Voetbaltornooi voor Jeugdhuizen krijgt nieuwe impulsen Aalst wint advies van inwoners binnenstad in omtrent nieuw verlichtingsplan Gouverneur Balthazar ontving 'Koninklijke' verenigingen Duidelijke bewegwijzering voor industrieterrein Hoogveld Dendermonde Initiatiekursus bij volleybalclub Leeuwerik Lede De Voorpost - 14.8.1992 - 31 Gestart in de jaren zeventig kende de voetbalcompetitie voor jeugd huizen kort nadien een bloeiperio de met 18 deelnemende ploegen. Na een krisisperiode, willen de hui dige verantwoordelijken opnieuw een groot aantal jongeren aanspre ken die op zondagnamiddag een ge zellig partijtje voetbal willen spelen. Reeds in het begin van de jaren '70 ontstond er in Aalst het idee om een voetbalkompetitie voor jeugdhui zen op te richten. Elke parochie had namelijk z'n jeugdhuis en daarbui ten had men nog de politiekgebon- den en vrijzinnige jeugdclubs. In het jaar '73 was het dan zover; de jeugd- kompetitie ging van start en kon in het Aalsterse op genoeg respons re kenen om op zondagmiddag een volwaardige kompetitie met 18 ploegen te organiseren. Deze bloei periode kwam vooral tot stand on der impuls van Jan De Dekker (lid van F.C. Tuf-Tuf); de drijvende kracht die tot 1984 alles in goede banen leidde en ervoor zorgde dat het voetbal in de jeugdhuizen van weleer bloeide. Jeugdhuizen zoals Tuf-Tuf, Kreja, Tanu, Spokuon, Terlinden, Ypsilon, Ygrek, e.a. weleer te doen herleven en op het elan van Jan De Dekker verder te werken. Organisatie Het houden van een voetbalkompe titie vergt een degelijke organisatie, zowel op het bestuurlijke als het sportieve vlak. De leiding van de Jeugdhuizenkom- petitie berust bij het dagelijks be stuur dat door een jaarlijkse verkie zing samengesteld wordt. Het be stuur bestaat uit een voorzitter, se- kretaris, pennir ester en scheidsrechterverantwoui delijke. Uit de aard van de kompetitie volgt dat deze personen vrijwilligers zijn die in hun vrije tijd deze funkties waarnemen ten einde de kompetitie te doen slagen. Het bestuur vergadert maandelijks om de stand van zaken bij te houden en twee maal per jaar wordt er een algemene vergadering belegd. Ten einde dit te kunnen waarmaken wordt er voortdurend kontakt ge houden met de individuele ploegbe- sturen die uit de spelers en sympati- santen bestaan. Administratief zorgt het bestuur want ook dit zijn vrijwilligers die in weer en wind alle spelers de kans geven hun wekelijkse voetbalmat chen te spelen. Zoals in de hele kompetitie ligt hier ook de nadruk op het gemoedelijke en vriendschappelijke, zowel in het bestuur, tussen bestuur en de spe lers als tussen scheidsrechters, spe lers en bestuur onderling. Voorstelling van de ploegen F.C. Steeg Ontstaan in het jeugdhuis Terlin den. In de loop der jaren en na het wegvallen van F.C. Tijl regen zij de titels jaar na jaar aan elkaar. Ook volgend seizoen kandidaat kampi oen, al hopen ze op meer weerwerk van de tegenstrevers. Atletico Valladolid Ontstaan uit de scouts van St-Joris Aalst; hebben zich na enkele moei lijke jaren in de onderste regionen van de rangschikking opgeworpen tot een te duchten subtopper al is zondagmiddag soms nog vroeg. F.C. La Ruelle Ontstaan in het lokaal van F.C. Steeg als ploeg van de plaatselijke strijd, hoe meer men kan... na de wedstrijd. F.C. Zenith Jeugdhuis van St.-Gillis Dender- monde; een ouw rot in de jeugdhui- zenkompetitie, ondanks een afwe zigheid van enkele jaren; spelen op een eigen pleintje (nl. de Moer straat) met een dynamisme die ei gen is aan het jeugdhuis. De tijd staat nooit stil in Zenith ook niet in het voetbal. F.C. Ypsilon Jeugdhuis van Aalst-centrum die zowat de ups enh downs van het jeugdhuis lijkt te volgen. Met veel enthousiasme starten maar al te dikwijls «slabakken». Spijtig genoeg een aandeel in het aantal forfaits. Voor seizoen '92-'93 grootse plan nen met nieuwe spelers van R.S.F.C. Tuf (een ploeg die onbe grijpelijk voor MTSA voetbal kiest). F.C. Dido Jeugdhuis van Erpe; kon twee jaar terug bogen op een voortreffelijke ploeg maar was vorig seizoen ge dwongen verstek te geven wegens «uitverkoop» van bepaalde spelers aan provinciale ploegen. Dit jaar zijn ze terug, misschien ingeboet aan kwaliteit maar zeker niet aan geestdrift. En met een nieuw voet balterrein: het Didoplein (hopelijk zonder mollen). F.C. Juvenes Een jeugdhuis van Zele; een volle dige nieuwkomer in het jeugdhui- zenvoetbal. Een jeugdhuis dat on getwijfeld kan bogen op een moder ne infrastruktuur en organisatie, welke zich ook zal laten merken in het voetbal. Een verre verplaatsing voor de ploegen van Aalst maar ze ker de moeite waard. F.C. Terlinden Jeugdhuis St.-Annawijk Aalst; een nieuwe ploeg, jong en dynamisch, die zeker in de voetsporen kan tre den van de voorganger F.C. Steeg. Deze ploeg lijkt wel het dynamisme te hebben die reeds menigmaal het jeugdhuis van de ondergang heeft gered. F.C. Antigoon Nieuwkomer, jeugdhuis van Wiche len. Alhoewel nog niet officieel er kend als jeugdhuis met grote J heeft dit jeugdhuis toch een werking die mag gezien worden. Joko krijgt een te duchten konkurrent qua inzet en sportiviteit. Voor nadere inlichtingen kan men steeds terecht bij Mark Gheysens, St. Jorisstraat 8 te Aalst. P.H. Wanneer een vereniging ten minste 50 jaar bestaat en de titel 'koninklijk' wenst te dragen, kan zij een schrijven met dit verzoek rich ten aan de Koning. Het Hof maakt die brief dan over aan de gouver neur van de betrokken provincie en de gouverneur op zijn beurt belast de arrondissementskommissaris van het arrondissement waar de vereniging haar zetel heeft met het onderzoek. Dat onderzoek heeft betrekking op de stichtingsdatum, het doel van de vereniging, de statu ten, de werking, het ledenaantal, het bestuur en de financiën. De ar rondissementskommissaris nodigt de voorzitter van de betrokken ver eniging uit om over al deze zaken uitleg te verschaffen en de doku- menten ter staving mee te brengen. Op basis daarvan brengt hij een ad vies uit over de aanvraag. De gou verneur op zijn beurt, na kennis te hebben genomen van het rapport, formuleert dan zijn advies en maakt het samen met het rapport over aan het paleis. De beslissing van de Ko ning betreffende de machtiging tot het dragen van de titel 'Koninklijke' wordt aan de gouverneur en aan de voorzitter van de vereniging ken baar gemaakt door het paleis. Aan het bekomen van de titel zijn geen financiële of andere voordelen ver bonden. Ieder jaar worden de verenigingen die het afgelopen jaar 'Koninklijke' werden, uitgenodigd op een ont vangst op het Provinciehuis. Ze worden dan gehuldigd, waarna een receptie wordt aangeboden. Dit keer behoorden tot deze geno digden de Koninklijke vereniging 'Landbouwcomite' van Aalst, de Koninklijke 'Harmonie Sint-Cecilia uit Burst, de Koninklijke 'Bond van Gemeentesekretarissen van het Ar rondissement Aalst', en het Ko ninklijke 'Syndikaat der Verenigde Vleeshouwers van Aalst'. Aalst. Jeugdhuis Pallieter uit Hofstade organizeerde een geslaagd voetbaltornooi (a) van hoogte houden van alle ploegen wat voetballers. belrcft ieder besluit dat genomen F c res, van de wereW dewerking van Intergem, bekeek en selekteerde enkele modellen. Inter gem nam voor haar rekening het koncept verder uit te werken. Ze verwerkte. Op die manier kreeg de werkgroep een beeld van hoe een In 1984 werd de fakkel overgeno- onder meer voor ploegen, inschrij- onkundige voetbalvedetten. Na 2 men door Dirk Hoebeeck (voorzit- vingskaarten, kompetitiesamen- jaar echter wierpen ze zich reeds op Begin van deze maand laat het Aalsters stadsbestuur sierverlichting 'op Keuze en selektie ter van F.C. Tijl; een ploeg gegroeid stelling, terreinen, wedstrijduitsla- als de titelrivaal van F.C. Steeg, proef installeren op de Grote Markt en in de Nieuwstraat. Vier modellen Een volgende bijeenkomst van de in café De Steeg, die zes jaar na gen, scheidsrechters, en het op de Hebben evenveel bestuursleden als van stijlvolle sfeerverlichting zullen daadwerkelijk'gedemonstreerd'wor- werkgroep sierverlichting met me- elkaar kampioen speelde: - - K 1980-1986). Samen met de malaise van verschei dene Aalsterse jeugdhuizen kwam ook de terugval van het aantal ploe gen en in het seizoen '87-'88 werd een dieptepunt bereikt toen er slechts 7 ploegen inschreven. Ook het toenmalig bestuur o.l.v. Dirk Hoebeeck (F.C. Tijl had opgehou den te bestaan) geraakte in een straatje van «négligence» zodat er weinig of geen initiatief werd geno men. Onder impuls van Mare Gheyssens werd er begin seizoen '89-'90 een vergadering bijeengeroepen met het bestuur en afgevaardigden van alle ploegen. Hierbij werd een nieuw bestuur opgericht die uitslui tend bestond uit mensen die ver schillende ploegen vertegenwoor digen. Dit bestuur organiseert nu sinds 3 seizoenen het jeugdhuizenvoetbal en is vast besloten om de bloei van een moderne sierverlichting goed de voorziene moderne verlichting bepaald model in Aalst er zou uit- naar de heraangelegde Nieuwstraat van de Nieuwstraat weer in twijfel zjen. Intergem legde kontakten met de verschillende leveranciers en fabri- Om de wildgroei aan verkeersbor den op het industrieterrein Hoog veld te Dendermonde tegen te gaan, wenst de stad Dendermonde den. Z(j moeten het stadsbestuur toelaten de definitieve verlichting voorde binnenstad te kiezen. Maar ook de Aalstenaar kan zijn advies hier omtrent wordt. geven. Alle aan- en opmerkingen i.v.m. de geïnstalleerde verlichting kan Op het sportieve gebied dient het Ontstaan in wijlen café Crocodile hy kwijt aan het onthaal van het stadhuis. bestuur beslissingen te nemen, aan- aUcLarbe aan snefersbï Enkelemaandengeledenkeurdede kussie bij het college van burge- weerhield vier modellen, die ze via gaande rode en gele kaarten (indien J= J c- Aalsterse gemeenteraad, op advies meester en schepenen. Ook op- beeldmontage in een diareportage nodig na inspraak van de betrokken P c& van schepen van openbare werken merkingen van o.a. stadsarchivaris partijen), spelersaansluitingen, ze er "c en voor e top van en patrimonium Patrick De Smedt, Karei Baert leidden er toe dat ook wedstrijdreglementen, enz..., opdat rangschikking. de kompetitie aantrekkelijk en F.C. Hoegie vooral sportief verloopt. Seizoen '91-'92 was een doelpun- en de Grote Markt. Maar het dos- werd getrokken. Om de kompetitie zo sportief moge- tenfestival (voor de tegenpartij). sier werd ingehouden omdat het 'Het gaat om een ruim budget en lijk te houden, is het scheidsrech- Verliezen met gigantische cijfers en schepencollege ondertussen een een bepalend element in het kanten en maakte op basis daarvan terskorps dat door het bestuur sa- t0ch de goede moed niet verliezen, uniforme verlichting overwoog straatbeeld', zegt de schepen. 'Eens een prijs- en kwaliteitsvergelijking, mengesteld wordt essentieel. Het js het motto. Op «basketters» voet- voor de hele binnenstad. de keuze voor een moderne of re- Uiteindelijk overleefden vier mo- troverlichting gemaakt, moeten dellen: Alter Schloss, Belgica, Naar aanleiding van de filmopna- straatmeubilair en gevelafwerking Quartz en Alte Stadt. mes van de langspeelfilm 'Priester zjch daar naar richten. Ik acht de Een definitieve keuze is nog niet Daens en het prachtige dekor dat onderneming belangrijk genoeg om gemaakt, de bijeenkomsten hadden op de Grote Markt werd neergezet- eerst uitgebreid informatie in te slechts een advizerend karakter. Op ondermeer ook retro-sfeerverlich- winnen van verschillende het schepencollege van 16 juli werd dn8 trok schepen De Smedt de deskundigen'. beslist uiteindelijk de bevolking ook spelers een faire en sportieve hou- voetbal-technisch gebied. Kennen vroegere keuae van moderne appa- Architekten, de stadsarchivaris, le- te betrekken in het maken van de ding verwacht. De scheidsrechters- het bestaan van gele en rode kaar- ratuur in twijfel. Hij schreef de le- den van de middenstandsraad, le- keuze. Daarvoor organiseert ze een ploeg wordt door de algemene lei- ten met en spelen met de gedachte: den van de dekenij Nieuwstraat aan den van de kamer van koophandel, proefopstelling van de gekozen mo- ding gestuurd en vooral gesteund, hoe harder men loopt in de wed- en bracht het punt opnieuw ter dis- Intergem en anderen werden uitge- dellen in de Nieuwstraat en op de nodigd op een open gesprek, waar Grote Markt. De verlichting zal ef- voor en tegen omtrent de verschil- fektief in gebruik zijn en aan de lende aspekten zouden overwogen bewoners van de binnenstad wordt worden. De vergadering verkoos uitdrukkelijk gevraagd hun gemoti- eenvoudigheid voor de binnenstad, veerde mening kenbaar te maken, met een combinatie van sier- en Wandelaars, Aalstenaars, kunste naars en lichtfanaten kunnen aan het onthaal van het stadhuis - in gang Grote Markt - hun mening kwijt over de proefopstelling. De betreft hier mensen die over liet ballen in de regen, een waar spekta- algemeen een achtergrond hebben kei. bij de Nationaal Belgische Voetbal- bond en meestal ook nog aktief zijn J0 0 in andere kompetities. Daar het Van jeugdhuis Joko in Berlare, een thans nog onmogelijk is met grens- heel sympathieke ploeg die meer rechters te werken wordt van de indruk maakt op de fairplay dan op funktionele verlichting: een mooi mogelijkheden van bewegwijzering, armatuur mag de effektieve verlich tingsgraad niet hinderen. De bijeenkomst wordt georgam- 'De uitvoering van het plan moet rfe. 3 - -x zeerd ,n samenwerking met de Ka- alleszins in fazen gebeuren', lichtte verschillende opmerkingen worden de toes and te normahzeren en ook Tijdens een informatievergadering Zal er met de bedrijven van gedach- roer voor Handel en Nijverheid van schepen De Smedt toe. 'Het projekt „adien geevalueerd te regularizeren. die op woensdag 26 augustus om ten wisselen over de verschillende het arrondissement Dendermonde. heeft ook implikatiesvoorvolgende bestuursperioden'. Drie uitgangs- In de toekomst zal slechts één weg- 20.00 uur in het stadhuis van Den- wijzer worden geplaatst en dat op dermonde wordt georganizeerd zal het kruispunt van de hoofd- en zij- een toelichting worden gegeven straal waar uw bedrijf gevestigd is. over dit initiatief. Het stadsbestuur Schepen De Smedt is zeer tevreden punten werden als leidraad gehan- over deze gang van zaken. 'Het be teerd: de kostprijs, de veiligheid en treft een dossier met een zware in- Volleybalclub Leeuwerik Lede or- ganizeert op 26, 27 en 28 augustus telkens van 14.00 tot 17.00 uur een initiatiekursus volleybal voor jonge- vestering. DeTheningvan de bevol king over de keuze daarvan kan er een nieuwwaarde aan verlenen', het onderhoud. adres Jeugdhuis Leeuwerik, Om- maksimum één aangesloten speler 19.00 tot 20.00 uur voor de jeugd Aalst toog op zoek naar een vorm- meganglaan te 9340 Lede en 100 fr en een reeks vrouwen. Voor dit tor- vanaf ongeveer 12 jaar en van 20.00 geving die noch uitgesproken mo- storten op rekeningnummer 393- nooi kan men inschrijven op hoger tot 22.00 uur voor mannen en vrou- dern noch uitgesproken klassiek is, verklaarde hij. 0166972-27. vermeld adres. Het tornooi wordt wen in de sporthal van het Sint- maar tijdloos van aanblik en sfeer- w- ren van 12 tot 16 jaar. Deze kursus Aansluitend volgt op 30 augustus gespeeld op de terreinen van het Maartencollege aan de Bellaert- vol de binnenstad een meerwaarde ee»angneren derverlichtmgs- verloopt in samenwerking met Blo- van 9.00 tot ongeveer 18.00 uur een Jeugdhuis Leeuwerik aan de Om- straat tp. I pHp opp.fr Hip.rhii stp.lHe mp.n als voor- pa ziet staan' weel het: wendt u verloopt in samenwerking met Blo- van 9.00 tot ongeveer 18.00 uur een Jeugdhuis Leeuwerik aan de Om- straat te Lede. geeft. Hierbij stelde men als voor- so en kadert in het Blosoinitiatief rekreatief volleybaltornooi. Hier- meganglaan te Lede. waarden dat de lichtkleur eenvor- om jongeren te stimuleren om sport voor zijn drie reeksen voorzien Wie op deze organizaties niet kan Voor meer 'nfo(niat'e kan men mig moet zijn en het armateur van Mausucsiuur Woi te beoefenen in clubverband. semi-rekreatief met maksimum drie aanwezig zijn is steeds terecht bij P. De Cremer g0e(je kwaliteit, gebruiksvriendelijk "ierdoor,nzijn beslissinggeholpi Vooraf inschrijven op volgend aangesloten spelers; rekreatief met welkom op woensdagavond van (053/80.63.92.) en gemakkelijk te onderhouden. tot het onthaal en zeg uw mening. Het Aalsterse stadsbestuur wordt

De Voorpost | 1992 | | pagina 31