Aalsters stadspersoneel rijdt Ronde van België met groot hart Weekblad van Dender- Durme- en Seheldestreek 0$A BEURS Aalst bereidt zich voor op 45e Jaarbeurs De Voorpost VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1992 45e JAARGANS NR. 33 - 50 F Vorig jaar was de Aalsterse ploeg de enige Vlaamse Wielerploeg die aan de wedstrijd deelnam. De organisatie van de «Rally dn Coeur» berust in Waalse handen. De ploeg behaalde vorig jaar de eerste plaats. Of het dit jaar voor de Aalstenaars even suksesvol zal verlopen, is nog af te wachten. Er neemt immers nog een Vlaamse Wielerploeg deel: de Linlerse Trappers Aalst verdedigt zich met Rik Sergant, Dirk Moerenhout, Dirk Jansegers en Herman De Gendt. Het viertal is werkzaam aan de stad of het Aalsterse OCMW. Alleen Herman De Gendt was er vorig jaar niet bij. maar is reeds goed ingespeeld op de rest vande ploeg, isidoor Van Biesen is coach van de ploeg en kineslst Simon Philips zorgt voor soelaas bij krampen. Een zwaar parcours met tijdritten was voorzien. Dit zowel individueel als per ploeg. De mannen van Aalst kennen reeds echter de klappen van de zweep. Ze reisden trouwens reeds op zondag af om de proloog van de eerste rit van maandag naar Aarlen vooraf te verkennen. De eerste dag werden 170 km afgewerkt. Dinsdag ging het naar Malmedy (180 km), woensdag naar Genk (179 km), donderdag in een wijde boog naar Louwun-Ia-Neuve (203 km) en vrijdag naar de eindmeet in Charleroi (159 km) Doping is uiteraard verboden, maar de Aalsterse wielerploeg neemt een geheim wapen mee in de volgwagen: de gracieuze Veronique De Ro, vierde inde Nissan-verkiezing voor Miss België. Zij vertegenwoordigt eerlang ons land in Japan bij de Miss Univers verkiezing. Veronique steunt de ploeg omwille van de idee die er achter zit. om de gehandikapten op een sportieve manier te steunen. De Aalsterse ploeg draagt dankzij sponsor geld, 50.000 fr. bij aan het initiatief «Rally du Coeur- PJV Jaarlijkse hekkesluiter van de Aalsterse vakantiefeestelijkheden is tradi tioneel «de jaarbeurs». Voor de 45ste maal zal de Keizershalle ingenomen worden van 22 tot 31 augustus door een ruime schare exposanten en een attractieprogramma «voor elk wat wils» staat op de affiche. Presentatie en vormgeving krijgen een steeds groter belang in het commer cieel gebeuren. De consument wordt geconfronteerd met een zeer groot aanbod. Alleen wie zich stijlvol maar opvallend profileert zal aandacht trekken en het gewens te resultaat bereiken. De vernieuwende impulsen voor de 45e editie van de Jaarbeurs dienden ook visueel merkbaar te zijn. De huisstijl van de beurs diende aangepakt te worden. Voor de vormgeving van de Aalsterse Jaarbeurs deed het Stadsbestuur een beroep op Michaël Roobroeek. Deze 37-jarige Aalstenaar is publicitair graficus, binnenhuisarchitekt en industrial designer. Hij behaalde zijn diploma's aan Sint-Lucas te Brus sel, Gent en Antwerpen - waar hij thans doceert - en aan de Scuola Technica van Milaan. Hij is de drijvende kracht achter de Firma Roobroeek Design Communi catie. Hij ontwierp talrijke winkelinrichtingen, bedrijfsbrochures, adver tenties, verpakking, signalisatie- en huisstijlprojekten voor zowel onze regionale middenstanders en KMO's als voor multinationals. Op de internationale satelite-beurzen te Londen, Barcelona en Stockholm was zijn standontwerp voor een Japanse multinational één van de blikvangers. -*- keizers HALLEN Aalst. Burgemeester De Maght aan het woord (a) Aalst. Met veel aandacht werd het programma van de 45ste Jaarbeurs gevolgd (a) De 45e Jaarbeurs - Commercieel Opnieuw zijn er, zoals vorig jaar, 125 kandidaatexposanten. 91 daar van zijn oud-exposanten, 34 firma's haakten af en werden door nieuwe kandidaten vervangen, Het aantal m2 beschikbare expo- ruimte bedraagt dit jaar 4300 m', wat 300 m2 meer is, ondanks de 10-meter-lange tent en het wegval len van een magazijnruimte in de expohalle. Het gebruik van 50% van de spektakelzaal als ruimte voor verbruiksstanden de her schikking in het onthaalcomplex zorgen voor meer ruimte voor de exposanten. Het CBS heeft reeds 100 stand plaatsen toegewezen en een optie laten nemen op 10 verbruiksstan den om de 4300 m2 te vullen. Er zal terug een reservelijst zijn van 15 exposanten. De programmatie van de spektakels is ook rond. Tijdens de beurs wor den ook «randactiviteiten» georga niseerd: hiermee mikken de orga nisatoren op een nieuw publiek dat uit interesse voor de workshops en info-stands de beurs een bezoek zullen brengen. De 45ste Jaarbeurs word veel belovend. Het feestprogramma: Zaterdag 22 augustus 1992 Alternatief programma 15 uur: Voordrachten over de rol van de overheden bij de promotie voering van KMO's door dhr. G. Bourlon - Schepen van Midden stand en Economische Ontwikke ling stad Aalst, Mevr. B. Smessaert, Streekmanager. Minister Vandenbranden of Minis ter Wathelet, namens de Geweste lijke of Nationale overheid. Avondprogramma 21 uur: De Aalsterse Avond of Show Time Deze traditionele avond krijgt een gans vernieuwde aanpak. In de schoot van het Aalsters Karnaval- verbond werd een werkgroep opge richt die een totaal andere formule zal realiseren. De avond zal bestaan uit 2 grote delen: het eerste deel wordt een show met sketch, zang en dans. Het tweede deel wordt een feest met tussendoor muzikale op tredens van carnaval- en showfigu ren. Zondag 23 augustus 1992 Alternatief programma 15 uur tot 21 uur: Infostandjes van Aalsterse Schoolinstellingen voor peuter, kleuter en lager onderwijs. Onthaalkompleks (Meetingruimte) Keizersplein 21 b, Aalst. Avondprogramma 21 uur: Laser Party Radio Laser, voorheen Contact, be staat 1 jaar. Zelfs na de naamswijziging is Laser de absolute nummer 1 van de lokale radio's. Gemiddeld meer dan 25.000 luisteraars per uur met een gemiddelde van meer dan 46.000 luisteraars per dag. Dit is 5 x meer dan de eerste konkurrent. Laser viert dit feest met optredens van artiesten uit de hit-parade. Maandag 24 augustus 1992 Alternatief programma 15 uur tot 21 uur: Workshop Ver keersveiligheid van en naar school. De Stedelijk Politie en de Rijks wacht distrikt Aalst zullen samen een viertal sessies geven over dit item zowel voor ouders als voor kin deren. (9, 10 en 11-jarigen). Nuttige tips voor voetgangers, fiet sers en autobestuurders worden op een niet-schoolse wijze bijgebracht met visuele ondersteuning. Sessie 1 om 15 uur, sessie 2 om 16.30 uur, sessie 3 om 18.00 uur en de laatste sessie is gepland om 19.00 uur. Voorinschrijving is noodzakelijk. Maximum 50 deelnemers per sessie. Info: Onthaalkompleks (Meeting ruimte) Keizersplein 21 b Aalst, tel. 053/73.21.21. Namiddag programma 16 uur: Demonstratie Bloemschik ken Een gespecialiseerd team zal tij dens deze namiddag uitleg geven over het samenstellen van ruikers en bloemstukken. Verschillende tema's komen aan bod o.a. tafelversiering, corsages, gelegenheidsmandjes, enz. Alle bloemstukken en ruikers, ge maakt tijdens de namiddag worden verloot onder de aanwezigen door middel van een gratis tombola. Het geheel wordt gepresenteerd door Mevr. Nicole Ringoir, gewezen Bloemenfee, en de demonstratie gebeurt door Herman De Winne. Avondprogramma 21 uur: Bart Kaëll Helmut Lotti in Concert Bart Kaëll, de sympathieke spring-in-'t-veld, overbekend van radio, televisie, geliefd op plaat en CD en vooral gegeerd op de plan ken. Bart Kaëll «live» is meer dan een optreden, spetterender dan een koncert, levendiger dan een recital. Het is een wervelend, fris en verras send spektakulair gebeuren. Er ge beurt iets. Iets datje pas begrijpt als je Bart Kaëll op de planken hebt meegemaakt, Het publiek wordt meegenomen met zijn grote sukses- sen gedompeld in een echte live- ambiance die enkel een groot ar tiest als Bart Kaëll kan waarmaken. Enkele hits: TOOOTerassen' - 'Ik wil niet datje gaat' - De Marie-Louise' - 'Zeilen'. In 1988 heeft Vlaanderen een stem gekregen en die heet Helmut Lotti. Helmut heeft ons teruggege ven wat we sinds eind jaren '50 en begin '60 zijn verloren, muziek met ziel. Helmut Lotti levensecht op de planken is een wervelende openba ring. Helmut zet het publiek in vuur en vlam met zijn snedige en ijzer- sterke hits, blitse rock'n roll num mers die hij vertolkt zoals de groten van weleer. Hij heeft op z'n zachtst gezegd een zeer merkwaardige re putatie opgebouwd. Op drie jaar tijd heeft hij een fenomenale blit- scarrière gemaakt, die erg bijzonder is omdat hij op die korte tijd een basis heeft opgebouwd die hem als artiest onvergetelijk maakt. Enkele hits: 'Kom nu' - 'Bij jou alleen' - 'Waarom ik' - 'What kind of Friend' Dinsdag 25 augustus 1992 Alternatief programma 15 uur tot 21 uur: Infostandjes van Aalsterse Schoolinstellingen voor algemeen secundair onderwijs. Onthaalkompleks (Meetingruim te), Keizersplein 21 b, Aalst. Avondprogramma 21 uur: Lady's Night met All Ameri can Male en Eddy Wally Show Eddy Wally - The Voice of Eu rope ondanks zijn wereldsuksessen ook nog marktkramer. Het verhaal van Eddy Wally is het verhaal van een eenvoudige arbei der in een sokkenfabriek die op klom tot marktkramer. Een man die inmiddels op de podia heeft gestaan in Rusland en Amerika, overal in Europa en straks zelfs in Japan. Ed dy Wally: een man voor de wereld, en man van de wereld. Al meteen na zijn geboorte zette Eddy een geweldige stem op: een wel zeer vroeg begin van een groot se karrière. Markante bijzonder heid uit Eddy's vroege jeugd is voor durend de waardering van Eddy's leermeesters voor zijn muzikale ga ven. Op 14-jarige leeftijd rijdt Eddy al op zijn fiets van café naar café. Zijn akkordeon staat op bagagedra ger, en Eddy pleziert al veel mensen met zijn optredens. «Als marktkramer ben ik geboren» is zijn eerste hit. Het begin van een glanzende karrière, die zich lang niet alleen tot België beperkt. Eddy maakte ondertussen al achttien el pees waarvan er al 12 met goud werden bekroond en één zelfs met platina. Lady's Night met All American Male Een 'Dames'avond op de Aalsterse Jaarbeurs! Enkel dames toegelaten voor deze spetterende Amerikaan se show. 'Touch of Class' brengt een show die even geolied is als de mannen zelf. Zang, dans, licht, muziek, alles is van professioneel Amerikaans kaliber en heeft hetzelfde niveau als de legendarische 'Chippendales'. Woensdag 26 augustus 1992 Alternatief programma 15 uur tot 21 uur: Infostandjes van Aalsterse Schoolinstellingen voor beroeps- en technisch secundair en deeltijds onderwijs. Onthaalkompleks (Meetingruimte) Keizersplein 21 b, Aalst. Namiddag programma 14.00 uur: Seniorenvariëté Een namiddag voor onze senioren met volgende artiesten: Juli Kabas, Samantha, Freddy Grey, Flamenco Trio 'Tirana' en het Combo o.l.v. André Appeldoorn. Ter gelegenheid van deze showna middag krijgen de senioren en min- dervaliden: - gratis toegang tot de show en de jaarbeurs - twee gratis drankjes en een gratis tombolalot Voor deze namiddag is de inkom van de spektakelzaal langs de ach terzijde van de Keizershallen, grote poort. De deuren gaan open om 13.00 uur. Avondprogramma 21L.00 uur: Het Witte Paard Deze unieke show is terug te zien op de Aalsterse Jaarbeurs. De artie sten voor dit jaar zijn: - Luc Caals Marleen - Lou Roman Show band - Max Schuur - Rod Sinclair - Glow - Ricky Fleminck Donderdag 27 augustus 1992 Alternatief programma 15 uur tot 21 uur: Workshop: pre ventie van drug- en alkoholgebruik bij jongeren. Met medewerking van verschillende deskundigen uit het veld. Om 16 uur worden 2 sessies gegeven gericht naar scholieren (13, 14 en 15-jarigen). 's Avonds om 19 uur is er een sessie naar de ouders gericht (max. 100 deelnemers). Lees door op p. 4 Aalst. De 45ste Jaarbeurs is helemaal klaar, vrijdag kan het feest beginnen (a) Aalst. De 45ste Jaarbeurs werd officieel voorgesteld (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 1