Belgische kampioenschappen Patrick Van Wetter (A)zoals verwacht Wilfried Paridaens (B) toch gelukt Frank Veldeman (C)nog niet versleten Freddy Van Impe het grote vraagteken V.W.C.L.-wielrennen in Kemzeke De Voorpost -21.8.1992 - 19 WIELRENNEN VWCL-wielrennen. Freddy Van Impe werd nationaal kampioen van de D-kategorie (hdg) kreeg de groep niet uiteen. Toen in de finale Scheerlinck en De Gent nog een schuchtere poging ondernamen, werd het ook al noppes. Toen Scheerlinck echter voor de tweede keer probeerde en de sterke Frank veldeman meekreeg was het raak. Veldeman reed beresterk terwijl Johnny eveneens zijn duit in het zakje deed. Het duo verwierf een kleine voor sprong van ongeveer 10" en liet zich die niet meer ontfutselen, hoe fel het peloton ook reageerde. Niet-spurter Veldeman moest logischerwijze de duimen leggen voor Scheerlinck maar mocht toch de driekleur omgorden en toen het spurten de peloton kwam aangestormd was het Freddy Van Impe die het ganse pak bij de neus nam en zo de begeerde D-titel op zak stak. A- en B-reeks Na het nationaal volkslied ter ere van de kampioenen uit de C- en D-reeksen, nam een omvangrijk peloton de start en gaf meteen plankgas. De koers was minder geanimeerd dan verwacht want na een ontsnappingspoging van Wilfried Pari daens, die daardoor in zijn kaarten liet kijken, maar even later werd teruggegre pen, gingen er vier renners aan de haal en die zouden niet meer verontrust worden. Het waren de ambitieuze Paridaens, fa voriet Van Wetter, De Milde en Van Gijs- eghem die onmiddellijk een kloof sloe gen van om en bij de minuut, waartegen het peloton geen verhaal meer had. De leiders waren goed op dreef en bouwden hun voorsprong stilaan uit tot 1 '30", wat de 'suspens' uit de wedstrijd nam. Toen Van Holen, Schoonjans en De Petter in de achtervolging gingen, werd aan de ach terstand niets veranderd. Van Wetter moet zich oppermachtig ge voeld hebben toen hij in de voorlaatste ronde een kurkdroge demarrage plaatste en zijn vluchtgezellen ter plaatse liet. Het A-B systeem speelde de finale dus par ten want De Milde kon in zijn eentje de ontketende Patrick niet meer remonteren en Van Gijseghem en Paridaens vochten hun robbertje, persoonlijk (op z'n B's) uit. Een reglement en een situatie die toch tot nadenken stemmen. Welk nut hebben die reeksen nu Ontsiering en vervalsing van het koersbeeld Wie zal het zeggen. Vele vragen die onbeantwoord blijven en nog niet eens degelijk werden aange pakt. Het wordt dus de hoogste tijd voor Eddy en zijn kompanen. Van Wetter dus op de solotoer en de berustende achtervolgers. Patrick reed zeer sterk en liet ter aankomst nog eens 40" optekenen als bewijs dat hij wel degelijk de beste en de sterkste was. Dat lijdt geen twijfel, zeker niet voor zijn sup porters die met een reuzegroot spandoek hun idool duidelijk maakten wat ze van hem verwachtten. Van Wetter dus onbe dreigd en verdiend winnaar terwijl Wil fried Paridaens zich nog lichtjes had los gewerkt van zijn snellere medevluchters en zo de B-titel in de wacht sleepte. De Milde klopte de verdienstelijke Van Gij seghem en Kurt De Croock won de spurt van de eerste zeven achtervolgers, vóór uittredend kampioen Van Holen en de plaatselijke renner Danny Van Houtte. Uitslagen A- en B-reeksen 1Patrick Van Wetter (A-kampioen), 2. Wilfried Paridaens (B- kampioen), 3. Robert De Milde (A), 4. Marc Van Gijseghem (B), 5. Kurt De Croock (A), 6. Johnny Van Holen (B), 7. Danny Van Houtte (A), 8. Patrick Verrec- ken (A), 9. Jozef De Bruyn (B), 10. Frank Van Impe (B). C- en D-reeksen 1Johnny Scheer linck (C), 2. Frank Veldeman (C.-kampi- oen), 3. Freddy Van Impe (D-kampioen), 4. Willy De Clercq (D), 5. Freddy Van Steerthem (C), 6. Jose Sterckx (C), 7. René De Bruycker (D), 8. Roger Tancke- rê (D), 9. Marcel Straetmans (D), 10. Jozef Bronselaer (C). Voor de renners van de VWCL zit ten de nationale kampioenschap pen er ook op. Voor de enen, en dat zijn er vier, is dit het gelukkigste moment in hun koerskarrière, voor de anderen is het weer voor een jaartje voorbij. Vreugde en ontgoo cheling liggen zo dicht bij elkaar dat het nauwelijks merkbaar is of men nu weent van vreugde dan wel van verdriet. Die taferelen hebben we uiteraard meegemaakt. De grootste vreugde kende echter het organisatiekomitee van de 'Danny Van Houtte-vrienden'. Deze men sen hebben er een monument van een organisatie opzitten. Het en thousiasme en de werkkracht waarmee deze wielerliefhebbers hun werk doen is werkelijk outstan ding. De omloop was verkeersvrij met prachtige brede wegen, een snel- heidsparcours dus dat lastig werd gemaakt door een strakke wind. Een meterslange nadarafsluiting zorgde voor de veiligheid, de mi croreportage was professioneel en de grote kleedkamers en ruime parkeerplaatsen zorgden ervoor dat de vele aanwezigen alleen maar konden beamen dat dit een werk van absolute topklasse was, het beste van het jaar In Kemzeke was het dus 100% wie lersport want buiten ai dat fraais en de talrijke opkomst van de suppor ters, gaven de renners ook een voorbeeld van hoe mooi deze hob by-sport kan beoefend worden. In de A+B-reeksen kregen we een verwachte winnaar met Patrick Van Wetter, die normaliter meer tegen stand had kunnen krijgen van Roe- Ie kens. Maar Freddy, die in geen al te goede dag verkeerde, bekeek het allemaal een beetje vanop af stand en zal dus van nu af aan zijn 'leeuwetrui' moeten aantrekken. In de B-reeks was het spannender want zowel Van Gijseghem als Pa ridaens konden aanspraak maken op de titel na een geslaagde vier- mans-ontsnapping in het begin van de wedstrijd, die in het voor deel uitkwam van Wilfried Pari daens. In de C+D-reeksen was het echter lang niet zo vlug afgelopen hoewel er na de derde ronde een serieuze ontsnapping was van zes renners. Toch reed de groep in het alge meen de wedstrijd gezamenlijk. Al leen het duo Veldeman-Scheer- linck kon op het einde deze bende achterlaten. Scheerlinck won maar had een te laag wedstrijdgemid delde om aanspraak te kunnen ma ken op de titel en dit tof vreugde van Veldeman in de C-reeks. Voor de D-renners was het Freddy Van Impe, die volgens de enen roem loos en op profijt de titel binnen haalde terwijl anderen bevestig den dat alleen 'de streep' telt. Dat laten we echter in het midden... C+D-reeks Om 14u00 stipt vertrokken niet minder dan 65 deelnemers om hun kansen te verdedigen in dit indrukwekkend kam pioenschap. Er kwamen tal van demarra ges maar de eerste échte aanvaller was titelverdediger Marcel Van Impe, die fors uithaalde maar geen vrijheid kreeg. Ge- woontegtrouw deed van Londersele ook zijn vroege uitval maar eveneens zonder sukses. Pas in de derde ronde kwam er een gemende poging toen Ben Moens, Maurice Van Ginderdeuren, Jozef bron selaer, Georges Goubert, Herman De Gent en Willy De Roe aan de haal gingen. Een bonus van ongeveer 15" werd gedu rende drie ronden beschermd maar de grote tenoren in het peloton waakten en zorgden voor de aansluiting. Alles was te herdoen en opnieuw begon het spervuur van demarrages. Van al die dapperen mag allicht de moed geprezen worden. Het was allemaal tevergeefs. Bronselaer en Goubert gaven een zeer sterke indruk maar konden toch niet uit de greep van het machtige peloton blijven. Dan ging André Van der Eecken even aan de boom schudden, net zoals Van Steerthem en Marcel Van Impe. Dat was net iets waar toe het parcours zich liet verleiden maar het bracht geen aarde aan de dijk. Men VWCL-wielrennen. Patrick Van Wetter, Belgisch kampioen in de A-reeks (hdg) VWCL-wielrennen. Wilfried Paridaens won de nationale trui van de B-reeks (hdg) VWCL-wielrennen. Frank Veldeman uit Dendermonde, nationaal kampioen van de C-reeks (hdg)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19