Zeienaars naar halve finale Eendracht Zele naar Verbroedering Geel Voetbal kalender Oud en Jong organiseerde tornooi voor tripletten Zondag 23 augustus Petanque in Lede Q SIAU Gebr SST^-m 18-21.8.1992-De Voorpost holvoet VOETBAL Door de verdiende 2-0 zege tegen de buren uit Dendermonde, heeft Eendracht zich naar de halve finale gespeeld in de beker van Oost, een organisatie van dag blad Het Volk. Een wedstrijd die op don derdagavond 20 augustus te 19 u. werd gespeeld en waarvan men in de krant van vrijdag wel de uitslag zal vernemen. Het werd een pittige eerste speelhelft waarin beide ploegen vol inzet en met bewegingsvoetbal uitpakten. Bij de be zoekers toonde vooral De Wilde zich een ideale spelmaker en kreeg hierbij hulp van Geldof terwijl vooraan Van Der Schueren zich zeer beweeglijk toonde en de bal weet af te houden en door te spelen. Toch kwam het eerste gevaar van Eendracht toen De Vlieger een inzen den van Fiers naast de linkerstaak kopte. Bij de lokalen paste men de buitenspelval toe en daarin liepen de gasten regelma tig. Na een tiental minuten won Kinsley een balduel en schoof door naar Van Der Schueren die op een dubieuze wijze door Plaetinck werd geblokt, zodat Van Puy- velde kon opklaren. De eerste scorekans kwam er langs de snelle kanthalf Fiers die een kruispas weggaf naar Maes op de linkerflank die echter zijn voléschot de verkeerde kant zag uitgaan, waarop Sey- mortier de bal naast de linkerstaak de- vieerde. Op het kwartier schudde De Wilde weer een goede kombinatie uit de voeten en slingerde van op de rechter flank een bal voor de Zeelse muit waar Van Der Schueren een kopbal weggaf die met een snelle refleks van doelman Van Puyvelde in hoekschop werd getipt. En Van Der Schueren die zijn bewaker Plae tinck de handen vol gaf maar geen score kansen voor de voeten kreeg. Na een twintigtal minuten wist Eendracht veld- overwicht af te dwingen en snelle balwis selingen deden KAVD alle hens aan dek roepen. Eerst gooide Fiers een bal voor doel waarbij Seymortier zijn schot afge weerd zag, waarop Maes in de rebound van dichtbij hoog over knalde. Daarop bracht Maache een aanval op gang waar bij Seymortier het leder voor doel zwiepte en een bezoekende verdediger de bal met de hand Ongestraft mocht wegsla gen. Seymortier nam dan doelman Ver- straeten onder vuur en via een verdediger sloeg het leder in hoekschop. Het stokte wat bij KAVD en dat slikte op de 2^ een eerste doelpunt. De snelle Seymortier werd op de linkerflank weggestuurd, draaide zich naar binnen toe en zijn schot werd afgeweerd in de voeten van Maes die terug Seymortier aanspeelde en nu kon Philip in twee tijden met het hoofd Eendracht mag nu op bezoek bij tweedeklasser Verbroedering Geel. Trainer Jaak Goossens, die deze week nog in de beker van Oost het spelsys teem hogerop wil trekken, weet best dat de gastheren als favoriet aan de opgooi komen maar verwacht van zijn kernspelers een knappe prestatie. En wie weet, aldus de Zeelse trainer, zorgen we voor de verrassing van de vierde speeldag in de beker van België. Bij Geel, dat vorig seizoen als achtste eindigde met 28 punten, versterkte men zich met Alain Balis (26) van SK Sint-Niklaas, Dimitri M'Buyu (28) van Antwerp en Wilfried Peeters (22) van FC Oosterzonen. Een Verbroedering Geel dat een grote kern heeft met daarin ondermeer Tibor Balog, Hassan Karera (Rwanda). Jovica Kolb (Joeg.), Mare Noë, Mita Cireasa (Roem.), Nico De Clerck, e.a. Kortom, de rood-zwart-witten van trainer Goossens krijgen de kans om zich in de kijker te spelen tegen een tweedeklasser. Indien Eendracht voor de verras sing zou zorgen, mag het volgende week dan terug op eigen terrein de vijfde ronde spelen tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Olen en Binche. Uit volgende kern zal trainer Goossens kiezenVan Puyvelde, Verwilligen, Janssens, Plaetinck, Maes, Toujani, De Beule, Maache, De Vlieger, Fiers, Seymortier (of de elf die tegen Oppagne zegevierden), aangevuld dan met Gargili, invallersdoelman Luc De Vuyst, Rasschaert, Nico Van Bogaert en Geert Christiaens. Peter De Vleeschauwer zit zijn tweede en laatste strafdag uit. KAVD-Oosterzele 4-0. Tegen tweedeprovincialer Oosterzele konden Geldof en Van Nieuwenhuyse nog eens hun hart ophalen (vh) over de verslagen doelman inkoppen. De Wilde probeerde wel met verre diago nale voorzetten de motor terug te doen aanslaan, maar die bleef sputteren. Sey mortier dribbelde zich nog eens vlijm scherp door de verdediging der gasten waarbij hij Fiers bediende wiens schot afgeweerd werd. Kwam dan de nieuwe spelregel aan bod waarbij de doelman een terugspeelbal niet met de handen mag nemen en dat deed Van Puyvelde wel. Een onrechts treekse vrijschop op een elf meter van het doel waarbij Geldof zijn knal tegen de Eendrachtmuur zag wegketsen. Een dracht verhoogde op enkele minuten van de rust de stand, meteen de eindscore. Maache won aan de middencirkel een balduel en stak direkt door naar de op rechts wegspuitende Fiers die, na een schijnbeweging, doelman Verstraeten met een schuiver te grazen nam. Mindere tweede speelhelft In de tweede speelhelft gingen de gasten wel driftig op zoek naar de aansluitings treffer, weer onder impuls van De Wilde en de ingekomen Galle of een duo dat al vlug Van Nieuwenhuyze door de Een- drachtverdediging wist te kombineren, waarbij deze doelman Van Puyvelde wel omzeilde maar zijn laterale voorzet ge blokt zag. Hierop kreeg Geert Christiaens een scorekans maar keeper Verstraeten redde. Het ging er wat harder en bitsiger aan toe waardoor het spelpeil verwater de. Eendracht hanteerde gevat de bui tenspelval en echte doelkansen kreeg KAVD niet voor de voeten. Galle probeer de het met een knal die in hoekschop afgeweerd werd. Met nog tien minuten voor de boeg leed men bij de Humover- dediging balverlies en Moens spurtte op Van Puyvelde af, maar werd net voor de grote backlijn door Stéphane Janssens in de grond geboord. Rood voor Janssens en De Wilde draaide de vrijschop naast Voetbal. Doelwachter Wouter Ro giers van SK Overmere is in kondi- tie, dat heeft hij tijdens de voorbije wedstrijden al bewezen (mt) de muur en het doel buiten. Er werden nog tal van spelers gewisseld bij Een dracht dat nu nog zwaar onder druk werd gezet door de mauve-blauwen die echter Van Puyvelde niet wisten te vloeren. De ploegen: Eendracht: Van Puyvelde, Plaetinck (70' De Vlee schauwer), Janssens, Verwilligen, Maes KAVD-Oosterzele 4-0. Kris Muysewinckel bedreigt de bezoekende doel- (46' Geert Christiaens), Fiers, De Beule man Remue maar die zal toch nog kunnen ingrijpen (vh) (65' Van Bogaert), Toujani (60' Gargili), b Seymortier. IÜE Verstraeten, Emmaneel, Moens, Rydant, Van Der Schueren. gens kwetsuren niet opstellen. kaart voor Janssens. 22.8.92 - 18u00 Wieze-Schoonaarde Van Damme 22.8.92 - 19u00 FC Brakel-SK Aalst Dekens 22.8.92- 19u30 TK Meldert-Herdersem Arijs 23.8.92 - 10uOO Gijzegem-KAVD x 23.8.92 - 16u00 Windeke-Oordegem Backaert FC Aalst-Erembodegem Van Impe 23.8.92 - 18u00 Hofstade-Appels V.Exterghem 23.8.92 - 19u30 Nieuwerkerken-Edixvelde x 25.8.92 - 19u00 Grernbergen-Robur Annaert 25.8.92 - 19u30 Baasrode-VK Ninove Drieghe 26.8.92 - 19u30 SV G'bergen-Terjoden x Hillegem-Smetlede V.Speybroeck St.Gillis-W.-VW Hamme Staes 26.8.92 - 20u00 Appels-Wieze Melkebeek 27.8.92 - 19u00 Buggenhout-Overmere Merchiers 27.8.92 - 19u15 Berlare-Doorslaar x Heikant-Wichelen V.Bastelaere 27.8.92- 19u30 Baardegem-Heldergem Vanpulver Ede-R.Lebbeke Van Bustel SK Aalst-Schellebelle x Herdersem-SK Lebbeke x Mere-Lebeke Deschaepm. E. Meldert-Aaigem x St.D'leeuw-Serskam Geeroms Schoonaarde-Doggen x NieuwerK.-Zottegem x KAVD-Oosterzele 4-0. Van Nieuwenhuyse in kombinatie met Kingsley (vh) PETANQUE KAVD-Oosterzele 4-0. Kingsley kwam in deze fase net iets te laat (vh) Op zaterdag 1 augustus organiseerde de Leedse petanqueklub 'Oud en Jong', in samenwerking met de plaatselijke afde ling van de Vlaamse Federatie voor Ge handicaptensport, een petanquetornooi voor vaste ploegen (tripletten, drie spe lers) Al werkte men voor de eerste keer sa men, toch werd het een sukses. Het mooie weer zorgde voor een talrijke op komst. Er waren veertien ingeschreven ploegen met o.m. deelnemers uit Loke ren, Haaltert, Erondegem, Aalst, Mere en enkele plaatselijke verenigingen. Het tornooi had plaats op de lokale plei nen, gelegen aan café De Grafmaker, Molenbergstraat 53 te Lede, waar petan queklub 'Oud en Jong' haar eigen terrei nen heeft aangelegd. Er werd viermaal gespeeld naar 13 pun- SK Overmere-Schellebelle 1-0. Stroobants heeft geen kans tegen de SKO-trainer Cooreman (mt) SK Overmere-Schellebelle 1-0. Doelman Rogiers is ver uitgekomen maar De Saedeleer, Van Hee en laatste man kaoitein Rasschaert zijn nn SK Overmere-Schellebelle 1-0. Overmere-speler Sergeant tijdens een balletnummertje. Jan Berckens, Luc De Mets en zelfs refBuyse staan er verstomd naar te kijken (mt) ten, na elke beurt tegen een andere ploeg. De trofeeën werden geschonken door de sponsor, Firma De Ras en enkele verte genwoordigers van politieke zijde, nl. Freddy Matthijs en Erwin Branteghem. ledereen die aan het tornooi deelnam kreeg een aandenken en de eerste drie tripletten mochten elk drie trofeeën in ontvangst nemen. Uitslag 1A. Van Kleef, N, Marzur en G. De Neef 2. A. Temmerman, J, Van der Stuyft en S. Keppens 3. Goossens, R, Uyttenhove en J. Kep pens. Volgende tornooien voor individuele spe lers zijn toegankelijk voor iedereen augustus, 29 augustus en 2 oktober. Voetbal. FC Smetlede organiseerde een grootse barbecue. Zo te zien waren de organisatoren voorzien op een belangrijke opkomst (da) Beker van Oost Eendracht Zele - KAV Dendermonde: 2-0

De Voorpost | 1992 | | pagina 18