De Pascal De Bolle Sint-Joris Turngild verhuist naar Appels Ronde van het Waasland te Beveren met Jan Meul als uitblinker Daniel De Pauw (E+), Karei Clerkx (E), Milo Moentjes (D) en Freddy Roelekens (C) Omer Van Molle voorsprongwinnaar bij de oud-profs Stad Aalst met sterke delegatie V_ O.V.W.B.-wielrennen Juniores in Erpe-Mere De Voorpost - 21.8.1992 - 23 Op zaterdag 29 augustus verhuist het Dendermondse Turngild Sint-Joris met hebben en houden van het vroegere lokaal in de kazerne naar een spiksplinter nieuw gebouw aan de Appelse sporthal. Die verhuis zal allicht een ganse dag in beslag nemen want daar komt heélwat bij kijken. Die inspanningen zijn echter de moeite waard want de nieuwe oefenplaats in Appels is allicht de beste van de streek. Men kan er zelfs over een 'springput' van 4 bij 6 meter beschikken, die op een professionele manier wordt geïnstalleerd. Om een dergelijke putte gebrui ken moesten de Dendermondse turners vroeger naar het Zeelse topspin... Turngild Sint-Joris is nog steeds een bloeiende vereniging en onder leiding van de dynamische voorzitter Danny Bruggeman wordt er gestaag verder gewerkt aan de kwaliteit. De kwantiteit is er al maar dat wil niet zeggen dat er een 'numerus clausus' is, integendeel. Van kleuters tot veteranen kan men er nog steeds terecht voor gezonde, sportieve en gedisciplineerde ontspanning. Trainingsuren Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 18u30 - 21 uOO persoonlijk werk 16u30 - 18u30 keurploegC 18u30 - 21 uOO keurploeg A 21.U00 - 22u00 seniores 14u00 - 15u30 kleuters 15u30 - 17u30 keurploeg B 17u30 - 20u00 sportieve ritm. gym 20u00 - 21 u30 dames 15u00 - 16u00 derde leeftijd 17u30 - 20u00 sportieve ritm. gym 20u00 - 21 uOO seniores 21 uOO - 22u00 heren 18u15 - 20u00 meisjes van 9 tot 14 jr 20u00 - 22u00 juffers vanaf 14 jaar 09u30 -12u00 sportieve ritm. gym 13u30 - 15u00 kleine meisjes 15u00 - 17u30 jongens 17u30 - 20u00 gemengde groep 09u30-12u00 keurploeg A 14u00 - 17u00 jongens gemengd Inschrijven kan altijd tijdens de lesuren en het lidgeld bedraagt 1.000 fr voor 12 maand (d.i. 52 weken les). Er zijn speciale tarieven voorzien vanaf een tweede gezinslid (800-600...) Alle inlichtingen kunnen bekomen worden op de telefoonnummers 211.211, 33.71.71 en 21.21.15. Zoals gewoonlijk in de maand augustus mogen de WAOD-veteranen de spits af bijten in de kermiswielerweek op de wijk Damstraat te Destelbergen. Ook naar jaarlijkse gewoonte mochten de inrich ters terugblikken op een groot aantal deelnemers, niet minder dan 97 renners kwamen op deze werkdag opdagen. Het gemakkelijk parkoers leent zich tot hoge gemiddelde snelheden, het valt dan ook moeilijk de koers uit elkaar te ranselen. Om 14.30 uur werd de start gegeven van de oudste veteranen, üe twee reeksen (t en Edienden samen te starten vanwe ge de druk bereden Dendermondse- steenweg. Veel was er in deze reeksen niet te beleven. We zegden het al: een gemakkelijke omloop en geen zuchtje wind of spaarden de E-plussers zich voor het Belgisch kampioenschap? We zagen geen enkele aanval die de moeite loonde om op te tekenen. De snelheid van de E-renners was iets te groot voor Karei Alen kon zijn twee medevluchters achter zich houden te Destelber gen. Freddy Roelekens kent geen tegenstand in de C-reeks, naast hem de winnaar van de D-categorie ex-beroepsrenner Milo Moentjes. de oudsten en na een uur wedstrijd wer den een groot deel van de E-plussers aangemaand om te spurten voor hun plaatsen omdat hun achterstand te groot was geworden. Slechts enkelen konden aanpikken bij de E-renners, nl.: Daniël De Pauw, Marcel Mortier, Maurice Verbeke, Harry De Boer, André Van Oost en Hono- ré Van Damme. Het was dus afwachten wie van dit vijftal de overwinning kon binnenrijven. Op 2 ronden van het einde kozen echter 3 E-renners het hazepad, dit waren: Robert Gobert, Karei Alen en Ka- rel Clerkx (waar hebben we dit al eerder meegemaakt?). De overwinnaar bevond zich zeker bij dit drietal. Karei Clerkx was nog maar eens de snelste en won vóór Karei Alen en «strijkijzer» Robert Gobert. Georges Cornand kon ook nog de groep achter zich laten en werd vierde. De spurt voor de vijfde plaats werd gewonnen door Pierre Ryckewaert. Daniël De Pauw werd verrassend spurtwinnaar bij de E- plussers want hij had Marcel Mortier achter zich kunnen houden. Hierna werden de C- en D-renners de baan opgestuurd voor negen ronden. Reeds van bij de eerste doortocht werd een ontsnapping genoteerd van Jan He rentals. Deze hardrijder kon het alleen niet waar maken tegen de ganse bende. Er kwamen nog enkele schuchtere po gingen van o.m. Roger Beelaert en Mau rice Van Petegem. Met nog drie ronden te gaan demarreerde Freddy Roelekens. Het lijkt bijna belachelijk dat niemand van de anderen deze renner kan of wil volgen. Het peloton liet zich nog maar eens schaapachtig afslachten door deze hard rijder wat natuurlijk niets afdoet van deze prachtige prestatie. Onbedreigd reed hij naar de finish. Achter hem werd nog een achtervolgde groep van zes renners ge vormd: Roger Beelaert, Julien Rogiers, Gerard Goossens, Daniël Noens, Marcel Van Impe en Freddy Foré. In deze volgor de overschreden zij de aankomstlijn. De spurt van het overgebleven peloton werd gewonnen door D-renner Milo Moentjes, die zijn eerste seizoenzege kon laten op tekenen. MVA De uitslagen: Cat E+24 deelnemers: 1. Daniël De Pauw (Impe), de 60 km in 1 uur 33 min.; 2. Marcel Mortier; 3. Maurice Verbeke; 4. André Van Oost; 5. Harry De Boer; 6. Honorê Van Damme; 7. Albert Kesteloot; 8. Herman Lison; 9. Maurice Van Heule; 10. Robert Van Wijnsberge. Cat E: 25 deelnemers: 1. Karei Clerckx (Ekeren), de 60 km in 1 uur 32 min.; 2. Karei Alen; 3. Robert Gobert; 4. Georges Cornand; 5. Walter Van Overdyck; 6. Norbert Kerckhove; 7. Frans Van Loove- ren; 8. Ghislain Storms; 9. Henk De Ryck; 10. Roger Vermeersch. Cat C en D: 48 deelnemers: 1Freddy Roelekens (Herzele) de 60 km in 1 uur 28 min.; 2. Roger Beelaert; 3. Julien Ro giers; 4. Gerard Goossens; 5. Daniël Noens; 6. Marcel Van Impe; 7. Freddy Foré; 8. Emiel Moentjes (1ste D-renner); 9. Maurice Van Petegem; 10. Freddy Van Impe. Volgende wedstrijden: Zaterdag 22 aug. '92 te Lokeren, Grij- zenbosplein. Start om 14.00 uur voor cat. E en E+ (afstand 55 km) en om 16.00 uur voor cat. C en D (afstand 70 km). Zaterdag 22 aug. '92 te Stekene, Hei kant. Start om 15.00 uur voor cat. toeristen (afstand 72 km). Zondag 23 aug. '92 te Lokeren, Hoogstraat. Start om 14.00 uur voor cat. E en E+ (afstand 55 km) en om 16.00 uur voor cat. C en D (afstand 70 km). Woensdag 26 aug. '92 te Eeklo, Oostveldstraat. Start om 14 uur voor cat. toeristen +35 jaar (afstand 53 km) en om 16.00 uur voor cat. toeris ten -35 jaar (afstand 53 km). Donderdag 27 aug. '92 te Nieuwker- ken-Heuvelland (W.-VI.), Markt. Start om 17.45 uur voor cat. C, D en E (afstand 40 km) en om 19.00 uur voor cat. A en B (afstand 50 km). Donderdag 27 aug. '92 te Beveren- Waas, Statieplein. Startom 18.30 uur voor criterium per uitnodiging (af stand 60 km). WAOD-Veteranen in Destelbergen op vrijdag Wielertoerisme. De Aalsterse stedelijke ploeg en de charmante Vero- nique De Ro (da) Meul. Uitslag 1Patrick Van Renterghem (Bellem) de 79 km. in 1.52 uur; 2. Jan Meul op 1 lengte; 3. Geert Van Speybroeck; 4. Frank Van Impe op 8"; 5. Thierry Christie op 13"; 6. Chris Dhaese; 7. Marco Smet; 8. Patrick Demaere; 9. Franky Decon- inck; 10. Rik Delaruelle; 11. Julien Ro giers; 12. Mare Lefevre; 13. Gino De- munck; 14. Luc Van Puivelde; 15. Rudy Haentjens; 16. Luc Joo's; 17. Bob Pissie- rens; 18. Ronald Adriaansens; 19. Dany Van Houtte; 20. Johan De Weirdt. Stand Ronde van het Waasland na de vierde rit 1Jan Meul, Beveren 5.34.49 2. Marco Smet, Beveren op 29 sek. 3. Willy Van Dijck op 34 sek. 4. Felicien Claessens op 41 sek. 5. André Van Paemel op 43 sek. 6. David Tillemans op 44 sek. 7. Ronald Adriaansens op 53 sek. 8. Gino Verbraecken op 56 sek.' 9. Freddy Wouters op 1.01 10. Rudy Gatzen op 1.03 In de derde rit, een individuele tijdrit over 5,7 km. toonde de in topvorm verkeren de Jan Meul zich de betere van Marco Smet, Mare Steenberghe, een verbluf fende De Munck en leider Van Dijck. Deze laatste verloor 31 sekonden op Meul en daarbij zijn leiderstrui. Wielrennen. Van Remoortere op kop van dit drietal (vh) Uitslag 1Jan Meul de 5,7 km. in 6.37.23 (Gem. 51,6/uur); 2. Marco Smet op 16"; 3. Mare Steenberghe op 17"; 4. Dimitri De Munck op 19"; 5. Felicien Claessens op 27"; 6. David Tillemans op 28"; 7. Willy - Van Dijck op 29"; 8. André Van Paemel op 30"; 9. Freddy Wouters op 31"; 10. Antoine Demits op 34". Willy Davé, Georges Janssens en Petrus Sergoris bij de oud-onafhankelijken De oud-beroepsrenners van deze bond betwisten hun jaarlijks kampioenschap op de omloop van de Pontbeeklaan (50 km) in Zellik. De opkomst van renners en publiek was zeer bevredigend, boven dien was er een stralende zon van de partij. De deelnemers bleven samen tot half- wedstrijd. Toen gingen Staf De Meers man, Omer Van Molle, Yvan Bonnet, Lu- do Van Ranst en Emiel Van Veer op de vlucht en ze zouden stelselmatig hun voorsprong opdrijven. In het begin van de laatste ronde sprong Omer Van Molle gewoontegetrouw vanuit de laatste stel ling onweerstaanbaar weg om met 30" voorsprong.te winnen. Uitslag 1Omer Van Molle, 2. Yvan Bonnet, 3. Ludo Van Ranst, 4. Staf De Meersman, 5. Emiel Van Veer, 6. Marcel De Meersman, 7. Johan Van Dongen, 8. Jean Verhelst. In de A-reeks was het opnieuw een on- klopbare Willy Davé die won met 2' voor sprong, spijts een felle jacht van de ande re deelnemers. Uitslag 1. Willy Davé, 2. Louis Hey- mans, 3. Jean Herremans, 4. Gustaaf Vereecken, 5. Anton Delannoy In de B-reeks was het ditmaal Georges Janssens uit Sint-Martens-Latem die half-koers ontsnapte om met 1' voor sprong de eindmeet te bereiken. Uitslag 1Georges Janssens, 2. Frans Van Camp, 3. Marcel Jacobs, 4. August Delaen, 5. Jules De Geyndt. In de C-reeks was het deze keer Petrus Sergoris uit Wetteren die het met een banddikte haalde in de spurt vóór Alfons Plasschaert uit Watervliet. Uitslag 1. Petrus Sergoris, 2. Alfons Plasschaert, 3. Georges De Greef, 4. Julien Logier, 5. René Goossens. Tijdrit aller kategorieën 1Willy Da vé, 2. Jozef Heymans, 3. Giuseppe Sa- lesse, 4. Antonio Cecchinato, 5. Hugo Fero. De vierde rit in lijn, met 56 deelnemers, stond eveneens in het meesterschap van de nieuwe leider, Jan Meul. Hij trok in de derde ronde zelf ten aanval, werd bijge haald, kontroleerde de koers en verbrak de pogingen van Demits, Verbraecken, Claessens en Steenberghe. Op twee ronden van het einde sloeg hij opnieuw toe en slechts de sterke Van Renterghem en Van Speybroeck slaagd en er nog in hem bij te benen. In de spurt was Van Renterghem hem de baas maar de bloemen en de nieuwe leiderstrui gin gen naar de beste man in koers, Jan Tijdens de voorbije week, van 17 tot 21 augustus had de Ronde van België voor wielertoeristen plaats. Die bestaat uit vijf zware ritten met af en toe een klimtijdrit die per ploeg van vier renners verreden wordt. Dit bericht komt eigenlijk een beetje laat maar de oorzaak daarvan is dat er pas op 14 augustus verzamelen werd geblazen in de 'Graaf van Egmont' om de renners en de sponsors van de Aalsterse ploeg voor te stellen. Burgemeester De Maght, weerhouden op een receptie ter ere van Alcuone, liet bij monde van de coach benadrukken dat zij met hart en ziel achter deze vorm van sportbeoefening staat. Het is dankzij het stadsbestuur dat de sponsoring door Duo-paint, Sanitair Sterck en Assuco tot stand kwafn. Zoals verleden jaar is de opbrengst ten voordele van een renovatie-projekt voor mindervalide kinderen. De renners zijn op één na dezelfde Rik Sergant, Dirk Moerenhout, Dirk Janse- gers en nieuwkomer Herman De Gent die Patrick Van Biesen vervangt. Voor medische, materiële en andere zor- De 41 ingeschreven renners zouden er een merkwaardige wedstrijd van maken. Het bleek niet gemakkelijk om uit de gesloten groep weg te geraken en slechts even konden Pieter Jacobs, Rob- by Van Waeyenbergh en Dirk Van Praet zich loswerken om voor het peloton uitte rijden maar dat was vergeefse hoop.. Eén van deze drie musketiers gaf het echter niet op. Met nog twaalf ronden voor de boeg ging Robby Van Waeyen bergh opnieuw aan de haal. Het leek erop dat hij recht op de overwinning afsteven de maar hij had zonder d& reaktie van Ronde van België voor wielertoeristen Pascal De Bolle gerekend, die vanuit de achtergrond kwam opdagen. Deze beide renners van Ruisbroek Sportief reden bij het ingaan van de laatste ronde ver voor de anderen uit. In die laatste ronde hielden de renners er een hels tempo op na zodat de eerste vijf allemaal alleen over de eindstreep bol den. Pascal De Bolle liet nog Ronny Van Wayenbergh in de steek en die werd tweede met een achterstand van 10 se konden. Even later eindigde Dirk Van Praet derde, vóór Joran Keppens en Ste ven Raymaeckers. gen staat kinesist Simon Phlips en coach M, Van Biesen borg. Hun opdracht lijkt simpelgaan zien en overwinnen, zoals in 1991 De beeldschone Veronique De Ro, wiens 'roots' in Aalst liggen, vierde werd op de recente Miss België verkiezing en nu aangezocht werd als Belgische verte genwoordiger voor Miss International in Japan, kwam de renners een warm hart onder de riem steken, wat op hen een ioniserende uitwerking scheen te heb ben. Beenhouwer Martin van Oudegem be zorgde in extremis nog koersbroekjes en pepdranken. Volgende week hopen we goed nieuws te kunnen brengen over deze moedige Aal- stenaars.

De Voorpost | 1992 | | pagina 23