Nationale overwinning uit Bourges, het hoogtepunt uit de duivencarrière van Clara en Geert Philips uit Grembergen 30 - 21.8.1992 - De Voorpost Een nationale overwinning is voor de duivenliefhebber die kiest voor de grotere vluchtafstanden het maximum wat hij kan berei ken. Het overgrote deel blijft een ganse duivenloopbaan op zijn honger zitten. De duivensport kan zich in het Voorpost-gebied optrekken aan de nationale Bourgeszege van het duivenecht- paar uit Grembergen: Geert en Clara Philips. Voor hen was het daarenboven nog een dubbelslag. Velen ervaren een provinciale zege reeds als een groot sukses. Die kregen de Grembergse super-cracks er nog als een toemaatje bij. Bij de oude duiven de provinciale laureaat en bij de jaarlingen de nationale zege. Uit de verder gepubliceerde uitslag blijkt dat ook de andere vliegers zich vroeg klasseerden. Maarzoals in alle disciplines telt de top. hem een grote toekomst te voorspellen. Nadat hij zich een zevental seizoenen als een Noyonspecialist liet opmerken, pro beerde hij in 1986 zoals vele snelheids spelers het doen, om ook enkele duifjes op het monument van de halve fond- vluchten: Bourges, in te korven. Te Den- dermonde klokte hij de eerste prijs. Goed voor de schaal van de stad. Hij klokte zeven prijzen van tien prijzen. In 1987 stapte hij het lokaal Buggenhout Den Belg binnen. De stap naar de halve fond was gezet. Het werd een entree met bravoure. Op de naam Geert Philips stonden alle kampioenentitels, die er met oude-, jaar- en jonge duiven waren te winnen. Het hek was van de dam. Geert en vrouwtje Clara waren van dan af verwoede halve fond spelers. Het vervolg is een suksesstory in ijltempo. Zowel in De Ware Denderval lei als momenteel in het goed gestoffeerd Verbond Aalst-Liedekerke-Lombeek is de kolonie Philips uitgegroeid tot één der besten en bij de konkurrentie tot één der meest gevreesde. Duivensport. De 'nationale' winnaar Geert Philips uit Grembergen, sa men met zijn echtgenote en de nationale KBDB-voorzitter Marcel Van den Driessche uit Sint-Gillis-Dendermonde (bvw) Dat dergelijke resultaten heel wat belang stelling losweken, bleek vorige week tij dens de receptie die de familie Philips in het Brouwershuis te Wieze aan vrienden en kennissen aanbood. Nationale voor zitter Marcel Van den Driessche nam de honneurs waar en verwoordde de ge- dachtengang die bij elkeen leefde na dit sportief hoogtepunt: het is een welver diende beloning voor de inspanningen die men zich de voorbije vijf seizoenen getroostte om een voet in huis te krijgen bij de nationale halve fondelite. We durven stellen dat het de erkenning van de eenvoud is. Geert en Clara oogst en wat ze gezaaid hebben en dat is zeker geen wind maar een kolonie sterke vlieg- duiven. In de wijde kring van het Vlaamse halve fondspel heeft ze haar gelijke niet. Het sukses dat de Philips-kolonie nu smaakt is te danken aan de voorzichtige opbouw en dito aanpak. Geert is een duivenmelker die geen risico neemt. Al les is gepland, haast computer gestuurd. Een gokje bestaat niet. De faktor halve zekerheid is steeds ingebouwd. Geen enkel detail wordt verwaarloosd. Niet bij de verzorging, waar alle vrije tijd van Clara en Geert naartoe gaat, en zeker niet bij de vorming van de stam. Men moest bij het begin van het seizoen 1987 geen profeet zijn om te durven orakelen dat Geert Philips in de kortste keren tot de halve fond-top zou behoren. Het oor goed te luisteren leggen en zijn ideeën opslaan, was een hulpmiddel om Doorgedreven perfectionisme Het sukses van Geert Philips is geba seerd op meerdere belangrijke elemen ten. In eerste instantie geeft de Grem bergse crack de afstamming aan. Hij is daar een grote voorstander van. Hij koos vier toprassen uit om daar zijn eigen Philips duif uit te vormen. De «Zipa» is daar een voorbeeld van. Het is de samen voeging van «De Zitter» en «De Panter». En als we dan op zijn hok rondneuzen en de Vedo's, de Dodo's, de Elpa's, en zo kunnen we doorgaan, onderscheiden dan heeft Geert de voorbije zes seizoe nen op zijn kweekhok goed werk gele verd. De bloedstromingen waar hij uit put zijn Raoul en Xavier Verstraete, Oostak ker; Gebroeders Desmet, Semmersake; Sylvain D'Hondt, Semmersake en Ro- main Legiest, Oostakker. Geert heeft geduld. Hij ging niet over haast te werk. Hij kweekt bijvoorbeeld ieder seizoen zomerjongen en die gaan de ren in. Het is best mogelijk dat daar de eerste twee jaar niet wordt uitgekweekt. Het is de «Philips»-reserve. Als hij ze nodig heeft zijn ze uitgegroeid en vol vitaliteit. Een tweede belangrijk geheim, als we het zo zouden durven noemen, is de omni- paraatheid van Geert en Clara en als het nodig is, springt moeder Adrienne ook wel bij. De prestaties komen niet in de schoot gevallen. Voor wat hoort wat. Iedere dag, zon- of weekdag, worden vele uren aan de verzorging van de dui ven besteed. De duivenfamilie is begees terd door hun duiven. De hokakkommodatie is een ideaal ver blijf. De hokken zijn aan alle jaargetijden, alle weersomstandigheden en aan alle opdrachten aangepast. Bestendig wor den alle maatregelen genomen om be smetting van de duiven van huis uit te sluiten. Hygiëne staat hoog in hun vaan del. ZIPA 4279636/91 le NATIONAAL BOURGES '92 11.315 JAARLINGEN Duivensport. De familie Philips, samen met de kollega's van Geert die beroepshalve sekretaris van de provinciale afdeling van de duivenbond is (bvw) De goede, gezonde, sterke Philips duif wordt daarnaast nog in ideale omstan digheden ingekorfd. Geert is een voor stander van zoveel en zo dikwijls moge lijke observatie. De gedragingen, de trai ningen, de prestaties hoe en wanneer en in welke omstandigheden worden in een dagboek bijgehouden. Risico's worden zoveel mogelijk uitgesloten. Het is geen uitzondering als Geert zijn vliegers een weekje thuishoudt. Een beetje recupera tie kan nooit kwaad. De meesten zouden het ijzer smeden terwijl het heet is, aan de St. -Margrietstraat te Grembergen pri meert de duif. In die achtergrond wint de nationale- en de bijkomende provinciale zege uit Bour ges nog aan waarde. Om de eerste prijs nationaal te klokken (Clara had die eer), mag er niets mislopen. Een beetje geluk komt er bij kijken Op het hok Philips is het haast een logische voortgang van wat er bezig is. In 1992 en inzonder de weken die de nationale Bourgesvlucht vooraf gingen, stond er geen maat op de presta ties van de weduwnaars. Bourges was de aangename bevestiging. Als we de bovengenoemde opsomming op een rijtje zetten, is het de synthese van wat men het «ideale duivenspel» zou kunnen noemen. De inspanningen van de familie Philips werden nu ruimschoots gehonoreerd, door deze sportieve hoogvlieger. Het is hen van harte gegund. '/jinrV '('(ata .V'/it/i/ii St. Magrietstraal 7 9200 GREMBERGEN Tel. 052/219956 Duivensport. De ZIPA, nationale winnaar Bourges (bvw) «De Zipa» en «De Panter» de sterrenparade van de Philips-kolonie Geert Philips beschikt momenteel over een vliegploeg die geen hiaten vertoond. Het is een hecht blok. Zijn kwaliteitslabel is gebaseerd op regelmaat in de hoogste graad. 1992, is één der beste, zoniet het beste seizoen, sedert Geert de snel- heidsvluchten ruilde voor de halve fond. Het jaar kon niet meer stuk. De klap op de vuurpijl is zonder twijfel de nationale Bourges-zege bij de jaarlingen, gekop peld aan een pracht van een zijgaai: de provinciale overwinning bij de oude dui ven Een prestatie enig in haar genre. En wat de prestatie nog uitzonderlijker maakt, is dat het in feite een familiaal onderonsje was. De tweejaarse «Panter», de provinciale laureaat, is de vader van de éénjaarse ZIPA, het nationale boegbeeld. We beginnen met de provinciale win naar, de «Panter», het is een product die uit de Panter, Chanel, en Elvis-lijn van Raoul en Xavier Verstraete komt, maar door Geert Philips werd gekweekt. Hij manifesteert zich blijkbaar, niet alleen als een goede vlieger, maar een ongeëven aard kweker. Als jonge duif vloog hij vooruit uit Dourdan. Zijn 1991 uitslagen uit Dourdan: 10/594 d.; 215/616 d.; 35/640 d.; 20/501 d.; 57/563 d.; 28/540 d 43/475 d.; 75/430 d.; 114/454 d. In 1992 ging hij op zijn élan verder: Noyon: 36/610 d.; Dourdan: 131/452 d.; 28/789 d.; 63/553 d.; 42/398 d.; 4/469 d.: 6/357 d.: 35/343 d.; 7/312 d.; 23/ 319 d.; 12/145 d.; Bourges: lokaal Land van Aalst: 1/159 d.; FCD: 1/555 d.; prov.: 1/1281 d. De «ZIPA» met als vader de Panter en als moeder een dochter uit de Zitter, de regelmatigste Philips vlieger. Hij stamt uit een Philips combinatie gevormd door Verstraete-Dhondt. Deze nationale held vloog het voorbije seizoen zeker niet slecht. Dourdan: 64/344 d.; 77/582 d.; 99/447 d„ 16/393 d.; 36/251 d.; 11/231 d.; 28/152 d. Duiven met een hoog karaat aan kam- pioenenbloed, getekend Philips. De lijsttrekkers van de Philips-vliegploeg De blikvangers van de 20-koppige wedu- wnaarsploeg, zijn uiteraard de ZIPA, de beste Bourges-jaarling van het land van 1992, en de «Panter», de provinciale «numero uno» bij de oude duiven uit Bourges. De andere kleppers leven mo menteel in de schaduw van hun gevierde hokgenoten. De prestaties van de Dour dan zwaargewichten liegen er nochtans niet om. We selecteerden onze keuzes uit de vele mogelijkheden De Zilveren Legiest - 4476865/87 3.5: Noyon: 610 d./209; 9.5: Dourdan: 452 d./108 rampviucht; 16.5: Dourdan: 789 d./overduif-klok 7 min. stil: 23.5: Dourdan: 553 d./14; 30.5: Dourdan: 398 d./23; 13.6: Dourdan: 469 d./57; 27.6: Dourdan: 357 d./27; 11.7: Dourdan: 343 d /12; 18.7: Dourdan: 312 d./2; 25.7: Dourdan: 319 d./73. DE PANTER le PROVINCIAAL 7c NATIONAAL BOURGES '92 4152313/90 Mi/pi St. Magrietstiaat 7 9200 GREMBERGEN Tel. 052/219956 Duivensport. De Panter, provinciale winnaar Bourges en vader van Zipa (bvw) Duivensport. Nationaal winnaar Philips, samen met de kampioenen D'Hondt, Verstraete en Legiest, wier duiven de basis van de Grembergse kolonie vormen (bvw)

De Voorpost | 1992 | | pagina 30