Hamse boogschutters op het gemeentehuis Quiévrain in het Dendermondse BVLO-omnisportkamp voor leerkrachten L.O. De Voorpost - 14.8.1992 - 29 DUIVENSPORT De Verenigde Hamse Boogschutters hebben zaterdag een punt gezet achter hun zeventiende kampioenschap. Deze vereniging groepeert alle groot-Hamse schutterskringen en organisaeert elk jaar via zes schiftingen haar eigen kampioen schap, iets wat bij de schutters geweldig in trek is. Het orgelpunt is de ontvangst op het gemeentehuis. Elk jaar, zo vertelde de burgemeester, krijgen we op deze bijeenkomst vrijwel altijd dezelfde gezichten. Enkele vallen weg en er komen enkele nieuwe bij, ook jongeren en dat bewijst dat de schutter- sport in Hamme stand houdt. Deze sa menkomst is een gezellige bedoening, waarin de ganse groep bijeenkomt om in alle vriendschap de bekers, trofeeën en diploma's te verdelen. Graag wil de bur gemeester daaraan een officieel tintje geven. Het kan niet ontkend worden, aldus de burgervader, dat deze vereniging een po sitieve rol speelt in het gemeenschapsle ven. Mensen ontmoeten mekaar in zes a zeven verschillende lokalen om het kam pioenschap af te haspelen. Dat schept een sfeer van samenhorigheid en kame raadschap, zelfs van genegenheid, le dereen kent iedereen en dat is in deze verstedelijkte wereld een positief gege ven. Tussen pot en pint worden de din gen van alle dag bovengehaald. Er wordt gelachen, anekdotes verteld en dat geeft aan dit jaarlijkse kampioenschap een ei gen sfeer. Daarom dank aan Lucien Peelman en zijn vrienden die er elk jaar opnieuw in slagen om dit kampioenschap te organiseren. Het is niet meer weg te denken in het Hamse gemeenschapsleven. In naam van de verschillende schutters gilden dankte Lucien Peelman het ge meentebestuur voor -de gezellige ont vangst. Voor het gemeentebestuur is zo'n ontvangst misschien dagelijkse kost. meende hij, maar voor ons is dit de bekroning van het jaarlijks kampioen schap. Het werd dit seizoen een geweldige strijd. In de meeste reeksen kon men tot voor de finale niet zeggen wie er kam pioen zou worden. Dat maakte het echt spannend. Vroeger, zei Lucien Peelman, kon ik niet geloven dat er zoveel manie ren zijn om de zenuwen af te reageren. De ene met een grote trappist, de andere met tien pilsjes. Ik heb zelfs iemand gezien die in de eindfase tienmaal naar de WC moest... Allemaal verschillende manieren om kampioen te worden Bij de dames +55 stond Leona Bettens vóór de laatste schifting nog met vier punten aan de leiding. Die puntjes wer den in laatste instantie nog weggescho ten door Rosine De Permentier. Er was een bijkomende schifting nodig om de kampioene aan te duiden. Gelukkig voor haar kon Leona Bettens in de zeventiende ronde haar titel veilig te stellen. Bij de dames-latschutters zorgde Marleen Van Kerckhove voor heelwat spanning. In de voorlaatste schifting lukte ze vijf voltref fers en daarmee kwam ze slechts op amper drie punten van leider Alfonsine Van Havermaet. Dat kleine verschil kon ze echter niet meer overbruggen. Eddy De Schepper was de sterkste man van de panacheschutters. In de laatste schifting scoorde Eddy De Schepper nog zeer sterk en onderlijnde daarmee dat hij de baas bleef. Als men het maximum van de punten schiet dan moet men sterk zijn. Luc Ost was de sterke man bij de lat- schutters. Hij schoot tijdens de vijfde schifting zeven vogels op tien beurten en zette zich daarmee ver van de konkurren- tie af. Hij was écht te sterk. Peter Steels, voor zijn laatste jaar als junior, was te sterk voor iedereen en kon bovendien nog drie dagprijzen verove ren. Dat het bloed kruipt waar het niet gaan kan, is juist, want vader Omer Steels won de titel bij de latschutters +55 jaar. Voor de laatste schieting had Omer Steels nog één puntje achterstand in het klassement. Toen scoorde hij ech ter driemaal in zijn eerste vier beurten en de titel was binnen. Bij de panacheschutters +55 stond er geen maat op Roger Van den Eynde. Hij won met brio en bouwde in het eindklas sement een veilige voorsprong op van bijna tien punten. In het ploegenkampioenschap ging de titel naar het peloton Eddy De Schepper (Den Bond) met Willy D'Hollander, Mar leen Van Kerckhove, Patrick Rousseau en Omer Steels. Uitslagen Panacheschutters: 1Eddy De Schep per (Den Bond), 2. Leo Willaert (Vier Gekroonden), 3. Eric De Loose ('t Eiland) Latschutters: 1. Luc Ost ('t Eiland), 2. Eric Lambrecht ('t Eiland), 3. Patrick Rousseau (Den Bond). Juniores: 1Peter Steels (Den Bond), 2. Barry Willaert ('t Eiland), 3. Davy Gobel (Wuitens). Dames: 1. Alfonsine Van Havermaet (Bastianen), 2. Marie-Louise De Prins (Vier Gekroonden), 3. Marleen Van Kerckhove (Den Bond). Dames +55:1 Leona Bettens (Bastia nen), 2. Rosine De Permentier ('t Eiland), 3. Germaine De Wilde (Bastianen) Panacheschutters +55:1 Roger Van den Eynde (Bastianen), 2. Louis Lam- brechts ('t Eiland), 3. Robert De Graef (Kastel). Latschutters +55: 1. Omer Steels (Den Bond), 2. Gustaaf De Bock ('t Ei land), 3. Herman Eeckhout (Bastianen). Pelotons: 1 Eddy De Schepper (Den Bond), 2. Eric De Loose ('t Eiland), 3. Leo Willaert (Vier Gekroonden), 4. Albert Van Doorslaer (Bastianen), 5. Alfons Ringoot (Bastianen), 6 Willy Gobel (Wuitens), 7. Louis Lambrechts ('t Ei land), 8. Sonja Landgoed (Bastianen), 9. André De Clercq (Kastel), 10. Barry Wil laert ('t Eiland). HVC Duivensport. Remi De Ras en Herman Nijs zijn gerenommeerde Noyonspelers in Lede (da) Telkenjare steken een aantal nieuwe sportdisciplines de kop op zodat het voor de leerkrachten in de lichamelijke opvoe ding niet zo makkelijk is om alles op de voet te blijven volgen. De Bond voor Lichamelijke Opvoeding organiseert daarom ook dit jaar een om- nisportkamp dat doorgaat van 24 tot 28 augustus in de gebouwen van de Gentse Universitaire Sportbond. De deelnemers, Uil tl Boogschieten. De Verenigde Hamse Boogschutters werden op het gemeentehuis ontvangen (vh) die telkenjare uit alle delen van de provin cie en zelfs ver daarbuiten komen kunnen zich inschrijven voor initiatie in vier disci plines die van 9.30 u. tot 12.30 u. en van 14 tot 17 uur door specialisten in de branche gedoceerd worden. Dit gebeurt meestal in de omgeving van de Water sportlaan, waar naast de GUSB ook de installaties van het Hilo gebruikt worden. Het Hipso aan het Sint-Pietersstation en het Ucon-center (achter de Minard) wor den enkel voor de danssessies en het muurklimmen aangewend. Op het programma staat o a. tapdans, jazz (twee niveaus), hockey, tai-chi, wu- schi, taping, sportmassage, derde leef- tijdsturnen, rope-skipping, boogschie ten, power op school en kinderdans als minder courante sporttakken maar men kan zich ook in handbal, squaredans, aerobic, badminton, rock 'n roll, korfbal, volley, basket, pingpong, tennis, relaxa tietechnieken, toestelturnen, new ga mes, survival zwemmen en slagbalspe len verder bekwamen Deelnemen kost 2.600 frank (werkzoe kenden met RVA-attest) of 3.600 frank en dit bedrag dient men zo vlug mogelijk te storten op 443-2155611-86 van BVLO Oost-Vlaanderen, dat aan de Wa- terkluiskaai 16, 9040 Sint-Amandsberg kan gekontakteerd worden op het num mer 091/29.30.80. Voor leerkrachten met kinderen is er ook een jeugdopvang voorzien en dit voor 3 tot 16-jarigen die o.a in zaalsporten zullen geïnitieerd wor den. Overnachten kan aan 500 frank per dag (ontbijt inbegrepen) in het Home Vermeylen en bij inschrijving dient men ook een medische kaartte bezorgen. Een gratis pendeldienst zorgt voor een regel matige verbinding tussen alle kamp plaatsen en men is ook nu verzekerd tegen mogelijke ongevallen. Dirk Daelemans Pierre Bijl, Paul Quintelier, André Van Avermaet, Jean D'Hollander, Gerard De Wandel, Jef en Emilienne Dierickx, Geert Van Hauwermeiren en Remi Sigin Te Buggenhout Den Belg won Pierre Bijl met lengten voorsprong de vlucht voor Jan Roelandt. Gharly Wauters speelde bijzonder sterk met de 3,6,7 en op die prijs de eerste serie. De tweede bonserie werd aan de 16e prijs door Frans Van de Velde gewonnen. Vroege duiven voor Louis Van Spitael, Edward Leunis, Leon Seghers. Een sterk resul taat voor Roger Van Doorslaer (8,9,10, 13,24,26) en de derde bonserie. Charly Wauters schreef aan de 38e prijs de eerste aangeduide serie van drie duiven achter zijn naam. De tweede ging aan de 62e prijs naar Leon Seghers. Charly Wauters won ook aan de 60e prijs de serie van zes eerst afgegeven duiven. Te Zele Eerlijk Duurt Langst nam Ge rard De Wandel de 1e en 10e prijs voor zijn rekening. Vroege duiven voor Leon Van Wichelen, Raymond Goossens, Hu bert Temmerman, Haentjens-Gijsens, Theo Van Elsuweghe (6e en 9e), No- bels-Maes, Marcel De Schoemaecker. Aan de 20e prijs stond de superserie van twee duiven en ook de eerste aangeduide van twee achter de naam van Gilbert Van den Hof. Aan de 27e prijs sleepte Ray mond Goossens de tweede superserie in de wacht en ook de tweede aangeduid. Op die prijs had Mon ook al de eerste serie van drie aangeduid. Aan de 49e prijs de tweede serie van drie duiven voor Alois Beirnaert. De eerste serie van vier duiven werd ingepalmd door Theo Van Elsuweghe en de eerste van vijf aange duid ging naar Gilbert De Witte. In het Vierverbond Oudegem - Appels - Dendermonde - Grembergen deden Jef en Emilienne Dierickx een goede zaak met de 17,12e prijs als vroegste mel dingen. A. en zn. Van Extergem klokten twee vroege duiven op de 4e en 6e prijs. In de kop van de uitslag stonden ook nog de gebroeders Van Weyenberg, Ravijts- Mertens, Julien Cool, Frans De Smet (8e en 9e), Kamiel Van Limbergen, Cornel Van Haute, Clement Blindeman, Albert Cooreman. Aan de 29e prijs was de eerste bonserie van twee duiven voor Willy Geerinck. De tweede stond aan de 52e prijs achter de naam van Albert Cooreman. Christiaan Van Uytvanck won aan de 55e prijs de derde serie. Aan de 85e prijs krijgt Albert Cooreman zijn vier de van zijn zes duiven op de uitslagen en hij wint daarmee de eerste serie van drie- en van vier aangeduid. Willy Geerinck wint de tweede van drie aangeduid en aan de 171e prijs was de tweede serie van vier duiven ook voor hem. Bij de oude duiven won Jozef Lam brecht de vlucht. Drie vroege duiven voor Karei Ost met de 2e, 3e, 9e. Vroege duiven voor Maurice Vereecken, Jan Ver- berckmoes, E. en J. Dierickx, Michel Geeraert, Albert Cool. Winnaar Jozef Lambrecht was ook aan de 17e prijs de laureaat van de eerste serie. De tweede van twee- en de eerste van drie aange duid ging aan de 18e prijs naar Frangois Van Ighem. Ook bij de jaarlingen ging de hoofdtrofee naar Jozef Lambrecht, die aan de 10e prijs ook nog een bonserie meepakte. De eerste werd aan de 9e prijs door Will Geerinck gewonnen. Liefhebbers die uit blinken en samen met Frans Boelens, Heli De Vriendt, Emiel De Brandt, Prosper Moens, Jean Becque en Albert Cool de vroege prijzen verdeelden. In het Verbond Centrum Lebbeke stond Paul Quintelier bij de jonge duiven op het hoogste schavotje voor Emiel Van Biesen, Frans Van den Abbeele (3e, 7e, 9e), Alfons De Decker, Louis Aeyels, Abel Van Sinay, Pros Van Nieuwenhuyze, Desire Heyvaert, Paul De Proft, August De Proft. Alfons De Decker presenteerde aan de 29e prijs een koppel volgduiven goed voor de eerste bonserie. De tweede werd aan de 38e prijs door Desiré Hey vaert gewonnen. Aan de 90e prijs nam Roger Meskens de eerste serie van drie aangeduid voor zijn rekening. De tweede werd een prijs verder gewonnen door Paul De Proft. Aan de 121e prijs klokte Paul Van Nieuwenhove de eerste series tot 50 aangeduid en rakend. Desire Hey vaert won aan de 171 e prijs de serie van tien en Frans Van den Abbeele schreef aan de 175e prijs de serie van 12 op zijn naam. Bij de oude duiven ging de over winning naar Wilfried Tilburgh voor Jules en zn. Callaert, Jozef De Nul, Marcel Mannaert, Maurice Van Malderen. Bij de jaarlingen won Leon Siccard voor Fran cis Arbijn, Marcel Mannaert (3e en 5e), Jozef De Nul. Te Zele-Huivelde klokte Andre Van Avermaet de hoofdprijs bij de jonge dui ven voor Michel De Coster, Alfons Moens (3e, 8e), Willy Goossens (4e, 7e, 9e), Jozef Debbaut, Frans Van Dael, Willy Van Avermaet, Freddy Van Lembergen. Aan de 29e prijs de eerste aangeduide en de eerste ereserie voor Alfons Moens. Willy Goossens kwam sterk voor de dag met aan de 32e prijs de tweede ereserie en de eerste fietsserie van drie aange duid. De gebroeders Roels wonnen de tweede fietsserie aan de 71 e prijs. Walter Haentjens won bij de oude voor Jean Pierre De Backer en Jaak De Malsche. In het Tweeverbond Moerzeke Cen trum pakte Jean D'hollander uit met de 1e en 7e prijs. Kopduiven voor Gustaaf Heirwegh, Roland Verbeke, Jozef De Munck, Marcel Peelman, Louis Rot- thiers, Marcel van Geyte, Willy Vercaute- ren, die aan de 21 e prijs de eerste bonse rie achter zijn naam schreef. De tweede ging naar Oscar De Schrijver aan de 24e prijs, die de konditie van zijn duiven aan de 35e prijs omzette in de serie van drie aangeduid. Het was Willy Vercauteren die aan de 38e prijs de tweede van drie duiven won. Marcel Peelman klokte aan de 81 e prijs zijn vier duiven en die brach ten hem de serie van vier aangeduid op. Duivensport. Raf Bijl uit Buggenhou, taat in hetAalsterse FCD-iokaai (da) De tweede was aan de 94e prijs voor Willy Vercauteren, die zeer sterk speel de. Bij de oude duiven won William Van Driessche de 1 e, 3e, 4e, 7e, 9 en 10e of 6 op 7. Vroege duiven voor Gabriel Vlas- senroot, Frank Van Hautte, Luc Verschel den. Te Schoonaarde ging de hoofdprijs naar Geert Van Hauwermeiren. Patrick Hillaert begon aan de 2e prijs en was verder goed voor de 4e, 7e, 8e, 10e, 11 e goed voor verschillende series en de serie van 6 duiven. Verder vroege prijzen voor Maurits Van Swalm, Marcel De Petter, Alfons Cool, Spannoghe en zoon en Gu staaf Vlaeminck. Aan de 31e prijs won Marcel De Petter de serie van acht dui ven. Bij de oude duiven de 1 e en 3e voor Kamiel Ringoet en verder Patrick Hillaert 2e en 4e. Te Berlare was het Remi Sigin die op het hoogste schavotje stond. Een goede beurt maakte Remi Van Malderen met de 2e, 7e, 10e als vroegste aangiften. Kop- boekte een fraai plaatselijk resul- duiven voor Jean Van Vossel, Norbert Bastiaens, Willy De Pauw, Maurits Ste vens, Gilbert Dewaele, Gilbert Vergeylen, Willem Druez, Charel Van Kerckhove. Aan de 26e prijs zat uitblinker Remi Van Malderen goed in de series. Ook Victor Sigin deelde van die prijzentafel. De week voordien haalde Patrick Sichin de top voor Rene Poppe, Remi Van Malderen (3e, 7e, 11e, 17e), Romain Boghaert, Van der Snickt en zn., Patrick Van Kerck hove, Victor Sigin, Eugene De Vos, Paul Roggeman, Norbert Bastiaens. Aan de 14e prijs de eerste serie voor Victor Sigin, Jean Van Vossel was aan de 84e prijs goed voor de serie van drie aange duid. Remi Van Malderen die bijzonder goed speelde met 14 prijzen van 16 duiven, was aan de 87e prijs goed voor de serie van drie, de eerste van vier- en de eerste van vijf aangeduid. Van der Snickt en zn. wonnen bij de oude voor Hippoliet Van de Velde. Beno

De Voorpost | 1992 | | pagina 29