Begijn en Norman aan de eer Geen eindzege voor Staelens en Raes M. Vandercruyssen (E+), P. Ryckewaert (E), A. Van Den Bosch (D) en H. Van De Perre (C) Wie wordt Berlaars kampioen Willy Van Dijck wint de eerste rit in de Ronde van het Waasland 24 - 14,8.1992 - De Voorpost WAOD-veteranen in Lokeren-Zeveneken Pierre Ryckewaert (midden), Maurice Vandercruyssen (rechts) werden winnaar bij de E- en E-reeks. Robert Van Wijnsberge (F) werd ook in de hulde betrokken. Alfons Van Den Bosch (links) en Herman Van De Perre, winnaars bij de reeks D en C te Zeveneken. Voor de E-renner Sylvère De Vos werd het terug een hoogdag in zijn Zeveneken. Als inrichter van een wielerwedstrijd is het alvast een grote voldoening wanneer 97 renners zich laten inschrijven. Graag had hij natuurlijk de wedstrijd besloten met een dichte ereplaats of misschien de overwinning, maar dat geluk was voor hem niet weggelegd. Inderdaad, want Maurice Vandercruys sen ging op de loop in de eerste ronde. Hij reed de ganse wedstrijd aan de lei ding, wat aanvankelijk zijn bedoeling niet was. Hij stond er zelf verstomd bij dat hij tot zulke stunt in staat was. Daniël De Pauw probeerde nog de wedstrijd een andere wending te geven maar lukte daar niet in. De overige renners van het pelo ton konden spurten voor de tweede plaats. Marcel Mortier won deze spurt vóór Marcel Chamonin en Karei Smet. Ook de wedstrijd voor de E-reeks was nogal rap beslist. Robert Gobert en Pierre Ryckewaert reden voorop. Deze twee renners, die een stukje kunnen fietsen, zouden moeten uitmaken wie de zege- bloemen kon meepikken. Het is al langer bekend dat Gobert spurt als een strijkijzer zodat de overwinning gemakkelijk werd behaald door Ryckewaert. Voor de derde plaats werd de spurt gewonnen door Johan Van Slycke vóór Piet Marchand. In de wedstrijd voor de C- en D-kategorie moest er één uur gewacht worden om de goede en definitieve ontsnapping te note ren. Elf renners hadden zich uit het pelo ton losgemaakt (Paul Boel, Gilbert Van Heugten, Lucien Pieters, Gerald Albrink, Willy Roels, Herman Van De Perre, Mo dest Smet, Gerry George en de D-ren- ners Carlos De Clercq, Alfons Van Den Bosch en Willy De Clercq). Alfons Van Den Bosch kon profiteren van de rivaliteit onder de C-renners. Met nog twee ron den te gaan ging hij alleen in het offen sief. Voorwaar, met een knap staaltje fietswerk kon hij de wedstrijd afronden. Herman Van De Perre won verrassend de spurt voor de tweede plaats zodat hij ook als winnaar kon worden gelauwerd. Willy Roels, Modest Smet en Lucien Pieters bezetten de overige ereplaatsen. (m.v.a.) De uitslagen Kat. E+ 40 deelnemers 1. Maurice Vandercruyssen (Lochristi), de 61 km. in 1 uur 37 min.; 2. Marcel Mortier; 3. Marcel Chamonin; 4. Karei Smet; 5. Maurice Verbeke; 6. Etienne Verheggen; 7. Bob Maitland (Eng.); 8. Daniël De Pauw; 9. André Van Oost; 10. Willy Daem Kat. E 14 deelnemers 1. Pierre Ry ckewaert (Poperinge) de 66 km. in 1 uur' 40 min.; 2. Robert Gobert; 3. Johan Van Slycke; 4. Piet Marchand; 5. Georges Cornand; 6. Frangois Van Dael; 7. André Bruneel; 8. Roger Vermeersch; 9. Lucien Van Der Meerschaut; 10. Roger Verhelle. Kat. C en D 43 deelnemers 1Alfons Van Den Bosch (Herenthout) de 70 km in 1 uur 41 min.; 2. Herman Van De Perre (1 ste C); 3. Willy Roels; 4. Modest Smet; 5. Lucien Pieters; 6. Gerald Albrink (Eng.); 7. Gilbert Van Heugten; 8. Paul Boel; 9. Carlos De Clercq (D); 10. Willy De Clercq (D), f Wielertoerisme Op zaterdag 15 augustus wordt in Berlare een kam pioenschap voor wielertoeris ten van groot-Berlare georga niseerd. De kandidaat-kam pioenen starten om 15 uur voor 60 km of 20 ronden van 3 km. De inschrijvingen hebben plaats in café De Dreef, Kerk hofstraat 8. Elke deelnemer moet minstens 18 jaar oud zijn. Het dragen van een valhelm is verplicht. We zijn ervan overtuigd dat de vele Berlaarse wielertoeristen zich niet zullen laten pramen om zich in te schrijven. Boven dien zal men op de dag zelf op een massa supporters kunnen rekenen want Berlare en om streken is rijk aan wielertoeris ten, al dan niet georganiseerd. Ge moet er maar eens op een zondagmorgen passeren... Dit kampioenschap is een ini tiatief van Dima Sport, Fran krijkstraat 2 en Café De Dreef, Kasteelstraat 8. TENNIS Ook dit jaar was het tweesterrentornooi van TC Reinaert het rendez-vous voor heel wat toppers want liefst vierhonderd tennissers hadden op de uitnodiging van Luc Lebeer positief gereageerd en vooral in de hoogste reeksen was er een overvloed aan talent. Bij vrouwen I kwamen ze met liefst een dertigtal opzetten en een twintig onder hen hadden een klassement dat hoger was dan B0. Toch lieten de minder-ge- woteerden zich niet aan de kant duwen. Zo kon Vanessa Cosijns, die we binnen kort voor een uitgebreide reportage pro beren te strikken lang Sandra Marchand onder druk zetten maar de Hofstaadse belofte vergat af te maken en dit werd haar fataal. Stephanie devillé klopte na dien de vermoeide Marchand (6-1 en 6-2) en wrong zich ook voorbij Katrien De Craemer (7-5 en 6-3). In finale kwam ze tegen de 'mollige' Sandra Be gijn (10 kg overgewicht en die wou persé een zesde opeenvolgende zege in de Durmestad veroveren. Gezwind hol de de favoriete (vorig seizoen nog A4) over het tenniscourt en wist zo steeds raad op het uitgebreide slagenarsenaal van de stijlrijke Devillé, die langs de zijlijn dan nog door Michaël Wennberg gecoacht werd. Het kon niet baten want met 6-2 en 6-1 mocht Begijn juichen. Bij de mannen 1 werd het een knappe finale, waarin Tim Blondeel, die voor dien de zegereeks van Frank Février (Waregem) met knap service-volley- werk gestopt had, in de eerste set weg gespeeld werd door nummer 28 op de Belgische waardelijst, Dick Norman (6-1). Nadien geraakte Blondeel wel in goede doen en met knappe gekruiste returns kreeg hij zelfs het talrijk opgeko men publiek op zijn hand, al baatte dit niet om 'mister service' die met 7-6 overeind bleef te kloppen. Geert Laureys maakte zijn favorietenrol in Mannen 2 waar want ook Cocquyt (6-0 en 6-3), De Cuyper (7-6 en 7-5) en Alain Van Riel (6-3 en 7-5) moesten voor hem het hoofd buigen. Lyssens toch geklopt Geen verrassingen bij de andere vrou wenreeksen want iedereen had de walk-over van Natasha Blancquaert (4- 6, 6-2 en 6-2 tegen Sofie Van den Berghe) en van Lies Van Heddeghem (6-0,4-6 en 6-0 tegen Candice Vigneri) reeds vooropgesteld. Wat niemand ver wachtte was het eerste falen van rankin- gleider Koen Lyssens die in de halve eindstrijd werd uitgerangeerd door Jo han De Corte (6-4 en 6-0) doch de Gentenaar ging nadien vermoeid de boot in tegen Philippe Heirbaut (6-3 en 6-2). Bij de veteranen II kwamen twee plaat selijke kleppers in de finale doch het scoreverloop was eerder grillig daar Leo hillaert moeiteloos (1-6) de eerste set won maar nadien door Willy Ver- moens (6-3) gedomineerd werd. in de beslissende fase was laatstgenoemde driemaal de val nabij maar toch maakte hij met 7-6 verdiend uit. Van Belle ondanks tendinitis In het Soks-tornooi kon organisator Thierry Rilke ook boffen met een ver hoogd deelnemersveld (+50) en mooie eindlaureaten. Bij de mannen III kon Guido Van Belle zich herpakken van enkele nederlagen, die vooral te wijten zijn aan tendinitis in de schouder, die de Buggenhoutse ASLK-bediende sedert een maand teistert. Ven belle wijt dit aan overbelasting doch daar hij persé de Oostvlaamse rankinglaureaat wil wor den, wil hij daar wel mee leven, liever dan te rusten en zijn kopplaats aan Van Gyseghem of de Hamme coming-man Vercammen te moeten afstaan. Nu maakte Van Belle korte metten met Hambersin (7)5 en 7-6), De Graef (6-1 en 7-6) en De Vreese (6-4 en 6-2) zodat zijn klassement wellicht tot B4/6 zal verhoogd worden en hij ook in de natio nale eindronde (op Topspin Zele) hoge ogen wil gooien. De thuissupporters waren in deze reeks opgetogen over het moedig verweer van Ulrich Gorrebeek die pas in de halve eindstrijd met 1-6, 6-1 en 3-6 het hoofd voor de routine van De Vreese moest buigen. De negentie njarige Gorrebeek, die met Nielandt, Pfeifer, Van Hoeywegen, Scharlaecken en Van der Heyden de interklubfinale tegen Destelbergen won, begeestert door zijn aanvallend spel en lijkt zijn lange blessurperiode (voetoperatie en later gescheurde gewrichtsbanden) goed verteerd te hebben. D'Haen en Van der Meulen, die op Rein aert halve finalist waren in mannen II, kwamen bij Soks in finale tegenover mekaar uit en ook nu mocht de Lokeraar glunderen want met 2-6, 6-2 en 6-4 zette hij de boeiende partij naar zijn hand. Bij de vrouwen III kwam Lies Van Hed deghem opdagen zodat Sanssaerd (tweemaal 6-0), Brijs (6-4 en 6-2) en Chris Pardaen blijkbaar voor een onmo gelijke taak stonden. Deze laatste, een dame van diep in de dertig, die pas zeven jaar terug bij de Jasmijn debu teerde, pakte met harde 'ballekes' uit zodat ze wel voorbij Drumont (6-2 en 6-4) en Smet (6-3 en 6-2) geraakte maar Van Heddeghem bleek ietwat te hoog (6-4 en 6-2) gegrepen. Bij de veteranen II was Jan Goubert opnieuw goed voor een shownummer tje want in halve finale veegde hij de vloer aan met Hubert Van De Moortel, die in de rankinglijst nochtans beter gekwoteerd was maar toch met 6-2 en 6-3 geklopt werd. Alfons Buyle van Beckhand, die voordien vrijwielend voorbij Vermeulen (6-1 en 6-4) was geraakt, bleek in de eindmatch heel wat frisser en maakte de olijke Jan goubert met tweemaal 6-3 nu een beetje ver drietig. De Oostvlaamse rankinglijst met het resultaat van Soks er al in verwerkt ziet er nu alsvoigt uit; Vrouwen 1: 1. Stephanie devillé en Sandra begijn 18, 3. Katrien De Crae mer 16,4. Anne Puissant 14,5. Vanes sa Cosijns en Patty Van Acker 12, 7. Sandra Marchand 10, 8. Vanessa Mat- thijs, Marilyn Neufort, Laurence Walon, D. Van de Zande en Sandra Wasserman 6. Vrouwen 2: 1. Silvie De Neef 54, 2. Jasmine Browaeys 52, 3 Anita Van Broeck en Karen De Prest 44, 5. Carla Collijns 38, 6. Natasha Blancquaert en Joke De Prest 36, 8. Valerie Cockheyt 24, 9. Sofie Verdurmen en Simonne Tijssens 20,11Sofie Van den Berghe en Christien Thuy 18,13. Wendy Van Vracem, Jessica Van Bruyssel, Veron- ique Van Bruyssel en Isabelle Veekman 10,17. Mylene De Pillecijn 14,18. An Lebeer en Nathalie Heirsegh 12. Vrouwen 3:1Lies Van Heddeghem en nathalie Snoeck 66,3. Tania Van Moor- them 50, 4. Candice Vignerie 46, 5. Veerle Souffriau 32, 6. Katrien Vander- beke 30, 7. Annick De Keyser 28, 8. Wilma Van Ransbeeck 26, 9. Inez Dua 22,10. Sandra Van der Linden 20. Mannen 1:1. Pierre Godfroid en Fran- ky Backx 28, 3. Frank Février 24, 4, Rudy Vergauwen en Tim Blondeel 12, 6. Christof Van Garsse, Thomas Ivans- ki, Gunther Vanderveren, Dick Norman en Bernard De Coen 10,11J.C. Rodri guez en Bernard Van Poelgeest 8. Mannen 2: 1David Van der Meulen 56,2. Erwin Cammu 50,3, Tom Water schoot 40, 4. Gert Laureys en Lieven De Moor 30, 6. Gino Eeckhout en Christof Van der Gucht 28, 8. Alexander De Cuyper 26, 9. Frank Truyens 24, 10. Alain Van Riel, Kris D'Haen, Michel Ver- berckmoes, Marc Dernoncourt en John Janssens 18. Mannen 3: 1. Guido Van Belle 72, 2. Martin Van Gijseghem 64,3. Geert Ver cammen en Luc De Buck 48,5. Michel Vermeire 42,6. Geert Van der veken 34, 7, Mathieu Pauwels 32, 8. Peter lardi- noit 28,9, Dieter Dellaert 26,10. Koen Lauwereys en Yves Van de Wiele 22, 12. Chris Van der Gracht, Bernard De Moor, Frank Ingelaer, David Everix, Ni colas Van Hoe, Michel Motart, Tim De Decker en Kurt Willems 20, 20. J.L. Hambersin 18. Mannen 4: 1. Koen Lyssens 80, 2. Philippe Van de Velde 42, 3. Michel Koole 32, 4. Nicolas Haemers, Eddy Van Muylders, Ali Laci Rizuwan en Gerd Impens 30,8. Ivan Van der Stappen 28, 9. Lieven Coen en Johan Heyman 26. Veteranen 1:1. Mare Hambersin 40, 2. Luc Buenens 36,3. Luc Lebeer24,4. Richard Verhelst 16, 5. Patrick Huyghe 12. 6. Frank De Clercq en Karei Van Beveren 10, 8. Robert Van Laere en Lucien De Pauw 8, 10, Eric Van de Walle, Amedé Calle, Harry Opdelocht, Ronny Van Bruyssel, Michel Van der Eecken, Désiré Desmedt, Maurice Buyssens, Tonny Flies en Erwin Ee- mans 6. Veteranen 2:1Roland D'Hondt 40,2, Maurice Roelandt 36, 3. Roger Van Overberghe 30,4. Romain Viane 28,5. Pol Verbraeken 26, 6. Pol Platteaux en Willy De Ridder 24,8. Raf De Vos 22,9. Paul De Boeck, Fons Buyle en Hubert Van de Moortel 18, 12. Jan Goubert, Ludo Braem en daniël Beirnaert 14. Junior-veteranen 1: 1. Frank Van Himme en Paul Van Cauteren 30, 3. Henk Hoeksema 28, 4. Etienne Van impe 22,5. Luc Ceurvelt 20,6. Mare De Graeve, Robert Decraemer, Maurice De Schrijver en Christian Verhoeven 14, 10. Danny De Kaen, Reggy Middel kamp, Arne Van Belle en Leo Maes 10. Dirk Daelemans 46 WAOD-liefhebbers aan de start te Temse voor de eerste rit. Na de uitloop van de Zeeuw Delaruelle, meer bedoeld voor de premies, was het de beurt aan de in topvorm verkerende Jan Meul om er vandoor te gaan. Hij kreeg gezelschap van Willy Van Dijck, Felicien Claessens, André Van Paemel en Mare Steenberghe. Toen ze één mi nuut voorsprong telden kwam reaktie van negen renners die na twee ronden jacht aansloten en 14 renners vormden de kopgroep. Nog een uitloop van 7 renners uit de groepmaar deze renners kwamen te laat. De pronostiekers tipten op een spurtzege van Marco Smet of Jan Meul, doch Willy Van Dijck en Rudy Gatzen dachten er anders over en lieten de rappe mannen spurten voor de derde plaats. Verdiende zege van Van Dijck en Gente naar Gatzen behaalde met de tweede plaats zijn dichtste ereplaats dit seizoen. Nipte spurtzege van Meul voor Marco Smet, Frank Van Impe en de anderen. Uitslag 1Willy Van Dijck (Boom) de 74 km. in 1 u46; 2. Rudy Gatzen; 3. Jan Meul op 8"; 4. Marco Smet; 5. Frank Van Impe; 6. Rudy Haentjens; 7. Julien Rogiers; 8. André Van Paemel; 9. Mare Steenberg he; 10. Felicien Claessens; 11Gino Ver- braecken; 12. Ronald Adriaansens; 13. David Tillemans; 14Johan Van Lokeren; 17. Freddy Wouters; 19. John Heyn- drickx; 21Erwin Van Sande; 22. Dimitri De Munck; 24. Patrick Demaere; 27. Johan Bollaert; 28. Luc Deblock; 30. Luc Van Puivelde; 32. Frank Dewild.e; 34. Eddy Geerinckx; 35 Luc Joos. Roger Hoof voorsprongwinnaar bij de wielertoeristen te Temse 43 toeristen van Groot-Temse dienden 50 km. af te leggen. Spurter Roger Hoof ontliep de spurt en ontweek hiermee het duel met favoriet Patrick Van Hul die in de massaspurt voor de tweede plaats zijn konkurrenten geen schijn van kans liet. 1. Roger Hoof de 50 km. in 1 u10; 2. Patrick Van Hul op 5 meter; 3. Luc Maris; 4. Gaston Hoskens; 5. Gino Vercauteren; 6. André Van Geertsom; 7. Chris Brijs- sinck; 8 Freddy Devijlder; 9. Walter Pijl; 10. Dirk Breynaert. De verschuiving van datum was blijkbaar een goed idee van tornooileider Beirnaert want op het Dasseveld groeide het aantal deelnemers met 80 eenheden aan zodat de vier terreinen konstant moesten gebe zigd worden om de 200 starters naar de eindmatchen te loodsen. Bij de mannen 2 knoopte Erwin Cammu (C15) nog eens met de eindzege aan want het was al van begin juni geleden dat hij nog eens het hoogste schavotje mocht beklimmen. Toch lukte de 18-jari- ge belofte uit Erembodegem al een tiental leuke 'performances' en liep tot hiertoe nog op geen enkele counter zodat hij wel eens B2 zou kunnen worden, nog beter dan zijn ambitieus seizoensobjektief (B4). In kwartfinale moest Cammu het nochtans opnemen tegen Alex De Cuy per, een B 4/6 die het best startte (2-6), zich liet remonteren (7-5) en de tiebreak pas met het kleinste verschil verloor. Tegen trainingspartner Koen Soetens was het niet zo moeilijk (7-6 en 6-2) maar in finale moest Paul Denayer (ook een B 4/6) in de ogen gekeken worden, Deze laatste was echter niet in zijn dagje, liet zwak smash- en volleywerk bekijken en ging dan ook roemloos met 6-3 en 6-4 ten onder. Erwin Cammu, die momenteel samen met Alain Van den Nest tennisstages voor tieners verzorgt, totaliseert nu 60 Kriteriumpunten en hoopt bij mannen 2 de rankingslist zegevierend af te sluiten, Staelens toch onderuit De plaatselijke Hendrik Staelens worstel de zich ten koste van Leroux (6-2,6-7 en 6-4) en De Buck (6-2 en 6-3) in de finale van mannen 3 en daar moest hij Matthieu Pauwels, een 15-jarig Players-talent be kampen. Deze Ninovieter, die in Okegem op een onverwachte opdoffer liep had voordien Dieter Dellaert met 6-2 en 6-0 voor schut gezet maar tegen de flink aangemoedigde Staelens kreeg hij de punten heiemaal niet op een prezenteer- blaadje, al zouden de afgetekende eind cijfers (6-2 en 6-1) wel iets anders kun nen laten vermoeden. Bij de mannen 4 geraakte de lokale Kris- tof Raes ten koste van De Boeck (6-2 en 6-0) en Siau (6-3 en 6-2) wel in de slotmatch maar die kon niet afgehaspeld worden daar medefinalist Eddy Van Muylders niet akkoord ging met het voor gestelde aanvangsuur en de tornooilei- ding dan maar een dubbele walk-over uitsprak. Een vaudeville die door nie mand van de aanwezigen geapprecieerd werd. De jong-veteranen (tot C30) brachten de goede luim terug want in finale hielden Jaak Van Kerckhove (6-3 en 6-2 tegen Smekens) en Rudy Windey (6-3 en 6-2 tegen De Vreese) mekaar perfekt in even wicht, ten bewijze hiervan de stand na twee sets (6-4 en 4-6). Windey konsummeerde toen een 'troebel biertje' en dit deed wonderen want met 6-2 cijfers kon hij autoritair de klus afma ken. Op vertrouwd terrein Natasha Blancquaert, vorig seizoen nog bij TC Standaard aktief, had meer last dan haar lief was met Carla Collyns, die ook nu moeilijk te maneuvreren was. De 16-jarige belofte wilde echter per se een driesetter vermijden en lokte zelf kansen uit met diepe ballen langs de lijn afgewis seld met stopvolley's. Dit rendeerde want ook aan het net scoorde Blanc quaert zodat ze met 6-1 en 6-3 zegevier de. Bij de vrouwen 3 kwam de top vier van de kriteriumranking opdagen en ze worstel den zich zonder verpinken in de halve finales. Een te nerveuse Lies Van Heddeghem moest het daar afleggen tegen Nathalie Snoeck (4-6 en 2-6) terwijl Tania Van Moorhem tegen de vinnige Candice Vig neri (5-7 en 2-6) het hoofd moesten buigen. In finale tipte eenieder op de lerares plastische opvoeding die tenvolle be wees dat haar leiderschap op geen toe valligheid gestoeld is. De eerder gestuikte Vigneri moest alle hoeken van de court gaan bewonderen zonder dat ze Snoeck in verlegenheid bracht en verloor dan ook met 6-2 en 7-5 na een aantrekkelijke partij. Dubbele finale In het vierde jeugdtornooi, dat op TC '78 als 'memorial Frans Brusselmans' stond ingeschreven, haalde Mike Bogaerts tweemaal de finale. Bij de kadetten had Niki Priem geen ant woord op het attraktief spel van de 13-ja- rige Heidejongen die als C 15/2 speler onder de hoede van VTV-trainer Jan Stil ten werd geplaatst. Bij de scholieren ech ter was Bogaerts fysiek niet opgewassen tegen Robin Callaerts die de supporters van 't Sijpke Berlare in euforie bracht. Dirk Daelemans

De Voorpost | 1992 | | pagina 24