jaarbeurs van start gegaan Geert Neckebroek (Mere) en Dirk Van Herreweshe (Erpe) wandelen voor Moeder Aarde in Amerika Weekblad W3?i Jcj Durine- en Baardegem weer in rep en roer voor Faubourg b 1 Koninklijke Aalsterse Uienpastei n 7/ Een gastronomische parel aan de kroon van de Koninklijke Slagersgilde De Voorpost VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1992 45e JAARGANG NR. 34 - 50 F Stad en bedrijven moeten hand in hand gaan ■HMHMI Zaterdag werd de 45ste Jaarbeurs van Aalst officieel geopend. Burgemees ter A. De Maght kreeg de eer en het genoegen het officiële lint te mogen doorknippen waarop ze samen met de vele genodigden een rondgang maakte door de beurs en een praatje sloeg met de standhouders. De jaarbeurs is de traditionele hekkesluiter van de Aalsterse vakantiefees telijkheden. Presentatie en vormgeving krijgen in het kommercieel gebeu ren dat de jaarbeurs is steeds meer belang. De konsument wordt gekon- fronteerd met een zeer groot aanbod, maar alleen wie zich stylvol en toch opvallend weet te profileren, zal de aandacht naar zich toe halen en het gewenste resultaat bereiken. Schepen Bourlon van middenstand en ekonomische ontwikkeling van de stad Aalst hield tijdens de open ing een opgemerkte toespraak over de rol van de overheid bij de promo tievoering voor de KMO's. Hij stel de dat er zich in de regio Aalst een enorme bedrijvigheid ontwikkelt en dat die bedrijvigheid zich ook voor een groot deel afspeelt in Aalst zelf. Inzake tewerkstelling scoort Aalst dan goed 38% wat de handel be treft en zelfs 60 wat de industrie aangaat. Bovendien is Aalst een centrum van instellingen. Nationale diensten hebben er zich gevestigd wat niet te onderschatten is. Daar naast is Aalst ook een kultureel cen trum. Voor de schepen is het over duidelijk dat Aalst ook in de toe komst een belangrijke funktie zal blijven vervullen. 'Aalst zal in het Europa van morgen een rol blijven spelen', zo verklaarde hij waarna hij dieper inging op de toekomstmoge lijkheden van de kleine- en middel grote ondernemingen. De KMO's vervullen naar zijn zeggen een be langrijke rol in de regio. Hun aantal stagneert en dat zal sporen nalaten. Volgens de schepen dringt schaal vergroting zich op en wordt een on derlinge samenwerking steeds meer en meer een noodzaak. Zoals ook de permanente vorming een nood zaak zal worden. Lees door op p. 4 wmmtammmatam Vorige week vertrokken Geert Neckebroeck uit Mere en Dirk Van Herre- weghe uit Erpe, samen met Bart Liebaut uit Lede en Dirk Abeel uit Wieze, naar Amerika om er de laatste duizend kilometer mee te wandelen in de tocht 'Walk across America for Mother Earth'. Van Schiphol gaat het naar New York om vandaar uit de reeds wandelende groep aan de Grand Canyon te vervoegen. In feite is de volledige tocht vijfduizend kilometer lang en stappen honder den reeds sinds 31 januari van New York naar het Indianengebied in de Nevadawoestijn. Erpe-Mere. Merenaar Geert Neckebroeck die aan de voettocht in Amerika deelneemt en zo het lot van de Indianen in de belangstelling wil brengen (jv) Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. Pie, Jef of Pol. je leest er alles over op pagina 8 (a) Columbus en Indianen Het initiatief werd eigenlijk geno men in Gent door P. D'Huyvetter die vorig jaar al kontakten legde na onderhandelingen met verschillen de Indianenstammen. De tocht 'Walk across1 America for Mother Earth' wordt gemaakt naar aanlei ding van het 500-jarig herdenken van Columbus, Dit gebeurt wel op verschillende manieren en zeer offi cieel. maar met de mars naar de reservaten van de Indianen wil men de andere zijde van die viering be lichten. Het gaat hier feitelijk om het lot van de Indianen in de belangstelling te brengen, een lot dat op bepaalde plaatsen en in diverse omstandighe den tragisch mag genoemd worden. Met deze mars wil men de bevolking overal in de wereld - niet alleen in Amerika - sensibiliseren en de thuislandsituatie in de reservaten benadrukken. In hun eigen land worden ze trouwens met een speci aal statuut belast net zoals nog an dere volksgemeenschappen in an dere gebieden van de wereld. In hun eigen land worden ze stiefmoeder lijk behandeld en kunnen zich heel weinig laten gelden bij eventuele mistoestanden die er trouwens tal rijk voorhanden zijn in hun terugge drongen reservaten. Zo zijn ze evenmin vertegenwoordigd in de UNO omdat ze niet als deelstaat erkend zijn. Bijgevolg is het hen on mogelijk internationale verdragen af te sluiten. Ze hebben al zo weinig inspraak in hun thuisland Amerika, laat staan op internationaal vlak. Als voorbeeld waartegen weinig of niets gedaan wordt, stelt men de dumping van afval van kernenergie waarvoor de Amerikaanse autori teiten vooral het Nevadagebied uit kozen waar trouwens het thuisland van de Indianen dichtbij ligt. Zon der inspraak op nationaal noch op internationaal vlak kan de Indiaan se bevolking niets ondernemen. Het is de bedoeling om met de voet tocht dergelijke wantoestanden in de internationale belangstelling te brengen en het lot van de Indianen positief te doen veranderen. Ver mits er ook nog andere volkeren in zo een situatie leven, plant men voor later op het jaar, een interna tionale konfcrentie waarop ver schillende soortgelijke volkeren zullen aanwezig zijn, o.a. Eskimo's, Aboriginals en volksgroepen uit Si berië. In oktober zal men een inter nationaal verdrag voorbereiden voor 1993, dat tot 'Internationaal Jaar van de Inheemse Volkeren' zal uitgeroepen worden. Dit moet dan de aanleiding worden om deze volksgroepen een stem te geven in de wereld en ze als maatschappelijk mondig te aanvaarden in hun eigen land en in de wereld. Voettocht De tocht voor 'Moeder Aarde' is I een Vlaams initiatief waarvoor nu reeds honderdtwintig, zowel jeugd als volwassenen, mensen aan het stappen zijn sinds 31 januari. Er Aalst. Opening Jaarbeurs. Ermocht bestwat meer volk afkomen op de officiële waren ook initiatieven vanuit Duits- °Penin8 (a> land, Nederland en Italië maar in deze landen werd het aantal deelne mers tot 25 eenheden beperkt. Aan gezien er meer vraag was, hebben degenen die met hun eigen delega tie niet meekonden, zich bij de Vlaamse deelnemersgroep aange sloten. Alle delegaties komen sa men in Santa Fé waar zelfs Japan ners hen komen vervoegen. Het is de bedoeling dat de voet tocht, die in New York vertrok, om via oorspronkelijke nomadenroutes van de Indianen, in een reservaat aan te komen. Lees door op p. 4 Aalst. Opening Jaarbeurs. Burgemeester De Maght mocht het lin t doorknippen a Aalst. Opening Jaarbeurs. Nog even overleg plegen (a) Op 21 juli werd ter gelegenheid van de Nationale Feestdag door de Gouverneur van de Provincie Oost-Vlaande ren de oorkonde overhandigd aan een afvaardiging van het bestuur van de Aalsterse Slagersgilde. Hierbij ontvangen zij het recht voortaan de titel Koninklijke Maatschappij te voeren. Deze oorkonde zal voortaan prijken op ccn voorname plaats op het bureel van de Slagersgilde in de Geraardsbergsestraat 97 te 9300 Aalst. Ter gelegenheid van het toekennen van deze Koninklijke titel werd door een gewiekste slager, lid van de vereniging, een formule uitgewerkt van een nieuwe pastei. Deze kreeg meteen de naam van 'Koninklijke Aalsterse Uienpastei' opgeplakt. Deze benaming legt meteen het verband tussen een typisch Aalsters gerecht en het toekennen van de Koninklijke titel aan de Slagersvereniging. Het gerecht werd op punt gesteld door slager Paul Roelandt uit de Bremtstraat 122 te 9320 Nieuwerkerken. Dc samenstelling van de nieuwe pastei wordt via het sekretariaat meegedeeld aan alle geïnteresseerde leden van de Slagersgilde. Ter gelegenheid van de jaarbeurs zal op 30 augustus vanaf 11.30 u een slagersbuffet ingericht worden voor het brede publiek. Hierbij zal men uitvoerig kunnen kennis maken met dit nieuwe gerecht. Bovendien is de opbrengst van dit buffet bestemd voor de sociale werken van de slagersvereniging. Ter gelegenheid van de oude ambachtenmarkt zal trouwens een stand opgesteld worden naast de ingang van het stadhuis. Hier zullen gratis proevertjes uitgedeeld worden. Aldus zal het brede publiek kennis kunnen maken met een fijn nieuw streekgerecht. Smakelijk en van harte welkom op 30 augustus en 6 september.

De Voorpost | 1992 | | pagina 1