Te sterke tegenstanders Alles is te herdoen Moedig verweer van 'Ons Vermaak' Backerclub dicht bij de titel Pelote wint eigen tornooi voor miniemen r Kaatskalender 26 - 14.8.1992 - De Voorpost KAATSEN Tweede nationale Crupet 15 Baasrode V.A. 5 Ook tegen het nog altijd in het promotie debat gewikkelde Crupet bleek nog maar eens dat voor Baasrode het maximum eruit werd gehaald met de plaatsing voor de promotiereeks. Dit wil niet zeggen dat Van Duysen en C° er niet zouden op gebrand liggen nog eens voor een ver rassing te zorgen maar ook in Crupet bleek dat de tegenstanders weer die kleine «surplus» overhadden om Baas rode kansloos te laten. Met Didion als vlaggeschip maakte de thuisploeg er 3-0 van alvorens Baasrode even de neus aan het venster kon steken (3-2). Maar Cru pet bleef zich manifesteren als een ware pletwals en een 8-3 ruststand gaf goed de krachtverhoudingen weer. Ook na de rust bleef Crupet heer en meester. Koek deed het wel uitstekend op groot-midden maar de thuisploeg wist met alles raad en Didion bleef zijn grote klasse manifeste ren. Via 10-4 werd het nog 12-5 maar meer zat er voor Baasrode nauwelijks in tegen dit outstanding spelende Crupet. Zondag Baasrode V.A. 9 Thieulain 15 Het ziet er naar uit dat het seizoen niet vlug genoeg gedaan kan zijn voor het blijkbaar leeggespeelde Baasrode V.A. Tegen de ongenaakbare leidersploeg uit Thieulain begon de thuisploeg nochtans verrassend sterk maar naarmate de wed strijd vorderde zag men de ploeg zo ineen zakken. Baasrode begon opvallend goed met Koek op groot-midden en Van Duysen op het klein-midden en het werd 4-1 en 5-3. Maar «vedette» Jacquard begon zijn medespelers op te peppen en aangezien Baasrode weer regelmatig een voorsprong liet ontglippen en ook vrijwel alle spellen op 40-40 verloor, werd het - via 7-5 7-8 aan de rust. De licht gekwetste Wielandt stond dan zijn plaats af aan de jonge Verhulst en opnieuw zag Baasrode twee opeenvolg ende spellen verloren gaan op 40-40 (7-10). Nog even leek het erop dat de thuisploeg een vuist zou kunnen maken (8-10 en 9-12) maar alhoewel V.A. mee het spektakel bleef verzorgen won de kampioen met 9-15 cijfers. Bevordering Leiders puntje afgesnoept Baasrode V.A. 7 Kokejane 15 Leider Kokejane lag er duidelijk op ge brand om tegen het jeugdige Baasrode zijn titelkansen in de verf te zetten met een driepunter. Geen abnormale be trachting want de leidersploeg met de Fries Van Leeuwen en een stel «oude ratten» moest het opnemen tegen een jeugdig Baasrode waarbij achterman en «leider» Willaerts ontbrak. Dat het de laatste weken minder goed vlot bij Baas rode is een gekend gegeven en tijdens de eerste helft kwam de thuisploeg er inder daad nauwelijks aan te pas. Het werd dan ook 3-8 aan de rust. Na de rust moest Baasrode verder zonder de gekwetste T Joos die vervangen werd door kadet Cassiman. J. Verhulst werd groot-mid den, W. Claes achterman terwijl men Ka- ckelberg posteerde als klein-midden. De Baasroodse «jeugdploeg» toonde zich dan van zijn beste zijde. Voor elke bal werd gestreden maar toch werd het 6-14 en Kokejane dacht de driepunter voor het grijpen. Het werd 0-30 maar een alles gevend Baasrode raakte 40-30 voor en Bart Claes hield het hoofd koel in de opslag en won zowaar zijn spel tegen Van Leeuwen. Meteen was Kokejane een punt kwijt tot enorme vreugde van de jeugdige thuisploeg waarbij het sterk ke ren opviel van Wim Claes maar vooral J. Verhulst deed prachtig werk als groot-midden. Kadetten Leider Brussegem sterker Brussegem 13 Baasrode V.A. 5 Met een toch wel verrassende 13-5 zege toonde Brussegem zich de logische kampioen vóór Baasrode dat nochtans lang de indruk gaf te kunnen wedijveren met de leiders. Brussegem kwam welis waar het best uit de startblokken (3-1) maar een knap Baasrode pikte zijn wa gonnetjes aan op 4-4. Het zag er naar uit dat het een spannende wedstrijd ging worden maar enkele missers bij V.A. werden direkt afgestraft door de thuis ploeg met een 9-5 stand als gevolg. Niets liet vermoeden dat Brussegem de drie punter zou pakken maar de thuisploeg vocht voor elke bal en daaraan ging Baasrode ten onder. Het werd nog ver rassend 13-5 en Brussegem had zijn prestige-overwinning vast. Baasrode V.A. 13 Baasrode Hof ten Rode 8 Baasrode, dat voor het plaatselijke derby Van Cauwenberghe en Roels diende te vervangen door de pupillen Collaert en Moonen, liet zien dat zij niet toevallig de tweede plaats bezetten in de rangschik king. De thuisploeg begon sterk (3-0) onder impuls van Cr. Cassiman en Hof ten Rode kon in die eerste periode nau welijks replikeren. Het werd 7-1 maar plots keerde het spelbeeld. Onder impuls van het duo Van Keer-Dierick begon Hof ten Rode aan een remonte die het zowaar tot 8-7 bracht maar Cassiman slaagde erin het tij opnieuw te doen keren en via 10-8 ging V.A. toen naar een - onder moeilijke omstandigheden- verdiende 13-8 overwinning. Pupillen Terjoden O Baasrode V.A. 10 Leider Baasrode mocht geen puntverlie zen bij het op de vijfde plaats gerang schikte Terjoden. Geen gemakkelijke op dracht, vreesde men bij V.A. maar al vlug bleek dat Terjoden geen repliek had op de sterke bezoekende opslagen. Een ge- koncentreerd spelend Baasrode slaagde er zowaar in de thuisploeg geen enkel spel te laten winnen en meteen blijft V.A. nog altijd ongeslagen met nog vier wed strijden te spelen. Kastel B 0 Baasrode V.A. Zoals verwacht had genoeg om leider B; r men te stellen. Voor Baasrode volgt nu de beslissende week. Eerst moet het het op de derde plaats gerangschikte Zele-Dur- men nog bekampen en dan volgt de schok zaterdag op de Broekkant tegen co-leider Brussegem. (E.) Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Kaatsen in Buggenhout-Opstal Stilaan komen we in de eindfase en Ba ckerclub blijft dé grote favoriet. Met het bezoek van naaste achtervolger Ramen Verheyden weten we nu zondag al meer. Deze match kan beslissend zijn voor het verdere verloop van de kompetitie. Kaatsen. Victor Meeus van BJ Ou- degem heeft dit seizoen zowat op alle plaatsen in de ploeg gestaan (xl) Jaco's, dat tegen Kleding Octaaf moet aantreden, kan wel dichterbij schuiven. Toch mogen de andere ploegen zich nog niet volledig verloren geven. Er zijn nog altijd veel punten te winnen. In reeks II spitst de strijd zich toe tussen Eurika en Ware's met Rapide in de on middellijke nabijheid. Hier mogen de overige ploegen het wel vergeten. Uitslagen Reeks I Jempy's - Jaco's 10-15 Groend. - R. Verh. 10-15 KI. Octaaf - Moerstr. 6-15 Welkom - Backerclub 6-15 Reeks II Hopland - Ware's 11-15 Rapide - Eurika 15-12 Sportvr. - Oudegem 15-9 Kalender Reeks I Backerclub - R. Verheyden Groendalers - Welkom Jaco's - KI. Octaaf Jempy's - Moerstraat Reeks II Oudegem - Ware's Eurika - Sportvrienden Hopland - Klieksken De kaatsklub Opstal Pelote kon wegens het forfait van Denderbelle in bevordering al haar energie spenderen aan de organi satie van haar miniementornooi. Nadat de miniemen op Hamme-Zogge een overwinning uit de brand sleepten, zijn ze nu zeker van de titel. Volgende zondag ontvangen de spelers de schildjes van een verantwoordelijke van de Kaatsfe- deratie. Voor wat het tornooi zelf betreft werden de uitgenodigde ploegen in twee reeksen ingedeeld. Schiftingen - 1ste reeks Brussegem-Opstal 4-7 Opstal-Halle 7-0 Brussegem-Halle 7-3 2de reeks Kastel-Baasrode HTR 7-4 Baasrode HTR-Brussegem 7-5 Kastel-Brussegem 7-4 De finale Kastel-Opstal Pelote 3-7 In de schiftingen speelden de Pelotespe- lers niet zo best maar gelukkig herpakten ze zich tegen Halle en tijdens de finale staken Tim Meysman en Gunther Gor- donnier boven alle anderen uit. Hoewel de plaatselijke supporters de weg naar de Dreef niet hadden gevonden, allicht door het zwoele weer, kon de belangstel ling voor deze eerste organisatie toch nog bevredigend genoemd worden. Het te sterke Pelote liet Kastel geen schijn van kans terwijl De Ruysscher van HTR Baasrode uitgeroepen werd tot de beste speler van het tornooi en Halle de fair-playbeker kreeg. In het volgende weekend gaat de bevor- deringsploeg van Pelote naar Galmaar den en op zondag 16 augustus komt Grimminge met ex-Pelotespeler Daele- mans op bezoek. Hamse Kaatskompetitie Jeugdkaatsen. De juniores van Kastel RV speelden tegen Idegem (vh) Kaatsen in Kastel Kaatsen. Titelverdediger Ramen Verheyden staat voor een loodzware opdracht bij Backerklub (xl) In de Hamse Kaatskompetitie deze week amper twee wedstrijden. Een vlotte over winning van Geemzicht en goed verweer van Ons Vermaak tegen VAG Mijs. Invalhoys 2 Geemzicht 12 De Hamse bezoeker, Geemzicht, heeft opnieuw met de overwinning aange knoopt. Deze keer was het echt niet moeilijk tegen Invalboys, een formatie die samen met Ons Vermaak vecht om- van de rode lantaarn af te geraken. De thuisploeg heeft deze keer weinig kunnen inbrengen tegen Geemzicht, dat vooral in het eerste gedeelte van de wedstrijd goed heeft gespeeld. Patrick Van den Eynde, GeertVan Havermaet, J.P. Goos- sens, Patrick D'Haese en Willy Van Broeck zouden in een overrompelende start dadelijk 1-6 vastleggen. Nadien hoopte men op een terugkeer van Inval boys maar dat had niet de kracht om een zegedriftig Geemzicht ook maar een stro breed in de weg te leggen. Het werd dan ook een forse bezoekende winst. Ons Vermaak 8 VAG Mijs 12 De thuisploeg heeft duchtig van zicg af gebeten tijdens het bezoek van het veel beter gekwoteerde Mijs, al is VAG dan niet met zijn sterkste formatie tussen de lijnen gekomen wegens de vakantiepe riode. Van bij de start was het al duidelijk dat Ons Vermaak met F. Van Kerckhove, Emiel De Bus, Antoon Van Hecke, Daniël Eeckhout en Jimmy Cornelis, zijn vel duur zou verkopen. Wat Mijs ook deed, het lokale team bleef gelijke tred houden. Daaraan probeerden de bezoekers iets te doen, vooral langs Louis Colman en Eric Moernaut maar de kloof kon niet gesla gen worden. Geen wonder dat halfweg wedstrijd de bezoekers met kleine 5-6 cijfers op winst stonden. Dat was hoop vol voor het tweede gedeelte. Na de verfrissing duwde VAG Mijs een tandje meer en vooral in de opslag was het iets sterker. Ons Vermaak perste er alles uit en bleef nog een tijdje volgen maar beetje bij beetje moest het de rol lossen en de gasten gingen naar de zege toe. Op het einde kwam Ons Vermaak nog eens scherp terug bij 8-11 maar dan moest het definitief de rol lossen. Rangschikking 1. De Keersm. 12 12 0 64 144 2. VAG Mijs 10 6 4 55 96 3. Comerboys 8 6 2 60 94 4. Geemzicht 12 3 9 127 80 5. Van Driessche 7 5 2 59 71 6. Corner 8 5 3 68 71 7. Ons Vermaak 10 2 8 111 55 8. Invalboys 10 0 10 120 52 Hogere III Tourpes 15 Kastel R.V. 13 (ruststand 8-6) De wedstrijd tussen de titelkandidaten werd gespeeld onder een brandende zon voor meer dan vierhonderd kijklustigen die een genietbare maar zeker geen hoogstaande partij konden volgen. Het was uiteindelijk de thuisploeg die ver diend won. De Kastelse ploeg kan als verzachtende omstandigheid inroepen dat kapitein Vernimmen opnieuw uitviel en dat Johan Van der Stricht tot overmaat van ramp een zware spierkramp te ver werken kreeg en zich in de tweede helft een tijdje moest gaan wegstoppen als achterman. Daardoor moest de Kastelse coach tot tweemaal toe zijn ploeg herschikken zo dat de Kastelse spelers hun geduchte terugslag niet konden bovenhalen. Franky Vermachelen kwam invallen voor de aan de lies gekwetste Vernimmen. Franky speelde aan de koord voor de zege. In de eerste helft werd Rap en Vlug op een 6-2 achterstand gespeeld maar al vrij snel wezen de bordjes dan toch 6-6. Bij de rust keken de bezoekers echter opnieuw tegen een twee spelen achter stand aan. In de tweede helft kon Kastel gelijke tred houden en tot 13-13 was de score gelijkopgaand. De rijpere thuis ploeg, met Matthieu als Uitblinker, kon een zenuwachtig en jong Kastel in de eindfase verder onder de knie houden. Door het verlies van Kastel komen de beide titelkandidaten op gelijke hoogte voor wat betreft de puntenoogst. Kastel moet echter dringend punten sprokkelen want met een verlieswedstrijd meer is een gelijke stand niet voldoende. Kastel RV 15 Herne 1 De vrij ongelukkige nederlaag in het top- duel tegen Tourpes had bij de Kastelse spelers geen sporen nagelaten. Er werd resoluut op een driepunter gemikt en ondertussen werd gehoopt dat Tourpes wel een puntje zou laten liggen op Ide gem. De gastheren traden aan met een onvol ledige basisploeg, aangevuld met twee juniores en de bezoekers verloren bij 7-0 hun spelbepalende figuur, Christiaan Su- naert, met een kniekwetsuur. Pas bij een 9-0 tussenstand konden de bezoekers het eerreddend spel behalen en dit werd in de hand gewerkt door de slechte op slagen van Franky Vermachelen in het tiende spel. Bij de thuisploeg speelde iedereen op zijn best maar Jo Van Daele viel bijzonder op door zijn prestatie op groot-midden, waar hij uiteraard goed geholpen werd door een klaarkijkende Danny Van Duy sen als achterman. Bij de bezoekers bood achterman Doeraene toch enig weerwerk tegen de Kastelse overmacht. Vermoedelijk wordt volgend weekend over de titel beslist met op zondag 16 augustus de wedstrijden Terjoden-Tour- pes en Kastel-Zandbergen. Rangschikking 1. Tourpes 2. Kastel 3. Terjoden 4. Rode 5. Idegem 6. Zandbergen 7. Isières 8. J.Volders 9. Herne 10. Okegem Hogere ill 23 21 2 332 23 20 3 327 23 18 5 311 23 13 10 287 23 16 7 289 23 14 9 293 23 11 12 263 23 8 15 220 23 10 13 254 23 9 14 238 180 53 178 53 218 45 250 42 253 41 276 36 266 32 286 32 293 31 299 28 HOGERE II 15.8 15.00 Rebecq-VA Baasrode 16.8 15.00 VA Baasrode-Ham s/Heure HOGERE III 16.8 15.00 J. Vol. Terjoden-Tourpes K. Rap Vlug-Zandbergen BEVORDERING 15.8 15.00 Wieze Sp.-Baardegem Opstal Pel.-Galmaarden Zele Durmen-Aalst Herl. VA Baasrode-Herdersem Kokejane-D'belle Klub XV 16.8 15.00 Overboelare-Aalst Herl. Baardegem-Zele Durmen Herdersem-D'belle Klub XV Opstal Pel.-Grimminge JUNIOREN 14.8 18.30 Idegem-K. Rap Vlug Iddergem-Zele Durmen Idderg. Sp.-St.-A. Hamme 15.8 15.00 De Toek. Bugg.-Galmaard. LAGERE I 15.8 15.00 St.-A. Hamme-De Toek. B. H. Zogge-Opwijk VBR K. Rap Vlug-Opwijk Kerksken-Hokè tremb. Nieuwerkerken-Puurs 16.8 15.00 H. Zogge-K, Rap Vlug Hoké Eremb.-Opwijk VBR Kerksken-Hamme St.-A. Merchtem-Nieuwerkerken Puurs-De Toek. Bugg. KADETTEN 14.8 18.30 VA Baasrode-Brussegem B Brussegem A-Hoké Eremb. St.-A. Hamme-Baasr. HTR MINIEMEN 16.8 10.00 Kerksken-Brussegem Terjoden-H. Zogge Wieze Sp.-K. Rap Vlug 10.30 Zele Durmen-Baasrode HTR Opstal Pel.-Herdersem PUPILLEN 15.8 10.00 Zele Durmen B-Opstal Pel. K. Rap Vlug A-Nieuwerk. VA Baasrode-Brussegem A Terjoden-K. Rap Vlug B H. Zogge-Zele Durmen A 10.30 Herdersem-Brussegem B 16.8 09,00 Zele Durmen-Wieze Sp. Brussegem B-Baasrode VA Opstal Pel.-K. Rap Vlug A 10.00 Brussegem A-Terjoden 10.30 K. Rap Vlug-H. Zogge Nieuwerkerken-Herdersem Vriendenwedstrijd te Tollembeek 17.8 14 00 VA Baasrode-Brussegem 16.00 Ninove-Tollembeek II

De Voorpost | 1992 | | pagina 26