhofstraat (scoutsplein) te Grembergen. Het tornooi met vier streekploegen gaat van start om 10uOO met vol gende ploegen: FC Corner (Ham me), SK Dendermonde, FC. Klein Zand en VK De Vlasbloem. De troosting voor de derde en vierde plaats begint om 14u30 waarna (16u30) de finale zal plaats hebben. De mensen van 't Hof van Grember gen spelen dus niet mee en kunnen zich volop wijden aan de reuze-bar becue die start om 12 uur. Voor 300 fr kFijg je er een kotelet, saté, kippefilet en worst, overgoten met allerlei sausjes en vergezeld van frisse groenten. Voor de kinderen is er een speciaal menu tegen 150 fr en die krijgen kippefilet en worst voorgeschoteld. Allen daarheen. Men voorspelt im mers goed weer en de kas van deze sympathieke ploeg moet ook eens gespijsd worden. Voetbal. Rudy Van Gelder (arch) Jeugdvoetbal. De Aalsterse scholieren in Denemarken met ondermeer Raf De Coninck, Kristof De Cock, Kr/stof Callebaut, Bruno Arens, Kris De Bisschop, Luc Troch, Tore De Ridder met de begeleiders David hillewaere, Hans De Cooman en Wim Van Buggenhout.

De Voorpost | 1992 | | pagina 20