Uitgeblust Baasrode VA wint Kampioenschap van Vlaanderen Karei Blondeel maakte favorietenrol waar Kaatskalender r De Voorpost - 21.8.1992 - 25 Triathlon VA geen vuist maken tegen een in deze omstandigheden oppermachtig Ham- sur-Heure. Wel jammer voor het slinken de thuispubliek dat nooit de indruk kreeg een echte wedstrijd bij te wonen. Onder impuls van een sterke Cassaert greep Ham-sur-Heure de bezoekers onmiddel lijk bij de keel (0-2). Het werd nog 1-4 maar de bezoekers toonden zich veel efficiënter bij de terugslag en als Baasro de dan ook nog regelmatig in de fout ging bij de opslag ging het naar een 2-8 rust stand. Ook na de rust bleef Baasrode op een laag pitje kaatsen zodat de bezoekers steeds verder uitliepen van de ontgoo chelende thuisploeg die het niet verder bracht dan drie spellen. Met nog twee wedstrijden te spelen - naar Ninove en thuis tegen Braine-Rebecq zou Baasrode toch nog eens moeten «uitpakken», al was het alleen maar om de supporters genoegen te doen. BEVORDERING Herdersem 10 Baasrode VA 15 Met een overwinning tegen Herdersem is het jeugdige Baasrode VA nu ook reken kundig zeker van het behoud. Helemaal niet slecht voor een debutant in bevorde ring die regelmatig een basispion moet afstaan voor het fanion-team in 2e natio nale. Tegen Herdersem kon zo geen beroep gedaan worden op J. Verhulst maar T. Joos en Wim Claes toonden zich bij de zaak in de terugslag en zorgden ervoor dat Baasrode onmiddellijk de leiding nam (1-2). Herdersem bleef echter aanklampen maar Willaerts -samen met Kackel- bergh - liet niet af en via 2-6 en 5-7 ging het naar de 6-8 ruststand. Ook na de rust kwam Baasrode het sterkst uit de start blokken (6-12) maar dan pakte de thuis ploeg toch een punt. Bij 7-12 gaf de Baasroodse coach spelgelegenheid aan de jonge Cr. Cassiman en even kon de thuisploeg nog dreigen (9-12), maar dan Hogere II 23.8 - 15.00: Ninove - VA Baasrode Bevordering 23.8 - 15.00: Wieze Sportief - Herdersem Aalst Herleving - Galmaarden Zele Durmen - Kokejane Overboelare - Opstal Pelote Denderbelle - Baardegem VA Baasrode - Grimmlnge Junioren 22.8 - 15 00 Kastel Rap Vlug - De Toekomst Buggenh. 23.8 - 9.30 St. Anna Hamme - Idegem 23.8-15.00 De Toekomst Buggenhout - Nieuwerkerken Merchtem - St. Anna Hamme Kastel Rap Vlug - Opwijk VBR Opwijk - Hoké Erembodegem Puurs - Kerksken Willebroek - Hamme Zogge Wisselbeker Liga Vlaanderen 22.8 -14.30 Aalst Herleving - Wieze Sportief VA Baasrode - Grimminge maakte een autoritair Baasrode de wed strijd rond met een zeer verdienstelijke 10-15 overwinning. PUPILLEN Baasrode VA kampioen Baasrode VA 10 Zele A 8 Woensdag begonnen voor Baasrode VA de beslissende wedstrijden in het titelde- bat met de wedstrijd tegen het op de derde plaats gerangschikte Zele. Een overwinning was noodzakelijk en blijk baar had de thuisploeg enige moeite om aan deze drukte weerstaan. Zo kon Zele uitlopen tot 0-2 maar A. Currinck pakte toen uit met sterke opslagen en dit bracht rust in de ploeg (3-2) maar Zele - via Pletinckx - wou niet begeven. De bezoekers bleven aanklampen en via 7-5 werd het 9-8. Toch toonde de thuis ploeg zich de betere ploeg en won uitein delijk deze voor hen zo belangrijke wed strijd met 10-8. Zaterdag Baasrode VA 10 Brussegem A 4 Deze wedstrijd zou uiteindelijk de kampi oen voortbrengen. Brussegem leidde met één punt en een overwinning van Baasrode betekende zoveel als de titel. En net zoals in de heenwedstrijd toonde Baasrode zich het sterkste geheel. Onmiddellijk bestookte de thuisploeg de Brussegemse keerders met moeilijke opslagen en het werd 2-0. Bij een 2-1 stand kwamen beide suppor tersclans aan hun trekken maar koord- speler Moortgat bleek erg attent bij de thuisploeg en zorgde voor 3-1 Even nog onrust bij de thuisploeg toen op 40-40 het spel verloren ging maar dan kon Baasrode de beslissende kloof sla gen. Sterke opslagen van Cuerrinckx, Moo- nen en Collaert en een attente koord met Verheyden en Moortgat zorgde voor een 5-3 ruststand en na de rust kon Brusse gem niet meer optornen tegen een vrijwel perfect spelend Baasrode dat met 10-4 de wedstrijd afmaakte. Meteen blijft Baasrode onverslagen, won tweemaal van konkurrent Brussegem en toonde hiermee dat zij over het sterkste geheel beschikken in de reeks. Brussegem B 1 Baasrode VA 10 Met Brussegem B als laatste tegenstan der in deze kompetitie kon aan Baasrode de titel niet meer ontglippen. Het werd vlug 0-5 en Baasrode gaf vanaf dan volop speelgelegenheid aan de wisselspelers. Rust: 0-7. Jeugdkaatsen. De pupillen van Opstal Pelote (foto guy) Jeugdkaatsen. De pupillen van Kastel RV (foto guy) De Baasroodse pupillenploeg kan zich nu ten bekampen, gaan opmaken voor het kampioenschap van Vlaanderen waarin zij Idegem moe- Het Kampioenschap van Vlaanderen voor ploegen uit 2e nationale kende met Baasrode VA een verrassende winnaar. Inderdaad, in de kompetitie gaf de ploeg van de Broekkant de laatste weken een uitgebluste indruk en nu slaagde zij erin, na eerst Brussegem kansloos te hebben gelaten, favoriet Ninove in de finale te verslaan. Van een metamorfose gespro ken! Baasrode VA 7 Brussegem 4 Een duidelijk gemotiveerd spelend Baas rode met Quisquater als achterman, Koek als groot-midden, Van Duysen klein-midden en het duo Nissens-Bart Claes aan de koord, toonde zich vanaf de eerste opslag de betere ploeg in deze schiftingswedstrijd. Het werd onmiddel lijk 3-1 en een schitterende Koek zorgde ervoor dat VA de leiding nooit meer af stond. Brussegem naderde weliswaar nog tot 5-4 maar dan won de jonge Bart Claes met efficiënte opslagen zijn spel en met een was Brussegem definitief uitgeteld. Baasrode VA 7 Ninove 3 Een nochtans kompleet aantredend Ni nove werd vanaf het wedstrijdbegin naar de keel gegrepen door een ambitieus Baasrode (2-0) en de would-be 1 e natio- naler zou er nooit echt aan te pas komen in deze finale. Vooral St. Koek speelde zich op het voor plan en hieraan trokken zijn ploegmaten zich op om een prachtwedstrijd neer te zetten. Via 4-2 en 5-3 won Baasrode VA de titel met duidelijke 7-3 eindcijfers. En nu maar hopen dat Baasrode VA in de resterende twee kompetitiewedstrijden deze prachtprestatie kan herhalen want zoals VA speelde in deze finale hoeven zij geen enkele ploeg te vrezen. Kaatsen. De Toekomst uit Buggenhout verloor met 15-8 tegen Sint-Anna (vh) Het organisatiekomitee van WSC Hoger Op mocht voor haar eerste triatlon liefst 185 atleten verwelkomen en die hebben er een aantrekkelijk spektakel van ge maakt. Meervoudig kampioen Karei Blondeel was onmiskenbaar de blikvan ger maar in de zwemproef, die in domein het Ster overzichtelijk kon gevolgd wor den, moest de Mariakerkenaar wel een minuutje toegeven aan Mare Kouckuyt, die met lichte voorsprong op Katrijn Beek (de latere winnares bij de vrouwen) en J.-P. Huys (Temse) aan de fietsproef naar Bazel mocht beginnen. Hier kwam het verwachte viertal, nl. Steven Van Heirseele, Erik Ronsmans, Geert De Bundel én Karei Blondeel de neus aan het venster steken en enkel de Nederlander Johan Van Nevel zou hun koppositie nog serieus bedreigen, doch na de fietsrit van 48 kilometer vergiste hij zich van weg zodat hij voor de zege niet meer in aan merking kwam. In het lopen moesten eerst Ronsmans en dan De Bundel afhaken, zodat een erg gemotiveerde Blondeel, geprikkeld we gens zijn niet selektie voor het E.K. in het Finse Joroinen, enkel nog met de belofte volle Van Heirseele diende af te rekenen. Die klampte tot 2 kilometer van de eind meet verbazend aan maar tegen de eind spurt van Blondeel had ook hij geen verweer. De plaatselijke Erwin Naes- sens, die als ex-loper enkel in het zwem men veel tijd verliest, finishte na De Bun del, Van Nevel (knappe remonte) en Ronsmans verdienstelijk zesde en ook Peter Moerman begeesterde zijn Steen- dorpse supporters met een bemoedigen de tiende plaats. Ondanks een verzwikte voet en blaren op de andere voet hield hij kranig vol en bereidt zich nu voor op de triathlon van leper, begin volgende maand. In de ETÜ-proef te Echternach won ran- kingleidster Isabelle Mouthon in 2 u. 10' gemakkelijk het pleit zodat de Frangaise nog moeilijk kan bijgehaald worden. Jea- nine De Ruysscher werd wel knap twee de en ook voor Mieke Suys (2 u. 12'29") was een podiumplaats weggelegd, al moet ze als voorlopige tweede nu al meer dan honderd punten achterstand op Mouthon goedmaken. Dirk Daelemans KaatsenIn Lagere I kreeg Hamme-Zogge Kastel op bezoek (vh) 2" Nationale Braine-Rebecq 15 slaagde bij het vijfde spel een 0-40 voor- Baasrode VA 4 sprong te verkwanselen. Het werd dan Alhoewel voor Baasrode VA het seizoen toch 6-2 maar opnieuw liet Baasrode een beslist geen tegenvaller is geworden tMO voorsprong ontglippen zodat de -VA haalde de promotiereeks en dat rust bereikt werd met een 8-2 score, was het objectief-is het nu meer dan tijd Oe thuisploeg bleef sterk spelen maar dat er een punt achter gezet wordt. ^un teak wer^ vergemakkelijkt omdat Inderdaad, Baasrode laat een uitgebluste Baasrode er niets van bakte en bij 9-3 indruk na en ook dit tikkeltje meeval stapelden bij VA de foute opslagen zich ontbreekt om nog eens met een verras- °P- Het werd uiteindelijk 15-4 voor Brai- sende prestatie uit te pakken. ne-Rebecq dat met deze driepunter in de In Braine-Rebecq moest de gekwetste running blijft voor de tweede plaats en de Wielandt vervangen worden door de jon- daarbijhorende promotie naar 's lands ge J. Verhulst maar vlug bleek dat het elite-reeks, vuur bij de jongens van de Broekkant z0ndaa ontbrak (2-0). Koek kon dan zijn spel BaasrodeVfl 3 binnenrijven maar Rebaix, bij wie groot- u 1(. midden Michel in grote doen was, liep verder uit tot 6-1ook al omdat VA erin Ook zondag kon een uitgeblust Baasrode Kaatsen. Herleving Aalst ging met 7-15 winnen tegen Zele-Durmen (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25