kunstgroep Alkuone uit Aalst tmtvangt Israëlische dansgroep _VIet DF-Erembodegem op Eoektocht in het hart van ïaspengouw... Met Vakantiegenoegens - Erembodegem een «dagje uit» vol ontdekkingen! ^tet DF-Erembodegem "laar «Don Quichote> Aalsterse senioren van de middengroepen op kultureel weekend Gemengd koor Meergalm De Voorpost - 14.8.1992 - 9 De Voorpost weekend i de nacht van dinsdag op woensdag arriveerde de Israëlische dansgroep ALUWAY INBAR in Aalst en werd opgewacht aan de Kapucienenlaan "en oor leden en families uit de Kunstgroep Alkuone. In 23 gastgezinnen 'erscbrden de leden van deze Israëlische groep opgevangen gedurende hun richirblijf van 11 tot en met 20 augustus. Deze Vlaams-Israëlische jeugduit- sn- ^sseling en verbroedering kwam tot stand door het optreden van kunst- van foep Alkuone van 19 tot 31 juli II. in Israël zelf. n zitc n. kunstgroep Alkuone is lang niet trekking tot een kulturele uitwisse- leer aan zijn proefstuk en verwierf ling met een impressariobureau in e Seds internationale faam door ver- Israël. Heel wat internationale poli- vanihillende optredens in het buiten- tieke moeilijkheden brachten mee ind. dat een uiteindelijke realisatie er- vanIitspringers waren het optreden van zeer moeilijk bleef. in w'jdens de openingsceremonie van In september van vorig jaar werd de <tene Olympische Winterspelen in Al- draad echter terug opgenomen en Is kifertville en een optreden op de Ba- trok Koen zelf naar Israël waar hij amas, ter gelegenheid van de her- een verblijf, een bezoek aan Israël vordenkingsplechtigheid van het ont- in zijn geheel en een aantal optre- Oekken van deze eilanden door dens voor Alkuone kon organise- de thristoffel Columbus, nu 500 jaar ren. Reeds van bij de aanvang werd errkfeleden. geopteerd voor een gelijkaardig soci$oor medebestuurslid en organi- verblijf van een Israëlische groep en huuktor Koen Vanderbeken werden dit werd dan ook ter plaatse ge- orakel in september '90 door brief- pland. 1 Wisseling kontakten gelegd met be- Uiteindelijk stonden de leden van P zich jaar^an 27 juni tot 27 september orga- <en.iseert het Davidsfonds een arktioeiende Davidsfondszoektocht in ens.jet hart van Haspengouw. Deze )rijsnektocht begint in Sint-Truiden en jndigt in Borgloon. Het trajekt joert per auto of per fiets langs bdijen, kastelen en boomgaarden, J^ngs een verrukkelijk golvend tndschap, langs statige vierkants- oeven en heel wat Romeinse tu- juli, heirbanen, burchtruïnes... De 'itte abdij Marriënhof te Sint-Trui en vormt in dit alles een opvallend nustpunt en in de verte wenkt Borg- )on. Dat is een charmant stadje dat iet enige verbeelding beschouwd an worden als het Damme van ■imburg... )eelnemingsformulieren zijn af te alen in de Dienst voor Toerisme p de Grote Markt van Sint-Trui en. Men kan er in de periode van /ank ZOektocht elke dag terecht van 9 ,ar<bt 17 uur. Op zon- en feestdagen *gj|jn de openingsuren van 10 tot 12 de L. Alkuone erop, zoveel mogelijk jon ge mensen naar Aalst te kunnen ontvangen waar zij op hun beurt gastvrijheid hadden genoten in Is raël en het werd dan ook een bijzon der vriendschappelijk wederzien vorige dinsdag. Alumay Inbar De Israëlische dansgroep kan moei lijk vergeleken worden met Alkuo ne. Kunstgroep en volksdansgroep zijn uiteraard sterk verschillend. 'De Folkloristische dansen die Alu may Inbar brengen zijn een goede afspiegeling van de kuituuruitingen van de verschillende volkeren die Israël hebben bevolkt', verklaart Koen Vanderbeken'. 'Arabische dansen, Berber- en typische He breeuwse volksdans worden ge bracht op autentieke muziek uit Is raël zelf. De Israëlische groep bestaat in hoofdzaak uit meisjes uit de leef tijdsgroepen 12 a 13 tot 17 a 18 jaar. Slechts een 8-tal jongens nemen deel aan het volksdansgebeuren. 'Het is in Israël bijzonder moeilijk om jongens te motiveren aan volks dans te gaan doen' omschrijft Dhr. Perrez, kultuurverantwoordelijke die de groep leidt. Samen met Clau de Dadia Chaly en nog een Israëli sche volwassene zal de groep een toernee maken in Vlaanderen. Vorige dinsdag in Amsterdam aan gekomen werden zij onmiddellijk naar Aalst gebracht. Op woensdag organiseerden zij een repetitie in de Okapizaal aan de Burchtstraat, in de namiddag brachten zij een be zoek aan het kasteel van Gaasbeek, waarna zij de 'gueuze uit het Pajottenland' gingen proeven in de brouwerij De Troch. Donderdag bezochten zij Brugge en maakten een boottocht op de reien.' 's Namiddags waren ze te gast in 'Ter Duinen' in Nieuwpoort waar zij 's avonds een eerste optreden verzorgden. Op vrijdag 14 augustus staat een geleid bezoek aan Aalst op het programma en volgt van 20 uur een officiële ontvangst op het Aal- sterse stadhuis. Nadien trekken zij de stad in met de Alkuone leden. Zaterdag is Alumag Inbar de gast op de oude ambachtenmarkt geor ganiseerd door Nijdrop Opwijk waar ze na enkele optredens, gas tronomisch vergast zullen worden op een reuze barbecue. Zondag ne men ze deel aan de folkloristische stoet en het 'Internationaal Volksdansfestival' in Edegem bij Antwerpen. Vanzelfsprekend volgt dan een toeristisch bezoek aan stad Antwerpen. Na een lunch in een pizza-restaurant zullen ze een rond vaart maken in de Antwerpse ha ven, dit alles op maandag. Dinsdag is een Brussels stadsbe- zoek aan de beurt waarna Mini-Eu ropa in het Brupark wordt aange daan. 's Anderendaags wordt een trip naar Gent ondernomen, waar het folklore museum wordt bezocht en nadien in Destelbergen opnieuw een optreden is voorzien. Donderdag wordt door Alkuone afscheid genomen van de Israëli sche groep die dan overgebracht wordt naar Jambes waar ze nog een week zullen verblijven. P.H. uur en van 13 tot 17 uur. De deelne- mingsprijs bedraagt 350 fr. en 300 fr. voor Davidsfondsfeden op vertoon van hun lidmaatschapskaart. Elke deelnemer ontvangt bij de inschrij ving een gloednieuw, geïllustreerd boek vol achtergronden en wetens waardigheden over het hart van Haspengouw. Deze dag in het Hart van Haspengouw biedt tevens uit zicht op 20 hoofdprijzen en vele tientallen nevenprijzen, o.a. audio visuele apparaten, aansprekende kunstwerken, boekenpakketten, huishoudsets... Davidsfonds Erembodegem stelt voor, in groep, per auto deel te ne men aan deze zoektocht op zondag 16 augutus a.s. Rendez-vous om 10 uur aan de O.-L.-Vrouw Hemel- vaartkerk te Erembodegem-Cen- trum. Fijn als jij er ook bij bent! D.B. Zondag 30 augustus 1992 organiseert Vakantiegenoegens «Boei '92» een gezellige milieuhappening in 't groene Scheldeland (Temse, Hingene, Hamme). Vakantiegenoegens - Erembodegem neemt hier aan deel. En zondag 13 september a.s. stelt deze plaatselijke werkgroep Vakantiege noegens ook een dagje «fietsen rond Brugge» op het aktiviteitenprogram- Zondag 30 augustus a.s. richt Va kantiegenoegens een grote milieu happening in, in de Scheldestreek Temse, Hingene, Hamme: «Boei '92». Wandelaars die wensen deel te nemen aan Boei '92 starten op de Markt te Temse vanaf 10 uur en hebben keuze tussen omlopen van 6, 8, 12 en 16 km. In Temse kan een bezoek worden gebracht aan de Boel-scheepswerf, ook aan de tentoonstelling met de bekroonde werken van de dia-wed strijd «Water», op een klimmuur klauteren, met de boot over De Schelde varen naar het «Buiten land», animatiestands rond het the ma «Water» bezoeken, kijken naar demonstraties van oude Schelde- ambachten, de rechtstreekse uit zending van het programma «Fiets dag» BRT/Radio 2 bijwonen (14 - 17 uur). In Hingene op het kasteeldomein d'Ursel kan je leren kanovaren, in een duikersklok stappen, tussen 11.30 u. en 15 u. genieten van diver se optredens, de kinderen laten gri meren, animatiestands rond het thema «Water» bezoeken. Tijdens de wandeling kunnen verschillende rotan-bedrijfjes worden bezocht. Ook het infocentrum «De Note- laer», een waterzuiveringsstation, een info-stand windsurfing, anima tiestands rond het thema «Water». Er is zelfs gelegenheid op een mountainbike-parkoers je behen digheid te testen... Fietsers starten aan de Sporthal van Hamme en maken een 18 - 24 - 30 - 40 of 50 km-tocht. Ook voor hen is allerlei animatie voorzien: anima tiestands, optredens, kanovaren, demonstraties van oude Schelde- ambachten, bezoek aan de kerk en het graf van priester Poppe (Moer- zeke). Onderweg tijdens de fiets tochten is er mogelijkheid tot be zoek, met het voetveer, aan Marie- kerke, St. Amands of Baasrode. Deelnemen aan «Boei '92» kost bij voorinschrijving vóór 15 augustus a.s. in een BAC-kantoor of via de plaatselijke werkgroep Vakantiege noegens 75 fr./persoon (vanaf 6 jaar); kind -6 jaar gratis, of 125 fr/ persoon (vanaf 6 jaar), kind -6 j. gratis, bij inschrijving ter plaatse. Zondag 13 september a.s. stelt Vakantiegenoegens - Erembode gem een «dagje-uit» met «fietsen rond Brugge langs een overheerlijk trajekt» op het aktiviteitenpro- gramma. In Steenbrugge is alvast een halte voorzien aan de gedenk plaat Dom Modest Van Assche... De verplaatsing naar Brugge ge schiedt per trein. In het station Brugge kunnen fietsen worden ge huurd. Inschrijven vóór 20 augustus a.s. is noodzakelijk! Voor inlichtingen en inschrijvingen i.v.m. deze «dagjes-uit» kan men te recht bij A. en G. Malin, St.- Amandsstraat 5, Erembodegem of H. Verfaillie, Pater Rasschaertlaan 27, Erembodegem, of D. Palster man, Avaanstraat 22, Erembode gem, of G. en F. Van Gucht, Korte- straat 10a, Erembodegem, of D. en A. Concannon, S. Streuvelsstraat 15, Erembodegem. Istrp Ename, een kleine deelgemeente js ^jan Oudenaarde, bevindt zich langs en ie Schelde het Archeologisch park rotSint-Salvatorabdij». Tussen de ge- t 0,estaureerde grondvesten van deze ,an jbdij uit de 11de eeuw en het vroeg n>) liddeleeuws havenstadje uit de- (je elfde periode, dat er ook vandaag t ruog wordt opgegraven, van 27 au- ;n ustus a.s. tot 13 september a.s., het p^iassaspel «Don Quichote», naar ;cjj^e Spaanse schrijver Miguel de Cer- antes (1547-1616) dertien keer op- evoerd. De opvoeringen beginnen elkens om 21 uur. De Wulf herschreef (en regis- ne^ert ook) speciaal voor Ename een uripektakelversie van het Cervantes- ,ou0man-verhaal. ïn^an het spektakel nemen niet al- asipen verscheidene akteurs uit het ats[eroepsteater, maar ook een tach- in igtal akteurs van amateurgezel- i oPhappen uit het Oudenaardse deel. N^e muziek werd geschreven door rofi°han De Smet en wordt iedere ku°orstelling levend gebracht o.l.v. Jans Rotman. Het dekor is van de land van Paul De Cloedt. P-Davidsfonds-Erembodegem-Cen- fum nodigt thans de leden uit tot len dagje-uit, dat Oudenaarde en Ename flink belicht. Datum: zaterdag 12 september 1992. Op het programma: te 14 uur start een rondleiding in het 16de eeuwse stadhuis van Oudenaarde en in het Huis de Lalaing, waar wandtapijten worden gerestau reerd en tentoongesteld. Daarna gaat het richting Ename. Na een etentje worden de blootgelegde res tanten van abdij en stadje met een gids bezocht. Op een tribune (kapa- citeit 1500 toeschouwers!) wordt dan om 21 uur het uniek openlucht spektakel «Don Quichote» bijge woond. Prijs: 740 frank (rondleidingen, avondmaal en zitplaats voor «Don Quichote»). De deelnemers dienen zelf te zorgen voor vervoer per auto. Afspraak: om 13 uur zéér stipt aan de O.L.-Vr. Hemelvaartkerk te Erembodegem-Centrum. Wie graag aan dit dagje-uit te Ou denaarde en Ename wil deelnemen moet vóór 15 augustus 1992 kaarten bespreken, inschrijven en het ver schuldigde bedrag betalen bij An- dré De Quick (sekretaris D.F.- Erembodegem), Heuvel 72A, 9320 Erembodegem. Aantal kaarten in optie: 20! D.B. Van vrijdagmiddag 4 september tot en met maandag 7 september orga- nizeert CRM Aalst (De Senioren beweging voor de Middengroepen,) een kultureel weekend. Het is een uniek weekend dat plaats heeft in het heerlijke Limburg. Op het pro gramma staan bezoeken aan Alden Biezen (de Rijkskommanderij), Maaseik, Hasselt, Bokrijken omge ving. CRM Aalst draagt 'rijd voor je ei gen tempo' hoog in het vaandel en biedt de deelnemers ontspanning en kuituur met vrienden en collega's onder elkaar. CRM Aalst werd in het begin van vorig jaar opgericht en is bedoeld voor de 'rustenden uit de middengroepen'. De deelnemers aan dit weekend vertrekken op vrijdag 4 september om 13.00 uur aan 't Apostelken (om 12.45 uur kunnen de CRM-ers uit Hofstade opstappen aan het voor malig gemeentehuis van Hofstade). Om 15.30 uur wordt er halt gehou den aan het jenevermuseum van Hasselt waar een geleid bezoek op het programma staat en er gelegen heid is om een Hasseltse borrel te degusteren. Om 18.00 uur is er het avondmaal en om 20.00 uur wordt er een videofilm vertoond over Has selt en omgeving. Zaterdag 5 september vertrekt men om 9.15 uur met de autobus naar Maaseik waar onder leiding van een stadsgids een geleide stadswande ling begint om 10.00 uur. In Maas eik wordt ook het middagmaal ge nomen. In de namiddag bezoekt men Alden Biezen en na het avond maal is iedereen vrij. Zondag 6 september is er een geleid bezoek met de autobus aan de stad Hasselt voorzien. Na het middag maal volgt een bezoek aan Bokrijk en om 19.00 uur staat er een feeste lijk avondmaal op het programma. Maandag 6 september is er na het ontbijt een geleide natuurwande ling naar de gezinsboerderij in Kie- wit en na het middagmaal vat men de terugreis naar Aalst aan. De deelnameprijs be draagt15.900 fr per persoon. De deelnemers ver blijven in het vakantiecentrum De Borgraaf, Borggravevijverstraat 5 te 3500 Hasselt. Inschrijven kan bij Ben en Jenny Cornelis-Coppieters, Verbrandhof- straat 71 te 9300 Aalst (053/ 77.27.76); Agnes De Roeck-Panne- koek, Dendermondsesteenweg 89 te 9308 Hofstade (053/70.44.76), Lucienne Hofman-Cooman, Korte- nhoekstraat 89 te 9308 Hofstade (053/70.00.73), Paula Gijsens-Hey- vaerts, Bergkouterstraat 75 te 9300 Aalst (053/70.37.85), Georgette Spanoghe-De Schrijver, Moorsel- baan 33 te 9300 Aalst (053/21.46.05) of Martha Weten, Blakmeers 48 te 1790 Affligem (053/66.86.68;) «MEERGALM» is de voortzetting van «SINGHET FRO» dat in 1983 als kerkkoor werd opgericht. Stilaan werd het koor een vaste waarde in het Overmeerse sociale en kulturele leven. Van bij de start werd aangesloten bij de koorfederatie het Madrigaal om kontakten en stromingen in de Vlaamse koorwereld te kunnen vol gen en de horizon te verruimen. In het liturgisch programma wordt gestreefd naar het behoud van en kele gregoriaanse missen, klassieke a capella koorwerken en liederen met een grote verscheidenheid van komponisten en diverse stijlen. Als een rode draad loopt het Euro pa Cantat repertorium door de her halingen en draagt het profaan re pertorium waaraan sinds een paar jaar meer aandacht wordt besteed. Stemvorming en tekst interpretatie worden niet uit het oog verloren. Kooruitwisselingen met o.a. Vrolij ke Musici Haaltert, Amice Canto- res Lede, en het volgen van de Leu vense Muziekdagen geven de nodi ge impulsen om niet te verstarren rond de eigen kerktoren en dorps kern. Sinds zijn oprichting wordt het koor geleid door Jan JOOS.

De Voorpost | 1992 | | pagina 9