KAVD-jeugd wil niveau behouden jnwerk Turnklub St.-Paulus Met totaal nieuwe ploeg Hopen op beter seizoen Vertrouwen in de jeugd Verloren terrein herwinnen Eindelijk naar derde Valentino's Overmere Hf FC Baasrode SK Grembergen Vclll Stdft 111 NddltCft SK Oudegem Red Star Opdorp 20 - 28.8.1992 - De Voorpost VOETBAL Na een verblijf van vier jaar donderde FC Baasrode terug van tweede naar derde provinciale. Door insiders was die val voorspeld. Men steunde zich op het feit dat FC zich ieder jaar moest weren als een duivel in een wijwatervat om toch maar niet te moeten degraderen. Dat kan inderdaad een tijdje duren, maar uitein delijk kan men de valbijl toch niet vermij den. Maar goed, gedane zaken hebben geen keer en die mening is ook sekretaris Callaert toegedaan. «De wil is aanwezig om flink te presteren in onze nieuwe reeks. Langs de andere kant staat de nieuwe trainer Frank Roelandt voor geen gemakkelijke taak. Om diverse redenen vertrokken heel wat bekende gezichten naar andere voetbaloorden en dienden we als het ware een totaal nieuwe ploeg aan te kopen», zegt sekretaris Callaert. Op een rijtje heten die nieuwe elemen- Valentino's Overmere wil niet eeiiwig als een staartploeg versleten worden. In dat kader werd Rony Tielemans als oefen- meester aangeworven. Die heeft als ex- speler bij Antwerp, Sporting Lokeren en FC Boom heel wat ondervinding opge daan onder bekwame leermeesters. Voorzitter De Bonte heeft er in ieder geval moed op. Hij zegt«Ik zie de toekomst hoopvol tegemoet, We hebben heel wat versterking laten aanrukken om in ieder geval een beter seizoen neer te poten. De kern van vorig jaar is gebleven, maar voor het middenveld werd versterking gevonden in de persoon van Dany Van Der Stricht, een ervaren element dat bij SK Overmere als de architekt van de ploeg gold. Verder wierven we nog als verdediger Patrick Ongena aan en uit Meulestede komt de talentrijke spits Guy Verschueren over. Bovendien ben ik ver heugd dat de jongeren Gert Jacobs en Peter De Greef met de kern mogen mee draaien Tijdens de voorbereidingsperiode boek ten de Valentino's reeds enkele hoopvol le resultaten met o.m. een overwinning tegen Serskamp en een gelijk spel tegen Wichelen. Dat zijn tenslotte twee ploegen die dit seizoen niet ver van de kop zullen te vinden zijn. (b.a.d.) TURNEN De KAVD-jeugd deed het vorig seizoen nen omgaan met jeugd zijn belangrijke Nieuw zijn Yves Van Driessche, leraar uitstekend. In de provinciale kompetities voorwaarden. lichamelijke opvoeding, bij de miniemen, haalden alle ploegen een technisch hoog Men hecht zeer veel belang aan de op- Kris Van Huynegem, leraar en Marnix niveau, wat zich vooral voorde miniemen en scholieren vertaalde in de beste resul taten. De preminiemen werden nog maals kampioen. Het was dan ook voor de mensen van het jeugdbestuur een serieuze opdoffer dat vang en het aanleren van de elementaire voetbalbeginselen bij de kleinsten. Daar om kiest men daar bewust voor tech nisch zeer sterke trainers met voldoende zeggingskracht. In deze optiek is J.P. Dullers met zijn ervaring als speler in Heyman, werkzaam bij BLOSO, bij de knapen en Nico De Batselier, bezig aan door de mindere prestaties van het eerste tweede klassevoetbal de gedroomde elftal de jeugd dit jaar van deelname aan trainer-vader voor de duiveltjes, het provinciaal voetbal zal verstoken blij- Jos Borghijs eveneens met heel wat er ven. varing als Heizeltrainer neemt de premi- Gedane zaken nemen echter geen keer. niemen onder zijn hoede. Techniek staat Het jeugdbestuur wou de inspanningen hier meer dan waar ook op de eerste van jaren niet laten verloren gaan en plaats. Jos Borghijs is trouwens ook besloot daarom op de ingeslagen weg lesgever aan de Antwerpse trainers woensdagnamiddag en vrijdagavond is hij dan ook bij iedere training aanwezig. Verder op de ingeslagen weg Hoe dan ook, het jeugdbestuur wil de de Heizelschool, bij de scholieren" Het trend van de laatste jaren verderzetten. zijn allemaal jonge mensen vol ambitie Men denkt zeker niet aan afbouwen. Het die vanuit hun beroep en opleiding uitste- beschouwt dit jaar dan ook als een over- kend pedagogisch geschoold zijn om gangsjaar. Men wil zeker de vooruitgang jeugd te begeleiden. die men de laatste jaren op organisato- De doelmannen van de jeugdelftallen risch en sportief vlak heeft gemaakt niet worden nog eens apart onder handen laten verloren gaan. Ook dit jaar heeft genomen door Paul Hofman, wiens faam men tien jeugdploegen in kompetitie. Zo wil men klaar staan om zo vlug mogelijk weer in het provinciaal voetbal te stap pen, hopelijk al volgend jaar. Aan de voort te gaan. Op dè eerste plaats door de uiterst vakbekwame trainersgroep sa men te houden. Hierin is men groten- Aandacht voor de jongsten De keuze van de jeugdtrainers wordt bij KAVD zeer bewust gedaan. Technische bekwaamheid én het verantwoord kun- school. Dirk Van de Putten, grote onderscheiding bij zijn laatste Heizelexamen, staat dit jaar in voor de juniors. Hij beschikt over een kwalitatief en kwantitatief sterke groep waarvan ook een aantal spelers de B- kern zullen vervoegen. Roger Frangois zal zich ontfermen over de eerstejaars-miniemen. op dit gebied alom bekend is. André Heyman jeugdkoördinator Met het aantrekken van André Heyman als jeugdcoördinator heeft men de ge paste persoon gevonden die volledig past in de optiek van het jeugdbestuur. Men wil ook duidelijk streven naar konti- nuiteit in deze funktie. Naast tal van orga nisatorische werkzaamheden en de koördinatie tussen de verschillende ploe gen zal hij ook de begeleiding van de nieuwe trainers op zich nemen, leder andere kant wil men zeker ook in de streek toonaangevend blijven wat betreft de jeugdopleiding. Dat men hierin nog altijd slaagt blijkt uit het feit dat nog altijd heel wat jeugdspe lers uit naburige klubs zich door KAVD aangetrokken voelen. SK Grembergen was op de transfermarkt wens al 15 duiveltjes bereid gevonden weinig bedrijvig. Men wil het wellicht om de eerste voetballessen te ontvangen weer aanpakken met het eigen jeugdig jn het shirt van SK Grembergen. (b.a.d.) potentieel dat het vorig seizoen zeker niet slecht deed en zich uitstekend wist aan te passen in het fanionteam. Deze stelling wordt ook beaamd door voorzitter Herman Burghgrave«Vorig seizoen eindigde SK op een gedeelde vierde plaats met Tielrode. Dat heeft uite raard het vertrouwen gesterkt in de ploeg. Vooral de jongeren, die nu al een jaartje ervaring hebben opgedaan, draai den goed mee. Zoals vorig jaar hebben we geen overtollige financiële risiko's genomen. Daardoor is onze kern niet zo breed en hopen we van schorsingen en kwetsuren gespaard te blijven. We be schikken over specifieke spelers voor iedere plaats in het elftal. Er mag echter in de loop van het seizoen niet te veel gebeuren. Dat zou de homogeniteit fel schaden.» SK Grembergen kan vanaf begin septem ber weer rekenen op de roetine van doel man De Bruyn en dienst substituut Gun- ther De Leenheer. Op het middenveld vinden we sterke krachten als Bart No bels, Said Tahiri en Chris Mertens weer u Bo«ndienwerdh*b^e|ihet v^LZllle ZenfLngoec leugdkomite uitgebreid. Er werden trou- oog jn y De schoolpoorten worden geopend op dinsdag 1 september maar Turnklub Sint-Paulus gaat van start vanaf maan dag 7 september. Na de vakantie dienen de stramme spie ren losgemaakt te worden. Bekwame lesgevers staan ter beschikking om ie dereen, van kleuters tot 50-plussers, te begeleiden en te bekwamen in het uitvoe ren van de oefeningen. Turnklub Sint-Paulus, synoniem voor ontspanning, inzet, plezier, wilskracht, biedt opnieuw een boordevol wekelijks turn- en jazzdans programma aan, waar op iedereen welkom is. Er zijn enkele wijzigingen in de uurrege ling en de liefhebbers van jazz-dans kun nen zich verheugen op een nieuwe zeer bekwame lesgever. Inschrijvingen tijdens de maand sep tember Haaltert, turnzaal Berwinne Kersken, gemeenteschool Denderhoutem, sporthal Geplande aktiviteiten Zaterdag 21 en zondag 22 november tiende groot eetfestijn in feestzaal Chris ma te Kerksken, Zondag 27 december; gewestkam pioenschap turnen voor jongens en meisjes van het gewest Dendermonde in de sporthal te Denderhoutem Jeugdvoetbal. De juniores van KAVD wonnen met overtuiging het tornooi van Standaard Wetteren (td) Voetbal. In het 'Burentornooi' stonden SK Erembodegem en FC Aalst tegenover mekaar (da) SK Oudegem heeft serieuze inspannin- William Vereecken bij Wieze. gen geleverd om zijn team te versterken. De nijverige sekretaris Hector Lam- De ambitie is dus duidelijk, nl. het verlo- brecht, die jarenlang de spreekbuis was ren gegane terrein in derde provinciale voor de pers, wordt opgevolgd door de weer innemen. Als trainer werd de oud- jongere pr-man Van Eetvelde. Die ziet de speler Eddy Saerens aangeworven. Met situatie van SK als volgt hem verschijnen als nieuwelingen Leo «Het is geen geheim dat we onze verlo- Wuytack.de puncher van RoburMoerze- ren plaats in derde willen terugwinnen, ke en Patrick Verhelst, eveneens Robu- Derhalve moeten we tenminste tussen de rist. Van Heikant Zele kwam Steven eerste drie eindigen. Dat zit er wel dege- Blancquaert overgewaaid. Bart Van de lijk in. De kern is verruimd en tijdens de Walle werd definitief overgenomen van oefenwedstrijden tegen Boonwijk, Ap- SK Berlare en Peter De Looze (E. Zele) pels en Schoonaarde konden we vast- verlengde zijn kontrakt met een jaar. stellen dat het al klikte tussen de gekende Langs de andere kant gaat William Gorlez garde en de nieuwkomers.» weer zijn tenten opslaan bij Robur en (b.a.d.) Red Star Opdorp doet ieder jaar pogin- om diverse redenen beschikbaar waren, gen om door te stoten naar derde provin- Ik heb echter een stijgende kurve vastge- ciale, maar komt telkens iets tekort om steld.» die droom te verwezenlijken. Op de cru- Voor een mogelijke promovering kan oe- ciale momenten laten de Red Star Boys fenmeester Mare Beeckman rekenen op het afweten en moeten ze zich tevreden de ex-Spartanen Quinten Vergauwen en stellen met een ere-plaats. Zo ook verle- Nico Coppens en op de diensten van den seizoen toen ze als nummer zeven Pascal Laenens (Malderen), Rudy Mar- over de eindmeet bolden. neffe (Mariekerke) en Jan Vergauwen Sekretaris Wim Mosselman «We ste- (HO Merchtem). Verder keerde Chris Van ken het niet onder stoelen of banken Dooren terug naar Lippelo en Pascal De onze ambitie blijft een promovering naar Grande naar de kuststreek, vanwaar hij derde provinciale. Onze voorbereidings- afkomstig is. periode was zeker niet slecht, ofschoon (b.a.d.) op een bepaald moment niet alle spelers Zaterdag 24 en zondag 25 april 1993 turnfeest in de sporthal van Denderhou tem Inlichtingen: tel. 053/83.02.74 en 053/83.59.13. Voetbal. De bakploeg op de barbecue van de KAVD-jeugd (mt) ten doelman Luc Verstrepen, DirkWau- ters (Malderen), Dirk De Munck (Aalst), Guy Van der Straeten (Lokerse), Filip Peleman (Lebbeke), Leo Van Damme (Wichelen) en Geert Waumans (Sint- Amands). Die moeten optrekken met de oud-gedienden Koen Gyssens, Frank Van Dorp, Jos Van Lancker, Didier Wau- ters, Eric De Decker, Nico De Braecke- leer, Bart Saerens en Bart Claes. (b.a.d.) Jeugdvoetbal. André Heyman. jeugdkoördinator van KAVD (td) Voetbal. Nadat zij op Zuun met 0-2 gingen winnen, lieten de KAVD-spe- lers zich de barbecue van de jeugd lekker smaken (td)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20