De Voorpost-21.8.1992-7 Lede. Sint-Rochusfeesten. De Denderruiters waren van de partij (a) Aalst. Centrumfeesten in Herdersem. De jeugd bewaakt de barbecuevuren (a) Regionale bijeenkomsten voor fa- milies-thuisverzorgers Het zal je maar overkomen. Je vrouw wordt M.S.-patiënte, je man wordt dement, je kind is zwaar zor- genbehoevend... Je leven veran dert. Al jaren ijvert de Vlaamse zelfhulporganisatie «Werkgroep Thuisverzorgers» voor een statuut dat een einde maakt aan het in de kou blijven staan van de «thuisver zorgers». Inderdaad verkeren velen van hen sociaal-juridisch in een ha chelijke situatie en zijn er tal van onrechtvaardigheden. Deze organisatie heeft momenteel kontaktpersonen in Bassevelde, Mechelen, Willebroek, Diksmuide, Maasmechelen, Holsbeek, Nieuw- rode, Herentals, leper, Tremelo... maar stelt vast dat de behoefte aan samenkomsten ook in andere regio's groot is. Daarom wordt een warme oproep gedaan naar alle thuisverzorgers ook in de streek van Aalst om kontakt op te nemen met het sekretariaat van deze vereniging (016/22.73.37). Aalst. Wanneer de straten worden opgebroken voor het leggen van telefoonka bels ligt het verkeer in de knoop (a) Het Aalsters Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid steunt dergelij ke oproepen omdat zonder serieuze zelforganisatie dialoog met de meest direkt betrokkenen niet mo gelijk is. Ook inzake de thuiszorg zijn zelfhulpgroepen erg belangrijk. (cfr. eerdere beleidsvoorstellen rond zelfhulp en thuiszorg). Overigens kunnen geïnteresseer den op eenvoudige aanvraag een gratis brochure bekomen «zelfhulp •m Aalst» op het Coördinatiecomité voor Welzijnsbeleid, Kapelstraat 17, 9300 Aalst (053/73.22.38). Papierophaling in augustus Het papier zal opgehaald worden op: - maandag 24 augustus in Meldert en Baardegem - vrijdag 28 augustus: Aalst 5 Openbaar Vervoer De Vlaamse Vervoermaatschappij «DE LIJN» meldt dat vanaf maan dag 10 augustus 1992 ingevolge we- geniswerken in de Bosstraat te Lede' ZelJs een telefoonnummer zorgde voor heel wat problemen, (a) kenbaar maken door een voorge drukte kaart voor hun voorruit te plaatsen. Wie met iemand wil mee rijden, kan dan op de parkings snel zien bij wie hij terecht kan. Voor meer inlichtingen, affiches, strooifolders,... kan men steeds te recht bij de dienst Leefmilieu, Stadsbestuur Aalst, Grote Markt 3 te Aalst. Telefonisch is de dienst Leefmilieu bereikbaar op nummer 053/73.23.70 of 053/73.23.75. Op 13 september is het secretariaat Open Monumentendag gevestigd in het kasteel de Rozerie, Brusselsesteen weg 75 te Aalst, tel. 053/78.37.55. Bedeling van dë milieuboxen of KGA-boxen Op 13 maart 1991 heeft de Vlaamse Executieve in uitvoering van art. 46 van het decreet van 2 juli 1981 be treffende het beheer van afvalstof fen, de algemene voorwaarden vast gesteld die gelden voor de verwijde ring van gevaarlijk huis-, houdelijk afval. Dit besluit moet toelaten om klein gevaarlijk afval (K.G.A.) overal in het Vlaams Gewest in te zamelen en vervolgens op een milieuvriendelij ke wijze te recupereren of te ver werken. De Vlaamse Executieve stelt hiertoe voor elk gezin een spe ciaal recipiënt ter beschikking, de milieu-box of K.G.A.-box. Voor de goede uitvoering van dit besluit heeft de Vlaamse Executie ve de gemeenten een cruciale rol toebedeeld. Deze moeten instaan voor de verdeling van de K.G.A.- boxen aan de gezinnen en erop toe zien dat het K.G.A. regelmatig en afzonderlijk wordt ingezameld. De Intercommunale Land van Aalst zal in opdracht van de stad instaan voor de inzameling van het K.G.A. via een mobiele chemocar op een 15-tal standplaatsen in Aalst en dit 4-maal per jaar. Vermoede lijk gebeurt een eerste inzameling nog in november 1992. Voor de bedeling van de K.G.A.- boxen aan de gezinnen, huis aan huis, doet het stadsbestuur een be roep op de Aalsterse jeugd-, milieu- en karnavalgroeperingen die hier voor een vergoeding ontvangen. Deze huis - aan - huis bedeling start op zaterdag 22 augustus 1992 en eindigt op woensdag 30 september 1992. De bedelers leveren de box per soonlijk aan de huisbewoners af en demonstreren hoe de box - met een speciale kinderveilige sluiting - moet geopend worden. In de box zit een folder (zie bijlage) waarin men leest hoe men de box moet gebrui ken en wat er precies moet in verza meld worden. Gezinnen die tijdens de bedeling niet thuis zijn krijgen een kaartje in de bus waarop vermeld staat waar en wanneer zij de box kunnen afha len, mits voorlegging van de identi teitskaart. Volgende regeling is van toepas sing: Inwoners van klein Aalst: - van 3 oktober tot en met 14 no vember 1992 op het containerpark, Aelbrechtlaan 72 Aalst, tussen 10 u. en 14 uur. - elke woensdag en elke vrijdag tussen 8.30 u. en 12 u. en tussen 13 u. en 16 u. in het magazijn Friac, Ste delijke Werkhuizen, Aelbrechtlaan 72 Aalst. Inwoners van de andere deelge meenten: - tijdens de maand oktober 1992 in het dienstcentrum van de betrok ken gemeente op woensdag tussen 8.30 u. en 12 u. en tussen 17 u. en 19 u. - vanaf november 1992 elke woens dag en elke vrijdag tussen 8.30 u. en 12 u. en tussen 13 u. en 16 u. in het magazijn Friac, Stedelijke Werk huizen, Aelbrechtlaan 72 Aalst. Voor inlichtingen kan men terecht bij stadsbestuur Aalst, dienst Leef milieu, telefoon 73.23.75 of 73.23.70. Aalst. Hofstade kermis. Een sfeerbeeld van de kermisaktiviteiten (a) Aalst. Bosfeesten in Gijzegem. Pret viel er genoeg te beleven voor de jeugd (a) Haaltert de bussen van de lijn Aalst - Heldergem (276) via Ekent, Katte- straat, Bruulstraat en Edestraat in omleiding zullen rijden. De halten Haaltert Gravenkerse- laar 33, Bosstraat 25 en 63 worden afgeschaft. Jebron Op zondag 30 augustu.s start Je bron, Open Huis voor Vorming en Pastoraat, Begijnhof 1 te Aalst, zijn 17de werkjaar. Om 10.30 u. is er viering in de Begijnhofkerk en om 12 u. feest in de Sint-Jozefsschool te Mere: aperitief, barbecue, koffie, gebak en animatie. J eugdsportpromotiecampagne In het kader van de «Jeugdsport- promotiecampagne» (BLOSO) en «Sport als integratie» (Koning Bou- dewijnstichting), organiseert de sportdienst van de stad Aalst op het Volksplein te Aalst op vrijdag 21 augustus een basketbalwedstrijd. Om 19.15 u. verwelkomt Schepen' Roger D'Hondt in zijn hoedanig heid van Schepen van Sport. Om 19.30 u. heeft de wedstrijd plaats tussen B.C. The Tower en BC Er- pe-Mere. Tijdens de pauze wordt de eerste ploeg van BC Okapi voorgesteld. Om 20.30 u. heeft er dan een de-1 monstratic plaats van eerste ploeg BC Okapi met jeugddeelname. Er wordt afgesloten met een receptie. CRM naar Limburg Op vrijdagmiddag 4 september ver trekt de Club voor Rustenden uit de Middenstandsgroepen voor een driedaagse reis naar Hasselt, Maa seik, Alde-Biezen en Bokrijk. Deelnemingsprijs: 5.900 F per per soon. Er wordt overnacht is twee- Aalst. Ook de voetgangerstunnel zal worden aangepakt, maar dan volgend jaar persoonskamers. (a) Maandag 7 september is men terug in Aalst. Inschrijven voor 25 augustus op nr. 053/70.44.76, VWG bestuur Het Vlaamse Verbond voor Gepen sioneerden Aalst en randgemeen ten voerde, met het oog op de vie ring van het 20-jarig bestaan, een herschikking van het bestuur door. Pol De Paepe kreeg de opdracht een nieuw bestuur te vormen, dat hij ter aanvaarding voorlegde tij dens de algemene ledenvergade ring. De zaal reageerde unaniem en geestdriftig positief. Pol De Paepe is voorzitter, Louis Van Tienen is ondervoorzitter, secretaresse is Yvonne Temmermans-Smekens, penningmeester is Denise Temmer man en Maurits Van den Eede werd aangesteld als bestuurs-ombuds- hian. Alle oud-bestuursleden behouden hun vorige taak in een nieuwe be- stuurswerkgroep. Ze zullen na de verlofperiode worden gehuldigd. Omschakelen Omschakelen is een pluralistisch centrum dat vormings- en oriënta tiecursussen geeft aan mensen die een andere rtchting aan hun leven willen geven. In Aalst worden de cursussen vanaf 7 september in het Stedelijk Trefcentrum voor werklo- zenwerking en Vrije Tijdsbeste- 'ding, Driesleutelstraat 49-53 gege ven. Inschrijvingen vanaf 19 augus tus op nr. 052/70.34.76. Ijzerbedevaart Op zondag 30 augustus vertrekt de VTB-VAB Erembodegem met ei gen wagens naar de Ijzerbedevaart te Diksmuide. Vertrek om 9 uur aan het station van Erembodegem. Wie niet over eigen vervoer beschikt, neemt kontakt op met Annie De Smet, Wilgenstraat 35a te Erembo degem. Tel. 053/77.44.97. Weerwerk Op 9 september start VZW Weer werk Houtmarkt 1 te Aalst, op- Aalst. AKV Pladasj met de Aalsterse Europese kamavalvlag (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 7