Rekenen op de trefkracht van Jan Berkers Verder opbouwen Mikken op plaats in subtop Op zoek naar een plaats in de middenmoot Starten met een nieuwe lei Dirk Raes, terug van weggeweest Handhaving is primordiaal Vlotter scoren SK Overmere FC Aalst SK Wichelen SK Berlare Sparta Appels VK Hamme Juventus Schoonaarde Sparta Buggenhout 18-28.8.1992-De Voorpost Marc Cooreman, oud-speler van Een dracht Zele, KAV Dendermonde en Tem- se, wordt de nieuwe speler-trainer van SK Overmere. «Der Alte» heeft op 37-ja- rige leeftijd blijkbaar nog genoeg reser ves in huis om zijn talentte verzilveren op de groene rechthoek. De Zeienaar heeft echter een zware taak op zijn schouders getorst, mede door het feit dat niet min der dan zes kernspelers hun diensten ergens anders gaan aanbieden. Vooral het afhaken van Freddy Christiaens zit Mare Cooreman erg diep. Langs de an dere kant krijgen de jongeren een dikke kans om zich te bevestigen in het nieuwe team. Verder is het duidelijk dat Mare Coo reman vooraan vooral rekent op de tref kracht van Jan Berkers, terwijl hij achter aan steun verwacht van Marnix Snoeck (Massemen). Verder hoopt hij dat een element als Tom Ringoet, die mocht proefstomen bij SK Sint-Niklaas, zijn op gedane lessen zal kunnen demonstreren in de schoot van SK Overmere. Speler-trainer Mare Cooreman «Ik ben er stellig van overtuigd dat mij een zware opdracht wacht. Het vertrekken van een aantal basisspelers kan niet in een hand omdraai geregeld worden. Ik stel mijn hoop op het jeugdig talent. Kan dit opti maal renderen, dan zie ik de nabije toe- komst rooskleurig in.» (b.a.d.j Bossche zeker niet ontgaan en na rugge spraak met het bestuur kreeg hij het licht op groen om de kern in de breedte uit te bouwen. Er werden niet minder dan twee doelwachters aangetrokken, nl. De Smet (SK Erembodegem) en De Bondt (E. Mel- dert). Verder liet FC Aalst de keuze vallen op De Weghe (Okegem), Meert (Nieu- werkerken) en Bruylant (Terjoden). Voor Walter Van Den Bossche is het duidelijk dat FC meer inhoud heeft dan Verleden seizoen maakte SK Wichelen enkele angstige ogenblikken door alvo rens er een zekerheid was nopens het behoud in derde provinciale. Tijdens het komend seizoen wil men absoluut af van die stress. Hiervoor werden enkele aan kopen gerealiseerd en spelers aange worven die al een tijdje het klappen van de voetbalzweep kennen. Bij Edeboys werd doelman De Coensel weggelokt en bij Serskamp de routinerijke verdediger Blondeel. Als spitsen komen Van Sinaai en Verleyen, beiden ex-Gijzegem, de Wi- chelse rangen versterken. Bovendien komt aanvaller Emmanuel Hiel terug van Schellebelle. De kern is dus wel kwalita tief verbeterd en dat bevestigde ons ook oefenmeester Gilbert Van Hende. «Eind juli zijn we gestart met de trainingen. Intussen haspelden we reeds enkele oe fenwedstrijden af met twee keer een po sitief resultaat en een gelijkspel. Ik stel vast dat de mentaliteit in de groep opti maal is. Dat is een gunstig teken om de nieuwe kompetitie aan te pakken. Er moet uiteraard aan de homogeniteit nog wat geschaafd worden. Dat komt echter wel in orde tegen aanvang september», aldus trainer Van Hende. (b.a.d.) SK Berlare vocht verleden seizoen maan denlang tegen de degradatie, maar zakte bij het opstellen van de eindafrekening toch naar vierde provinciale. Het verloren gegane terrein weer veroveren wordt ze ker geen gemakkelijke zaak. Men moet weten dat voorzitter Persijn niet meer kan rekenen op een zevental spelers, en dit om diverse redenen. Patrick Van Impe onderschreef een kon- trakt bij Smetlede en Tom De Pauw bij Lutterzele, Dirk Van Beveren en Nico De Potter bouwen een eigen nestje en ook doelman Kurt De Roeck haakt af. Voorzitter Persijn «Hun late beslissin gen lagen aan de basis dat we slechts laat op de transfermarkt konden evolue ren. In laatste instantie konden we nog Jan Van Grembergen, Guy Dobbenie, Patrick Dierickx, Danny Van Hauwermei- ren, Patrick De Wit en Cobbaut aanwer ven. Een halve ploeg om zo te zeggen. Maar dat was nodig na de onverwachte forfait van onze oud-spelers De nieuwe trainer heet Gerard Verhelst, die tijdens zijn lange loopbaan furore maakte bij KAV Dendermonde dat toen nationaal gensters sloeg. Gerard is een vakman maar hij beseft beter dan wie ook dat SK Berlare zich thans in een over gangsjaar bevindt en een plaats in de middenmoot zich als mikpunt aankon digt. (b.a.d.) De trainers Helmuth Brösch, Eddy Bellon en Rudy Van Goethem zijn er verleden seizoen niet in geslaagd Sparta Buggen- hout op een veilige klip te sturen. Het Sparta-schip sloeg lek een een tuimeling naar derde provinciale was uiteindelijk onafwendbaar. Sekretaris Isi Luypaert: «Kijk, gedane zaken hebben-geen keer. We moeten het nieuwe seizoen aanpakken met een nieu we lei. We hebben Julien Peelman, die al heel wat voetbalwatertjes heeft door zwommen, gevraagd om Sparta een nieuw imago te bezorgen. We willen zo dicht mogelijk bij de kop eindigen, al beseffen we al te best dat in derde pro vinciale F katjes huizen die met hand schoenen moeten aangepakt worden.» Sparta versterkte zich met het aanwerven van elementen als Alain Muysewinckel, Marco Pfaff, Bruno De Wilde en Geert Christiaens. Langs de andere kant week Cornelis uit naar Puurs, Robberechts naar Vilvoorde en Jo Fruythof naar Robur Moerzeke. Aan de hand van de voorbije oefenwed strijden is het opgevallen dat Sparta met de nieuwe aanwinsten beschikt over een sterke ruggegraat op het middenveld. Alles zal natuurlijk afhangen van het feit hoe die nieuwe aankopen zich zullen aanpassen aan de rest van het team. Daar zal een vakman als Julien Peelman o.i. wel raad mee weten. (b.a.d.) Sparta Appels, dat zich vorig seizoen op de valreep kon redden, zit met vraagte kens wat de nieuwe kompetitie betreft. Kan het zich opnieuw handhaven in derde provinciale of zit er de volgende maan den meer in Ook de nieuwe trainer Eddy De Vroe, een zeer ambitieus man, kan hierop niet zo direkt een antwoord geven. Hij zegt ons«Ook al zijn de middelen beperkt, dan toch zie ik het zitten. Er kan wat groeien uit de huidige spelerskern, ook al is die beperkt. Met veel goeie wil kan men bergen werk verzetten. Tijdens de oefenpartijen werd een nieuw systeem uitgedokterd en dat viel best mee.» Sparta wierf Danny Van Praet aan en de Hamse jongeren Jos Geerinck en Frangis Van Ingelghem. Positief is het feit dat Dirk Raes weerkeert naar de oude vertrouwde stal. Voor het werk tussen lat en palen werd beroep gedaan op Marco De Wae- geneer (SK Lebbeke). Langs de andere kant gaf politieman Bert De Mey de voor keur te gaan voetballen voor KAV Den dermonde en trok Geert Christiaens naar Buggenhout. Daarenboven is er nog een goed element als Chris Rosez. Die is pas binnen enkele weken beschikbaar inge volge een heelkundige ingreep. (b.a.d.) Via de eindronde wist Juventus Schoon- aarde verleden seizoen door te stoten naar derde provinciale. Wat wordt het nu voor de Juventus-boys na die promove ring. Als we sekretaris Beuckelaere mo gen geloven is de handhaving in de nieu we reeks van primordiaal belang. «We starten in de reeks met Schellebelle, SK Overmere, Lede, Wichelen en andere als totaal onbekende klubs. Het wordt dus zeker wikken en wegen, vooral nu we niet meer kunnen rekenen op de diensten van onze puncher Marc Rombaut, die het bij Erembodegem hoger ziet zitten. We willen echter nooit de loopbaan van een speler in de weg staan. Ook inzake de leiding is er een wissel te noteren. Wer ner Quipor stopt en wordt vervangen door de Wetterenaar Herman Vereec- ken.» In hoeverre is Juventus nu versterkt om het behoud in derde provinciale te kun nen verzekeren In de eerste plaats zal Juventus kunnen rekenen op het talent van Guy Holbrecht, Peter Smekens en Frankie Rauwoens. Verder kwamen Bart Brondeel en Peter Galle van Serskamp overgewaaid. Bovendien kwam Mario Baeyens terug van Oudegem. Van hem wordt verwacht dat hij de rol van Mare Rombaut zal kunnen overnemen. (b.a.d.) Voetbal. De nochtans sterke ploeg van Schellebelle, versterkt door David Stroobants en Patrick Kleerboudt, verloor tegen SK Overmere met 1-0 maar ging winnen bij Valentino's met 1-3 (mt) voetbal, üe reserven van SOS Schellebelle wonnen met 0-2 tegen hun kollega's van SK Overmere en klooten ook die van de Valentino's met 0-6 (mt) vorige jaren en bekwaam moet zijn om in vierde provinciale E een vooraanstaande rol te vertolken. Tijdens de voorbije oe fenwedstrijden kwam hij reeds tot enkele i positieve bevindingen die in de goede richting wijzen. Links en rechts, zoals bv. j in de verdedigingszone, moet nog wat i bijgesleuteld worden. Maar vreugdevol stemt dan weer het feit dat hij vooraan over beweeglijke spitsen beschikt. (b.a.d.) voetbal. Valentino's Overmere kon het niet bolwerken tegen het hoger spelend Schellebelle al speelde het een goede partij (mt) VK Hamme, dat moet opboksen tegen derdeklasser VW Hamme, blijft ondanks deze serieuze konkurrentie, naarstig ver der werken om een ploeg uit te bouwen die moet mogelijk maken om hoger op de rangtabel te klimmen. Kan dat al volgend seizoen Klubdirigent De Malssche blijft duidelijk met beide voeten op de grond, zeggende «We willen dit seizoen nog niet te hoog van de toren blazen, maar alleszins is het onze bedoeling betere resultaten af te dwingen en een ere plaats te veroveren. Vorig seizoen heb ben we vastgesteld dat het ontbrak aan trefkracht. Derhalve wierven we Didier De Busschere van SK Grembergen en Marc Van De Velde van Zele Heikant aan.» Verder rekent SK Hamme op de goede prestaties van Benny Polfliet, Peter Al- paerts, Chris Van Damme, Marc Van Buyten, Johan en Benny Waegeman en Guy Quintelier. Deze laatste moet de ge kwetste doelman Boerjan vervangen. Jongeren als Johan Marien en Danny De Vijlder krijgen een nieuwe kans in het fanionteam. VK Hamme zal volgend sei zoen op het sportieve vlak geleid worden door Walter Van Haver, de ex-jeugdkoör- dinator van KAV Dendermonde. (b.a.d.) Voetbal. De resen/en van Valentino's Overmere verloren met 0-6 tegen die van Schellebelle nadat ze een irfde^VE}6 goede eerste helft speelden (mt) lil s®P»mDerj3 S. haar 1 zesde seizoen. Werd tijdens de eerste jaren heel wat leergeld betaald, dan is men bij FC Aalst zo ver gevorderd dat men het predikaat «middenmoter» mag opeisen. Vorig jaar zat er meer in dan het binnenrijven van 30 punten, maar diverse kwetsuren staken een stokje voor de hogere ambities. Dat is aan speler-trainer Walter Van Den

De Voorpost | 1992 | | pagina 18