Walivo's bekervoetbal r Walivoteek Wijzigingen van het laatste uur Varent-Broekstraat winnen Opstals stratentornooi vy 22 - 28.8.1992 - De Voorpost de voetballende LIEFHEBBERSVOETBAL Walivo's info Bekerwedstrijden van 29 augustus (zaterdag) heen en terug 1Temsica-Nancy Boys (14.30) SR: De Loose G. 2. Portaels 1 -KI. Sinaai SR: Janssens L. 3. Den Bos 1-Siera 1 SR: Steeman E. 4. Wijnveld 1 -De Vlasbloem SR: Bals E. 5. Oud Geel 1 -Fortuna Nantes SR: Van Remoortele J.P. 6. VKW 70-Avanti (14.30) SR: Foubert R. 7. RC Grembergen-Rembrandt FF: 0-5 8. Hemelaer 1-Puyvelde SR: Windey R. 9. Raap-Briel SR: Vergauwen J. 10. St. Vrienden-Corner FF: 5-0 11Moerheide 1 -Bondgalm 1 SR: Lamote G. 12. Sportwereld-Geratex SR: Beniers D. 13. Woodstock 66-Mllano SR; Pleunis A. 14. RS Bosdorp-Altodie SR; Pannecoucke R. Bekerwedstrijden van 29 augustus Rechtstreekse uitschakeling 15. Trap. Steels-De Strijders SR: Steeman M. 16. Jong Pekton-Herten Heer SR: Van Cleemput D. 17. Tripoli-Bristol SR: Laheyne W, 18. Scoutshuis-lnval Boys SR: Laheyne E. 19. Familia-Bingo Boys (14.00) SR: Deckers E. 20. FC Rif-Koningshof SR: Verhelst A. 21Karree-De Kroon (16.00) SR: Deckers E. 22. Katasvilla-Hof v. Gremb, SR: Bruggeman W. 23. Ankerhof-Dino Boys SR: Rousseau P. 24. Novelty-Pony 2 (16.00) SR: V.d. Voorde A. 25. Avo-Leopoldstad SR: Verhelst D. 26. N. Sportvriend-Rodeo (16.30) SR: Uytdenhouwen M. 27. Videoclub-Tromp SR: De Corte A. 28. Eendracht-Luitentuit (14.00) SR: V.d. Voorde A. 29. Welkom Sport-Venco (14.00) SR: Uytdenhouwen M. Mogen niet deelnemen aan de bekerwedstrijden RC Grembergen: forfait op finale 1992 Corner: incidenten op finale 1992 Bekerwedstrijden van 30 augustus (zondag) heen en terug 1Cera Stekene-lnter Decor 2. Zeemeermin-V.d. Voorde 3. Makkers-Were Di 4. Favo-Siera 2 5. Geywa-Progress 6. Troch Textiel-Luitentuit 7. SK Bosdorp-Oud Geel 2 8. Pony 1-Bondgalm 2 9. Beckers-Portaels 2 10. Jong KWB-Briel 2 11. De Cock-Klub 65 12. Atlantic-Scoutshuis 81 13. Den Bos 2-Cado 14. Spaans Kwartier-Volksunie SR: Van Cleemput D, SR: De Loose G. SR: V.d. Voorde A. SR: Janssens L. SR: Steeman E. SR: Dekkers E. SR: Bandrani M. SR: Baert E. SR: Boënne A. SR: De Keyzer M. SR: Rousseau P. SR: Sack R. SR: Foubert R. SR: Van Puyenbroek R. Bekerwedstrijden van 30 augustus Rechtstreekse uitschakeling 15, Siera 4-Wijnveld 3 SR: Steeman M. 16. Wijnveld 2-Gouden Leeuw SR: Uytdenhouwen M. 17.1000 Appels-Kommersanten SR: Bruggeman W. 18. Hemelaer 2-Samara SR: Schaeck F. 19. Witte Pen 1-Metallo's SR: Deschamps B. 20. Jong Rembrandt-Bo Min 77 SR: Dullaert J. 21Den IJzer-Klokhuis SR: Van Vlierberge M. 22. Bridge-Moerheide 2 SR: Verscheuren F. 23. Brouwershof-Witte Pen 2 SR: De Ruyser G. 24. Oostberg-KWB Stekene SR: Van Boven M. 25. Post-De Roos SR: Roosenboom W. 26. Wembley-Oud KWB SR: Torfs A. 27. KWB St,-Anna-Azalea SR: Windey R. 28. Koekoek-SK Belsele SR: Pannecoucke R. 29. Young Bristol is vrij Na een reeks klubtornooien en dito vrienden- wedstrijden is het uiteindelijk zover. Gedaan ook met het aftellen voor de meer dan talrijke ploegen van het liefhebbersvoetbal en tijdens het komende weekend, wordt het al menens. Ook bij Walivo waar de eerste ronde van het bekervoetbal wordt aangekondigd met een enigszins gewijzigde formule. Terug naar het suksesrijke verleden trouwens toen telkens een zaterdagse en een zondagse ploeg de algemene bekerfinale speelden. Destijds ook steeds de match van het prestige met inmid dels al Sen duidelijke winstbalans in het voor deel der zaterdagse vertegenwoordigers Zaterdag Een eerste ronde van Walivo's bekervoetbal met heen- en terugmatchen voor de ploegen uit de eerste en tweede afdeling. Een her nieuwd systeem dus met diverse mogelijkhe den en een eventueel slippertje der toppers, kan nadien ook nog worden hersteld. De ver- rassingen worden hierdoor echter een beetje afgezwakt alhoewel bij de eindafrekening van dit stelsel, toch al drie zaterdagse regioploe- gen het bekervoetbal kunnen vergeten. Een logische uitschakeling ook voor twee topklas- sers in de dubbele strijd tegen evenveel reeks genoten. Voor VK Den Bos en VK Siera staan de kansen zowat gelijk ondanks het feit dat in kompetitieverband tijdens het vorige seizoen, VK Den Bos het maximaal aantal punten skoorde in de twee matchen tegen VK Siera. In het bekervoetbal presteerde deze laatste ploeg dan weer uitstekend en werd slechts in de achtste finales door FC Oud Geel - dat uiteindelijk de cupfinale won tegen DVK Avan- ti - op een zijspoor geschoven. Het bevesti gen van deze gunstige trend wordt voor VK Siera nog even afwachten en bij VK Den Bos dat toen door een disciplinaire maatregel voor het bekervoetbal was uitgesloten, wil men zich alleszins rehabiliteren. Bij de lottrekking had FC Stille Vrienden als nieuwe eersteklasser, misschien op een ge makkelijker tegenstander gehoopt. De reputa tie van FC Corner is bij Walivo duidelijk gun stig en ook in het bekervoetbal wordt nogal vrij goed geskoord Een ticket voor één der finales werd voor de Hammenaars zelfs geen uitzon dering alhoewel de resultaten niet altijd als schitterend konden worden beschouwd. Op dit niveau waren de prestaties van FC Stille Vrienden echter minder met in het vorige sei zoen al een direkte uitschakeling bij AC Gera- tex tijdens de eerste ronde. In het seizoen '90-'91 skoorde de ploeg uit Moerzeke-Kastel evenwel veel beter en de groen-witten bereik ten toen ook nog de achtste finales^. Een dubbele konfrontatie en een uitschakeling ook voor SK Moerheide of FC Bondgalm. Een tweevoudige derby eveneens met mis schien logisch ook de betere kansen voor de laatstgenoemde ploeg. Als basis daarvoor kunnen de suksessen uit het verleden worden voorgeschoven met in het jongste kampioen schap slechts een uitschakeling in de achtste finales door de latere bekerfinalist DVL Avanti. Toen ook nog één der betere momenten uit een duidelijk afgenomen prestatievermogen van FC Bondgalm dat in een tweetal tornooien als voorbereiding, nog afwisselend skoorde. Zelfs vrij gunstig als derde bij DVL Avanti en tijdens het vorige weekend dan minder goed met een laatste plaats op het tomooi van FC Favo in Belsele. Het konditiepeil bij FC Bond galm is dan ook nog wisselvallig en daarvan zou SK Moerheide dat in het vgrige seizoen tot de tweede ronde doordrong, wel eens van kunnen profiteren. ais eersteklasser wordt FC Sportwereld te gen AC Geratex uitgespeeld Eigenlijk geen gemakkelijke opdracht want de ploeg uit Sint-Niklaas werd in het bekervoetbal telkens en alleen door vertegenwoordigers uit de topreeks afgeremd. Bij FC Sportwereld skoorde men echter al beter. Vooral nog tij dens het seizoen '89-'90 toen als FC Welkom kampioen werd gespeeld in de zaterdagse tweede klasse en ook nog de algemene beker finale tegen DVL Avanti werd gewonnen. Hoogtepunten welke nadien nog amper wer den bereikt en in de jongste kampagne, was er al de uitschakeling bij FC Klein Sinaai in de tweede ronde. In twee beurten moet FC Sport wereld het echter kunnen waarmaken tegen AC Geratex en belangrijk, wordt alleszins de verworven afstand in eigen huis. In een bijkomende reeks van het bekervoetbal heeft RC Grembergen in het vorige seizoen nog uitstekend gepresteerd. Toen werd ook FC Oud Geel als de kampioen uit de zondagse topreeks uitgeschakeld. Door een groot aantal blessures geraakten de paarsbroeken daarna nog moeilijk aan een voltallige ploeg en voor de troosting door het verlies tegen FC Spaans Kwartier, moest zelfs worden afgehaakt. Dat is nu al helemaal vergeten en bij de start van het nieuwe seizoen, worden de verwachtingen duidelijk positief ingesteld. Vooral voor het bekervoetbal met FC Rembrandt als eerste tegenstrever en de zelfzekerheid van RC Grembergen, wordt misschien nog ingegeven doordat de ploeg uit Sint-Niklaas slechts één maal de tweede ronde bereikte in een tweetal vorige kampioenschappen. Ook AVC De Vlasbloem heeft in het beker voetbal nooit naar de hoge toppen gegrepen. Een uitschakeling kwam er meestal in de eerste ronde en om dit thans te vermijden, moet in twee beurten méér worden geskoord dan FC Wijnveld. Niet gemakkelijk trouwens daar de ploeg uit Sinaai in het vroegere kom petitievoetbal ook al de betere was van AVC De Vlasbloem en het verschil in goals, werd toen ook nogal duidelijk uitgedrukt. Vooral dan in het Waasland waar er in het jongste seizoen nog zes werden géinkasseerd. Op een herha ling zijn de geel-blauwen uit de Denderstreek alleszins niet ingesteld en voor de terugmatch wil men ook nog alle winstkansen behouden. Bij RC Raap een misschien nogal logisch verlies beperken, wordt voor FC Briel belang rijk. De ploeg uit Buggenhout won in '90-'91 ook al Walivo's cupfinale tegen FC Comer en het seizoen daarvoor was het ook al bingo tegen dezelfde Hammenaars in een bijkomen de bekerkompetitie. In het vorige seizoen werd FC Briel echter in de tweede ronde al uitge schakeld door FC Oud Geel na de toegevoeg de strafschoppen en deze laatste ploeg, won uiteindelijk ook nog de beker. Waaruit kan worden besloten dat de rood-groenen zich niet zomaar laten doen en RC Raap, is meteen ook verwittigd. Voor de zaterdagse derdeklassers wordt het al een direkte uitschakeling. Om dit te vermijden krijgen een aantal regio- Stratentornooi in Buggenhout-Opstal. De ploeg van de Varent- en Broekstraat won het tornooi (foto guy) ploegen het beslist niet gemakkelijk. Bepalend voor het resultaat bij die matchen wordt dan ook nog het tikkeltje geluk. Misschien nog het belangrijkste bij voetbal en op het veld van FC Welkom Sport, zou FC Venco dit wel eens best kunnen gebruiken. Twee ploegen welke voordien in de beker nog niet tegen elkaar werden uitgespeeld. Wel in kompetitiever band en over een tweetal seizoenen terug, werd het voor elk éénmaal winst. Telkens in eigen huis ook en dat voordeel, moet FC Venco nu maar even doen vergeten. Dok FC Inval Boys trouwens dat de niet ongevaarlijke verplaatsing maakt naar FC Scoutshuis in Sint-Niklaas. In het verleden was het bekerliedje voor beiden telkens al rap uitgezongen. Vooral dan de twee laatste sei zoenen en met nog een duidelijke verliesskore in de eerste ronde. Straks blijft er echter ééntje over en in Buggenhout, wordt duidelijk op FC Inval Boys ingezet. In Dendermonde gebeurt dat op FC Tripoli alhoewel VC Bristol er alleszins niet wordt onderschat. Een ploeg welke in het vorige seizoen toch ook de derde bekerronde bereik te en voor FC Tripoli, kon hetzelfde resultaat in '90-'91 worden gesteld. In het kampioen schap daarop werd de Denderploeg al in de eerste ronde uitgeschakeld. Toen speelde FC Tripoli ook nog een uitstekende match en verloor slechts met één doelpunt verschil bij FC Bondgalm als een destijdse topklasser. Als vice-kampioen in de zaterdagse derde afdeling was het debuut van FC Avo bij Walivo duidelijk suksesrijk. Ook in het bekervoetbal werd toen door de Hammenaars goed ge skoord en alleen een spijtig misverstand, leid de tot een diskwalifikatie in de derde ronde bij DVL Avanti. In dit opzicht zou VK Leopoldstad nu als een haalbare kaart kunnen worden beschouwd. Nochtans wordt een overdreven zelfvertrouwen voor de Wurtens geen aanra der want de ploeg uit Sint-Niklaas, kwalifi ceerde zich toch al tweemaal na elkaar voor een tweede ronde. In '88-'89 won FC Hof van Grembergen de titel in de zaterdagse tweede afdeling en ook nog de Vrije Beker van Walivo tegen FC Jong Pekton uit Stekene. Een éénmalige kompetitie toen en sindsdien is het bij de Denderploeg allemaal duidelijk afgezwakt. De geel-roden werden inmiddels al terug naar de derde klas se verwezen en in het bekervoetbal werd het telkens ook een onmiddellijke uitschakeling. Of FC Hof van Grembergen zich zal kunnen rehabiliteren tegen FC Katasvilla, is een ande re vraag. Deze onlangs nog opgestarte ploeg en new-comer bij Walivo, speelde tijdens het vorige weekend nog een opmerkelijk tornooi bij DVK Ankerhof in Sint-Niklaas. Ook de finale met verlengingen trouwens en daarin skoorde FC Wijnveld éénmaal wat tevens voldoende was voor het verlies van FC Katasvilla. De gemakkelijkste opdracht van de derdeklas sers uit de regio is blijkbaar nog voor FC Pauls Videoklub uit Hamme. In de jongste kampagne werd deze ploeg slechts in de tweede ronde uitgeschakeld en FC Tromp, realiseerde dat het seizoen voordien. Twee teams, een beetje op hetzelfde niveau ook en in Hamme wordt alleszins op het thuisvoor deel gerekend. Zondag Ook dezelfde formule voorde zondagse eerste en tweedeklassers met een uitschakeling na een dubbele matchbeurt. Normaliter mag dat voor FC Bondgalm tegen FC Pony geen pro blemen opleveren want de Hammenaars heb ben al andere ploegen doen struikelen. Vooral Sinds het doorspelen van Walivo's nieuwe voetbalreeksen met aansluitend ook de terreinen der ploegen, is er in laatste instantie nog gewijzigd: FC Liliane Boys wordt thans FC Inval Boys. De thuismatchen van FC Klein Sinaai worden gespeeld in de Pastoor Van Lierdestraat, rechtover de kerk der Hellestraat in Stekene. De thuismatchen van FC Herten Heer worden gespeeld op het oud terrein van 1000 Appels (thans FC Rif), aan de Grote Baan in Waasmunster. De thuismatchen van FC Bingo Boys worden gespeeld op het terrein van RC Raap aan de Passtraat in Sint-Niklaas. Matchverslagen De publieke belangstelling voor de diverse klubtornooien in Dender en Waas, kon meestal als bijzonder talrijk worden beschouwd. Straks ook bij het opstarten van Walivo's nieuwe voetbalkampioenschappen en duidelijk wordt dan ook de interesse voor de matchkommentaren nadien. Sinds vele jaren al met het patent in deze kolommen en vanaf volgende week wordt de reeks welke telkens ook een bepaalde populariteit losweekte, terug hernomen. Voor de ontelbare fans van het amateuristisch voetbal wéér alles over hun favoriete- of wijkploeg. Om dit allemaal in de beste omstandigheden te realiseren, is een bereidwillige medewerking belangrijk en ook noodzakelijk. Een spontaneïteit welke destijds ook door Walivo's scheidsrechters en een aantal klubafgevaar- digden in al dan niet uitgebreide matchinfo werd omgezet. Altijd interessant trouwens en op al deze belangloze inspanningen, wordt ook nu weer gere kend Kim dan in het verleden en de Wuitens zijn toen ook meermaals tot de finale doorgedrongen. Ook niet altijd zonder sukses en die gunstige perio de, is nadien dan stelselmatig afgezwakt. Een hoogvlieger werd FC Bondgalm in het vorige seizoen alleszins niet en met de bekerstart tegen FC Pony, kunnen de rood-witten ook het begin van de heropstanding realiseren. Ergens wordt dat voor VK Den Bos moeilijk want FC Cado uit Stekene won in '88-'89 al de beker en heeft zich nadien ook nog bij de laatste vier geklasseerd. In kompetitieverband skoorde VK Den Bos eveneens geen punten tegen de grensbewoners. Een nul op acht was dan ook het resultaat van de laatste twee seizoenen en indien VK Den Bos zich thans voor een volgende ronde kan kwalificeren, wordt dat voor de Hammenaars alleszins een merkwaardige prestatie. De kansen voor een verdere kwalifikatie mo gen voor FC Geywa ook nogal hoog worden ingeschat. Het bekerverleden kan voor de Hammenaars ook als uitstekend worden be schouwd en door FC Progress, werd diezelfde trend echter niet eens bereikt. Nochtans wer den de beide ploegen in de eerste ronde van het vorige kampioenschap al uitgeschakeld. Toen misschien nogal verrassend maar FC Spaans Kwartier en FC Beckers pakten nadien een reekstitel en speelden ook nog de vierde en derde ronde van het bekervoetbal. Voor FC Geywa wordt het nu anders en in de thuisbeurt tegen FC Progress, wordt voldoende afstand nemen nog bijzonder belangrijk. De bekerkonfrontaties tussen FC Favo en VK Siera 2 worden straks misschien in een apar te sfeer gespeeld. De Hammenaars gaven in laatste instantie nog forfait voor het klubtor- nooi van FC Favo en begrijpelijk, was men vorige week in Belsele niet helemaal gelukkig. Dit nochtans terzijde gelaten moet de voorkeur toch aan de Belselenaren worden gelaten. Deze bereikten in het vorige seizoen ook al de vierde ronde en voor VK Den Bos werd het kaarsje reeds na de tweede beurt uitgeblazen. Alhoewel Jong KWB Elversele in de zondagse tweede afdeling A kampioen werd, konden dezelfde referenties niet in het bekervoetbal worden voorgelegd. Het werd bij SK Moerhei de al een uitschakeling in de eerste ronde en in dat verband presteerde FC Briel beter. Die ploeg geraakte toen ook nog een stapje verder en afgaande op de kompetitieresultaten tus sen beiden, worden de bekermatchen met Jong KWB Elversele en FC Briel als tegenstan ders bijzonder spannend. Ondanks het feit dat VK Siera 4 in het kam pioenschap der tweedeklassers een veel be tere plaats afdwong dan FC Wijnveld 3, bereik te deze laatste ploeg toch de tweede ronde in het bekervoetbal. Betrouwbare konklusies kunnen daaruit echter niet worden getrokken. Vooral niet omdat de uitslagen op de speelka- lender tussen die twee, in het vorige seizoen duidelijk in het voordeel van VK Siera 4 wezen. Dertien goals tegen één zegt trouwens vol doende en met een beetje minder, zijn de Hammenaars straks ook al tevreden. Misschien wordt het voor FC 't Klokhuis moeilijk om zich straks voor een volgende bekerronde te kwalificeren Nieuweling FC Den I Jzer uit Sint-Gillis-Waas heeft voordien in 't Vlaams Sportverbond al degelijk geskoord en dat zou bij Walivo wel eens verder kunnen worden doorgetrokken. Bijvoorbeeld al tegen FC 't Klokhuis dat zich echter niét zomaar zal laten doen. Een tweetal seizoenen terug werd zelfs de derde ronde in het bekervoetbal be reikt en FC Geywa won toen moeizaam van de geel-groenen en slechts na de bijkomende strafschoppen. Met een nieuweling wordt ook SK Moerheide gekonfronteerd. De referenties van FC The Bridge uit Stekene zijn ook nogal gunstig en bij 't Vlaams Sportverbond werden de rood zwarten ook als één van de betere ploegen beschouwd. Toch kunnen de winstkansen niet helemaal worden afgeschreven. Dat was ook duidelijk in de vorige kompetitie toen de Wui tens de derde ronde bereikten en door FC Real Witte Pen slechts met de strafschoppen wer den uitgeschakeld Kim Stratentornooi in Buggenhout-Opstal. De ploeg van de Krapstraat (foto guy) Stratentornooi in Buggenhout-Opstal. Ondanks de regen toch veel belangstelling voor echtgenotenzoons, verloofden, enz. (foto guy) De zesde editie van het Opstals straten tornooi voetbal, vorige zaterdag betwist op het terrein van Eendracht Opstal, ken de een flinke bijval. Nadat in de voormiddag de schiftings wedstrijden betwist werden, evolueerde men 's namiddags, via de wedstrijden voor de 5de, 6de, 3de en 4de plaats naar de finale toe. Deze finale werd betwist tussen de Krap straat en de Varent-Broekstraat. Laatstgenoemde ploeg haalde het uitein delijk, via de strafschoppen met 4-3. (pwr)

De Voorpost | 1992 | | pagina 22