Pelote kan niet volharden Ligt de weg naar tweede open Terjoden klopt titelkandidaat Tourpes Backerklub en Jaco's slaan de kloof Kaatsen in Opstal - Bevordering iSmk 24 - 21.8.1992 - De Voorpost KAATSEN Kaatsen. De ploeg van Hamme Sint-Anna Toekomst-Buggenhout (vh) basolie .VIMIOHISJC* ZElt gasolie gasolie yk* vi» OUME 'I Opstal Pelote 15 Galmaarden 3 (ruststand 8-1) Opstal Pelote heeft tegen Galmaarden zijn beste prestatie van het seizoen gele verd. Hoewel de bezoekers volledig aan traden konden de thuisspelers op goed keerderswerk en, wat het voornaamste was, op uitstekende opslagbeurten te rugblikken, In minder dan twee uur kon den de gasten reeds onder de douche. Het werd een echte walk-over met Alain Van de Velde in het centrum van de belangstelling. Hij heeft wel vijftien ballen tussen de staken gekeerd, na 13-2 kon den de bezoekers een derde spel binnen halen en de driepunter kwam in gevaar. Opstal Pelote 11 Grimminge 15 (ruststand 2-8) Voor deze belangrijke wedstrijd met de derde plaats als inzet en met een echte publiekslokker, ex-Pelotespeler Luc Daelemans, waren de supporters naar de Dreef afgezakt. Er werd trouwens die zaterdag ware propaganda voor het kaat sen gevoerd. De thuisspelers konden echter de prestatie van de vorige dag niet doordrijven. Door een archi-slechte start werden de gastheren op een 2-8 achter stand gespeeld. De thuisspelers konden een paar spelen op 40/40 gelijk niet binnenhalen en daarbij kwamen nog de traditionele slechte opslagen. Na de koffie kwam Opstal opnieuw in de wedstrijd met vijf spelen die na elkaar werden gewonnen. Het scorebord wees toen 7-8 aan en de hoop van de lokale supporters laaide weer op maar niet voor lang want de beste speler op het terrein, Luc Daelemans, besliste er anders over, In de tweede helft probeerde de lokale coach de bakens te verzetten door koordspeler Dirk Van Damme te vervan gen door oud-gediende Frans Dierickx. Deze won voor Opstal met zijn opslag wel het elfde spel maar gans alleen kon hij het ook niet redden. De thuisploeg speelde beneden peil, wat wel spijtig was nu de supporters de weg naar de Dreef hadden gevonden, Wil men alsnog de derde plaats pakken dan zal er tegen Overboelare uit een ander vaatje moeten getapt worden. Lagere II Willebroek 15 Opstal Pelote 13 (ruststand 8-4) De bezoekers konden in de eerste helft nauwelijks optornen tegen het lokaal ge weld en dat vooral omdat achterman Brusselmans in gebreke bleef. In de tweede helft vond deze laatste zijn 'arm' terug maar nu bleef Peter Bourgeois stuntelen. Brusselmans mag terugblik ken op een prachtige tweede helft maar de thuisploeg was toch iets beter. Miniemen Opstal Pelote 10 Herdersem 4 (ruststand 5-3) De thuisploeg had aan een puntje vol doende om de titel binnen te halen. Voor de eerste keer dat de miniemen meedoen aan de kompetitie is dat een onverhoopte meevaller. Wie nog twijfels bezat kon na een zenuwachtig begin van de thuisploeg met 2-2 en 5-3 nadien met de staart tussen de benen afdruipen toen Louis De Bruyn na afloop aan de kersverse kam pioenen de schildjes overhandigde. Na de rust werden de bezoekers wegge speeld en de Pelotespelers werden na de wedstrijd in de bloemen gezet. Na amper één nederlaag in de kompetitie en goede resultaten in de bekerkampanje verdie nen deze jeugdspelers alle eer. Volgend weekend moeten de pelotespe lers opnieuw in het strijdperk voor het Kampioenschap van Vlaanderen. De te genstander is Bever. Hoe de kalender juist ineen zit was bij het ter perse gaan nog niet bekend. Pupillen Opstal Pelote 10 Kastel B 5 De Kastelse ploeg viel zeer zwak uit en de thuisploeg had dus geen problemen om de zege veilig te stellen, hoewel ze zeer nonchalant enkele punten ten geschenke gaf aan de bezoekers. Jeugdkaatsen. De miniemen van Herdersem (foto guy) Jeugdkaatsen. De miniemen van Opstal Pelote (foto guy) Hogere III Kaatsen in Kastel - Hogere III Terjoden 15 Tourpes 9 Bij een 13-5 tussenstand leken de be zoekers een vogel voor de kat en zo behoorde een driepunter tot de moge lijkheden maar daarvoor moesten de thuisspelers aanvankelijk een 2-4 ach terstand wegwerken. Dat gebeurde in een merkwaardige stijl en onder impuls van een goed spelende Van den Berghe kon een 8-5 ruststand opgebouwd wor den. De gasten verknoeiden door hun krampachtig spel vele vijftienen bij een 40/40 stand. Nu bleven de Terjodense spelers kalm en in alle spelen die bij een gelijke stand werden beslecht, slaag den ze er in om vrijwel steeds het laken naar zich toe te trekken zodat Tourpes bij 13-5 in zak en as stak en de komplete val nabij was. Een paar missers van de lokale spelers, misschien een beetje geleid door de euforie, lieten de Walen toe terug te komen tot 13-9. In de eindfase voerde Terjoden de druk even op en Tourpes moest begeven. Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Ramen Verheyden heeft zijn derde ne derlaag niet kunnen ontlopen. De thuis ploeg zonder Michel De Groote en de bezoekers zonder Tonneur, hebben er toch een mooie wedstrijd van gemaakt. Bij Backerklub was Henry Mertens dé man van de match met 12 overgekeerde ballen. Jaco's blijft op 6 punten en dus werd het hoogstwaarschijnlijk een twee strijd met de mannen van Wisken. Welkom, met een gehalveerde ploeg, kreeg geen schijn van kans bij Groenda- lers en een futloos Jempy's kwam er bij Moerstraat niet aan te pas. In reeks II blijven Eurika en Ware's breo- derlijk samen aan de leiding. Sportvrien den bood nochtans goed weerstand bij Eurika, wat niet kan gezegd worden van Oudegem want Ware's won zonder moeite. Uitslagen Reeks I Backerklub-R .Verheyden 15-7 Groendalers-Welkom 15-1 Jaco's-Kleding Octaaf 15-7 Jempy's-Moerstraat 6-15 Reeks II Eurika-Sportvrienden 15-11 Oudegem-Ware's 7-15 Hopland-Klieksken 15-10 Kalender R. Verheyden - Jempy's Jaco's - Groendalers Backerklub - Kleding Octaaf Welkom - Moerstraat Ware's - Sportvrienden Eurika - BJ Oudegem Klieksken - Rapide Klassement - Reeks I 1. Backerklub 129 2. Jaco's 123 3, Ramen Verheyden 113 4. Groendalers 113 5. Jempy's 110 6. Moerstraat 100 7. Welkom 86 8. Kleding Octaaf 62 Reeks II 1. Eurika 117 2. Ware's 117 3. Rapide 104 4. Sportvrienden 94 5. Hopland 94 6. BJ Oudegem 91 7. 't Klieksken 57 Kastel RV 15 Zandbergen 3 De uitslag van deze wedstrijd laat een treffen vermoeden dat weinig om het lijf had maar niets is minder waar. De be zoekers, met een sterk spelende Droes- beke als animator, lieten zich niet onbe tuigd en de toeschouwers kregen dan ook een genietbare wedstrijd te zien met voortdurend slagwisselingen heen en weer, waarin vooral Droesbeke en Spi- taels van de gasten en thuisspeler Van Duysen de vedettenrol opeisten. Danny Van Duysen was opnieuw de lei dinggevende figuur in een sekuur spe lend RV-geheel. Verder kon vastgesteld worden dat Jo Van Daele, de plaats van grootmidden, die eigenlijk Herman Ver- nimmen op het lijf is geschreven, zeer goed overnam met sekuur keerderswerk met daarbij volslagen gelukte opslag beurten. Johan Van der Stricht, die er de laatste weken opnieuw zin in heeft, kwam sterk voor de dag in zijn opslagbeurten en dat tegen de sterkste opslager van de bezoekers, Van der Haegen. Johan ver loor geen enkele maal zijn opslagspel. Aan de koord speelden Thollembeek en Franky Vermachelen zeer gekoncen- treerd met eerstgenoemde zeer sterk in de opslag maar Vermachelen verraadde zijn zenuwachtigheid door slecht opslag- spel. De rust werd bereikt met 8-2 en na de pauze ging de thuisploeg verbeten door om de toch zo noodzakelijke driepunter te pakken. Wat Zandbergen ook onder nam, Kastel was te sterk in alle onderde len en smoorde elke tegenstand in de kiem. Door de nederlaag van naaste achtervol ger Tourpes op Terjoden kon Kastel op nieuw twee punten voorsprong lospeute ren en het heeft zijn lot nu in eigen han den. Zoals we in de vorige edities reeds schreven komt het er dit seizoen niet op aan om de wedstrijden te winnen maar wel om de meeste driepunters binnen te rijven. Wie dat doet kan aanspraak ma ken op de titel. Lagere I Kastel RV 15 Opwijk Pelote 9 Voor de aanwezige supporters een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Een treffen waarin vooral de keerders zich in gunsti ge zin lieten opmerken. De aanwezigheid van de routinerijke Hugo Steels bij de thuisploeg liet zich duidelijk voelen. De jonge spelers werden door zijn aanwe zigheid gerustgesteld en vooral De Win ter vertaalde dit in een fraai staaltje keer derswerk zodat Kastel tot 10-4 kon uitlo pen. De bezoekers wilden niet punten- loos huiswaarts en met beter verzorgde opslagbeurten slaagden ze erin om terug te komen tot 12-6 om nadien verdiend het punt binnen te halen. Tijdens de vol gende spelen werd er nog hard gestre den maar de jeugd van Rap en Vlug, met een klaarkijkende De Clerck aan de koord, liet de prooi niet meer los. Ronny Leunis, verstandig in de afwerking en vooral Hugo Steels zorgden ervoor dat de jonge garde, zoals in het verleden al meer gebeurde, niet ging zwalpen. Een verdiende overwinning voor Kastel onder het oog van een goed leidende Oscar Sonjiau. Rangschikking Hogere lil 1. Kastel RV 24 21 3 342 181 56 2. Tourpes 24 21 3 341 195 54 3. Terjoden 24 19 5 326 227 47 4. Rode 24 13 11 297 265 43 5. Idegem 24 16 8 300 268 42 6 Zandbergen 24 14 10 296 291 36 7. Isières 24 12 12 278 276 34 8. J. Volders 24 9 15 305 286 34 9. Herne 24 10 14 305 308 32 10. Chapelle 24 10 14 249 325 30 11. Okegem 24 9 15 250 314 29 12. Hellebecq 24 8 16 278 282 28 13. Halle 24 5 19 249 324 28 14. Ladeuze 24 1 24 178 362 14 Kaatsen. Zele-Durmen verloor thuis met 7-15 tegen Herleving Aalst (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 24