'Tour'-temperaturen onder loden zon Vierde wereldkampioenschap ICF José Rooms wint de tweede rit in de Ronde van het Waasland Frans Van Camp, voorsprongwinnaar V.W.C.L.-wielrennen In het Franse Etaples O.V.W.B.-wielrennen De Voorpost - 14.8.1992 - 23 Reeks C2:1Jerome Wille 58,2. Hector Van den Heede 54,3. Jozef Boone 53,4. René Droesbeke 44,5. Marcel Doeraene 41, 6. Paul De Rijbel 39, 7. Julien Si- moens 38, 8. Gaston Van Den Hoecke 37, 9. Jozef Caethoven en en Gerard Gevaert 27, Zaterdag in Merchtem Reeks A1: 1. Jozef Devits, 2. Kris ver hasselt (K), 3. Benny gryseels, 4. Geert Van Speybroeck, 5. Johan Hutsebaut, 6. Ronny Samson, 7. Patrick Pieters, 8. Patrick Camphijn, 9. Alain De Blezer, 10. Eric De Clercq Reeks A2:1Willy Van Dijck, 2. William Goessens, 3. Etienne Lievens, 4. Helmut tas, 5. Aimé Michiels, 6. Mare De Peuter, 7. Chris Lootens, 8. August Van Lae- them, 9. Jozef De Wolf, 10. José Hoebe- ke Reeks B1: 1. Johnny Michiels, 2. Luc Ruys, 3. Pascal Muys, 4. Mario Van Wittenberghe, 5. Dirk Bloem, 6. Erwin Gryseels, 7. Mare Diependaele, 8. Dirk Defrayer, 9. Ronny De Wilde, 10. Johan Bruggeman. Reeks B2:1. Hendrik Cornelis, 2. Hen drik Vermeiren, 3. Richard De Bruyn, 4. Walter Beerens, 5. Albert De Lange, 6. Jacques malbrecq, 7. Hubert Van Craey- nest, 8. Walter Kint, 9. Edgard David, 10. Germain D'Hondt. Reeks C1: 1. Paul De Maerschalck, 2. Freddy De Blieck, 3. Rudy De Bruyne, 4. Pascal Borremans, 5. Wies Carmeliet, 6. Eddy Van de Kerckhove, 7. Danny Ver ekens, 8, Etienne Rolus, 9. Cornel Van Gorp, 10, Ferre De Donder. Reeks C2:1Hugo De Kocker, 2, Jozef Boone, 3. Julien Simoens, 4. Gaston Van Den Hoecke, 5. Louis De Boeck, 6. Jero me Wille, 7. Gerard Gevaert, 8. Manfred Foerster, 9. Marcel Doeraene, 10. Theo Jacobs. Zondag in Overboeiare Reeks A1:1Patrick Van Wetter, 2, Jozef Devits, 3. Jean Baeyens, 4. Frank Saey, 5. Kris verhasselt, 6. JJ Decoudin, 7. Francis Platteaux, 8. Stefaan Moens, 9. Michael Heymans, 10. Dirk Van Loo. Reeks A2:1Freddy Van Steerthem, 2. Antoine De Mits, 3. Aimé Michiels, 4. Eddy Joly, 5. Eddy Wandels, 6. Rudy De Jonghe, 7, Freddy Goossens, 8. Mare De Peuter. Reeks B1:1Dirk Verguit, 2. Harmei Van den Bossche, 3. Kris Dierickx, 4. Johnny Michiels, 5. Dirk De Troyer, 6. René Marissens, 7. Peter Pots, 8. Johan Brug geman, 9. Norbert Van Nuffel, 10. Pascal Muys. Reeks B2: 1. Hugo De Pessemier, 2. Hendrik Vermeiren, 3. Roger Tanckeré, 4. Albert De Lange, 5. Hendrik Cornelis, 6. Hubert Van Craeynest, 7. Germain D'Hondt, 8. Mare Duquesne, 9. Robert Maldrie, 10. Cor De Keyser. Reeks C1: 1. Gilbert De Dobbeleer, 2. Danny Verekens, 3, Pascal Borremans, 4. Eddy Van de Kerckhove, 5. Serge Bie, 6. Leonce Van der Linden, 7. Hans Blan- chaert, 8. Florent Declercq, 9. Etienne Rolus, 10. André Stammeleer. Reeks C2:1Manfred Foerster, 2. Julien Simoens, 3. Marcel Doeraene, 4. Hugo De Kocker, 5. Jozef Boone, 6. Hector Van den Heede, 7. Jerome Wille, 8. Gerard Gevaert, 9. Lucien Simoens, 10. Julien Van Renterghem In ons belgenland kunnen we er niet te dikwijls van genieten, als je dat genieten kunt noemen, maar het weekend bracht ons echt in de rondesfeer met zwoegende ren ners die smeekten om water en een publiek dat (vooral het vrouwe lijk schoon) meer aandacht be steedde aan de brandende zon dan aan de wedstrijd zelf. Het was gloeiend heet en bij de minste in spanning borrelde het zweet van je lichaam. Bij deze temperaturen gingen de renners zich, met het B.K. in zicht, nog eens extra-testen voor a.s. zondag. Oordegem liet, met zijn nijdige helling, daartoe volop de kans en die werd optimaal gebruiktVoor sommigen was het een goede wardemeteren voor an deren werd het de gewone lijdens weg... A- en B-reeks Een geanimeerde wedstrijd, waarin vele ontsnappingen te melden waren zodat een verbrokkelde groep renners, uitge zaaid over het parcours, voorbijreed. Het waren Johnny Van Holen, Walter De Vreese, De Keuckelaire, Kurt verleyen en Luc de Volder die het hazenpad kozen. Nu iedereen nog fris zat en het peloton attent aws, werd deze vlucht vrij vlug ongedaan gemaakt. De groep bleef ge- VWF-wielrennen. Jozef Boone en Pascal Borremans werden kampioen van Brabant in de C-reeksen (xl) Reeds voor de vierde keer stond het overkoepelend orgaan van de vrije bon den in voor de organisatie van een we reldkampioenschap. Deze maal waren onze vrienden uit het departement Pas de Calais in het noorden van Frankrijk aan de beurt. Geen perfekte organisatie maar wat kan je verwachten van een land waar men leeft zoals 'God in Frankrijk' Het parcours was er echter eentje om U tegen te zeggen. Veruit het zwaarste van alle kampioenschappen, een steile be klimming van 800 meter, gevolgd door één kilometer vals plat met wind in het nadeel en verder nog enkele andere bul tjes op de 8 km lange ronde. De man met de hamer heeft zich rot geamuseerd, de renners iets minder. Bij de eerste wedstrijd voor de 55+, geen enkele VWCL-er, te ver, te lastig, te vroeg, geen goesting, geen uitnodiging Wie zal het zeggen... Om 11 u30 bij de reeks 45+ tot 54 toch wel vier VWCL-ers au départ (een woordje Frans moet kunnen) en niet de minsten: Swa Brouwers, Walter Matthijs, René De Bruecker en Jozef De Bruyne. Vooral van Jozef werd veel verwacht, het werd helaas een ontgoocheling, zowel voor ons als voor hem. Nadat hij in het begin van de wedstrijd met Roger Bee- laert duelleerde, ontmoette hij de fameu ze Haemermans, terwijl Beelaert ont snapt was en gedurende meer dan de helft van de wedstrijd met een voor sprong van om en bij de minuut voor het peloton uitreed, om in de voorlaatste ronde ook te moeten afrekenen met de vriend van jefken en op goed 10 km afstand zowat twee minuten verloor om toch nog tweede te eindigen. De man die aanvankelijk kalm reed, Paul Laermans, mocht de trui aantrekken. Ook Swa Brouwers kwam nooit in zijn tempo en moest zich tevreden stellen met een 32ste plaats op 57. Walter Mat thijs moest in de beklimming wel eens lossen maar een stalen wil bracht hem steeds weer naar het peloton. We hebben hem zelfs een paar maal zien demarre ren. René De Bruecker, goed voor een 15de plaats, sprong zuinig met zijn krachten om en was nooit in zware moei lijkheden. Op het einde kon hij nog mees pringen met een van de achtervolgende groepjes. Uitstekend werk Bij de amateurs zeven VWCL-ers aan de start. De vedetten waren er niet, wel de jongens die zich graag eens meten met nieuwe gezichten. Wel, deze gasten hebben het uitstekend, zeg maar schitte rend, gedaan. Deze wedstrijd was nog zwarder dan de andere reeksen daar het in de namiddag ook nog zeer warm werd. Op de winnaar, Heinig Seindahl, een Deen, aangesloten bij een parijse afde ling van de FGSRB, stond geen maat. Van bij de aanvang in de aanval met vier, een ronde verder slechts met drie meer, ter wijl het Waaltje Jean-Marie Cherpion na zeven van de 15 ronden moest lossen men nog dertiende te eindigen, werd Marco Smet (Winnaar Memorial Fran- gois Boucher in Sint-Lievens-Houtem) op twee ronden van het einde zo maar uit het wiel gereden. Hij werd 14de en was vreselijk ontgoocheld. Normaal, want tot 20 km voor de streep zag elke aanwezige Belg in hem reeds de nieuwe wereldkam pioen. De VWCL-ers Kurt De Croock en Johnny Van Holen toonden zich als organisato ren van de achtervolging. Johnny reed kilometers op kop van het peloton en Kurt ging geregeld mee met groepjes op zoek naar de eersten. Hugo Van de Maele deed wat hij kon maar de 'surprise' van de dag was toch Stefaan Moens, die 3 ronden van het einde nog streed voor de 30ste plaats. Toen begon hij te demarre ren en te rijden alsof zijn leven ervan afhing. Hij reed van het ene groepje naar het andere om alsnog uiteindelijk te stranden op het duo dat streed om de zilveren medaille. Het was gewoon schit terend wat deze neofiet liet zien. Met meer ervaring en koersdoorzicht wordt hij volgend jaar in het Nederlandse Val kenburg zeker een medaillekandidaat. VDM/HDG VWF-wielrennen. Johnny Michiels won de reeks 8' en Hendrk Cornelis de B -reeks in Merchtem MI VWF-wielrennen. Paul De Maerschalck (C1) en Hugo De Kocker (C2), winnaars in Merchtem (xl) 46 WAOD-liefhebbers aan de start te Temse-Velle voor de tweede rit over 75 km. of 12 ronden. Tijdens de eerste ronde een vlucht van Delaruelle en Luc Joos. Het duurde tot de derde ronde. Alles te herdoen. De verdere pogingen van Freddy Wou ters, Gino Verbraecken, Marco Smet, Mare Steenberghe, Felicien Claessens en Yves Petereyns bleven beperkt en werden spoedig door het peloton teniet gedaan. leder verwachtte zich aan een massa spurt bij het ingaan van de laatste ronde, doch Rudy Gatzen en José Rooms kon den in de laatste ronde nog losgeraken en de spurters kwamen 20 meter tekort. José Rooms won voor eigen volk de bloemen voor een zeer verdienstelijke Rudy Gatzen die ook in de eerste rit als tweede eindigde. Winnaar van de eerste rit, Willy Van Dijck, bleef leider hoewel Gatzen toch naderde tot op drie sekonden. Dat be looft! Uitslag 2° rit 1José Rooms (Temse) de 75 km. in 1u50; 2. Rudy Gatzen (Gent); 3. Marco Smet op 4"; 4. Rudy De Jonghe; 5. Filip Vandevelde; 6. Luc Van Puivelde; 7. Jan Meul; 8. Mare Lefèvre; 9. Ronald Adriaansens; 10. Yves Petereyns; 11. Willy Van Dijck; 12. Mare Steenberghe; 13. Etienne Declercq; 14. Gino Ver braecken; 15. Johan Deweirdt; 16. Feli cien Claessens; 17. Antoine Demits; 18. Willy Deweirdt; 19. Luc Demoor; 20. Erwin Van Sande. Klassement na 2° rit 1Willy Van Dijck (Boom) 3.36.04; 2. Rudy Gatzen op 3"; 3. Marco Smet op 8"; 4. Jan Meul op 8"; 5. Rdnald Adriaan sens op 8"; 6. Mare Steenberghe op 8"; 7. Gino Verbaecken op 8"; 8. Felicien Claessens op 8"; 9. André Van Paemel op 8"; 10. David Tillemans op 11"; 11. Freddy Wouters op 25"; 12. Cor Ver- plancke op 25"; 13. Erwin Van Sande op 25"; 14. Antoine Demits op 54"; 15. Dimitri Demunck op 54"; 16. Luc Van Puivelde op 1'; 17. Michel Deconinck z.t.; 18. Frank Dewilde z.t.; 19. Geert Bauw op 1 '20"; 20. Julien Rogiers op 3'08; 21Rudy Haerrtjens z.t.; 22. Johan Van Lokeren op 3'13; 23. Patrick De- maere op 3'54; 24. Rik Delaruelle op 4'; 25. Johan Bollaert z.t.; 26. Eddy Geerinckx z.t.; 27. Luc Daelman z.t.; 28. Luc Joos op 4'10; 29. Daniël Noens op 7'20. VWF-wielrennen. Gilbert De Dobbelaar won in Overboeiare de C'-reeks op zijn naam schreef (xl) De 30 a 35° hitte was er de oorzaak van dat slechts twaalf renners aan de start verschenen in de industriezone van Kob- begem. Dat is niet verwonderlijk als men weet dat de veteranen van dit wieler- bondje leeftijden bereikt hebben tussen de 50 en 80 jaar en dus liever onder een lommerrijke boom gaan zitten om zo'n bloedhete namiddag doorte brengen dan zich bloot stellen aan zo'n geweldige hitte. Vandaar dat de vier kategorieën voor één uitslag reden zonder handicap voor de terwijl Manfred Foerster de C2-reeks alleroudsten. Wegens de loodzware zon bleef de groep samen tot de voorlaatste ronde. Juist op het ogenblik dat ouder domsdeken Omer Van Molle een lekke band kreeg en het dus mocht vergeten. In de laatste ronde sprong Frans Van Camp weg om met 20" voorsprong te winnen. De uitslag 1Frans Van Camp, 2. Julien Logier, 3. Yvan Bonnet, 4. Giuseppe Salesse, 5. Louis Denaer, 6. Paul Van den Berghe, 7. Marcel Jacobs, 8. Constante Charlotto, 9. Jean Delanghe, 10. Serafin Droesbe ke, 11. Corneille Scharlatte, 12. Omer Van Molle sloten in de volgende doortocht maar de ambitieuze Wilfried Paridaens en een be drijvige De Volder waagden hun kans en met De Meester, D'Haese en Decoudin vormde zich vooraan een vijfkoppig lei dersgroepje, dat later gezelschap kreeg van Roelekens en Luc Van der Eecken, maar waaruit De Volder moest lossen. Meteen kregen we zes leiders en die hielden er een aardig tempo op na zodat er serieus koerswerk moest geleverd worden om niet tegen een te grote ach terstand aan te kijken. Een tegenaanval bleef dus niet lang uit. Van De Wiele, petereyns, Verleyen, Van Impe, De Milde en De Coen gingen op zoek naar de leiders maar zonder sukses want nu ze bijna halfweg-koers waren begon de lo den zon haar slopingswerk. Het peloton brak in tweeën en de zes achtervolgers gaven zich gewonnen. Vooraan had D'Haese nog met pech af te rekenen en verloor voeling. Bij de leiders daalde het tempo en van dat oponthoud maakten opnieuw Petereyns en Verleyen, maar ook Schoonjans en De Vreese, gebruik om zeer dicht in de buurt te komen. Amper 15" was het verschil nog met de leiders. Toen demarreerden Roelekens en Paridaens uit de kopgroep weg en de achtervolgers zouden de drie achterblij vers nog bij de kraag pakken. De wedstrijd was gereden en de omloop lag bezaaid met tal van renners. Van de 65 deelnemers was nergens nog een groepje te vinden dat meer dan 10 ren ners bevatte, maar dat was geen zorg voor het leidend duo dat alle tegenstand op een hoopje aan het fietsen was. Zij mochten voor de overwinning sprinten. Roelekens toonde zich nogmaals (voor de 26ste keer) de beste en klopte zijn ploegmaat Wilfried Paridaens in de spurt terwijl 2 minuten later de bedrijvige Pete reyns zijn vluchtgezellen het nakijken gaf. C- en D-reeks Het was al later in de namiddag maar van enige verfrissing was geen spoor te mer ken. Het bleef drukkend warm en dat was te zien bij het begin van de koers. Een gesloten peloton presenteerde zich tweemaal aan de aankomstlijn maar toen gingen Jozef Clemmen, Freddy Van Steerthem, Eddy De Kuypcr, Georges Goubert, Johnny Scheerlinck en Jozef van Isterdael wat harder op de pedalen trappen en ze kregen direkt een bonus van 15" die zou uitgroeien tot 1'. Voor de overigen was de koers voorbij. Deze zes renners domineerden de ganse wedstrijd maar daarom was bij de ge- klopten het spektakel niet minder aan trekkelijk want zowel André Van der Eec ken, Marcel Van Impe, José Sterckx, Etienne Danneels, Frank Veldeman, Ri chard Beke, Ben Moens, Willy Van Lon- dersele, Maurice Van Ginderdeuren als Herman De Gent deden vergeefse aan vallen op de leiders. Indrukwekkend was wel de 'zonneslag' die De Gent te verwer ken kreeg want hij moest de rol lossen in het eerste achtervolgend groepje, verloor daarna voeling met de tweede groep en kreeg daarna nog een derde klop zodat hij kon aansluiten bij de derde groep die juist de wedstrijd moest verlaten omdat de achterstand reeds opgelopen was tot 3' II! De zes leiders werden dus uiteraard niet meer verontrust, hoe fel Van Ginderdeu ren en Van der Eecken zich nog weerden. De zes maakten zich op voor de spurt die gemakkelijk gewonnen werd door titel kandidaat Freddy Van Steerthem vóór Clemmen, Goubert, Scheerlinck, De Kuyper en 'Jefken' Van Isterdael, die na zijn come-back een puike ereplaats be haalde. Uitslag A- en B-reeks: 1. Freddy Roelekens (A), 2. Wilfried Paridaens (B), 3. Yves Petereyns (A), 4. Luc Van der Eecken (A), 5. JJ Decoudin (A), 6. Kurt Verleyen (A), 7. Ronny De Vreese (B), 8. Luc Schoonjans (A), 9. Robert De Milde (A), 10. Freddy De Meester (B). C- en D-reeks: 1Freddy Van Steerthem (C), 2. Jozef Clemmen (C), 3. Georges Goubert (D), 4. Johnny Scheerlinck (D), 5. Eddy De Kuyper (C), 6. Jozef Van Isterdael (C), 7. M. Van Ginderdeuren (C), 8. André Van der Eecken (C), 9. Ben Moens (D), 10. Frank Veldeman (C). Vlierzele 31.7 A- en B-reeks: 1. Freddy Roelekens (A), 2. Patrick Van Wetter (A), 3. Yves Petereyns (A), 4. Wilfried Paridaens (B), 5. Patrick Matthijs (A), 6. Kurt De Croock (A), 7. JJ Decoudin (A), 8. Filip Poté (A), 9. Marc Van Gijseghem, 10. Stefaan Moens (A) C- en D-reeks: 1Johnny Scheerlinck (D), 2. Frans De Mey (D), 3. Marcel Van Impe (D), 4. Paul Boel (D),

De Voorpost | 1992 | | pagina 23