M. Mortier (E+), A. Van den Bosch (E en D) en H. Van de Perre (C) Walter Coessens (Kamp. v. België E+), Johan Van Slycke (E), Alfons Van den Bossche (D) en Edilbert Keppens (C) Geert Van Speybroeck wint de vijfde rit in de Ronde van het Waasland uuy De Jongne laureaat in de zesde en laatste rit in de Ronde van het Waasland 22 - 21.8.1992 - De Voorpost Te Moerbeke-Waas won Marcel Mortier zijn zoveelste palm. Naast hem herkennen we Maurice Van Heule als eerste F-renner. Ter gelegenheid van de kermis aan de Heidewegel te Moerbeke werden de ve teranen uitgenodigd om er deel te nemen aan het criterium. De opkomst van de renners was niet zo denderend, slechts 73 deelnemers kwamen een rugnummer afhalen en dit voor drie wedstrijden. Er was nochtans heel wat geldgewin voor zien maar de weermaker was niet van de WAOD-Veteranen zondag in Massemen en Belgisch kampioenschap voor de E-plussers Op de hoogdag waren de veteranen uit genodigd te Massemen en de E-plussers mochten daar hun nationaal kampioen schap betwisten. Uittredend kampioen Etienne Verheggen ging zeker en vast zijn titel verdedigen. Elke supporter had reeds zijn favoriet uitgekozen maar zoals bij elke wedstrijd dient deze volledig ge streden te worden vooraleer een winnaar uit de bus komt. De eerste ontsnapping viel reeds te noteren bij het begin van de wedstrijd. Het waren Willy Daem, Lievin Troch en Honoré Van Damme die de eerste smaakmakers waren. Deze ren ners hielden het echter niet lang vol en er volgde vlug een hergroepering. Na een uur wedstrijd en elkaar beloeren, pro beerden Maurice Van der Cruyssen en Albert Kesteloot de groep te ontvluchten doch ook dit was een verloren poging. Een sportieve toeschouwer trachtte wat kleur aan de wedstrijd te geven en schonk verschillende premies zodat we alsnog konden terugkijken op een paar vinnige spurtjes. Op 3 ronden van het einde zagen we nog een voltallig peloton en de afgevaardigden maakten zich reeds klaar om zonder fouten de massa spurt op te nemen. Doch bij het ingaan van de laatste ronde gingen een paar renners aan de haal met als eerste Andrè Van Oost gevolgd door Walter Coessens, Lievin Troch, Theo Eysackers en Willy Ruys, waarbij de grootste kanshebbers Van Oost en Troch naar voor geschoven werden. Bij het naderen van de eind streep waren de 5 renners nog samen en het was Walter Coussens die de snelle mannen André Van Oost en Lievin Troch het nakijken gaf. Met deze verrassende maar oververdiende overwinning wordt Walter Coussens beloond voor zijn regel- Te Massemen werd Alfons Van den Bosch winnaar bij de D-reeks en Johan Van Slycke bij de E-categorie. De nieuwe nationale kampioen Walter Coussens met nr. 2 André Van Oost en nr. 3 Lievin Troch. Edilbert Keppens demonstreerde zijn schitterende vorm te Massemen. matige prestaties en zeker voor zijn veel vuldig aanwezig zijn op de wedstrijden. Walter, van harte proficiat. Ook de E- en de D-renners mochten hun wedstrijd rijden, voor hen waren de kam pioenschappen reeds voorbij. Dus maar strijden voor hun centjes en de bloemen. Reeds bij het begin ging Carlos De Clerck in het offensief. Iedereen zat op de uitkijk en deze poging ging vlug teniet. Vervol gens gingen nog maar eens 3 andere renners hun kansen wagen: Robert Go- bert, Carlos De Clerck en Ghislain Storms. Ook dit lukte niet, bijgevolg werd door de veelvuldige demarrages het pe loton in 2 groepen verdeeld. Een kop groep van 9 renners gingen samen aan de haal en lieten de anderen achter. Een paar renners hadden nog af te rekenen met pech zodat het beeld van de wed strijd als volgt was: 9 leiders en 5 achter volgers. Bij deze achtervolgers zagen we de volgende renners: Jozef Dierickx, Re- né Meul, Willy Puimège, Ghislain Storms en Freddy Rotsaert. ledereen zag wel in dat de wedstrijd gereden was en dat de overwinnaar te zoeken was bij de eerste negen. Tijdens de laatste ronde koos Alfons Van den Bossche het zekere voor het onzekere en ging er alleen vandoor. Johan Van Slycke won de spurt voor de 2de plaats en werd tevens de 1 ste E-ren- ner. Om 17 uur werd het startsein gegeven voor de C-renners, uiteraard de laatste wedstrijd van de namiddag. Er waren maar een handvol renners voor deze wedstrijd opgekomen wat voor gevolg had dat de wedstrijd moeilijk op gang kwam. Dit ondervond meer dan één keer nationaal kampioen Vic Van den Eynde, telkens hij demarreerde zaten enkele ren ners aan zijn wiel. Hiervan profiteerde Francis Helleputte om alleen op toer te gaan maar er volgde vlug een hergroepe ring. Nog verschillende renners probeer den aan te vallen zoals: Leo Van der Schoot, Freddy Stevens, Frangois Schuermans, Victor Van den Eynde, Ge rard Goossens, Gilbert De Coster. Geen enkele van deze aanvallen kende succes. We gingen naar het einde met een volle dige groep, behalve een paar renners die moesten afhaken door pech of de te hoge snelheid. Bij de apotheose van de wed strijd zaten een paar favorieten elkaar te beloeren en zoals het spreekwoord zegt: Twee honden vechten voor één been, de derde Deze derde was Edilbert Kep pens. Hij kwam alleen over de eindstreep en werd beloond met de zegebloemen. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Willy Roels vóór Mauri ce Van Petegem en Etienne Lievens. M.V.A. Cat E+: 39 deelnemers: 1. Walter Coussens (Lokeren) de 68 km in 1 uur 46 min.; 2. André Van Oost; 3. Lievin Troch; 4. Theo Eysackers; 5. Willy Ruys; 6. Etienne Verheggen; 7. Jean Portaels; 8. Eugène Baert; 9. Marcel Chamonin; 10, Marcel Mortier. Cat E en D: 21 deelnemers: 1Alfons Van den Bossche (Herenthout) de 58 km in 1 uur 28 min.; 2, Johan Van Slycke; 3. Karei Clerckx; 4. Jozef Goossens; 5. August Van Woensel; 6. Emiel Moentjes; 7. Carlos De Clerck; 8. August Van Geel; 9. Robert Gobert; 10. Paul Vervliet. Cat C: 1. Edelbert Keppens (Belsele- Waas) de 58 km in 1 uur 25 min.; 2. Willy Roels; 3. Maurice Van Petegem; 4. Etien ne Lievens; 5. Frangois Schuermans; 6. Victor Van den Eynde; 7. Gilbert Van Heugten; 8. Gilbert De Coster; 9. Gerard Goossens; 10. JaakVan Mariënbourg. partij. Bij de E-plussers was Raf De Boever de eerste onruststoker maar zijn uitlooppo ging liep snel spaak. Kort daarop zorgde André Van Oost voor de goede ontsnap ping. Vier renners (Willy Ruys, Damien Van Houtegem, Paul De Poorter en Willy Daem) konden vrij vlug aansluiten. De voorsprong van deze kopgroep vergroot te steeds en dit was meteen het sein voor Marcel Mortier en Maurice Verbeke om in achtervolging te gaan zodat we na een uur wedstrijd zeven leiders kregen. Karei Smet en Daniël De Pauw gingen nog op zoek naar de kopmannen maar werden teruggegrepen. Op vier ronden van het einde ging spurter Mortier alleen aan de haal, hij werd niet meer bedreigd en liet zijn zoveelste overwinning optekenen. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Maurice Verbeke vóór André Van Oost. In het begin van de wedstrijd voor de categorie E en D noteerden we een schuchtere poging van René Meul. Al fons Van den Bosch lokte de goede ont snapping uit. Robert Gobert en Jozef Goossens konden bij hem aansluiten en meteen was de rest verslagen. Piet Mar- chand en Lucien Van der Meerschaut spartelden nog wat tegen maar werd terug opgeslorpt door het peloton. De spurt voor de zegebloemen werd gemak kelijk gewonnen door Van den Bosch. Robert Gobert werd eerste E-renner. Van de groep was August Van Woensel de snelste vóór René Meul die met zijn vijfde plaats kampioen van Oost-Vlaanderen werd. De wedstrijd voor de C-reeks kende een weinig boeiend verloop. Etienne Van Hecke ging in het offensief samen met Francis Helleputte en Jacq Van Merriën- bourg. Ze konden slechts drie ronden stand houden. Na een uur wedstrijd acht te Herman Van de Perre zijn ogenblik gekomen. De attente Lucien Pieters kon net zijn wagonnetje aanpikken. Weldra hadden deze twee 25 sec. voorsprong en werden niet meer verontrust. Op de eind spurt van Van de Perre stond geen maat terwijl Mare Michiels de spurt won van het peloton vóór Maurice Van Peteaem, Jean Brandt en Willy Gillis. M.V.A. Alfons Van den Bosch bekijkt de kersverse kampioen van Oost-VI., René Meul. Herman Van de Perre maakt zich op om de kusjes van het bloemenmeis je te proeven. De uitslagen: Cat E+: 35 deelnemers: 1Marcel Mor tier (Zomergem) de 50 km in 1 uur 19 min.; 2. Maurice Verbeke; 3. André Van Oost; 4. Willy Ruys; 5. Damien Van Hou tegem; 6. Paul De Poorter; 7. Willy Daem; 8. Marcel Chamonin; 9. Albert Kesteloot; 10. Karei Smet. Cat E en D: 14 deelnemers: 1. Alfons Van den Bosch (Herenthout) de 50 km in 1 uur 16 min.; 2. Jozef Goossens; 3. Robert Gobert (1ste E); 4. August Van Woensel; 5. René Meul (kamp. van Oost-VI.); 6. Johan Van Slycke (E); 7. Carlos De Clercq; 8. Lucien Van der Meerschaut (E); 9. Piet Marchand (E); 10. Roger Vermeersch (E). Cat C: 24 deelnemers: 1. Herman Van de Perre (Koningshooik) de 50 km in 1 uur 15 min.; 2. Lucien Pieters. 3. Mare Michiels; 4. Maurits Van Peteghem; 5. Jean Brandt; 6. Willy Gillis; 7. Willy Roels; 8. Eric De Meyer; 9, Jaak Van Mariënbourg; 10. Jacobus Beun. In Steendorp werd zaterdag de vijfde rit verreden. 53 WAOD-liefhebbers namen er de start voor 14 ronden. In de tweede ronde ontsnapten Félicien Claessens en Rudy Gatzen. Zij namen 25" voorsprong. In de vierde ronde kre gen zij gezelschap van de Nederlanders De Waal en Peemen, Van Dijck, Van Speybroeck, Beyens, Demits en de Waa- slander Wouters. De goede verstand houding in deze kopgroep bezorgde hen twee minuten voorsprong. Haentjens en Van Paemel gingen nog in de tegenaanval maar het mocht niet ba ten. In de laatste ronde ging Van Speybroeck nog alleen weg en won met voorsprong In het peloton viel de naijver op tussen de twee leiders, Jan Meul en Marco Smet die mekaar geen vin toelieten en uiteinde lijk nog achter het peloton binnen kwa men. Hun onsportiviteit had dan ook een negatieve invloed op het klassement ge zien de eerste twee plaatsen overgingen naar Van Dijck en Felicien Claessens. Uitslag vijfde rit 1. Geert Van Speybroeck (Nevele) de 82 km in 2.01 uur; 2. Willy Van Dijck; 3. Felicien Claessens; 4. Rudy Gatzen; 5. Antoine Demits; 6. Johan Peemen (NL); 7, Freddy Wouters; 8. Wim Dewaal (NL); 9. Leo Beyens; 10. Roger Beelaert op 2.20; 11Rudy Haentjens; 12. André Van Paemel; 13. Filip Vandevelde op 2,32"; 14. Mare Steenberghe; 15. Gino Ver- nInnnlin I a «n braeckenop2.36"; 16 RonaldAdriaan- Johan Bollaert; 19. Franky Van Waes. Met 46 WAOD-liefhebbers aan de start, Munck op 2.40"; 11. Marco Smet; 12. laert; 16. Johan Bollaert- 17 Luc Van zonder de leider Willy Van Dijck, die om David Vandewille; 13. Patrick Demaere; Puyvelde; 18. Modest Smet; 19. Filip duistere reden niet aan de start ver- 14. Ronald Adriaansens; 15. Roger Bee- Vandevelde; 20. Etienne Declèrcq scheen en hiervoor een schorsing zal oplopen. Half-koers gingen de Waaslanders Joos en Geerinckx op de loop. Ze hielden het vier ronden uit maar dan werd de druk van het peloton te groot en alles viel te herdoen. Niet voor lang want in de vijfde ronde verschenen andere mannen aan de leiding Wouters, kandidaat voor de eindzege in de Ronde, Rogiers, Ver- braecken, Demits, Steenberghe en Guy De Jonghe. Het lukte geweldig en de voorsprong bedroeg weldra 2 minuten. In de spurt stond geen maat op Guy De i Jonghe en een overgelukkige Wouters i won de vijfde Ronde van het Waasland. Uitslag 1. Guy De Jonghe (Zwijndrecht) de 91 km in 2.12"; 2. Mare Steenberghe; 3. Antoine Demits; 4, Gino Verbraecken; 5. Julien Rogiers; 6. Freddy Wouters; 7 Jan Meul op 2.09"; 8. Rudy Haentjens op WAOD-wielrennen. Freddy Wouters met de gele trui in de Ronde van het 2.35"; 9. David Tillemans; 10. Gino De Waasland (tv) WAOD-veteranen op zondag in Moerbeke-Waas

De Voorpost | 1992 | | pagina 22