Oefenkampanje verloopt vlot voor Wuitens Petrus Goossens op de praatstoel Kastel toch naar tweede Filip Fiers lukt hattrick K.A.V.D. schittert tegen Oosterzele E. Zele mag naar V. Geel Beker van België Twintig jaar sekretaris en veertig jaar bestuurslid bij SK Overmere Beker van België Eendracht Zele overklast Oppagne-Wéris met 7-1 pHIUPS De Voorpost -21.8.1992 - 17 VOETBAL Voor neo-derdeklasser VW Hamme ver loopt het bekeravontuur op sportief vlak bijzonder suksesvol. Financieel is wat anders. De drie bekermatchen, alle ge speeld op verplaatsing, brachten niet eens 50.000 fr op. De uitgaven (vergoe dingen en verplaatsingskosten) mag je op het driedubbele rekenen. In Prayon, 210 km ver, waren amper 234 toeschouwers. 'Een flinke verrichting en een verdiende zege waardoor we verder bekeren, vergoelijkte veel, stelt oefen- meester Daniel De Paepe. Een bijzonder agressieve thuisploeg pro beerde ons binnen de kortste keren te verschalken. Op grond van wat Louis Ntergan, die de opponent had gescout, mijhad gebriefd, verwachtte ik die reak tie. Om een vroege opdoffer te voorko men opteerde ik voor een defensieve aanpak. Na pakweg twintig minuten was het Waalse vuur grotendeels gedoofd, We kropen toen zelf uit onze schelp en kwamen op slag van rusten tot scoren. Frank Neve kanjerde de bal in êèn tijd binnen op voorzet van Bert Vleesschou wer. Bert zou overigens ook bij het twee de doelpunt betrokken zijn, waarvan Filip De Borger de auteur werd. De ingevallen Rik Van de Velde scoorde vanuit een corner de geruststellende treffer. Zaterdagavond gaan we in de clinch met tweedeklasser FC Diest. Belangrijk is dat we daartegen ons mannetje kunnen staan. Wat het resultaat wordt zien we wel', aldus de Hamse trainer. De voorbereiding op de kompetitie ver loopt in elk geval opmerkelijk goed voor Vigor Wuitens. De beker van Oost bracht enkele overwinningen op maar vorige week in een oefenwedstrijd tegen Merel- beke deed zich een jammerlijk ongeval voor met invaller Davy Colman. Hij werd tijdens een duel zwaar gewond en zal allicht in deze kompetitie niet meer kun nen aantreden. Er zijn ook een paar ba- sispeiers onbeschikbaar die ook niet zul len paraat zijn op de dag dat het écht om de punten te doen is. Het gaat om Rudy Van Gelder die nog minstens een week of vijf in een plaasterverband blijft, Claudio De Paepe en Ives Van Parijs. Volwaardi ge substituten maken dat men zich aan de Sportpleinstraat niet zo meteen zor gen maakt. EG Zondagavond om halfzeven startte de vriendschappelijke wedstrijd te gen Oosterzele, weliswaar een tweedeprovincialer maar toch nog vorig jaar een titelkandidaat. De be twisting met Sint-Lievens-Houtem heeft nog geen definitief slot gekre gen. KAVD heeft trouwens al eens verlo ren tegen Wezemaal, ook een twee deprovincialer, maar die mag nu voor de Beker van België Beerschot ontvangen. Het zal dus wel geen toeval geweest zijn, al speelde paarsblauw ginds abonimabel slecht. Zondagavond werd het dus een goede en aantrekkelijke wedstrijd met snel en gemeten voetbal. Spel verdeler Regi De Wilde werpt zich steeds meer op als de grote veld heer op het middenveld en hij heeft bovendien een loepzuivere pass in huis- De supporters konden zich boven dien verheugen in vier treffers. De auteurs waren Danny Geldof, Odia- se Kingsley, Kris Muysewinckel en Frans Van der Schueren. Opmerkelijk zijn ook het stijgende konditiepeil van Dirk Van Craen en de akkurate tussenkomsten van Tom Rijdant. Dat het KAVD niet aan spelers ont breekt werd onderstreept door het feit dat vier vervangingen de ploeg niet eens ontregelden. Later in de wedstrijd kwamen ook nog De Kin der, De Greef, Van der Schueren en Galle opdraven. Het ziet er dus naar uit dat het hard zal knokken worden om een plaatsje in het fanionelftal te bemachtigen. j; Tegen tweede provincialer Oppag- ne-Wéris heeft Eendracht Zele zijn intrede in de Beker van België niet i gemist. Een 7-1 overwinning zegt genoeg en hierdoor mogen de ge- streepten op bezoek bij tweedeklas- j; ser Geel. j De gasten uit de provincie Luxem- burg, lieten bij de aanvang even de indruk een waardige tegenstander li voor Eendracht te zijn, vooral onder impuls van de vaardige Guissard. Al vlug zette een zegedriftige thuis- ploeg orde op zaken. Trainer Jaak j Goossens was vooral tevreden om- dat het spelpeil heelwat hoger lag dan in de Beker van Oost. Er werd j vlot en snel gekombineerd en de doelpunten mochten er zijn. Kant- half Filip Fiers zette met een hattrick de kroon op het werk van de smaak makers Seymortier, De Beule en I Janssens. Philip Seymortier onderlijnde als zeer beweeglijke en vaardige spits i zijn waarde voor de ploeg die dit j bekertreffen aanpakte met gretig- li heid en zin voor samenspel, waar- door de moedige bezoekers uitein- j delijk overklast werden. Trainer Goossens wil bekomen dat in de komende wedstrijden de bal I nog vlugger wordt doorgegeven aan 1 zich vrijlopende maats om het coun- tervoetbal lonend te maken, zoals ij het o.m. gebeurde bij de treffers van Fiers die nu van een wat terugge- j trokken kanthalfpositie uit de start- blokken schoot naar de met een passerlat getrokken voorzetten. (edw) Waar vindt men iemand die zich met voetbal bezighoudt Op het terrein natuuriiikOmdat we vermoeden dat Petrus Goossens zowat twintig jaar sekretaris was van SK Overmere, gingen we het hem op de man at vragen. Het Mikt niet alleen dat hij twintig jaar sekretaris is, maar ook nog veertig jaar bestuurslid en daarvoor nog voetballer was. Petrus kan dus zijn woordje over voetbal meespreken. 'Het is wel allemaal erg veranderd, vertelt Pete. Nu spelen ze op een biljart want het plein wordt netjes onderhouden, er wordttwee keer per week geoefend en bij winst is er een mooie premie. Koffie met gebak actitefat en laat de boeren dan maar dorsen.In mijn tijd moest men soms ver gaan zoeken naar een bal het hoge gras. Die bal woog dan nog zo zwaar als wat. En oefenen In Overmere zijn vele oefenmeesters geweest, fn 't begin gaat alles naar wens maar van zodra er wat wedstrijden verloren werden, was van die oefenmeesters nog weinig te zien. We hadden eens een frainervan eigen bodem, wijten Albert Van Puyenbroeck Hij was ongeveer zo oud als wij maar kon er duchtig de pees opleggen Wij trainden toen in de stallen van Bogaert en het was er zo zwaar aan nadien was het nóg slechter. Hét premiestelsel was als volgtals we wonnen kregen we 5 frank en als we verloren waren we aties kwijt, wat meestal gebeurde. Ook geen eten of drinken maar we speelden mét hart er, zie) en als 't móest de ziel uit ons lijf. De voetbalschoenen vroeger hadden stalen tippen enrn de scheenlappen staken houten stokken. Als ge ne schop kreeg van zo'n stalen tip dan was uwen dag goed. Hetzelfde was het met het toppen óp zo'n meteen rijgkoord toegesnoerde bal. Als dat snoer toevallig op uw voorhoofd kwam dan kon je vtjf minuten sterrekes zien. We hadden twee drie ballen, Nee. niet gekregen maar gekocht uit de kas. In Overmere zijn er altijd veel supporters geweest Al zwoeren ze bij verlies dat ze nooit geen poot meer op het veld zouden zetten, toch waren ze er de volgende match terug. Petrus heeft altijd ten dienste gestaan van de klub en van de leden en spelers, kortom van iedereen. Ook in moeilijke tijden. Hij is een goede raadgever die steeds met spelers en bestuursleden goed overweg kon en Bij kan voetbal relativerend bekijken zodat de 'jongens van de gazet' Intiem een waarheidsge trouwe zegsman vinden, ook als er slecht is gespeeld, Graag wensen we sekretanj Petrus Goossens nog vele jaren vruchtbaar werk en een kroon op het werkeens kampioen spelen Voetbal KAVD, zoals het de wedstrijd begon tegen Oosterzele, met Alain Moens, Gerrit Verstraeten, Danny Geldof, Regi De Wilde, Jan Van Troos, Bert Emmaneel, Tom Rydant, Kris Muysewinckel, Dirk Van Nieuwen- huysen, Dirk Van Craen en Odiase Kingsley (vh) Trainer Jaak Goossens van Eendracht Zele wist zijn kernspelers fit aan de op gooi te brengen van de eerste bekerwed strijd in de derde ronde, dit tegen FC Op- pagne-Wéris, gelegen in de provincie Luxemburg, dicht bij Durbuy. De gasten begonnen wel met de beste intenties aan dit treffen met ondermeer Guissard als vaardige spelmaker. Maar al vlug werd duidelijk dat de Humojongens, Eendracht heeft nu het weekblad als sponsor en Reizen Smekens als medesponsor, zich de zege niet zouden laten afsnoepen. Onder impuls van spelmaker Fabrice De Beule werd voorat de technisch-vaardige puntspeler Philip Seymortier aan het werk gezet en dat bleek lonend te zijn want al vlug wist Philip zich vrij voor de bezoekende doelman te dribbelen en voor het eerste gevaar te zorgen. De rood-zwart-witten bleven het hoge woord voeren met nu gevaar langs Tou- jani en een kopbal van Plaetinck die op de doellijn door duivel-doet-al Guissard werd weggetrapt. Even kwam er felle reaktie van Guissard die na een knappe dribbel echter een verkeerde voorzet weggaf. Van dan af begon het overwicht van Eendracht lonend te werken want met een prachtige kruispas van Seymor tier wist de wegspurtende Fiers, die nu iets teruggetrokken als kanthalf fungeer de, via de handen van doelman Piret raak te treffen. Een openingstreffer die de reeks van zeven opende en waarvan uit blinker Fier.s de eerste drie doelpunten voor zijn rekening nam. De tweede roos kreeg hij in de voeten geschoven van Fabrice De Beule (15'). Hierop zagen we weer een reaktie van Guissard die Her mans een scorekans voor de voeten bracht maar die vlamde hoog over de muit van Van Puyvelde. Het bieef nu scorekansen regenen voor de muit van invallersdoelman Piret die inviel voor de eerste keeper die in een bekerwedstrijd de pols brak. De Vlieger, die zich noch tans in de luchtduels deed gelden, miste op een aflegger van Seymortier. Nadien zag Maache zijn kopbal door Guissard van onder de deklat weggekopt. Kortom, kansen te over om Oppagne af te slach ten. Op de 37' benutte Fiers dan een verre doorsteekpas van Janssens om de kee per te omzeilen en zijn hattrick te lukken. Seymortier zou kort voor de rust met een knalschot nummer vier op het bord bren gen. In de tweede speelhelft bleef Eendracht baas over de tweede provincialers. Maes zette op de 63' de forfaitscore vast en nadien verhoogden Maache (60') en Seymortier (70'), waarna Guissard op de valreep het eerreddend doelpunt nette. Vlotte zege van Eendracht dat heel wat beter akteerde dan in de beker van Oost en knappe doelpunten liet bewonderen. Voetbal. VW Hamme's trainer Da niël De Paepe (vh) Kaatsen. Hetkampiot 15-3 en het verlies v n spannend. Door winst tegen Zandbergen met 'en Terjoden staat Kastel nu opnieuw aan de leiding. j

De Voorpost | 1992 | | pagina 17