Totaalspektakel «Aalst groet Europa» op Jaarbeurs - Nieuwe - Stijl All-round man Freddy Grey Herman Slagmulder: nooit ver weg in Aalsters kultureel gebeuren Katrien Gailez, diva van onze operettewereld «Roger Renard en zijn violen» FG Productions van alle markten thuis... 4 - 14.8.1992 - De Voorpost Weldra wordt de sinds lang gekoesterde droom van een verenigd Europa eindelijk realiteit. 1993 is sinds enkele jaren vooropgesteld als het magische tijdstip waarop de Europese gedachte konkreet vorm zal krijgen. Brussel. Straatsburg, Schengen, Maastricht... de lucht boven ons oude kontinent zindert van koortsachtige spanning en de verwachtingen zijn hooggespannen. Niemand wil de Europese trein missen, het is al Europa wat de klok slaat... Ook in de Vlaamse showwereld lonkt men over de grenzen. De ambitieuze Freddy Grey Productions, sinds enkele jaren in opmars en van alle (Euro)markten thuis, pakt op de Aalsterse Jaarbeurs- Nieuwe - Stijl uit met een hartveroverend totaalspektakel. Op zondag 30 augustus a.s. zal het publiek in de Keizershallen met volle teugen kunnen genieten van het sfeervolle «Aalst groet Europa»! De zomer van Freddy Grey Willy Van Impe, rusteloos brein achter de FG Productions, zou be slist niet misstaan in het TV-pro- gramma «De zomer van...». Daarin brengt Gerty Christoffels iedere maandag o.a. een korte impressie van wat Vlaamse muzikale vedetten tijdens de zomerse maanden zoal beleven gedurende hun live-optre- dens. Vorige week volgden wij Willy Van Impe naar Baardegem, waar hij met zijn show de voetbalfeesten van de plaatselijke vlugge jongeren opluis terde. Ineen feesttent die was opge steld op het voetbalveld van die dy namische voetbalvereniging, begon na zes weken pauze de zomer van... Freddy Grey. Onder het strakblauwe Baardegem- se firmament, een stralende zon, ccn fris briesje, staat de feestelijke tent uitnodigend op bezoekers te wachten. Druppelsgewijs vullen ze de grote ruimte voor het podium: oudere dames in fleurige bloeme tjesjurken, dito heren in zomerse hemdsmouwen... Om halfvier kan de show beginnen. Het is een vijfsterren-show met Ma ria Danis, Bert Lenny, Charly Palo ma, Samantha en uiteraard Freddy Grey zelf. «Spaanse Capriolen met Samantha» is de toepasselijke naam van deze muzikale cocktail, die het publiek tweemaal ruim een uur in kermisstemming zal brengen. Freddy Grey bijt de spits af met Sonneveld's «Tuinpad van mijn va der» en een conférence rond «Café zonder bier» van Bobbejaan Schoe pen. Maria Danis brengt een pot pourri frangais: «L'Important c'est la rosé», «J'attendrai», «Domino» en «Valencia». Twee prachtige stemmen, maar het publiek heeft kennelijk nog heel wat te vertellen en roezemoest rustig verder. Dan komt Samantha met «Parijs bij nacht». De ambiance is er al meteen bij «Nachten van Parijs» en «Ik hou van jou», maar als «Vanavond» (Pi- galle) door de tent schalt, gaan de handen op elkaar en «Eviva Espa- na» wordt flink meegezongen. Sa mantha heeft beslist nog niets van haar muzikale kwaliteiten verloren en haar stem niets aan volheid inge boet. Na een intermezzo van akkor- deonist Bert Lenny - die zich als een voortreffelijk begeleider ontpopte op de wonderlijk-veelzijdige syn thesizer-was de 69-jarige fantasist Charly Paloma aan de beurt. Met een verbazend-veelzijdige muzika liteit bespeelde hij de vreemdsoor- tigste instrumenten en toonde zich voor zijn leeftijd nog bijzonder le nig. Meteen waren de eerste vijf kwar tieren verstreken en mocht het pu bliek tijdens de pauze genieten van smakelijke koeken en lekkere kof fie. De Aalsterse burgemeester mevr. Anny De Maght kwam opge wekt de aanwezigen de hand druk ken en was behulpzaam bij het schenken van koffie. Van service gesproken! De stemming in de tent was vrolijk en na de pauze ging het crescendo. Het tweede deel van de show verliep volgens een identiek scenario en het publiek genoot er van. Freddy Grey had zijn zomers rentrée beslist niet gemist en dat belooft voor de rest van het zonnig seizoen, het najaar en de winter... De talrijke weelderige Rubensiaan- se figuren die Baardegem rijk is ver- Sinds verscheidene jaren is Freddy Altijd probeert Freddy Grey Grey als zanger een vaste waarde in programma's af te leveren waarvan het Vlaamse showbizz-circuit. Met- humor, visuele attrakties en melo- tertijd ontpopte hij zich echter ook dieuze muziek de voornaamste in- tot een gewaardeerd presentator, grediénten zijn. animator en regisseur. Als zanger blijft hij eveneens evo- Willy Van Impe, het alter ego van lueren. Zijn warme «bariton-mar- Freddy Grey, mag dus zonder enige tin» stem werd reeds enkele keren twijfel een all-round man worden op vinyl geregistreerd en onlangs genoemd, want sinds enkele tijd ont- bracht hij een «Schlagercocktail» als popte hij zich eveneens als bekwaam cassette op de markt, producer van diverse showmanifes- Enkele maanden geleden stichtte hij taties met internationale allures. de «FG Productions v.z.w.», waar- De voorbije jaren waren de wereld- van hij voorzitter werd. Deze v.z.w. wijd bekende vedetten Anni An- heeft tot doel om, waar het nodig derson en Maurice Dean als gasten blijkt, logistieke steun te verlenen in zijn revues te bewonderen. Regel- aan allerhande verenigingen, maar matig programmeert hij in zijn vooral van senioren en gehandikap- met het Ministerie van Kuituur van «Wienerrevue» de vermaarde Ne- ten, bij het organiseren van hun de Vlaamse Gemeenschap, derlandse bariton Marco Bakker, feestelijkheden. Voor een aantal Freddy Grey verdient het beslist een o.m. ook op 16 oktober a.s. in het van zijn produkties kan ook beroep sant in eigen land te zijn en ook ver Kultureel Centrum van Houthalen, worden gedaan op samenwerking buiten onze grenzen. c.T De warme baritonstem van de gebo ren en getogen Aalstenaar Herman Slagmulder is in heel Vlaanderen een vertrouwd geluid. Herman kreeg zijn opleiding aan de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel van Aalst. Zijn onbetwist baar muzikaal talent werd in 1956, met de Regeringsmedaille be kroond. Onder impuls van de toenmalige direkteur van de AMBT, de be treurde Jef Dispa ging Herman in 1967-'68 zang en notenleer volgen aan het Koninklijk Konservatorium van Gent. Daar werd hij opgemerkt door direkteur Locufier van de Gentse Opera, waaraan hij als bari ton losse medewerker werd, tot dat die eerbiedwaardige instelling werd opgedoekt. Enkele jaren later werd hij leraar zang en lyrische kunst aan de Aal sterse Muziekakademie. Herman Slagmulder treedt zowat overal te lande op, waar een ervaren bariton nodig is. Momenteel ver leent hij zijn medewerking aan de operette «Fleurwcrk», die het Vlaamse predikaat «O, mijn papa» meekreeg en begin oktober in Tielt zijn première beleeft. Ook als regisseur heeft hij zijn spo ren dubbel en dik verdiend. Via de Aalsterse Rederijkerskamer «De Catharinisten». waarin hij ere voorzitter is, werd hij aangezocht voor de regie van het «Vlaams Na tionaal Zangfeest». Enkele jaren geleden regisseerde hij eveneens de Ijzerbedevaart en ook tijdens de jongste 11-julieviering op de Grote Markt van Brussel fungeerde hij als regisseur. Herman Slagmulder is nooit ver weg in het kultureel gebeuren van de Stad Aalst. Deze innemende man is immers ook voorzitter van het Priester Daensfonds en overal bereidwillig present waar men op zijn rijke talenten beroep doet... C.T. lieten de tent en maakten plaats voor een jonger en slanker publiek, dat de verkiezing van «Miss Faluin- tjes» kleur en klank wou komen ge ven. Van alle markten thuis «Kiosk», het informatieblad van de FG Productions, bewijst de enorme variatie die Freddy Grey het veelei send hedendaags publiek te bieden heeft. «Brussel - Las Vegas», «Wenen- Londen-Parijs», «Operette- en Mu sicalparels», «Peper en zout met Tonia en Freddy», «Spaanse Ca priolen met Samantha»; «Jazz- Apero»; «ZigeunerTrio», «Operet te- en Musicalcocktail» en «Piaf en het Paris-Chanson... mein Liebchen was willst du noch mehr?» Wie in dergelijk aanbod zijn gading niet vindt, moet wel een bijzonder moei lijk mens zijn! Willy Van Impe - Freddy Grey heeft het allemaal fijntjes uitgekiemd en heeft door geduldig en onvermoei baar werken dit schitterend resul taat bereikt. Tijdens zijn talrijke op tredens zag hij hoe de Vlaamse show-bizz marcheerde en evolueer de, legde kontakten en vijzelde ge duldig het eigen imago op. Hij leer de de knepen van het vak en kent nu ook het klappen van de zweep. In de sfeer van realistische zakelijkheid die het showwereldje beheersen, worden inderdaad geen presentjes aangeboden. Wie iets wil bereiken moet daar keihard voor knokken. Kroon op het werk Tijdens de komende Aalsterse Jaar beurs - van 22 tot en met 31 augustus - maakt Freddy Grey tweemaal zijn opwachting. Op woensdag 26 augustus om 14uur is hij met Samantha en Juul Kabas te gast op de vertrouwde Senioren namiddag. In het kader van de «re styling» van de Jaarbeurs wilde hij echter evenmin op het appèl ont breken. Daarom speelde hij met FG Productions in op het aanbod van het stadsbestuur de spektakelavon den gedeeltelijk met «vrij initiatief» in te vullen. Hoewel er weinig tijdsruimte was om een degelijk projekt uit te wer ken, slaagde hij erin een totaalspek takel op punt te stellen, dat de bre de lagen van de Aalsterse bevolking beslist zal kunnen bekoren. «Aalst groet Europa» wordt dus al lerminst een alledaagse produktie. Voor de artistieke uitvoering ervan werden gerenommeerde beroeps artiesten en musici aangetrokken, aangevuld met de kunstgroep «Vre- don» uit Aalst met 75 uitvoerders en het internationaal bekend zangkoor «Mecrgalm» uit Overmere met 40 uitvoerders. De spektakelzaal zal voor de gele genheid tot een romantisch «Wie- nercafé» worden omgetoverd. Aan de feestelijk uitgedoste tafeltjes zul len ongeveer 500 personen kunnen plaatsnemen. Aan elke tafel is er plaats voor acht personen. Bloemen en kaarslicht zorgen voor de sfeer, wijn en smakelijke hapjes strelen de smaakpapillen. In dit romantisch dekor maakt het publiek een reis doorheen Europa, afwisselend met muziek, zang, dans en vlaggespel. Bij het binnenkomen worden de gasten naar hun tafel gebracht, be geleidt door een zigeunertrio o.l.v. Roger Renard. Tijdens het spekta kel zelf zullen zowel Katrien Gailez, Herman Slagmulder als Freddy Grey zich tussen de tafels begeven en met Weense melodieën en mee slepende duetten de romantiek hoogtij doen vieren. Als overture tot «Aalst groet Euro pa» brengt de kunstgroep «Vre- don» kleur, vaart en beweging in het schouwspel, dat wordt ingezet op de tonen van het Europalied. Méér wil de organisator voorlopig niet kwijt. Maar het staat nu reeds vast dat de realisatie van dit pres tigieus projekt de kroon op het werk wordt van de FG Productions. Wie de sluier verder wil oplichten dan een tipje, moet «Aalst groet Europa» live bijwonen... Sinds een aantal jaren is Katrien Gailez hoofdvertolkster bij het «Lyrisch Toneel Kortrijk», dat met prachtige produkties uit het operette- en musicalrepertoire steeds voor een overvolle schouwburg speelt. De voorbije jaren werkte zij aan een repertorium waarin zowat alle populaire aria's uit operette en musical werden opgenomen. Met die selektie beweegt zij zich in shows en revues die het betere lied als basis hebben. Recent kon men haar beluisteren in Vlaanderen en Nederland in een produktie met de Nederlandse bariton Marco Bakker. Een frisse, mooi ogende, beweeglijke soprano die het publiek bij ieder optreden onweerstaanbaar meevoert in de romantiek van operette en musical. Katrien Gailez is ongetwijfeld de onbetwistbare diva van onze operettewereld! C.T. Cyriel Temmerman Met zijn Wiener-ensemble is Roger Renard een vaste waarde voor de begeleiding van opera, operette- en belcanto-solisten. Roger Renard, geboren te Sint- Amandsberg, volgde 10 jaar mu- ziekonderricht aan het Koninklijk Muziekkoncervatorium te Gent. Hij behaalde er de eerste prijs met onderscheiding voor notenleer en trompet. Studeerde verder nog viool, harmonieleer en muziekge schiedenis. Hij reisde 18 jaar doorheen Europa met een orkest, dat variété en licht klassieke muziek speelde. Vervolgens kwam hij terecht bij het orkest van Caravelli, waarmee hij verschillende malen op tournee ging doorheen Japan en Rusland. Vanaf 1976 was hij verbonden aan de Opera voor Vlaanderen te Gent en verder werkte hij mee aan ver schillende televisieprogramma's zoals: °P' - Grand Gala du Disquc (Neder*iitl land) - Grand Gala Unicef (met Peger ter Ustinov) - Eurosong (BRT) te Mezzo Musica met Eva Marine (BRT) enz... d°< Roger Renard is ook een gewaar^' deerd arrangeur en sedert 1988 al;Vai componist aangesloten bij Sabam. ter Na de gedwongen sluiting van ddus Gentse opera gaf Roger Rcnaud de^o gelegenheid aan een groep uitstega* kende muzikanten om onder zijrCa leiding hun kunnen te dcmonstre-dei ren in de talrijke koncerten waarwe voor hij aangezocht werd door or-va' ganisatoren van klassieke produk-te' ties. Voor Wienerconcerten, Wienerr>n bals, recepten, dinner-music of aca-ba demische zittingen heeft Roger Re de naud telkens de gepaste formaten^3' Het orkest omvat van 11 tot 40 uitjp'( voerders. :vei

De Voorpost | 1992 | | pagina 4