Oostvlaamse missionarissen Kultureel centrum De Werf start najaarsprogramma bijeen in Aalst Dubbel-tentoonstelling in 't Hof te Puttens in Lede Aalst kijkt in fotospiegel l 14 - 28.8.1992 - De Voorpost Aalst. Het ging er echt gezellig aantoe (a) Bisschop Luysterman was zaterdag een gelukkig man. Hij mocht in het Sint-Jozefscollege te Aalst 150 Oostvlaamse missionarissen, onder wie er nog 70 aktief zijn, ontvangen. Onder die missionarissen paters, zusters en broeders. Van de 3.700 aktieve missionarissen die ons land nog telt, is ongeveer driekwart afkomstig uit Vlaanderen. De gemiddelde leeftijd van deze missiezusters, -paters en -broeders schommelt tussen de 50 en 60 jaar. Ook daar heeft de vergrijzing dus toegeslagen. Op de ontmoetingsdag werd onder meer geluisterd naar een getuigenis van Omer Tanghe, adjunkt-direk- teur van Missio. Hij sprak over 'Missie nu' en kwam tot de vaststelling dat missie in feite nooit is veranderd. Nog steeds vinden mensen het de moeite waard om de boodschap van Jezus te gaan uitdragen over de hele wereld. Heel wat van de aanwezige missionarissen is of was aktief in onze vroegere kolonie Zaïre, anderen in Rwanda, Kameroen, Chili, Senegal, Brazilië, Taiwan, Japan, Venezuela, India, Paraguya, de Fillippijnen en Mali. En allemaal hebben zij hun verhaal, al blijft ook voor hen de essentie het verkondigen van de blijde boodschap. Na een koffietafel in het Sint-Jozefscollege, droeg mgr Luysterman in de Sint-Martinuskerk een plechtige eucharistieviering op. Aalst. De missionarissen kwamen in Aalst bijeen (a) Jo Masureel en André Van Eeghem zijn de volgende kunstenaars die in Galerij 't Hof te Puttens te gast zijn. Van 4 september tot en met zondag 27 september kan men deze ten toonstelling gaan bekijken, op vrij dag van 19.00 tot 22.00 uur, op za terdagen zondag van 14.00 tot 22.00 uur. Op de andere dagen kan men er terecht na telefonische afspraak op het nummer 053/80.51.30. De vooropening van deze tentoon stelling heeft plaats op vrijdag 4 sep tember om 19.00 uur en na de ope ning kan men genieten van het fijne avondeten dat kok Lieven de Smet speciaal voor deze avond heeft be reid. Hiervoor kan men voor 2 sep tember inschrijven op het nummer 053/80.51.30 uur. De prijs bedraagt 1.200 fr en 500 fr voor de wijn. André Van Eeghem is een Brugge ling die in 1909 werd geboren. Zijn grootvader was een bekend beeld houwer van wiens hand verschillen de beelden prijken in de nissen van het Brugse stadhuis.'Andre's vader was een socialistisch voorman en hofbouwkundige die in zijn vrije uren veel schilderde. André Van Eeghem zelf schildert bij voorkeur bloemen, ook al omdat hij beroeps halve vele jaren tussen de bloemen heeft geleefd. Johan Masureel werd geboren te Hulst in 1947. Hij schildert vooral gezinstaferelen in clair-obscur, Vlaamse landschappen in de stijl van Valerius De Saedeleer, klassie ke portretten en hij waagt zich ook aan modern en naief werk. VTB-VAB Brusseldag Op zaterdag 17 oktober heeft naar aanleiding van 70 jaar VAB-VTB de VTB-VAB Brusseldag plaats en 't hof te Puttens zal daar ook deel nemen. In de Galerij is een Brussel pas verkrijgbaar aan de prijs van 100 fr per persoon of 300 fr per gezin en daarmee kan men deelnemen aan heel wat aktiviteiten die van 10.00 tot 17.00 uur plaatsvinden in Brus sel. Men kan deelnemen aan twee wandelzopktochten, 13 musea gaan bekijken, historische gebouwen en er is animatie in overvloed op ver schillende plaatsen in de stad. Liederavond Op zaterdag 24 oktober reist men naar Gent waar een liederavond 'Vlaamse komponisten' op het pro gramma staat. De avond heeft plaats in de prachtige koncertzaal van Radio 2 Oost-Vlaanderen, Martelaarslaan 234 te Gent. Leden betalen 150 fr en niet-leden 200 fr. Kaarten zijn te bekomen in de Gale rij tot 10 oktober. Het aantal plaat sen is beperkt. En op zaterdag 7 november om 10.00 uur bezoekt men in de Musea voor Kunst en Geschiedenis in het Jubelpark te Brussel de tentoon stelling over 'Schatten uit de nieuwe wereld', een tentoonstelling over 4.000 jaar kuituurgeschiedenis. Galerij 't Hof te Puttens is gelegen aan de Wichelsestraat 20-22 te Le de. Het voorbije weekend kregen alle Aalstenaars Werfmagezien in de bus. Daarin wordt de programmatie voor de eerste helft van het seizoen 1992-1993 uit de doeken gedaan. Ook alle praktische informatie over de abonnementsverkoop die begint vanaf 23 augustus en de reservatie van de losse tickets vanaf 3 september staat erin. Aalstenaars die geen Werfmaga- zien kregen of ervoor moeten betalen, bellen best even naar De Werf op nr. 053/76.13.11 want in elke bus werd een gratis exemplaar gestopt. Als het aan het kultureel centrum De Werf ligt, kan Aalst zich nu al verheugen op een stevig kultureel najaar en winter. De ambitieuze biënnale 'Papier, beeld en basis' wordt er op 20 september afgeslo ten en rond die tijd start de eerste seizoenhelft van het nieuwe Werf- werkjaar. Op 8 oktober krijgen de gelukkige genodigden in Aalst de film 'Daens' in avant première. Netwerf Dit jaar wordt ook gestart met een nieuw projekt: Netwerf, een ver smelting van het Onafhankelijk Kultureel Centrum Netwerk en het Centrum De Werf. De samenwer king zal voorlopig starten met een gezamelijk filmprogramma in de bioskoop Feestpaleis en enkele to neelvoorstellingen. Het filmprogramma oogt nog alter natief en controversieel, met als uit schieters 'My Own Private Idaho' van Gus Van Sant en 'Wat heb ik toch gedaan om zoiets te verdie nen?' van Pedro Almodovar, 'Maar het is de bedoeling dat daar later klassiekers van de cinema worden aan toegevoegd', werd door sche pen van cultuur Gracienne Van Nieuwenborgh meegedeeld. Moeilijkheden met toneelgezel schappen Voor de theaterprogrammatie heeft men moeten vaststellen dat de Blauwe Maandag Compagnie en Het Zuidelijk Toneel vanaf volgend seizoen het podium van het CC De Werf links laten liggen. Ze kozen beiden Gent als uitvalsbasis. De Blauwe Maandag beperkt om organisatorische redenen het aan tal reisvoorstellingen in Vlaande ren. Aalst staat niet meer op het programma. Het Zuidelijk Toneel kiest ook Gent als Vlaamse uitvals basis. 'Aalst is geen prioritaire speelplek meer', beweren zij. Noch tans stonden beide groepen vroeger op het Werfprogramma en dit met goede ervaringen. Voor de organis atoren van De Werf betekent de weigering een gat in het programma en een potentieel verlies van pu bliek. Het bestuur van De Werf weet dat er voor dit soort theaterge zelschappen in de regio veel belang stelling bestaat en vindt de beslis sing dan ook een 'vergissing'. De Werf is een groot cultureel centrum met een moderne infrastruktuur. Schepen Van Nieuwenborgh en haar ploeg nemen die houding van de suksesgroepen niet zomaar. 'Wij willen ons publiek polsen om daar- tegten aktie te voeren', aldus de schepen. De programmatoren vre zen ook dat deze problemen zullen toenemen en dat ook andere centra daaronder te lijden krijgen. Suksesnummers Op 16 september wordt het nieuwe werkjaar geopend met Stan en Maatschappij Discordia. De teater- reeks begint met 'Ivanov' naar An ton Tsjechov. Ook andere genres zullen aan bod komen. Zo vindt men in de brochure het Echt Ant- waarps Teater naast de avantgarde van Compagnie De Koe. Een buitenbeentje in de teaterreeks en in alle andere reeksen is Tom Lanoye. Ook in Aalst brengt La- noye zijn bestsellers over een 'trage- dische jongensliefde' op het po dium, 'Kartonnen dozen' staat op 4 november geprogrammeerd. Een andere merkwaardige avond vind je in de dansprogrammatie op 13 november is er 'Echte Clichés' door Het Concern, naar een idee en in een regie van die andere Vlaamse suksesauteur Erik De Kuyper. Ma gistraal geeft De Kuyper met ou dere dansers een nieuwe dimensie aan de klassieke balletkrakers. Fijn komisch, zonder gemakkelijke tra- vestietruuks. Voorts bedienen avantgarde van de New Yorkse Meg Stuarts en een potpourri van het Ballet van Vlaanderen de Aalsterse smaken evenwichtig. De samenwer king met de andere Vlaamse Kultu- rele Centra loopt hier beter dan voor theater. Het programma 'populair' pakt vooral uit met de première van de nieuwe toernee van Johan Vermin nen, 'Zeven Levens' op twee avon den in oktober. The Flying Pickets komen terug na het grote sukses van vorig jaar en Nederland zendt Frank Boeijen, Paul Van Vliet en Berdien Stenberg. De kinderzondagen bespelen tradi tioneel alle leeftijdsgroepen en de dagvoorstellingen worden vanaf dit seizoen educatief in de school bege leid. Dramadocente Tanja Oostvo gels helpt leerkrachten en leerlin gen om het moderne teater beter te kunnen appreciëren. Een groot evenement voor Aalst wordt onge twijfeld de film 'Daens' van Stijn Coninx naar het boek van Louis Paul Boon. Wie niet meer kan wachten mag voor een plaatsje op het Festival van Venetië vechten. Ook op de Belgische avant-premiè- re op 7 oktober in het Filmgebeuren in Gent wordt het moeilijk. Op 8 oktober zal 'Daens' in Aalst te zien zijn, alweer in avant-première en alwaar voor een uitgelezen publiek. De echte filmliefhebbers zullen nog enkele dagen moeten wachten. 'De film is werkelijk prachtig', om schrijft schepen Van Nieuwen borgh en zij kan het weten, want zij heeft de eerste versie al gezien. Vo rige week vergaderde de schepen met haar medewerkers om de akti viteiten rond 'Daens' in de stad op te zetten. PH Aalst. De ploeg van Fotoateljee Aalst dat zorgde voor deze tentoonstelling (a) dert. Aalst mag zich ook kindvrien delijk noemen met de vele kinder opvangcentra. Sportief is Aalst ze ker met zijn uitgewerkte sportak- komodatic. Kultureel zorgt het cen trum De Werf voor regelmatige toppers en ook de hotels krijgen de aandacht, van eenvoudig tot vier- sterren klassering. Aalst wordt verder voorgesteld als Aan de ingang van de jaarbeurs in het onthaalkompleks van de Keizers- hallen, promoot stad Aalst zichzelf onder de titel 'Denderend Aalst, een centrumstad voor een ruim hinterland'. Aalst laat er zijn mooie kanten zien in een keurig opgebouwde fotostand, begeleid door een algemene verklarende nota. Aan de hand van professioneel af gewerkte foto's van de klub Fotoa telier Aalst worden op de speciale stand van de Jaarbeurs, de verschil lende aspekten van de stad Aalst belicht in zwart-wit. De panelen met foto's werden voorzien van een gepaste verklarende beschrijving. De verschillende aspekten van Groot-Aalst worden belicht. Zo gaat onder meer de aandacht naar de bereikbaarheid van de stad via de autosnelweg, het spoor, de bus lijnen en zelfs de Dender. Aalst wordt ook belicht als onderwijsstad waar zo'n 20.000 jonge mensen op leiding genieten. Ook als aantrek kelijke shoppingsstad met op zater dag één van de grootste openlucht marken van het land. Als industrie gebied maakt Aalst zich waar in 1.500 ondernemingen die zowat 25.000 mensen werk verschaffen. Met zijn vier rusthuizen vinden ook de senioren er een rustige oude dag. Wat gezondheidszorg betreft, geeft Aalst een gepast antwoord met zijn twee ziekenhuizen. Voor groene re- kreatie is er zeker plaats met het stadspark, het Osbroek en de vele natuurplekjes in de Faluintjes, naast het grote Kravaalbos te Mei- verkeersveilige stad met een ver keersplanning, terwijl ook de admi nistratieve diensten en polyvalente akkomodatie al in historische en 'gewone' gebouwen in de lens ver schijnen. Dat karnaval ook aan bod komt zal zeker niemand verwonde ren. Schepen André-Emiel Bogaert liet bij de openging weten dat de pro motiestand nog zal aangevuld wor den en ook later zal gebruikt wor den om op diverse lokaties en gele genheden Aalst nog verder te pro moten. PH Aalst. Klinken op Denderend Aalst (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 14