Blaaskapellen zorgden voor uitgelaten sfeer De Voorpost ■^tac/ied y/'f'rst Terug naar school een kleurrijk avontuur TEVE-BLAD, JE MOÉT HET IN HUIS HEBBEN. HEBT U EEN HUIS TE KOOP Tien jaar Scheldelandermusikanten in Schoonaarde 16 - 21.8.1992 - De Voorpost meisjes er fantastisch t uit (Vem) Een leuke sweatshirt en een ruitenhemd om naar Michael Jackson te luisteren (Lee Cooper) DEN OMMEGANCK Vrijdag werd het feest van het tien jarig bestaan herdacht. Drie dagen Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DEUNG 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U steUf de voorwaarden en wij garande ren een snelle en cVscrete service zonder kosten.', Uitslag van de winnende paren op woensdag 12 augustus: richting noord-zuid: 1. Albert Maes en Paul Veldeman; 2. Lu- cienne De Visscher en Magda Secretin; 3. Monique Buydts en Paul De Smedt. Richting Oost-West1. Henny Pollyn en Paul Van Dammc; 2. Herman De Cuyper en Mare Vereecken; 3. eentpaar De Sae- ger. Bridgeavond elke woensdag om 20.00 uur in Den Omme- ganck, Grote Markt 16 te Den dermonde. De blaaskapel 'Die Fidelen Scheldelander Musikanten' uit Schoonaarde bestaat tien jaar en wilde die verjaardag niet onopgemerkt laten voorbij gaan. In de mooi aangeklede Scheldehalle te Schoonaarde werd voor die gelegenheid een knap festival van blaaskapellen op touw gezet dat heel wat belangstelling genoot. Die belangstelling kwam lang niet alleen uit eigen land. We zagen ook wagens met Oostenrijkse, Nederlandse en Duitse nummerplaten de parkeerruimte oprijden. Een internationaal festival dus met internationale muziek. Het feest werd geopend door de jubilerende maatschappij 'Die Fidelen Scheldelander Musikanten' zelf die vrijdag avond in biezonder goede doen waren. In Schoonaarde wilde men al een Scheldestreek lag de naam 'Die Fi- hele poos een blaaskapel oprichten, dèfen Scheldelander Musikanten' Maar alle pogingen liepen falikant voorde hand. Er kwam ook vrij snel af. Maar toen de heer Van Steerte- een bestuur met 7 leden en met Luc gem de gebroeders Andre en Alois Murphy als voorzitter. Hij heeft on- Roels aansprak, met het verzoek dertussen al twee opvolgers gekre- toch nog maar eens poging te on- gen: Petrus De Winne en Gaston dernemen, had men meer sukses. Adam. Over het uniform dat men Op 5 november 1982 kon een eerste zou dragen, werd al evenmin lang repetitie worden georganizeerd eepalaverd. Men koos, voor de door een blaaskapel in de typische nand liggend, voor een Oostenrijk- Egerlander stijl. Er kwamen elf mu- se dracht: een zwart lederen knie- zikanten opdagen voor deze start broek, een wit hemd met rode strik, die plaats vond in het café Lange een grijze vest, witte kousen en Pier. Luc Murphy had de leiding zwarte 'Trachten'schoenen. 'Die van het gebeuren. Na een paar re- Fidelen Scheldelander Musikan- petities nam A. Van Migerode de ten' konden van start gaan. De eer- dirigeerstok over. Men was dus ver- ste keer kwamen naar buiten op 23 trokken. Het zoeken naar een naam en 24 april. Op 19 september 1985 voor de nieuwe vereniging ging zeer werd F. Van Damme de nieuwe di- vlot: aangezien de meeste muzikan- rigent. De Scheldelander hebben ten afkomstig waren uit de mooie als doel originele blaasmuziek te langweerklonk de allermooiste mu ziek in de Scheldehal te Schoon aarde waar er heel wat volk kwam opdagen om met 'Die Fidelen Scheldelander Musikanten' feest te vieren. Die Fidelen Scheldelander Musikanten als gastheer openden de rij van optredens. Onder leiding van dirigent Van Damme werden knappe melodieën gespeeld, waar bij presentator Peter De Lathouwer ervoor zorgde dat alle instrumenten aan het entoesiaste publiek werden voorgesteld. Iedereen kreeg zo de gelegenheid zich in de kijker te spe len. Tot groot genoegen van het pu bliek dat zich onmiddellijk thuis- voelde in de Scheldehal. Geregeld gingen de bordjes om drank te be stellen de hoogte in: een mooi ge schilderde bierpot die een ware uit nodiging was om de aandacht van de gargons te vragen. Zaterdag in de loop van de namid dag traden verschillende fanfares uit de buurt op. Gijzegem, Oude- gem, Appels en Lochristi stuurden hun vertegenwoordigers naar Schoonaarde. Toen de avond viel was het de beurt aan de blaaskapel len. Met eerst de 'Maasgalm' uit het Limburgse Kessenich. De hoofd- brok was het optreden van de blaas kapel 'Die Göhltaler Musikanten' uit Nederland. En dat was een vol treffer. Met schitterende muziek die velen in vervoering bracht. Mu ziek uit Latijns-Amerika vormde de hoofdbrok bij dit optreden en dat wisten velen naar waarde te schat ten. Maar ook andere muziek viel er te horen. Zondag stond het echte blaaskapel- lenfestival op de affiche. Nadat de muzikanten van 'Die Fidelen Schel delander Musikanten' de eucharis tieviering hadden opgeluisterd, kon Witte kraagjes, brave sokjes, saaie truien? nee hoor. dat alles behoort tot het verleden... In 1992 zien de jongens en meisjes er heel wat vrolijker uit op hun eer ste schooldag. Maar wat draagt de jonge generatie nu eigenlijk het liefst? Kleine meisjes houden nog steeds van lieve beestjes, die voorbijwan- delen op hun ruitenrokjes, bermuda's of truien: nu eens zijn ganzen, dan weer teddyberen, be vers of Mickey Mouse in hoogstei gen persoon. Een korte plooirok of een makkelijke ribfluwelen panta lon vinden ze ook meestal leuk, en wanneer het echt wintert voelen ze zich goed in een sportieve parka of een warme mantel met donzige kap. De jongens zien er liever stoer uit voor hen geen liflajes, maar wel ste vige jeans in blauwe of zwarte de nim, geruite hemden in molton zoals de helden van de far-west, strepen, truien met pilotenkente- ken en sweatshirts met opvallende Amerikaanse motieven. Een de tieners? Die houden het super-eenvoudig: een jeans, een iets te grote sweater en een paar baskets. Klaar is Kees! Dendermonde. Blaaskapellenfestival in Schoonaarde. Er werd een aardig stukje muziek gemaakt (foto Piet Hermans) het zo typische Frühschoppen van start gaan. De blaaskapel 'Altbur ger Musikanten' uit Heusden (Lim burg) zorgde daar voor de muziek. Ook daarvoor kwam er heel wat volk opdagen. Daarna kon men even op adem ko men met een optreden van de turn- groep Sint-Lutgardis uit Zele. Opnieuw aandacht voor de muziek. Uit Limburg kwam de blaaskapel 'Die Lustigen Egerlander' uit Hout halen onder leiding van T. Cremers. Waarna de blaaskapel 'Os Genüge' uit Bree onder leiding van G. Mo- reau overnam. Deze blaaskapel is kampioen van België. Klap op de .vuurpijl was het optreden van de topformatie 'Die Flamische Musikanten' onder leiding van G. Jeans en stoere strepentruien, daar houden jongens van (Kamiel) Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Veekkleurige truien met ganzen en hartjes, ribfluwelen pantalons en rok jeszo zien de Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Ud van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 Even kijken elke week een compleet overzicht van alle TV-programma's. zender per zender, dag per dag. Daarbovenop de kijk-tips van de week, een lijst van alle films die tijdens die week worden uitgezonden, praktische gouden tips en een pak gratis prijzen voor onze lezers. Alles in zakformaat én... voor slechts 25 fr. Dat is TeVe- Blad. Dat moet je in huis hebben. Dendermonde. Blaaskapellenfestival in Schoonaarde. Dirigent Van Damme geeft hel goede voorbeeld (foto Piet Hermans) brengen. Jaarlijks brengt de blaas- Peeters, een beroepsformatie die kapel in het voorjaar een lentekon- fantastische Tsjechische en Moravi- cert en de maatschappij luistert ook sche muziek speelde, tot groot ge heel wat feestelijkheden op, gaande noegen van de honderden toehoor van eucharistievieringen tot huwe- dersin de Scheldehalle die van oor- lijksjubilea zoals onlangs nog in deel waren dat het feest veel te vlug Berlare het geval was. Jaarlijks voorbij was gegaan, wordt deelgenomen aan de blaas- testen voor kapellen en geregeld worden bezoeken gebracht aan Duitsland en Oostenrijk. Feest

De Voorpost | 1992 | | pagina 16