De bal rolt weer FC Bondgalm met goede prestaties Opstals Stratentornooi A 4 De Kluizen blikt naar tweede nationale Voorronde MTSA-Beker Zaterdag 22 augustus Zondag 23 augustus 10u00 A MTSA-lief hebbersvoetbal Tornooi van DVL Avanti De Voorpost - 14.8.1992 - 21 Na een welverdiende verlofperiode zijn we hier weer met de wekelijkse MTSA- rubriek. Nu de vakantie voor de meeste spelers achter de rug is. wordt er weer duchtig tegen de bal getrapt om de kon- comité staat in voor de kontrole en de bescherming van de scheidsrechters. Op het strafcomité kan hij begrip opbren gen voor spelers die hun boekje zijn te buiten gegaan maar hij aat zich niet beïn- ditie aan te scherpen want vele buikjes vloeden en zet de juiste straf op het blad. zijn duidelijk zichtbaar na het luieren in de Hij was trouwens jarenlang zelf een zon. Dat is duidelijk tijdens de tornooien boegbeeld van een scheidsrechter. Als - - den. Het amateuristisch voetbal skoort stad wordt daardoor ëên periode van een die nu afgewerkt worden in afwachting voorzitter van het scheidsrechterscomité daarbij misschien nog het hoogst en het viertal seizoenen als tweedeklasser afge- dat de MTSA-kompetitie op 29 augustus is Gustaaf De Leeuw een rots in de aantal klubtornooien dat in die periode sloten met éénmaal vice-kampioen als van start gaat. branding. Hij is niet op zijn mondje geval- SK Overmere-Smetlede 3-1Als Van Hecke aan de bal is wordt het wordt gespeeld, heeft de veelvuldigheid het beste resultaat- Het MTSA heeft in de zaterdagafdeling 'en en komt recht voor zijn mening uit. Hij gevaarlijk, zelfs met twee verdedigers. Onselaere ligt al op de loer en allang bereikt. In Sint-Niklaas wordt augustus als de sportmaand van het jaar beschouwd. Dat is trouwens al een traditie en telkens wordt dan ook een zeer uitgebreide waai er van diverse sportdisciplines aangebo- vental punten in de laatste vijf matchen van het kampioenschap, hebben de blauw-witten het behoud in de zaterdag se tweede afdeling echter niet bereikt en spelen straks in derde. Bij VK Leopold- niets van zijn glans verloren. Vele ploe gen hebben zich voluit op de transfer markt gegooid dat het een spannende kompetitie belooft te worden. Twee klubs zagen het niet meer zitten. Drievelden en het Wichelse Torenboys verdwenen. Deze laatsten gingen hun heil zoeken in de K.V.S. nadat ze in de MTSA een enorme schuldenlast achter- vervanging zorgen. Als verzekerings lieten. Als nieuwkomer kwam het Aal- aQent heeft hij ook de dossiers van de sterse Capucientje in de plaats, dat in de m'm 155 spelers onder zijn hoede. Bo- derde afdeling meer dan een meeloper vendien geeft hij nog les aan de nieuwe zal zijn. scheidsrechters en is samen met voor- Zowel de eerste als de tweede afdeling ztter De Boitselier elke zaterdag of zon- werken hun kompetitie af met 16 ploe- dag op een of ander speelveld te zien. heeft heelwat werk met het nazicht van ook De Mets komt een handje toesteken (mt) de scheidsrechtersverslagen en de daar aan verbonden gele en rode kaarten. Frans Roels heeft ook al een verantwoor delijke taak, Met de aanduiding van de scheidsrechters heeft hij meer dan zijn handen vol, zeker als er een reeks afzeg gingen zijn. Dan moet hij immers voor Een der belangrijkste is nochtans dit van Schiftingsmatchen DVL Avanti uit Sint-Niklaas. Een klubtor- Bij de openingsmatch van dit vrij sportief nooi met standing trouwens en telkens tornooi met ook nog een duidelijke pu- ook met een uitstekende organisatie. Een aantal jaren ook al met dezelfde deelne mende ploegen en in de jongste kam pioenschappen bij Walivo, skoorden de ze vier nog met wisselend sukses. Bij zonder positief was DVL Avanti met een vierde plaats in de zaterdagse topklasse en als finalist in Walivo's bekervoetbal. Een minder gunstig resultaat echter voor blieke belangstelling, heeft FC Bond galm zelfs aangenaam verrast. Tegen DVL Avanti werd trouwens zeer goed gespeeld en de organisatoren hadden het bij periodes bepaald niet gemakkelijk. In het eerste halfuur skoorden de Hamme- naars trouwens ook langs Eddy Van Goe- them en Eddy D'Hondt. Het spelpeil van FC Bondgalm kon toen gen. De derde afdeling telt 17 eenheden zodat de vele voetballiefhebbers hun ga ding zullen vinden. Daarover meer vol gende week. Waar we het in deze bijdrage over gaan hebben is dat de MTSA en het liefheb bersvoetbal in het algemeen wordt afge daan als cafévoetbal. Wij beweren het tegenovergestelde want zoals het er in het MTSA aan toegaat, kan men niet meer spreken over cafévoetbal. Struktu- reel zit alles nauwgezet in elkaar. Het MTSA bezit oamelijk naast het hoofdbe stuur ook een scheidsrechterscomité, aanduidingscomité, strafcomité en be roepscomité, waarin alles tot in de pun tjes verloopt. Het enige verschil met offi ciële ploegen is dat de liefhebbers spelen voor een kleine vergoeding die nauwe lijks het vermelden waard is. Zij geven iedere zaterdag of zondag het bste van zichzelf om hun geliefde sportte kunnen beoefenen zodat de voetballiefhebbers ook met veel plezier de stadions komen opzoeken om aantrekkelijk voetbal te zien. Dat vlotte verloop is hoofdzakefijk te dan ken aan het hoofdbestuur, dat de touw tjes stevig in handen heeft. Voorzitter Stefan De Boitselier, die reeds 20 jaar aan het roer staat, neemt ook de adminis tratie voor zijn rekening en houdt met een maandelijks schriftelijk verslag de klubs op de hoogte van het reilen en zeilen in het MTSA. Tweede in de rij is Alfons Hans Van Campenhoud is als sekretaris van het scheidsrechterscomité al even ambitieus als zijn voorgangers. Als voor malig referee (zoals Roels, De Sutter, De Leeuw en Van der Veken) weet hij wat de arbiters te wachten staat en ontfermt zich over hen. Samen met Roels staat hij in voor het wegwijs maken van de nieuwe scheidsrechters. Hij is iedere zaterdag avond en zondagmorgen present om aan de telefoon gekluisterd de uitslagen van de afgelopen wedstrijden op te vangen. Zoals het een echte sekretaris past, zit hij elke avond aan zijn bureau gekluisterd om schrijf- en typewerk te verrichten. De laatste in de rij van de hoofdbestuursle- den is Louis Van der Veken. Ook hij kan 0 zaterd 22 a stus word, de reeds een enorme staat van verdienste terreinen van Eendracht Q ,a|Ks de \/nnr pnrtpn Md oon^nrtHicniuitmotoon a SK Overmere-Smetlede 3-1. De bezoekende doelman De Cooman wordt zwaar onder vuur genomen door Frank Van Hecke, Gino Onselae re en Luc De Mets (mt) FC Bondgalm. In dezelfde reeks kon een ook als uitstekend worden beschouwd degradatie zelfs niet worden vermeden en in verband met de nakende kampioen en misschien voor het eerst in een lange schappen, is dat voor de Wuitens een klubgeschiedenis, nemen de groenbroe- bemoedigende vaststelling. Toch was ken uit Hamme thans de lift naar Walivo's het onvoldoende om de winst in de regie- zaterdagse tweede klasse. Daarin skoor- mentaire minuten te forceren. Ook al de FC Rembrandt nog een verdienstelijke omdat DVL Avanti daarin twee goals pro vijfde plaats en bij de Sint-Niklase ploeg, duceerde met Erwin De Clercq en Ivan wordt een stijgende prestatielijn dan ook Stroobandt. Meteen stonden de ploegen verder opgetrokken. Dat kan evenwel niet ook terug gelijk en in het toemaatje der voor VK Leopoldstad worden gesteld, strafschoppen, skoorde DVL Avanti Door de geplande nieuwe reeksindelin gen bij Walivo en ondanks nog een ze- voorleggen. Na een kort dispuut met een voormalige scheidsrechtersvoorzitter kwam hij terug de MTSA-rangen vervoe gen en wegens zijn enorme verdiensten werd hij terug opgevist om er met volle moed tegenaan te gaan. Hij zorgt voor de PR van het MTSA en is tevens een attente warnemer van de scheidsrechters. Men ziet hoe sterk het hoofdbestuur met vaste hand de klubs en de scheidsrechters begeleidt. Het is niet voor niets dat het MTSA ook buiten de Aalsterse regioenen een goede faam geniet. Het hoofdbestuur en vooral de h. De Boitselier hebben het de laatste weken erg druk gehad met het ineenknobbelen van de kalender. Ook de voorronde van Dreef, de zesde editie van het Opstalse Stratentornooi voetbal georganiseerd. wisselspelers nog niet opgebruikt zijn (vier per wedstrijd). Wie een rode kaart krijgt dient dadelijk het veld te verlaten en mag niet vervangen worden. Hij is bo- Dit tornooi is een evenement waarin zes vendien uitgesloten voor de rest van het verschillende Opstalse 'straatploegen' tornooi. De minimumleeftijd van de spe- het tegen elkaar opnemen, op zoek naar Iers bedraagt zestien, roem en faam. Het ontstond als een ludieke weddenschap en groeide onder tussen uit tot een gebeurtenis waaraan iedereen plezier beleeft. Wie het eens meemaakte, wil het niet meer missen. Om elke Opstallenaar de gelegenheid te bieden zijn voetbalkunsten tentoon te spreiden, werd den Opstal verdeeld in zes zogenaamde 'zones'zone Rave- straat, zone Varentstraat - Broekstraat, zone Krapstraat, zone Pastoor Andries- park, zone Molenstraat en zone Stene- - "v "j nn«i« j. d„i,„,a.li j udirv, zune iviuieiiöuddi en zuiie oic d'Haese die kompetitieleider is. Hij zorgt S^ken en die zal plaats straat Ka|kestraat E!ke zone js dus ervoor dat alles wordt uitgewerkt. Felix vinc'en °P 22 en 23 augustus. De Sutter, de voorzitter van het straf- Georges 15.00 Cobilas-Eekhoorn (Ten Rozen) 15.00 Animalia-Endoka (Denderl) 15.00 De Zwaan-Lion d'Or (Serskamp) 15.00 Capucientje-Bouw (Lede) 15.00 Breughels-Edo (Denderhoutem) 15.00 J. Timarcha-Apostelken (Osbroek) 15.00 Tiger-Onder den Toren (Osbroek) 15.00 Melody-Galop (Bergekouter) 15.00 Alewin-Blauwe Vlam 16.00 Dressel-O.C. Aalst (Moorsel) 15.00 Half Maantje-Rode Roos (Uitbergen) 14.00 Sixties-Star Boys (Moorsel) Eddy Van Impe N. Stalpaert A. Van de Velde F. Flores R. Everaerts J. Van der Stockt Eric Van Impe Ph. Roelandt E. Peirlinck D. Van den Steen F. Baudelet A. Eeckhout Sunset - Vrij Denderleeuw (Beukenhof) Park - Bamboe (Osbroek) Pano - Blauwwit (Bergekouter) Koszen - Houtmarkt (Osbroek) Nieuwe Wijk - Brughuis (Hofstade) P. Nijs K. Dalschaert A. Garcia R. Van Schuylenbergh G. Van den Eeckhoudt verzameling van één of meerdere stra ten. Qua reglement worden de regelen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond ge volgd, weliswaar lichtjes aangepast. Zo moet een speler die een gele kaart onder de neus krijgt onmiddellijk het veld verla ten; vervanging van de weggestuurde speler is echter toegelaten, voor zover de Programma De zes ploegen werden via loting onder gebracht in twee reeksen. In reeks 1 komen Molenstraat, Krapstraat en Stene straat- Kalkestraat uit, in reeks 2 werden Pastoor Andriespark, Varentstraat - Broekstraat en Ravestraat onderge bracht. Tijdens de schiftingen komen alle ploe gen tegen elkaar uit over tweemaal twin tig minuten (vijf minuten rust). Wanneer twee (of meer) ploegen in hun reeks gelijk eindigen, worden er onderling 10.10-10.55; Molenstraat - Stene- straat-Kalkestraat 11.00-11.45 Past. Andriesp. - Rave straat 11.50-12.35: Kalkestraat 12.40-13.25: - Ravestraat Krapstraat - Stenestraat- Vare ntstraat- B ro e kstra at méér dan het niet onverdienstelijke FC Bondgalm. Voor de tweede match van dit tornooi heeft VK Leopoldstad tegen FC Rem brandt duidelijk ontgoocheld. In kompe- titieverband werd trouwens nog een be tere weerstand geboden met éénmaal skoorloos gelijk en verlies met een on even doelpunt van negen. Thans had een veel beter geïnspireerd FC Rembrandt het helemaal niet moeilijk. Deze ploeg skoorde dan ook vijfmaal en VK Leopold stad, schreef slechts één goal op het aktief. Troosting Voor FC Bondgalm met een nieuwe uit rusting van Euro-Trucs uit Hamme, is de troosting eigenlijk nog een formaliteit ge worden. Slechts in het eerste kwartuur kon VK Leopoldstad de Wuitens nog Finaleronde 14-14.50 om de 5e en 6' plaats 15-15.50 om de 3' en 4' plaats 16-16.50: finale Om 17.30 uur volgt, in de kantine, de enigszins op afstand houden. Nadien bekeruitreiking. Vermelden we nog dat skoorde Rudy Quintelier dan voor FC dit tornooi tot stand kon komen dankzij de Bondgalm en kort voor de rust, werd de aktieve medewerking van voetbalklub voorsprong der Durmeploeg verder op- Eendracht Opstal, van Bloso en van het gedreven met goals van Eddy D'Hondt en Rode Kruis, afdeling Buggenhout. Tommy Huylebroeck. Rond het uur Met spanning wordt uitgekeken wie de skoorde FC Bondgalm nog tweemaal opvolger wordt van de Molenstraat langs Eddy Van Goethem en Tommy strafschoppen getrapt (14 u.). Indefina- (1987 en 1988), de Ravestraat (1989), Huylebroeck en met een tegenpunt van leronde komen telkens de twee derdes, het Pastoor Andriespark (1990) en de VK Leopoldstad, kon de eindstand toch de twee tweedes en de twee winnaars Krapstraat (1991). nog als afgetekend worden beschouwd. Wie nog meer informatie wenst, kan altijd terecht bij Gert Van der Jeugt, Breem- straat 28 (052/35.83.68). De verwachtingen welke normaliter voor Pierre Van Rossem een *inale worden gesteld, zijn tussen DVL Avanti en FC Rembrandt nooit van elke reeks tegen elkaar uit. Schiftingen 08.30-09.15 Molenstraat - Krapstraat 09.20-10.05 Past. Andriespark - Va- rentstraat-Broekstraat Zaalvoetbal ingelost. Vooral bij deze laatste ploeg bleef men schromelijk in gebreke en de naweeën van de Sint-Niklase Witte Mo lenfeesten, konden zelfs niet eens als een verontschuldiging worden aangenomen. Een FC Rembrandt met weinig sportieve verantwoordelijkheid dus en gelukkig voor de sluitingsmatch van het tornooi, werd de eerder beperkte spelerskem nog aangevuld met een aantal bereidwillige tvoetbalfanaten. Desondanks werd een Tegen de verwachtingen in vertolkte De mensen waarmaken zodat de aankoop stap naar tweede nationale binnen hand- bepaalde spanning in deze finale zelden Kluizen vorig seizoen een vooraanstaan- van zogenaamde 'vedetten' niet in onze bereik liggen.» bereikt en FC Rembrandt was zelfs niet de rol in derde nationale. De discipelen lijn ligt daar ze de vriendschappelijke Volgens voorzitter Yves Colinet zijn de bekwaam om een degelijke vuist te ma- van coach Armand Spittael kwamen im- sfeer die ZVC Kluizen zo kenmerkt, kun- klubstrukturen dermate bijgeveild (o.a. ken. mers verscheidene malen als nen aantasten. Wij zijn gezond ambitieus tweede team) dat de geelzwarten hoger Het vlot spelende DVL Avanti domineer- giantkillers' naar voren zodat ze volgens en als er zich opnieuw promotiekansen mogen blikken, zonder dat een eventuele de dan ook duidelijk in een éénrichtings- insiders dit seizoen gerust de lat wat aandienen, zullen we niet aarzelen ze te terugval fataal zou zijn, iets wat o.a. match en tevens met goals van Danny hoger mogen leggen. In hun KBVB- verzilveren. Vorig seizoen werd vooral Nestorboys tot zijn schande moest on- Saman (2), Manu Valent (2) Steven De ropVc nomoliil/ HorHa notinnolo A t/riinnn winnr. rla nanalHiatm an oir. .im SK Overmere-Smetlede 3-1. Tijdens deze wedstrijd onder een branden de zon had verzorger Ferdinand Buyse meer dan de handen vol om rond te lopen met de wonderspons. Na de match mocht hij nog eens begin nen. De spelers waren bijna uitgedroogd. Rechts Fiers (mt) reeks, namelijk derde nationale A, krijgen gefaald vanop de penaltystip en als we dervinden, ze naast Palmme Vilvoorde, Primus dit euvel kunnen verhelpen moet de over- Brugge, Hoog Latem, Carcoke Zeebrug- ge, ZVK Affligem, Rio Brugge, Patria As- sebroek, Ciac Gent, Floreal Brugge en Codep Brugge ook streekklubs zoals Ateneum Aalst, Dynamo Sint-Niklaas en ZVC Waasmunster te bekampen. Geen doetjes maar de Erembodegemse zaalvoetbalvereniging, die sportschuur Denderdal ook nu trouw blijft, kon zijn volledige kern, bestaande uit Alain De Coninck, Steven De Greve, Wim De Rid der, Erik De Smet, Mare Dierickx, Piet Nijs, Georges Spittael, Peter Temmer man, Geert Van Driessche en Herbert Van Hoefs integraal behouden. Van het ter ziele gegane Nestorboys Den derleeuw kwamen als surplus de routi nier Chris De Pauw en topschutter Johan Asselman de Kluizenrangen vervoegen en van ZVC Pub, een team aktief in de AVZA, nam men Cyriel Van Schepdaal als aanwinst over. Coach Spittael is gematigd optimist: «Wij Leenheer, Lucien Van Cauter, Erwin De Dirk Daelemans Clercq en Edwin Hanssens... Technische resultaten Schiftingsmatchen: DVL Avanti-FC Bondgalm (4-2) 2-2 FC Rembrandt-VK Leopoldstad 5-1 Troosting: FC Bondgalm-VK Leopoldstad 5-1 Finale: DVL Avanti-FC Rembrandt 8-1 Fair-playbeker: VK Leopoldstad Scheidsrechters: Luk Janssens en Dirk Van Cleemput... Kim Voetbal bij VW Hamme. Het wakkere bestuurvlnr Paul Dierick, Jacques Poppe, voorzitter Willy Van den Broeck, Gilbert Verschelden, Maurits willen het in eerste instantie met eigen weyn en Robert O'Hollander (arch)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21