6-21.8.1992 - De Voorpost If ar/. /(/ren j/ 24-uren wachtdienst voor huis artsen van het territorium Oud- Aalst (9300 Aalst) Centraal oproepnummen 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Dr. F. De Norre, Immerzeeldreef 98 Aalst. Tel. 77.33.22: vanaf vrij dag 21 augustus om 20 u. tot en met maandag 24 augustus om 20 u. Erembodegem en Erembode- gem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen nummer: tel. 053/78.20.90. Hofstade, Gyzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03 Baardegem, Herdersem, Mel- dert, Moorsel Dr. Van Raemdonck, Grote Baan 219, Herdersem. Tel. 053/ 70.55.45: zaterdag 22 augustus en zondag 23 augustus. Gratis verkrijgen van recuperatie materialen (tegels - boordstenen - greppels) Het College van Burgemeester en Schepenen heeft in zitting van 15 juni '92 besloten dat de inwoners van de stad Aalst gratis recuperatie materialen (tegels - boordstenen - greppels) kunnen verkrijgen. Deze materialen kunnen, mits toe latingvan de Schepen van Openba re Werken, afgehaald worden in de stedelijke werkhuizen. Voor grote hoeveelheden (meer dan 30 m% 50m) kan men zich voor af wenden tot de technische dien sten (ter attentie van ing. E. Thijs, tel. 053/73.23.05), die de geïnteres seerde kan in contact brengen met aannemers welke op het ogenblik Aalst. Kermis in Hofstade. Een veeprijskamp mocht niet ontbreken (a) dergelijke materialen graag gratis ter beschikking stellen. kunnen 6 uitzonderlijk opengestel de kastelen (opnieuw) bezocht wor- Start Werfseizoen 1992-1993 Werfmagezien De 10e editie van Werfmagezien den. De bezoekers kunnen deze met het volledige najaarsprogram- maal ook meegenieten van aan het ma wordt gratis bedeeld in alle bus- kader aangepaste muziek en een sen van Groot-Aalst op 21,22 en 23 aantal tentoonstellingen. Dit is het augustus. U heeft geen Werfmage- programma: zien ontvangen? Geef een seintje het kasteel de Rozerie, Brusselse- aan de directie van het Cultureel steenweg 75. Het gelijkvloers van Centrum (tel. 053/76.13.11). U het kasteel, de kapel en het kasteel- krijgt alsnog een exemplaar toege- park worden opengesteld. In de ka- stuurd. Pe' hcht een tentoonstelling de be- Ticketverkoop 2^kers jj1 ?ver ,de, bouw- Abonnementshouders hebben dit stijl van dekapek de neogotiek, en najaar eerste keuze. Een exclusieve familie De Bethune. Omill uur verkoop van abonnementen wordt Yer8as'' hat str;J,kk™,r'e' «Arioso» voorzien van maandag 24 augustus {orS' ®uf, en Muziek) hen op een tot en met woensdag 2 september. ^.ncert' Tussen 14 en 16 uur tr<=edt Gedurende deze periode worden Alkuone °P> geen losse tickets verkocht. Losse - het kasteel Ronsevaal, Brusselse- tickets voor alle voorstellingen zijn steenweg 213. Het gelijkvloers van verkrijgbaar vanaf donderdag 3 sep- het kasteel en het kasteelpark zijn tember. gewonjng kunnen bezocht worden. Er is een tentoonstelling van beel dende kunst voorzien in het park en in de conciërgewoning. Tussen 14 en 16 uur kunnen geïnteresseerden luisteren naar een optreden van het koor «Laat blijde weergalmen» o.l.v. Karei Van Daele. Kristiaan van Ingelghem bespeelt de piano in het kasteel. - het kasteel Ten Berg, Baron Moyersoenpark 9A Bergekouter 99A. Enkel het kasteelpark wordt opengesteld. Tussen 14 en 16 uur koncert door «Cantate Domino» o.l.v. Michael Ghijs. - het kasteel Ter Lokeren, Chur- chillsteenweg 2 (Houten Hand) te Erembodegem. Er kan gewandeld worden in het kasteelpark. De voor- en de achterdeur van het kasteel zullen openstaan zodat de mooie toegankelijk. Op de binnenkoer mozaïekvloer in de hall bekeken Open Monumentendag op 13 sep> tember - Kastelentocht voert toneelgroep «Tijl en Nele» doorlopend een middeleeuws wa genspel op: «De klucht van de dood Op zondag 13 september gaat de van Pierlala»; vierde Open Monumentendag - het Waterkasteel, Opwijkse- door. Op algemeen verzoek staat er steenweg te Moorsel. Het gelijk- in Aalst weer een kastelentocht op vloers van het kasteel, de binnen liet programma. Van 10 tot 18 uur koer, het kasteelpark en de concier- kan worden. In de bijgebouwen en het park stellen lokale kunstenaars hun werken tentoon. Tussen 14 en 16 uur treedt de Joriskantorij op. - het kasteel Van Muylem, Gentse steenweg 380: het volledige gelijk vloers en de tuin kunnen bezocht worden. In het kasteel loopt een tentoonstelling over 40 jaar V.V.A.K.-werking. (De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon is on der andere gekend om haar jaarlijk se prijs voor restauratiearchitek- tuur, vorig jaar uitgereikt aan het kasteel Van Muylem). Een tiental V.V.A.K.-leden-kunstenaars expo seren een keuze uit eigen werk. Net als de vorige jaren worden de bezoekers in of bij de kastelen ver welkomd door een deskundige gids die een toelichting geeft over het kasteel, zijn historiek, zijn bewo ners,... Hou er wel rekening mee dat de gidsen pauzeren tussen 12.30 en 14 uur. Het kasteel Ronsevaal kan enkel onder begeleiding van een gids bezocht worden; het zal bijge volg niet toegankelijk zijn tussen 12.30 en 14 uur. Alle andere kaste len kunnen tijdens de middag wel bezocht worden, maar dan zonder begeleiding. Enkel in het Waterkas teel zijn er doorlopend rondleidin gen voorzien. In elk kasteel wordt de geïnteres seerden een tekst overhandigd zo dat ze achteraf alles nog eens rustig thuis kunnen nalezen. De 6 teksten kunnen opnieuw in een map verza meld worden. Die map zelf bevat enkel praktische gegevens (het pro gramma, een stratenplan, open ingsuren, animatie,...) en is in elk opengesteld kasteel verkrijgbaar. Iedereen kan zijn kastelentocht dus in eender welk kasteel aanvangen. De gedetailleerde teksten over de kastelen zijn enkel in het desbetref fende kasteel verkrijgbaar. Bij elk kasteel is het kasteelpark opengesteld, een unieke gelegen heid om deze anders niet toeganke lijke stukjes groen eens van naderbij te bekijken. In sommige parken zal men versteld staan van het panora ma. In het park aan kasteel Ronse vaal start om 10, 14 en 16 uur een natuurwandeling begeleid door een natuurgids. Die neemt de wande laars mee doorheen de prachtige siertuin en de boomgaard, langs de vijvers naar natuurgebied «de Gerstjens». Dit gebied maakte vroeger eveneens deel uit van het kasteeldomein. Vanuit de Gerstjens zijn de restanten van voormalig kasteel Overhamme te zien. Langs de kastelen werd er opnieuw een fietsroute uitgestippeld. In de verzamelmap (die in tegenstelling tot de teksten wel op voorhand te verkrijgen is) vindt men het trajekt. Vanuit eender welk kasteel kan hierop aangesloten worden. Het zelfde stadsplan maakt ook de aut- mobilisten wegwijs. Voor wie zelf niet over vervoer be schikt, wordt er een carpooidienst opgezet. Autobestuurders die ie- Aalst. Telefoonkabels genoeg, maar voorlopig geen telefooncel te bespeuren in mancl een lift willen aanbieden naar Moorsel (a) een volgend kasteel, kunnen dat Lede. De Leedse autorally was geen eenvoudige klus (a) Aalst. Bosfeesten in Gijzegem. Om ter mooiste snoet (a) Nieuwerkerken Dr. J. Van Der Mijnsbrugge, Dorpsstraat 15 Nieuwerkerken. Tel. 053/83.84.99: zaterdag 22 augustus en zondag 23 augustus. Apotekers van zaterdag 22 augustus om 9 u. tot zaterdag 29 augustus om 9 u.: Bovy: Geraardsbergsestraat 204, Aalst De Meyer, Dorpsstraat 30, Nieu werkerken Trouvé, Hoogstraat 56, Hofsta de De Weghe, Opperstraat 266, Lie- dekerke De Vleeshouwer, Weggevoer denstraat 78, Ninove Dierenartsen Dr. A. Vijverman, Bellaertstraat 87 Lede. Tel. 053/80.01.39: zater dag 22 augustus en zondag 23 augustus. Tandartsen De Clippel, Zandstraat 110 Er- ondegem. Tel. 053/80.45.07: za terdag 22 augustus van 14 tot 16 u. en zondag 23 augustus van 9 tot 12 u. Verpleegkundigen R. Cattoir, Bredestraat 48 Aalst. Tel. 053/70.08.21: zaterdag 22 augustus en zondag 23 augustus. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55. ^64! Lede. Ook in de Leedse deelgemeenten geldt een snelheidsbeperking tot 50 km per uur (a) Arendkermis Vrijdag 2& augustus grote avond- markt vanaf 18.30 uur met tal van versnaperingen, barbecue en coc- tail specials. Zaterdag 22 augustus vanaf 9.00 uur elfde groot minivoetbaltornooi in de Arendschool. Organizatie AKV Eirg. Vanaf 21.00 uur tweede miss en mister Moens verkiezing. Om middernacht nacht van de clubs. Zondag 23 augustus vanaf 14.00 uur grote kermisbelotting 3.000 fr voor uit en inleg, vanaf 19.00 uur grote kermistafel voor de vrouwen en biertafel voor de mannen. Vanaf 24.00 uur afsluiten van de kermis. Zaterdagkursus bureautica en ge bruik van pc De dienst Beroepsopleiding van de VDAB organizeert opnieuw za- terdagkursussen bureautica en ge bruik van de personal computer. De kursussen richten zich tot werkne mers die in hun funktie gekonfron- teerd worden met het gebruik van een PC en ook tot werkzoekenden die door middel van deze opleiding hun tewerkstellingskansen willen verruimen. Er worden kursussen georganizeerd voor beginnende en ervaren computergebruikers. Bu reautica brengt een overzicht van de mogelijkheden. Men leert wer ken met de verschillende software pakketten en met operating syste men. Brochures met inschrijvingensmo- daliteiten bij VDAB Aalst, De Rid derstraat 15 te 9300 Aalst (053/ 77.88.40. Eerste hulp weet wat je doet Vanaf 5 september organizeert de afdeling Aalst van het Rode Kruis een kursus 'helper'. In twintig les sen van 2 uur, op donderdagavond en zaterdagvoormiddag worden de basisbegrippen van de eerste hulp bij ongevallen aangeleerd. Deze lessen zijn gratis en staan open voor alle deelnemers ouder dan 16 jaar. De lessen hebben plaats in het audi torium van het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis, Merestraat 80 te Aalst. Voor meer informatiemevrouw R. Van Mulders, Dokkestraat 5 te 9420 Erondegem (053/80.01.93) en me vrouw B. De Block, Eikstraat 74 te 9300 Aalst (053/77.94.89). Aktief bevallen Op zaterdag 5 september om 9.00 uur start de volgende 6-delige les senreeks 'aktief bevallen'. De reeks richt zich tot vrouwen die 25 tot 32 weken zwanger zijn en hun partner. In deze lessen komen aan bod: kon- ditie- en houdingsoefeningen, ont spanningsoefeningen, ademha lingsoefeningen, massagetechnie ken en verschillende houdingen voor ontsluitingsweeën en beval ling. De oefeningen worden aange vuld met informatie en gesprekken rond zwangerschap, bevalling en eerste kontakt na de geboorte. De kursus kost 3.000 fr per persoon of koppel voor de hele reeks. Informa tie CGSO, Cumontstraat 3 te 9300 Aalst (053/78.75.13.) Verdriet om miskraam, vroegge boorte Als de zwangerschap eindigt in een miskraam dan kan je je zo leeg, ver drietig en machteloos voelen. Door erover te praten leer je dit verdriet verwerken. Vrouwen die het zelf al een beetje verwerkt hebben, kun nen een steun zijn voor anderen. De bijeenkomsten zijn gratis en verbin den je tot niets. De bijeenkomst heeft plaats op dinsdag 15 septem ber om 20.00 uur, 17 november en volgend jaar op 19 januari, 16 maart, 18 mei en 15 juni in het CLG, Withuisstraat 3 te AalstInlichtin gen bij Mia Vanelstaete (053/ 77.61.61 op maandag- en woensdag voormiddag). Fietstocht «Grenzen van Aalst» - zondag 13 september Vertrek om 9 u. stipt op de Grote Markt te Aalst. Inschrijvingen (BLOSO-sport verzekering inbegr.): - tot 31 augustus: 50 fr. op de dienst Vrije Tijd, Kapellestraat 17 te Aalst - zondag 13 september ter plaatse vanaf 8 u.: 70 fr. Er zijn 2 omlopen voorzien: 1. familietocht van 25-30 km 2. tocht voor wielertoeristen van 65-70 km. Iedere deelnemer ontvangt een herinnering! Einstein op school Een school bruist van leven en crea tiviteit! Althans dat kan! Het is per fect mogelijk dat scholieren én leer krachten graag naar school komen. De school als leefgemeenschap, zorgverbreding, leerlingenbegelei ding, het welzijnsklimaat op school... er wordt gelukkig weer meer aandacht aan besteed. Vanuit een samenwerking tussen het Comi té voor Bijzondere Jeugdzorg, de PMS-centra, het JAC, het stadsbe stuur en het Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid verscheen re cent een ideeënbrochure onder de veelzeggende naam «Einstein op School». Bestellen kan tegen 80 fr./ ex. via overschrijving op rekening 001-1659546-49 van het Coördina tiecomité Welzijnsbeleid met ver melding «Einstein op School» (korting van 10% vanaf 10 ex.). Zelfhulp in Aalst Ook in de streek van Aalst zijn er talrijke zelfhulpgroepen. Mensen met een chronische ziekte, een han dicap, een bittere ervaring... zoeken mekaar op en wisselen hun ervarin gen uit. Hetgeen deugd doet, om niet meer te zeggen. Een gratis bro chure is te bekomen bij het Coördi natiecomité voor Welzijnsbeleid, Kapellestraat 17 te Aalst, ook op de stedelijke jeugddienst, Kapelle straat 15 en bij het Aalsters Sociaal Overleg, Houtmarkt 17. Groepen kunnen meerdere exemplaren be komen.

De Voorpost | 1992 | | pagina 6