Mare Laureys Dirk Van Bever Amateurs in Dendermonde Amateurs in Bambrugge Gary De Cock Amateurs in Overmere De Voorpost -21.8.1992 - 21 De traditionele koers in Grembergen ken de weer een vrij spannend verloop. Reeds tijdens de eerste ronde lieten Hans Van Geyte en Gunther De Bauw van zich horen maar na enkele kilometers was hun ijver al geblust. Men moest wachten tot de vierde ronde om volgende elf renners naar voren te zien schuiven De Maere, Weemaes, Willockx, Peel- man, Bracke, Laureys, Joos, D'Heer, Ongenae, Van Gijseghem en Verhoeven. Die groep geraakte steeds maar verder van het peloton weg en het duurde tot in de zesde ronde vooraleer Michiels, Van Geyte, Vercammen, De Rechter en Caet- hoven aan de achtervolging begonnen. Toch zouden de vluchters niet meer ver ontrust worden, hoewel het geen spurt met elf werd want Ongenae en Verhoe ven verdwenen uit de kopgroep. Mare Laureys lanceerde van ver de spurt waarop geen maat stond en hij werd niet Wielrennen. Bart Peelman op kop van de achtervolgers in Grembergen (vh) Niet alleen kwamen er amper 21 liefheb bers aan de start, het werd ook nog een saaie wedstrijd, waarin amper zes ren ners het volledige parcours aflegden. Reeds in de tweede ronde vormde zich een groep met elf renners: Gino Lauwe- reys, Hans De Clercq, Gunther Van Impe, Guido De Clercq, MarnixVan Impe, Bru no Sterck, Dirk Van Bever, Peter Vetten- burg, Filip Vettenburg, Kurt Eeckhoudt en Eric De Groot. Zij gingen snel want na een ronde was de voorsprong gestegen tot een halve minuut. Er kwam nog reaktie uit het peloton maar die kwam te laat. Vier renners gingen op jacht naar de elf lei ders Jean-Pierre Polfliet, Peter Van den Driessche, Eddy Tuytschaeveren Benny De Temmerman. Zij zouden het nooit waarmaken. Uit de kopgroep vielen nog Hans De Clercq, Filip Vettenburg en Gui do De Clercq weg. Dirk Van Bever vond dat er genoeg gelachen was en ging er in de voorlaatste ronde alleen vandoor. Hij verzamelde nog twee minuten bonus en legde zonder veel moeite zijn tweede seizoenszege vast. Vijf man mocht spur ten voor de tweede plaats/ Marnix Van Impe won vóór Kurt Eeckhout, Gunther Van Impe, Bruno Sterck en Peter Vetten- burgh. Overmere mocht tevreden zijn want er kwamen maandag 60 amateurs opdagen en zij maakten er een prettige koers van. De vele kijkers waren dus eens opge togen over het vertoonde schouwspel. Aanvankelijk waren er enkele kleine ont- snappingskes maar in de vierde rond noteerden we een serieuze poging van Jan Moerman en Eddy Temmerman. Die ontsnapping kreeg meer slagkracht toen ook Chris Spiessaert, Pascal D'Hondt, JP Dermeus, Hans Moens, Kurt Van Moorem, Bart Ongena en Ward De Clercq konden aansluiten. Toch bleek ook deze grote groep niet in staat om een definitieve kloof te slaan. Peter Saey probeerde het tevergeefs al leen en dan zorgden Dirk Philips en Willy De Backer voor de beslissing. Zij kregen gezelschap van Gary De Cock, Johan De Kerpel en een ganse Zeelse bende met Ronny Westelinck, Rik Caethoven, Jan Poppe, Gunther Van den Abbeele en Luc Van Cauteren, Toch was de samenhorig heid ver te zoeken want al deze streek- renners moesten door onderlinge rivali teit toelaten dat De Cock en De Kerpel er op kousevoeten vandoor gingen. Geen enkele van de achtervolgers wou het zware werk op zich nemen en de jacht op het duo beginnen zodat de kloof al snel 35" bedroeg. Uiteindelijk werd het een spurt met twee en Waaslander Gary De Cock haalde het op Van Kerpel. De prestigespurt onder de Zeienaars werd gewonnen door Jan Poppe, vóór Caethoven, Westelinck, Van den Abbee- Amateurs in Overmere. Gary De Cock boekte in Overmere zijn zevende Ie, Van Cauteren en Philips. overwinning, o.m. dankzij de naijver van de Zeelse renners (mt) meer bedreigd. Hij finishte enkele leng- behaalde nog de laagste podiumplaats ten voor Geert Joos. Franky Weemaes vóór Bart Peelman en Mare Bracke. VWF in Overboelare. Richard De Bruyn won voor de tweede keer de B2-reeks (xl) VWF in Overboelare. De A2-medailles waren voor Willy Van Dijck, Mare De Peuter en José Hoebeke (xl) VWF in Overboelare. Luc Ruys werd nationaal kampioen van de B1 reeks, Johnny Michiels was tweede en Mario Van Wittenberg derde (xl) nog terug. Goessens was ondertussen op zoek naar een derde plaats. Willy Van Dijck bleef voorop en werd glansrijk win naar en kampioen van België. Devits haalde het in de A'-reeks en Van Ren- terghem was knap tweede A2, dan Wil liam Goessens alleen en dan nog een sprintje van Frank Saey vóór Van Spey- broeck, M. Heymans, De Peuter en A. Michiels. Stefaan laureys kon het peloton nog ontlopen en werd knap vijfde, terwijl ook Samson en Camphijn nog wegwip ten maar het peloton kwam nog zo dicht in de spurt dat Kris Verhasselt nog voor Camphijn de zevende plaats kon pakken. Op het ereschavotje bij de A1's Geert Van Speybroeck, zilver voor Frank Saey en brons voor oud-kampioen Jefken Devits. Bij de A2's Willy Van Dijck, vóór Mare De Peuter (zilver) en José Hoebeke (brons). Voor ploegleider Martin Vermeir van Martin's Veloklub een heuglijke dag met Van Dijck en Van Speybroeck en de zilve ren plak bij de Cs met Wies Carmeliet. Voor de mannen van het Buggenhoutse Tegelhuis met Mare De Peuter (zilver), Hoebeke (brons) en de ritzege van Ri chard De Bruyn (zilver), ook een goede dag, hoewel men met Herman Moeren hout toch nog op meer had gehoopt. Meteen een schitterende apotheose van een meer dan geslaagde sportnamiddag. Volgende wedstrijden Zaterdag 22 augustus in Evergem, Hulle- ken 44, café De Koornbloem. C startom 13u00 voor 8 ronden of 49 km; B om 14u30 voor 10 ronden of 61 km en A om 16u15 voor 12 ronden of 63 km. Omloop I, 25.000 fr prijzen Zondag 23 augustus in Welle, Welleplein 23, café Eendracht. C start om 13u00 voor 9 ronden of 50 km, B om 14u30 voor 11 ronden of 62 km en A om 16u15 voor 13 ronden of 73 km. Omloop II, 23.000 fr prijzen. Uitslagen Reeks A11Jozef Devits, 2. Frank Saey, 3. Geert Van Speybroeck (kampi oen), 4. Michaël Heymans, 5. Stefaan Laureys, 6. Ronny Samson, 7. Kris Ver hasselt, 8. Patrick Camphijn, 9. Danny Van Damme, 10. Eric Francke. Reeks A21Willy Van Dijck (kampi oen), 2. Patrick Van Renterghem, 3. Wil liam Goessens, 4. Mare De Peuter, 5. Aimé Michiels, 6. José Hoebeke, 7. Freddy Goossens, 8. Eddy Joly. Reeks B11Harmei Van den Bossche, 2. Daniël Noens, 3. Johnny Michiels, 4. Luc Ruys (kampioen), 5. Peter Pots, 6. Dirk Verguit, 7. Johan Bruggeman, 8. Mario Van Wittenberghe, 9. Pascal Muys, 10. Patrick Siau. Reeks B21. Richard De Bruyn, 2. Germain D'Hondt (kampioen), 3. Hendrik Vermeiren, 4. Hugo Tuypens, 5. Albert De Lange, 6. Cor De Keyser, 7. Hendrik Cornelis, 8. Noël Maes, 9. Hugo De Pes- semier, 10. Mare Duquesne. Reeks C11Ferre De Donder, 2. Mare Vettenburg, 3. Mare Bassez, 4. Cornel Van Gorp, 5. Danny Verekens (kampi oen), 6. Pascal Borremans, 7. Wies Car meliet, 8. Etienne Rolus, '9. Wilfried De Pauw, 10. Jean Geerinck. Reeks C21Julien Simoens, 2. Frans Van Hoof, 3. Alfons De Schepper, 4. Jerome Wille (kampioen), 5. Jozef Boo ne, 6. Louis De Boeck, 7. Gerard Ge- vaert, 8. Marcel Doeraene, 9. Lucien Simoens, 10. Theo Jacobs. Wielrennen. De start van de liefhebbers in Overmere. Ze waren met 60 en maakten er een spannende koers van (mt) Wielrennen. Mare Laureys met zegebloemen en supporters na de liefhebberskoers Grembergen (vh) Wielrennen. Jurgen D 'Heer (Zele) en Bart Peelman (Moerzeke) in aktie tijdens de amateurskoers in Grember gen (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 21