.APW HBC Dendermonde wil realistisch blijven Okapi Aalst kontent ondanks nederlagen HK Waasmunster voorbereiding vordert Wim Roels naar landskampioen Olse Merksem 26 - 21.8.1992 - De Voorpost .0ü*A0tv^ S\J*A0V/f s kKv leler.' SkV\ uil» Sbtlv leinr •JkUI fewr tly Ufevi OWAB^'j |ky l*H LIEFHEBBERSVOETBAL HANDBAL BASKETBAL Een paar dagen voor het sluiten van de transfermarkt is de overgang van HKW-er Wim Roels naar landskampioen Olse Merksem dan toch afgerond. Reeds einde vorig seizoen stond de transfer van de jonge HKW-internationaal zo goed als vast en Wim volgde dan ook de voorbereiding bij de landskampioen. Toch duurde het vrij lang vooraleer de financiële kant van de zaak werd afgerond maar nu is het zover. Voor Wim Roels een hele uitdaging als 21 -jarige maar zijn intrinsieke klasse is reeds lang gekend. Jammer voor hem is wel dat de Merksemse succes-coach Antonioli dit seizoen moet afhaken wegens beroeps bezigheden en vervangen wordt door de als trainer-coach debuterende Fr. Willemsen. Bij HKW had men deze overgang reeds lang ingekalkuleerd en daarom werd het duo Van Onsem-Borgers aangetrokken. Het spelconcept zal hierdoor enigszins veranderen bij Waasmunster maar of dit negatieve gevolgen zal hebben zal de toekomst uitwijzen. Bij HKW zegt men hierop volmondig: nee. Onder leiding van trainer-coach Eddy De Vlieger is HK Waasmunster volop gestart met de voorbereiding op het seizoen 1992-1993. Als «tussendoortje» namen de K9detten en de miniemen deel aan het internatio naal jeugdtornooi van Teramo (Italië) waar vooral de kadetten een bijzonder goede indruk lieten. Voor de senioren startte het seizoen op 4 augustus en op 8 augustus werd er al een oefenwedstrijd gespeeld in Zwijnaar de. Het voorbije weekeinde speelde en won HKW-2 tegen Brabo Denderbelle dat be roep kon doen op de aanwinsten De Schaepdrijver-Van den Bergh. HKW won met 16-30 met volgende op stelling: Polfliet, Agneessens, Luypaert, Liefhebbersvoetbal. Corner uit Hammewas uitgesproken winnaarvan hettornooi van't Hof van Grembergen. D'Souza, Leunis, N. Verhelst, P. Ver- Hef won eerst tegen SK Dendermonde met 0-3 en scoorde in de finale zo maar eventjes 11 treffers tegen 2 voor helst, J. De Wolf, Willaerts, Dè Ketelbut- Klein Zand uit Grembergen (vh) ter. Zondag volgde in Belsele een oefenwed strijd tegen Turnhout en alhoewel HKW nogal wat open doelkansen zag stranden op de ervaren doelman Boeve werd er gewonnen met 26-12, Bij HKW deed men zondag beroep op W. De Grave, Polfliet, T. De Grave 1Ver meulen 1Van Onsem 4, Luypaert 2, De Groote 5, Agneessens 1Desseaux 3, Van Uden 1De Meerschman 5, Daelman 2, De Bode 1 H. Borgers en E. Ombelets waren niet beschikbaar. Donderdag 20/8 speelt HKW in Evere en zaterdag 22/8 wordt er in Dendermonde gespeeld tegen HBC en landskampioen Olse Merksem. De weken daarna wordt het oefenritme in een hogere versnelling getrokken met naast de trainingen oefenwedstrijden op Sasja, op Lokeren en in Hechtel; d.w.z.: 5 dagen op 6 wordt er van de HKW-spe- lers een serieuze inspanning verwacht. De maand september begint met drie trainingen en op zondag 6 september wordt er in Geel tegen de plaatselijke ploeg en tegen Vlissingen gespeeld. De laatste week voor de kompetitie gaat het er wat rustiger aan toe met op 8 septem ber in Belsele de elfde oefenwedstrijd, nu tegen Evere en een laatste training op 11/9 vooraleer op zaterdag 12 septem ber de kompetitie begint met een thuis wedstrijd tegen Ransart. EVA v SOFTWARE - HARDWA COMPUTERSUPPLIE GRoepwcuw Handbal. Johan Van Biesen gaat van Ajax Lebbeke naar HBC Den dermonde (foto guy) Eerste nationale Neo-eersteklasser Okapi Aalst heeft al Bayer was de enige Oostvlaming die zijn enkele wedstrijden achter de rug en heeft neus aan het venster stak. nog niet gewonnen maar men is er best Voor eigen publiek moest Okapi het on- Liefhebbersvoetbal. Vlasbloem werd uiteindelijk vierde in het tornooi van 't Hof van Grembergen. Het speelde tevreden met de resultaten. Tegen lands- derspit delven tegen de sterke Ameri- eerst gelijk tegen Klein Zand maar verloor met de penalties en in de troosting verloor het met 3-1 tegen SK kampioen Mechelen werd het een 102- kaanse Big Ten'-selektie. Het werd 69- Dendermonde (vh) nederlaag, wat niet weinig is en Aalst 76 maar de nieuw aangeworven spelers scoorde alleen via zijn Amerikanen. Paul toonden dat ze wat in hun marge hebben Queensman scoort gemakkelijk en be reikte 27 punten terwijl Pittman zich vol ledig ten dienste stelde van de ploeg. In de achterlinie viel de Canadese Belg Ron Vercruyssen op door zijn spektakulair en agressief verdedigend spel. Paul Bayer wordt allicht een ideale spel verdeler terwijl het trio D'Haese-De Jonghe-Hoste toch ook wel wat liet zien en dat maakt de toekomst al wat roos kleuriger. Op zaterdag e.k. wordt om 20u00 ge speeld tegen Amsterdam. Liefhebbersvoetbal. Klein Zand Grembergen bereikte de finale na een 2-2 gelijkspel tegen Vlasbloem en winst in de strafschoppen maar kreeg fors op zijn kop tegen FC Corner, dat won met 11-2 in de finale. Kiein Zand kon toen geen beroep meer doen op al zijn effektieven (vh) Het dit seizoen opnieuw in 3e afdeling spelend Dendermonde wil zich beslist niet bezondigen aan een eufone na het behalen van de titel Secretaris en duivel-doet-al, Eddy Verieyen, ziet het zo: «Voor HBC komt het er dit seizoen op aan het behoud in 3e nationale te verzekeren. Dit is ook de mening van trainer-coach Patrick Weckx die dit duidelijk stelde vanaf de eerste spelersbijeenkomst Indien wij erin slagen dit te verwezenlijken kan er gemakkelijker verder gebouwd worden aan de toekomst van de club Het leugdwerk wordt dit seizoen geakti- veerd J. Van Beveren en K. Sanders werken hieraan onder de leiding van de hoofdtrainer en bij HBC is men tevens gestart met het bijeenbrengen van een technische kommis sie. Wat ons transferbeleid betreft kunnen wij stel len dat ons objectief is verwezenlijkt: doelman Coppens werd (meer dan) volwaardig vervan gen door Koen Van Renterghem, een voor beeld van trainingsinzet die hij uitstraalt op zijn medespelers. Met Koen Sanders, eveneens een ex-HBC-er trokken wij schietkracht aan en in 3e afdeling moet deze speler nu al volop renderen. De aanwerving van J. Van Biesen is gericht op het versterken van onze verdedi ging al is het duidelijk dat deze gewezen 2e nationaler ook in aanval kan renderen, Verdere aanwervingen werden zelfs niet overwogen, wij wagen ons zeker niet aan financiële avon turen Voorzitter Borms zorgde ervoor dat alles verliep zoals vooropgesteld Bij HBC bouwt men geen luchtkastelen, alleen keihard werken kan de club naar een hoger niveau brengen.» De voorbereiding van de spelersgroep ligt volledig onder dc verantwoordelijkheid van P. Weckx, midden vorig seizoen binnengehaald bij HBC. De spelers reageren bijzonder goed op de voor hen nieuwe aanpak van de trainer Dit valt af te leiden uit de aanwezigheid op oefenstonden die gestart zijn op 1 augustus Het voorbije weekend was men op stage- in Nienburg (Duitsland) waar het nuttige aan het aangename werd gepaard en zaterdag 22/8 is men aan de eerste oefenwedstrijd toe. Dendermonde neemt het dan op tegen HK Waasmunster en landskampioen Olse Merk sem en ook voor zondag is er een oefenwed strijd gepland tegen een nog nader te bepalen tegenstander. Een week later, op zaterdag 29/8 wordt er in een driehoekstomooi partij gegeven aan Ajax Lebbeke en Brasschaat en zondag 30/8 wordt Roeselare de spamng- partner in sporthal «Verhelst» EVA Handbal. Koen Sanders gaat van HK Waasmunster naar HBC Den dermonde (vh) Liefhebbersvoetbal. SK Dendermonde werd derde in het tornooi van 't Hof van Grembergen. Het verloor de eerste wedstrijd tegen FC Corner met 0-3 maar won de troosting tegen Vlasbloem met 3-1 (vh) Handbal. Wim Roels verlaat HK Waasmunster voor landskampioen Olse Merksem (arch)

De Voorpost | 1992 | | pagina 26