Gasten tonen titelambities Lebbeekse voetbalsprokkels Trainer Thielemans best tevreden met resultaat h Eendracht Zele - S.K. Ronse: 0-4 V J De Voorpost - 28.8.1992 - 19 VOETBAL Beker van de Denderstreek Finale Beker van Oost De finale om de beker van Oost was in feite een ideale waardemeter voor Een dracht omdat het in de wei mocht tegen S.K. Ronse dat door trainer Jaak Goos- sens al bestempeld werd als de titelkan didaat in bevorderingsreeks A waarin ook de gestreepten thuishoren. Een Ron se dat over miljoenen beschikte om zich te versterken en dat deed met de aan koop van o.m. Michel Derouck (Kortrijk), John Fouquet (AA Gent), Dieter Schwabe (Eendracht Aalst), Luc Cocquyt (AA Gent), James Bell (Boom), Yves Deprae- ter (Harelbeke), Tom Ide (AA Gent) en Tomislav Steinbrücker (Osijek - Joego slavië). Een weelde voor trainer Bo Braem, in tegenstelling met trainer Goos- sens die zich moet tevreden stellen met jongens uit eerste provinciale die hun uiterste best doen, maar echt er niet bovenuit torenen. Van het goede te veel Trainer Goossens was tevreden dat het gedaan is met de beker van Oost en de beker van België. Op tien dagen tijd dien de zijn kern vijfmaal aan te treden en dat is echt van het goede te veel. De frisheid is weg, de spanning blijft en dan moeten optornen tegen een S.K. Ronse dat glo baal bekeken zich zeker de betere toonde en dat onder leiding van spelmaker Der ouck. We stelden de vraag aan trainer Goossens of hij het zal houden met een driemansachterhoede. Zoals we al op merkten in vorige wedstrijden, hebben trainers vlug door dat Eendracht te pak ken is langs de flanken. Dat deed Ronse ook want de spitsen trokken de mandek kers en de libero mee naar het centrum en dan lagen beide flanken breed open om daar opkomende kanthalfs te laten inspurten en kansen te scheppen. De Eendrachttrainer wees er op dat de gast en dat zelfde systeem toepassen maar met dat verschil dat bij Ronse, onder impuls van de vaardige Derouck, vanuit het middenveld de aanvallen veel rapper en snediger werden opgezet dan bij Een- dracht waar men het leder te graag in de voeten hield en in de breedte bouwde. Het is nog niet voor de punten, vertelde J?ak, waaruit we besluiten dat hij er wel wat zal aan doen in de kompetitie om die boulevards met spelers te bevolken. Bij Eendracht ontbraken Patrick Maache en Philip Plaetinck die gekwetst aan rust toe waren, maar die komen wel speelklaar tegen 6 september. Zondag 30 augustus speelt Eendracht een oefenpartij op Boortmeerbeek, een eerste provincialen De wedstrijd Eendracht heeft in de beker van Oost al tweemaal de beker gewonnen. In 1985 won het met 1 -0 tegen Jong Lede en in 1989 versloeg het Aalter met 3-1. Het speelde nog twee finales en wel in 1986 op Deinze waar de wedstrijd eindigde op 0-0 maar in de strafschoppen verloor Eendracht met 7-6. In de finale op Racing Heirnis Gent in 1988 verloor Eendracht met 2-1 Nu ging het de boot in op eigen terrein met zware 0-4 cijfers. Terecht verdiende zege van de gasten die knap akteerden en dit onder impuls van spelverdeler Derouck die met de maats uit het middenveld Eendracht wegtikte en dan spleitende voorzetten uitdeelde naar de flanken, van waarop de bal naar de Brit Bell werden gestuurd die dan op zijn beurt aflegde voor maats. De eerste kans was voor Ronse toen uitblinker Derouck op rechts Foucquet vrijspeelde maar Danny Van Puyvelde wist met de voet redding te brengen. Aan de overkant probeerde Fiers het met een ver schot op vrijschop maar de bal ging naast de rechterstaak. De bezoekers na men meer en meer het heft in handen en kwamen rond het kwartier goedkoop op voorsprong. Bij een duel in het straf schopgebied deed een sliding van Peter De Vleeschauwer het leder bij keeper Van Puyvelde belanden en ref. Tassiaux be oordeelde dit naar de nieuwe spelregel en meteen een onrechtstreekse vrij schop vanop 11 m. Eendracht was nog de muur, praktisch op de doellijn, aan het opstellen toen Derouck netjes naar de vrijstaande Bell schoof en die had maar in te duwen. Ronse bleef veldmeester- schap houden en met snel en aange naam spel werd de Eendrachtverdedi- ging onder druk gezet. Een knal van dichtbij afgevuurd door Foucquet werd door Danny in hoekschop geweerd. In het derde kwartier echter kwam Een dracht doelman Vandendriessche bela gen. Eerst met een doorbraak van De Beule wiens voorzet door Fiers te lang onder kontrole werd gehouden om de scorekans te kunnen afronden. Reactie was er direkt langs Derouck die de bui- tenspelval omzeilde maar net op tijd door De Vleeschauwer de bal werd ontfutseld Philip Seymortier toonde dan op de lin kerflank zijn balvaardigheid met een drib belnummer en schoot uit schuine positie voorbij de S.K.-doelman maar een ver dediger kon nog net de bal in hoekschop doen afwijken. Bij balverlies, net voor de rust, van De Vleeschauwer kreeg Der- maux de kans om 2-0 op het bord te zetten maar vlamde over. De Beule waagde ook zijn kans bij een slecht ont zetten van de bezoekende verdediging maar zijn knal zoefde nipt naast de recht erstaak buiten. Overrompeling in tweede helft In het vierde kwartier bleef Eendracht druk uitoefenen op de gasten en het leek er op dat de gelijkmaker op het bord zou komen. Na actie Seymortier-Fiers besloot Fiers nipt over;. Nadien dribbelde Seymortier Valentino's 1 Schellebelle 3 Wij hadden uitgekeken naar deze ont moeting van een vierde- tegen een der- deprovincialer en wij wisten dat de be zoekers een sterke en sportieve ploeg hadden. Van de thuisploeg wisten we weinig en daarom gingen we er even ons licht opsteken. Eerst speelden de reserven van beide klubs. De scheidsrechter had het niet nodig gevonden om te komen opdagen maar dat zou toch niets aan de uitslag veranderen; 0-6. De eerste helft was het bekijken waard maar nadien was de kous af. Ook voor de eerste elftallen kwam geen fluitenier te voorschijn en daarom werd een beroep gedaan op Henri Roels, die het trouwens zeer goed deed. Trainer Tielemans kon nog geen beroep doen op Flor Van impe en daardoor was het middenveld verzwakt. Dat werd al duidelijk rond het kwartier na een snelle start van Schellebelle. Van Wezemael kreeg zowaar een vrijgeleide en zijn schot schroeide de vingertoppen van doelman Simons. Hij toonde een mooie parade maar de bal vloog toch via de paal binnen0-1. De bezoekers, met speler-trainer Verbe- stel in de hoofdrol, bleven de bal beter rondspelen en de thuisploeg zag op die momenten alle kleuren van de regenb oog. Ze kraakte in al haar voegen maar plooide niet. Hoe verder de eerste helft vorderde hoe meer de Valentino's in de wedstrijd kwamen. Trainer Thielemans bleef er rustig bij en deelde zijn bevelen uit om het middenveld in handen te hou den. Uitvoeren is echter wat anders... We zagen er Danny Van der Stricht wer ken als een paard. Hij deelde met allure gepaste voorztten uit maar kon niet ver hinderen dat Hendrickx iedereen verraste en de score verdubbelde met een ge plaatste kopbal0-2. Valentino's panikeerde zeker nog niet en opnieuw in de aanval loste Guy Ver- schueren een schot, waarmee de bezoe kende doelman Schudding meer last had dan hem lief was maar en man in vorm als Schudding kan altijd iets meer en het bleef bij 0-2 In de tweede helft werd Gerd Jacobs vervangen door Peter De Greef en even later de gekwetste Guy Verschueren door Nick Verberckmoes. Luc Maes, in goede doen, moest naar voren schuiven en dat wierp vruchten af. Uit een pass van spel verdeler Van der Stricht kon Maes met een 18-karaats lob er 1 -2 van maken. De thuisploeg zette nu alles op alles en de bezoekers kregen het zwart voor de ogen. Valentino's bleef beuken op de bezoekende defensie maar die had al voor hetere vuren gestaan en bleef over eind. Toen kwam de klap op de vuurpijl. Bij een bezoekende corner was laatste man Uyttersprot mee naar voren geko men en 1-3 op de 75ste minuut. De wedstrijd was gespeeld en de bezoe- zich een vrije weg en met een afstands schot dwong hij de ingekomen doelman De Kimpe tot een save. Maar na dat kwartier kende een eerste tegenstoot van Ronse al succes en meteen stond Een dracht K.O. Bij een hoekschop werd het leder afgeweerd en De Praeter trapte naar doel waar Znamenacek de bal tegen het net deed afwijken. Een koud stortbad voor Eendracht dat nadien toch wel over rompeld werd door de snedige gasten die alle registers opentrokken en doel man Van Puyvelde nog tweemaal kans loos versloegen. De derde treffer (68') kwam er op doorsteekpas van Cocquyt naar De Praeter die laag in doel besloot. Nummer vier mocht genoteerd bij het ingaan van het laatste kwartier, na een driehoekskombinatie Foucquet-Bell-De Praeter. Van op rechts werd het leder naar de opgeschoten Bell gestuurd die met een kopbal aflegde voor De Praeter en Van Puyvelde kon vissen. Geel voor Seymortier en Foucquet. De ploegen Eendracht: Van Puyvelde, Janssens, Verwilligen, Christiaens (46' Bracke), De Beule, Fiers, Toujani, De Vlieger (57' Van Bogaert), Seymortier, Maes, De Vlee schauwer. S.K. Ronse; Vandendriessche (46' De Kimpe), Steinbrückner (75' Ide), Schwa be, Derouck, Frique (71' Karbo), Bell, Depraeter (83' Badgie), Znamenacek, Foucquet (80' Cieters), Houllier, Der- maux (60' Cocquyt). edw Voetbal. Ronny Thielemans, trainer van Valentino's, heeft zeker de no dige referenties (mt) kers waren duidelijk tevreden met het resultaat. Ook de thuisploeg maalde er niet om. Trainer Thielemans kan nog wat bijsleutelen in het besef dat verliezen tegen een sterk akterend Schellebelle helemaal geen schande is. Zondag wordt er op verplaatsing ge speeld tegen Smetlede. Een lastige kar wei M.T. Valentino's-SOS Schellebelle 1-3. Terwijl 'generaal' Hugo Verbestel toekijkt zal Andy Cornelis het Valentino's-kamp zuiveren (mt) Valentino's-SOS Schellebelle 1-3. Peter Simons perste er alles uit maar moest toch drie doelpunten toestaan (mt) Valentino's-SOS Schellebelle 1-3. In het begin van de wedstrijd werd vooral slag geleverd op het middenveld met Danny Van der Stricht als grote veldheer (mt) Voetbal. Boonwijk en Lutterzele moesten tegen mekaar in de clinch voor de Beker van de Denderstreek (foto auv Voetbal. Lutterzele kampt nog met afwezige spelers en dat liet zich merken tijdens de wedstrijd tegen RC Boonwijk voor de Beker van de Denderstreek (foto guy) Rapide Lebbeke oefende vorige zondag tegen de Brabantse eersteprovincialer Delta Londerzeel. Namen de Brabanders tijdens de studieronde het heft in handen, dan manifesteerde Rapide zich na zowat een kwartier wedstrijd duidelijk als de best kombinerende ploeg. De thuisploeg drukte haar overwicht bovendien uit in doelpunten drie tijdens de eerste en twee tijdens de tweede speelhelft, zodat Londerzeel met een forfaitscore huiswaarts werd gestuurd. Aanwinst Tom De Visscher demonstreerde zijn thorinstinkt, hij nam drie van de vijf doelpunten voor zijn rekening. Twee van zijn drie treffers waren overigens knappe staaltjes van traptechniek. Wat belooft voor de kompetitie. De aftrap van voornoemde wedstrijd werd gegeven door professor Roger J. De Wiest, ereburger van Lebbeke. Hij was blijkbaar van zijn inspanningen van daags tevoren - toen liep hij tijdens de ASLK-meeting op de Lebbeekse piste 2 x 100 m. en 1 x 60 m vlak - gerekupereerd. Scheidsrechter met dienst was trouwens ook een LebbekenaarAriaan De Waele. Hij moest het echter zonder grensrechters stellen. Rapide Lebbeke is van plan de openingswedstrijd van het seizoen op zaterdag avond 5 september te programmeren. Gewacht wordt, aldus sekretaris Eddy Van Overstraeten, op de toestemming van tegenstander Sint-Lievens-Houtem. Rapide betwist op zondag 30 augustus te 16 u. op het eigen terrein een oefenwedstrijd met Eendracht Opstal als tegenstander. SK Lebbeke oefende vorige zaterdag tegen Terjoden. Verloor de wedstrijd met 2-3. Niet zo'n drama, maar erger voor SK is het uitvallen, ingevolge kwetsuur, van Jean-Pierre Hals. Hierover Willy Meert, SK-pr«Jean-Pierre viel uit in de eerste minuut van de tweede helft. Zijn voet kwam verkeerd neer. Van enig kontakt met een andere speler was geen sprake. De gewrichtsbanden boven de enkel zouden zijn gescheurd. Wat een onbeschikbaarheid van twee a drie maanden voor gevolg kan hebben. Inderdaad een geweldige streep door onze rekening. Jean-Pierre Hals is immers één van de beste mandekkers uit eerste provinciale. Trainer William Cooreman zal nu, op amper twee weken voor het begin van de kompetitie, een wisseloplossing moeten uitdokteren. We zijn er zeker van dat hij er, gezien zijn ervaring, het beste zal van maken. De trainer heeft trouwens nog altijd niet een type-elftal tussen de lijnen kunnen brengen. Aanwinst Frank Schelkens is immers nog altijd gekwetst, maar zou van de week de trainingen hervatten. Vraag is natuurlijk of hij tegen het kompetitiebegin de konditionele achterstand zal hebben weggewerkt. Het was in dat verband overigens jammer dat hij zaterdag niet kon beschikken over Herman Van Langenhove en Frans Peleman, die beiden in het buitenland vertoefden. Ze hadden daartoe wel de toestemming, maar als bestuur zie je dat in dat stadium van de voorbereiding niet graag gebeuren. Positiever was de vaststelling dat nieuwkomer Wim Gabriëls in de wedstrijd tegen Terjoden andermaal tweemaal skoorde. Sommige supporters laten, na de nederlaag tegen Terjoden, reeds negatieve klanken horen. Trekken de kwaliteiten van de SK-aankopen in twijfel, Als bestuur, aldus nog Willy Meert, mogen we ons niette vlug laten beïnvloeden. Wij beseffen evenwel dat SK het dit seizoen allesbehalve makkelijk zal hebben Er zal geknokt moeten worden. Alle ploegen hebben zich versterkt. Wij denken dat wij ook versterkt uit de transferperiode gekomen zijn. SK Lebbeke oefende gisteren donderdag tegen Eendracht Zele en betwist morgen zaterdag de laatste voorbereidingswedstrijd. Het gaat dan op bezoek bij Lutterzele. Aanvang van de wedstrijd 19 u. De voltooiing van de nieuwe SK-kantine nadert met rasse schreden. Ramen en beglazing werden reeds geïnstalleerd en de meubilering en de tapinstallatie werden van de week geleverd. Alles zal in orde zijn om op 13 september, bij de eerste SK-thuiswedstrijd met Lovendegem als tegenstander, de supporters te ontvangen. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1992 | | pagina 19