De nieuwe kampioenen van Brabant Kris Verhasselt (A1), José Hoebeke (A2), Patrick Tempels (B1), Pascal Borremans (C1) en Jozef Boone (C2) Velina Wielerfederatie 22 - 14.8.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Merchtem .-kampioenschap van Bra bant Wedstrijdpromotor José Hoebeke had het getroffen met zijn organisa tie. Het was de warmste dag van het jaar en meteen moest de tap kraan een ganse dag lopen. Er wa ren 160 deelnemers voor een om loop van 10 km met telkens de Bos- beekberg als grootste hindernis. De organisatie was perfekt en voeg daarbij nog een kampioenentrui voor José zelf, wat wil je nog meer 7 chelde verekens die van veel te ver op kop zat en zo in de laatste meters de trui aan zich zag voorbijgaan. Bij de C2's won Jozef Boone de trui voor Julien Simoens en Gaston Van Den Hoecke. Voor De Maersschalck meteen de eerste bloe mentuil van het seizoen. Freddy De Blieck uit Sint-Gillis zit nog steeds op zijn honger met een tweede plaats. B-reeks: Johnny Michiels en Hendrik Cornelis Ondanks de drukkende hitte gingen Mare Diependaele, Johnny Michiels en Ver- jans er direkt vandoor. Na een lange VWF-wielrennen. Patrick Tempels werd kampioen van Brabant in de reeks 6'. We 7ien hem mot Homo on ennnnrtors fxl) C-reeks: Paul De Maerschalck en Hugo De Rocker De 64 C-renners vertrokken onder een broeiende hitte. Gustaaf Sonck ging di rekt aan de haal en het spel zat op de wagen. Guy Stevens ging er achter en deze twee legden er duchtig de pees op. Jean-Pierre Marissens ging op zoek naar de leidersen nadien ook Temmerman, A. De Schepper, D. Verekens en Victor Van Vaerenbergh. De andere kandidaten voor de trui lieten echter niet begaan en er kwam een algemene hergroepering. On middellijk gingen Freddy De Blieck, Paul De Maerschalck en Rudy De Bruyne weg. Geen Brabander vooraan en de voorsprong groeide tot 40". Toen echter Van vaerenbergh wegdemarreerde gin gen de poppen aan het dansen. Pas toen Victor weer werd gegrepen viel het even stil en liepen de drie weer uit tot 20". Toen wipte De Kocker vanuit het peloton naar de leiders en meteen waren er vier op kop. Ook Van Vaerenbergh probeerde het maar De Rijbel en Van Meerhaeghe reageerden en ook het peloton kwam terug. Opnieuw vier leiders en het pelo ton op amper 100 meter. De aankomst was echter in het zicht en met nog 20 meter voorsprong op de groep haalde De Maerschalck het op Freddy De Blieck en Rudy De Bruyne terwijl De Kocker als enige C2 de armen in de lucht mocht steken. De spurt van het peloton ging naar Pascal Borremans die meteen de trui mocht omgorden, vóór Carmeliet, Eddy Van de Kerckhove en een ontgoo- achtervolging sloot ook Albert De Langhe aan en meteen vier leiders. Achteraan zat men ook niet stil en na een slopende jacht pikten ook R. De Bruyne, Mario Van Wittenbergh, Hendrik Cornelis, Pascal Muys en Walter Beerens aan. Meteen reeds een kopgroep van tien renners die er duchtig de pees oplegden en achter aan besefte men dat de goede trein ver trokken was. Vier renners slaagden er nog in om de kloof te dichten. Dirk Bloem, Luk Ruys, Dirk De Troyer en Grembergenaar Hendrik Vermeiren die in de vorm van zijn leven verkeert. Vooraan moest Brabander Verjans lossen en nog dertien leiders. In de laatste ronde pro beerden Luc Ruys en De Troyer het nog en ook Richard De Bruyne wipte nog weg maar die werd nog voor de meet gegre pen door Cornelis en Vermeiren, die zo ook over de meet bolden terwijl bij de B1's Johnny Michiels gemakkelijk won voor een knap fietsende Ruys en verder Pascal Muys, terwijl Van Wittenbergh Bloem, Gryseels en de rest in de spurt regelde. Ook De Wilde en Malbrecq kon den het peloton ontlopen, evenals Brug- geman en Bauwens. Hier was het een dolgelukkige Patrick Tempels die de trui van Brabants kampioen mocht omgor den. Hij was de enige Brabander die zich in het peloton had kunnen handhaven. Na een pechvol seizoen een flinke opsteker voor deze karakterrenner en een mooi geschenk voor zijn kersverse bruid. A-reeks: Jozef Devits en Willy Van Dijck Met een blitzoffensief van in de start poogden Aimé Michiels, Jean baeyens, Van Damme en M. Heymans de rest te verschalken en het lukte ook in het begin. Want na twee ronden hadden ze reeds 1 op het peloton. Maar toen begon Willy Van Dijck, met Samson in zijn wiel, te steigeren. Achter hen ontbrak het plots ook niet aan strijdlust en Patrick Camp- hijn, Jozef Devits en Hutsebaut ontliepen ook het peloton. Nu gingen de poppen echter volledig aan het dansen en de voorsprong van de vier smolt als sneeuw voor de zon. Er volgde een korte hergroe pering maar toen ging Geert Van Spey- broeck zich voor de kar spannen en er werd een ronde serieus gefietst. Meteen kreeg men tien leiders en die waren voor goed weg, ondanks een keiharde reaktie van Mare De Peuter, Helmut Tas en Aimé Michiels. Zij bleven ook uit de greep van het peloton maar kregen de leiders niet meer te pakken. De tien vooraan bleven ook niet samen en het was Jef Devits die nog alleen wegging Van Dijck en Goes- sens gingen er achteraan en alles ver brokkelde. Devits hield stand en na een nijdige zij aan zij won Van Dijck knap vóór William Goessens terwijl Lievens iets te kort kwam om nog aan te sluiten en Chris Verhasselt met zijn tweede plaats, vóór Benny Gyseels, de trui van Brabants kampioen kreeg. Verderop een moege streden Van Speybroeck, Hutsebaut, Samson en de anderen. In het peloton kregen we nog een mooi spurtje bij de A2's voor de trui. Het was José Hoebeke die het nipt haalde vóór Luc Pieters en meteen de trui mocht aantrekken. C-reeks: Gilbert Oe Dobbeleer en Manfred Foerster Verrassingen vindt men vrijwel niet op een dergelijk parcours en met De Dobbe leer won er iemand van de betere C-ren ners. De Duitser Foerster, die totnogtoe steeds in de schaduw van die betere C2's had gereden, liet op de flanken van de Muur niet alleen zijn eerste zege opteke nen, hij toonde ook verborgen kwaliteiten als renner. De wedstrijd zelf werd één lange afvalling met uitschieters van Guy Stevens en Rolus en daarna de solo vluchtvan Julien Simoens, die meteen de beslissende stoot naar de zege gaf maar het niet kon afwerken, want achter hem poogden De Dobbeleer, Verekens, Bor remans, Van de Kerckhove, Bie en één C2, Manfred Foerster, het kruim van de C1-groep hem terug te halen en dat lukte. Toen De Dobbeleer zijn duivels ontbond moesten Bie en Simoens de rol lossen en meteen lag de weg naar de zege open voor Foerster. De Dobbeleer bleef voor uit, dan Foerster en verekens, die het prestigespurtje won tegen Borremans en Van de Kerckhove. Leonce Van den Lin den won de sprint van het peloton voor Blanchaert, Florent Declercq, die een verrassend goede prestatie leverde en E. Rolus. Marcel Doeraene haalde het bij de C2's vóór De Kocker en Boone. B-reeks: Dirk Verguit en Hugo De Pessemier Dirk Verguit stapte zaterdag in Merchtem af en verwittigde: 'Pas maar op voor morgen Van in de start ging hij er fel tegenaan en kreeg goede helpers in Har- VWF-wielrennen. Wat een renner lijden kan. Hendrik Cornelis is totaal leeggereden na de aankomst in Overboelare. De dame erbij heeft het blijkbaar al meer meegemaakt (xl) VWF-wielrennen. De Brabantse kampioenen van de A-reeksen: Kris Verhasselt en José Hoebeke (xl) Zondag in Overboelare Cameraman Lieven Mangelinckx trof het met het weer en ook zijn organisatie was perfekt. Hoewel de renners na Merchtem, door de verschroeiende warmte en het zware parcours, het wat lieten af weten, kreeg hij toch nog 130 ren ners aan de start. Er was ook een massa toeschouwers die zich ver kneukelde over het komende strijdgewoel op de flanken van de gevreesde muur nog mogen gebruiken want dat peloton slankte van ronde tot ronde verder af. Toch liepen de twee vooraan nog tot-2' uit. Op vijf ronden van het einde geraakte een groepje definitief weg: Baeyens, Ver hasselt, Devits, Heymans, Platteaux, Stefaan Moens en M. Heymans. Achter aan waren er enkelen die nog niet wilden buigen en ze kwamen na een meeslepen de jacht nog aansluiten: JJ Decoudin, Freddy Van Steerthem en Antoine De Mits. Ook A. Michiels zou nog tot op 100 meter komen maar hij kreeg het gat niet dicht. In het kopgroepje was de verstand houding slecht en vooral Devits en De Mits probeerden er steeds vandoor te gaan. Voor Devits lukte het op twee rond en van het einde maar De Mits werd steeds tot de orde geroepen door een sterke Van Steerthem. Vooraan begaf Saey en Van Wetter was alleen weg. Saey, die sukkelde met zijn versnelling, had steeds last in de beklimming en dat werd hem uiteindelijk fataal. Van Wetter, op geen enkel moment in dc problemen, liep nog verder uit en won glansrijk. Achter hem werd Saey ingelopen door Devits en in de steek gelaten. Ook Baeyens, die aan een geweldige remonte was begonnen, fietste Saey nog voorbij en verplichtte zelfs Devits nog tot het uiterste. Bij de A2-renners kregen we nog een spurtje tussen Van Steerthem en De Mits maar de eerste haalde het gemakkelijk, al mag De Mits ook op een prachtkoers terugblikken. Kris Verhasselt regelde de rest van het kopgroepje in de spurt. Volgende wedstrijd Laatste wedstrijd voor. het Kampioen schap van België in Overboelare, Hoge- weg 139, Sportkomplex velina. C start om 12u3a voor 6 ronden of 62 km, B om 14u15 voor 7 ronden of 73 km en A om 16u15 voor 8 ronden of 84 km. Prijzen 32.000 fr, omloop II. Algemene rangschikking Kampioen schap van België Reeks A1:1Geert Van Speybroeck 60, 2. eric Francke 49,3. Kris Verhasselt 47, 4. Frank Saey 45,5. Dirk Stammeleer en Danny Van Damme 40, 7. Stefaan Lau- reys 36, 8. Jean Baeyens 35, 9. Jozef Devits 29,10. Patrick Camphijn. Reeks A2: 1. Willy Van Dijck 57, 2. Etienne Lievens 513. José Hoebeke 50, 4. Mare De Peuter 47, 5. Theo Van Handenhove 39, 6. Rudy De Jonghe 37, 7. Freddy Goossens 36, 8. Aimé Mi chiels 35, 9. Luc Pieters 34. Reeks B1:1Erwin Gryseels 55, 2. Filip Declercq 51, 3. Mario Bauwens 50, 4. René Marissens 44, 5. Ronny De Wilde 416. Peter Schaillie 6, 7. Jacques Van der Goten, Mario Wittenbergh, Luc Ruys 36,10. Mare Herregodts 34. Reeks B2:1Herman Moerenhout 53,2. Germain D'Hondt49,3. Mare Duquesne 48,4. Hubert Van Craeynest 43,5. Hen drik Vermeiren 416. Robert Maldrie 39, 7. Richard De Bruyn 38, 8. Noël Maes 37, 9. Hugo Tuypens, 10. Albert De Lange 28. Reeks C1: 1. Wies Carmeliet 59, 2. Danny Verekens 54,3. Etienne Rólus 51 4. Pascal Borremans 47, 5. Luc Vetten- burg 34, 6. Mare Bassez en Wilfried De Pauw 32,8 Paul De Geynst 319. Hans Blanchaert 30,10. Ferre De Donder 22. VWF-wielrennen. Dirk Verguit en Hugo De Pessemier, winnaars van de B-reeksen in Overboelare (xl) mei Van den Bossche en Van Miegroet, Zij liepen snel 30" uit maar Van Miegroet vergaloppeerde zich, vloog de helling op en liet zijn twee partners in de steek. Halfweg fietsten zij hem reeds voorbij en lieten de naar adem snakkende Van Mie groet ter plaatse. De twee bleven elkaar goed aflossen en hoewel achteraan alles in stukken en brokken viel en we heelwat gereputeerde renners langs de weg naar lucht zagen happen of er doodgewoon werden vantussen gefietst, bleven de twee voorop. Bij de eerste achtervolgers voerden vooral De Pessemier en Vermei ren de jacht en ze geraakten uiteindelijk nog weg. In de laatste beklimming liet De Pessemier zijn medevluchter in de steek en ook Vermeiren kon de anderen nog achter zich houden. Daarvan won Tan- ckeré voor De Lange en Hendrik Corne lis, terwijl bij de C1-renners Kris Dierickx nog weggeraakte en Johnny Michiels het haalde voor De Troyer en Marissen. Toen stond Verguit reeds met de bloemen te zwaaien. Hij had aan één demarrage op één kilometer van het einde genoeg om zijn vroege gezel te verrassen, de even verdienstelijke Harmei Van den Bossche. A-reeks: Patrick Van Wetter en Fred dy Van Steerthem Ook bij de A-renners hing de zware wed strijd van daags voordien nog in de be nen want toen Frank Saey wegsprong poogde Mare De Peuter hem nog terug te pakken. Dat lukte echter niet en Frank fietste alleen verder. Toen sprongen ed dy Joly en Van Wetter er achteraan en ook Jean Baeyens trachtte het gat te dichten. Joly moest Van Wetter laten gaan en die ging in één ruk naar leider Saey toe. Meteen kregen we twee leiders met 1' voorsprong op een gehergroe peerd peloton, voor zover we die term VWF-wielrennen. Patrick Van Wetter (A1) en Freddy Van Steerthem (A2) wonnen in Overboelare (xl) VWF-wielrennen. Jozef Devits en Willy Van Dijck, winnaars van de A-reeksen in Merchtem (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 22