Eerste zege voor Frank Saey en Peter Pots Velina wielerfederatie 24 - 28.8.1992 - De Voorpost WIELRENNEN VWF-wielrenrien. In Welle won Wilfried De Pauw de C1-reeks terwijl Frans Van Floofde C2-reeks op zijn naam schreef (xl) A-reeks Kris Verhasselt en Mare De Peuter Een verrassend slot aan het einde van een boeiende koers, kris Verhasselt ver schalkte in de laatste honderden meters kampioen Geert Van Speybroeck terwijl Mare De Peuter wel moest winnen. Ten eerste werd zijn uiterlijk er niet mooier op met al dat struikgewas op zijn gezicht en dat mocht er niet af zolang hij niet gewon nen had enten tweede verjaarde dochter Vanessa, Reden genoeg dus om eindelijk eens deftig te voorschijn te komen. Amper waren de 56 A-renners de baan opgestuurd of men voelde dat er elektri citeit in de lucht hing. Waren het de talrijke premies Nee, het was De Peu ter, zoals hierboven beschreven, die, in- gezelschap van Ronny Samson, er duch tig de zweep op legde. Na deze inzet zou het niet meer stoppen en reeds na twee ronden fietsten er tien renners aan de leiding. Daarna nog 20 en dan de rest. Er werd toen twee ronden lang keihard ge fietst en dit resulteerde in een kopgroep van twaalf die definitief wegwas. Een eerste peloton van 19 renners noteerden we half-wedstrijd op 1en de rest op 1 '40". Ook de twaalf vooraan bleven niet samen en vijf renners rukten zich los Verhasselt, Van Speybroeck, De Peuter, De Mits en Stefaan Van Duissche. Jefken Devits probeerde nog alleen het gat te dichten maar het lukte niet. Vooraan ver loor Van Duissche nog voeling en werd door de achtervolgers opgeslorpt terwijl ook Rudy De Jonghe wegens pech de kopgroep moest laten gaan. De vier ble ven voorop en het was Kris Verhasselt die verrassend won van kampioen Van Speybroeck en De Peuter had geen moeite met de nochtans sterk fietsende De Mits. Achter die vier kregen we Devits en Tas en ouderdomsdeken Aimé Mi- chiels. Verder Carlos verstraeten, Baeyens, Ketels, Van Duissche en De Jonghe. Ook de 19 achtervolgers kwa men volledig uiteengeslagen over de meet terwijl het laatste peloton reeds in de voorlaatste ronde moest spurten voor de plaatsen. Zondag in Welle De uitbaters van café Eendracht met wedstrijdpromotor Luc d'Haeseleer hadden voor een gans vernieuwde omloop ge zorgd. Weliswaar geen gemakke lijke maar toch een betere dan vroeger. De organisatie was per- fekt en hoofdsponsor Bert-Verze- keringen mocht terecht fier zijn. Gemeenteraadslid Herman De Backer, naar wie de ereprijs ge noemd was, hield na afloop van de wedstrijden in de zaal van het café een gesmaakte rede, waarin hij ie dereen dankte om het welslagen van deze sportnamiddag. Waarna sponsors, medewerkers en de winnaars met familie en het ganse VWF-team werden uitgenodigd op een grootse receptie, met spek voor ieders bek. Het raadslid wil het volgend jaar nog beter doen, al liep deze zaak nadien in het café wel wat uit de hand. ereplaatsen aaneen maar het orgelpunt ontbrak nog steeds. Nu, in een vinnig spurtje met zijn vluchtgezel Kris Dierickx, eveneens op zoek naar zijn eerste palm, slaagde Peter erin om een zuchtje sneller zijn wiel over de meet te gooien en hij kon zijn vreugde de vrije loop laten. Zijn dorpsgenoot Herwig De Meyer was er als de kippen bij om hem geluk te wen sen. Ook Herman Moerenhout de pallie- ter uit het Aalsterse, had nog wat goed te maken na zijn laatste rit van het kam- VWF-wielrennen. Pascal Booremans (C1) en Frangois Vandael (C2), winnaars in Evergem (xl) VWF-wielrennen. In Evergem was Johnny Michiels de snelste van de B'-reeks terwijl Frank Ve Idem an de B2-reeks won (xl) C-reeks Wilfried De Pauw en Frans Van Hoof Met een bliksemstart van Gustaaf Sonck en René Droesbeke zat het spel al vlug op de wagen. Vooral de talrijke premies waren er de oorzaak van dat het tempo nooit luwde en er steeds nieuwe gezich ten aan het kommando kwamen. Ook Jean Geerinck probeerde het meermaals maar kreeg geen vrijgeleide. Kampioen Wille liet een tijdje zijn driekleurige trui bewonderen maar verder dan enkele pe- mies geraakte hij ook niet. Het was lechts bij het ingaan van de laatste ronde dat etienne Rolus een lichte voorsprong kon nemen. Hij werd achtervolgd door Van Hoof en toen beiden op het punt stonden te worden ingelopen, zette Rolus zich recht. Van Hoof bleef doorgaan, achter aan werd er even geaarzeld en de vogel was gaan vliegen In de spurt voor de tweede plaats om de zege bij de C1-ren- ners was het Wilfried De Pauw die het haalde vóór Frangois Van Dael, ^-kam pioen Patrick Verekens en een verras send goede Jean Geerinck, Eddy Van de Kerckhove, Julien Simoens, dan C2- kampioen Jerome Wille en een tandeloze Louis De Boeck,.. pioenschap. Hij deed het met punch in de spurt en dat kostte hem meteen een bakje kriek voor de dames aan de inschrij vingstafel. Dat deed olijke Herman met het paardedotje echter zeer graag. Reeds van in de eerste ronde zag men dat Moerenhout en Mare Duquesne, ook al ontgoochelend in het kampioenschap, er tuk op waren om schitterend te presteren er er vandoor gingen. Mare werd echter door pech uitgeteld. Na dit duo was het weer Dirk Verguit die zijn stempel op het wedstrijdverloop zou drukken, eerst in gezelschap van Harmei Van den Bos- sche en Richard De Bruyn en daarna alleen. Dirk kreeg echter nooit meer dan 20" voorsprong en moest op twee rond- j en van het einde het hoofd buigen. Het peloton, nog een 35 man sterk, brak toen in twee. Kampioen Luc Ruys kreeg een klapband en viel. Hij sleurde nog drie renners mee maar gelukkig zonder veel erg. Daardoor kregen we een kopgroep van 15 die voorop zou blijven. In de laatste ronde geraakten Pots en Dierickx nog weg en Gryseels won de spurt bij de B'-renners vóór Daniël Noens en Johan Derijcke terwijl Moerenhout Maldrie, Cornell's en De Lange achter zich hield. A-reeksFrank Saey en Willy Van Dijck Frank Saey, na zijn vakantie reeds flink op dreef en uitblinker in tal van wedstrijden, was verrassend sterk in de laatste proef van het kampioenschap en werd beloond met een zilveren medaille. Nu heeft hij die lijn doorgetrokken, op de lastige omloop van Welle kon hij bij het ingaan van de laatste ronde een 50 meter voorsprong nemen en alleen A2-kampioen Willy Van Dijck slaagde erin om nog bij Frank te geraken. Meteen zijn eerste zege maar zeker niet de laatste. Voor kampioen Wil ly Van Dijck zijn 15de zege. De A-renners hebben er een boeiend kijkstuk van gemaakt en heelwat renners hebben doodop de eindmeet niet ge haald. De eerste demarrage was van Johan Hutsebaut en Rudy De Jonghe. Dan gin gen Stammeleer, Van Damme, Heymans en Verhasselt er keihard tegenaan. Al deze vroege aanvaller zouden hun in spanningen later moeten bekopen Wan neer A. Michiels, de zeer aktieve M. Heymans en Danny Van Damme voorop geraakten leek het erop dat dit wel eens de goede ontsnapping kon zijn maar toen Van Damme zich liet afzakken, waren ook de twee anderen eraan. Slechts op' drie ronden van het einde kregen we de definitieve breuk toen dertien renners ontsnapten. Deze dertien bleven samen tot bij het ingaan van de laatste Tonde. Toen ging Frank Saey en het was weer kampioen Van Dijck, die voordien reeds als laatste in gezelschap van Ronald Ad- riaenssens vooraan was gekomen, die nu de ultieme jump van Frank nog kon beantwoorden en dus mee als glansrijk J laureaat, samen met Frank Saey de bloe men mocht in ontvangst nemen. Toch hoorden we Van Dijck nog voor de micro zeggen dat het die dag niet al te best ging In het spurtje van de achtervolgers won i Adriaenssens nipt vóór Jozef Devits, Eric j Francke en Kris Verhasselt, opgelet crossers We hebben reeds ontelbare telefoontjes j gekregen om inlichtingen over de cros sen. Volgende week zullen we die i prachtige agenda publiceren. Toch wil len we even de sluier oplichten en de start j van het seizoen vermelden. Wie meer inlichtingen wenst kan die bekomen bij Gustaaf Sonck op 053/78.94.49. Start der crossen 17 en 18 oktober te Erpe. Trofeefeest op 24 en 25.10.92 te Beve- ren. Kampioenschappen van Oost-Vlaande- ren te Baardegem en nationaal kam pioenschap in Denderleeuw. Volgende wedstrijden Zaterdag 29 augustus in Flobecq, Rue des frères Gadreau, feesttent. C start om 13u00 voor 7 ronden of 50 km, B om 14u15 voor 8 ronden of 58 km en A om 16u15 voor 10 ronden of 72 km. Prijzen 23.000 fr, omloop II. Er is gele genheid tot barbecue na de wedstrijden. B-reeksPeter Pots en Herman Moerenhout VWF-wielrennen. Kris Verhasselt (A1) en Mare De Peuter (A2), winnaars in Evergem (xl) Peter Pots mocht eindelijk eens de ar men in de hoogte steken. De renner uit VWF-wielrennen. Peter Pots (B\I en Herman Moerenhout (B2), winnaars het naburige Denderleeuw reeg wel de 'n We//e (x0 VWF-wielrennen. In Welle won Frank Saey de reeks A1 en Willy Van Dijk de A2-reeks (xl) C-reeks Pascal Borremans en Fran- tien leiders leek het pleit beslecht. Ronny 5°is Van Dael De Wilde doorzag de situatie en reageer- 71 renners werden de baan opgestuurd de in gezelschap van Hugo Verjans om met daarbij de kersverse kampioenen de kloof te dichten. Dat ging echter niet Danny Verekens en Jerome Wille in hun en achteraf kregen ze gezelschap van gloednieuwe truien om de zeven ronden B1-kampioen Luc Ruys, Mare Hendrickx af te leggen. Gustaaf Sonck en Polleke en Walter Beerens. Toch bleven die vijf Dessein, met de crossen in het vooruit- sterke kleppers hangen op 45" en die zicht, legden er reeds onmiddellijk de kregen de tien nooit meer te pakken. Ook pees op en reden een paar kilometer Norbert Steels, A. Cools, H. Cornelis, J. voorop. Toen gingen Freddy De Blieck, De Baets en M. Bauwens geraakten nog Gerry Steenssens, Henri Moens en Luc uit de greep van het peloton, maar dat Vettenburg er vandoor. Zij reden twee was dan ook alles. De spurt van het ronden voorop maar hun voorsprong peloton ging naar R. marissens, vóór P. was nooit groter dan 150 meter en dan Muys, E. David en Mare Diependaele. moesten ze weer in het peloton, onmid- Vooraan gingen de tien samen naar de dellijk grepen Jean Geerinck en Vic Jans- eindmeet en het was Veldeman die van sens hun kans maar ook dat ging niet ver op kop, een ultieme aanval van John- door. Ondertussen kregen we achteraan ny Michiels afsloeg en knap won. Verder 'het drama Louis De Boeck'. Louis had Dirk Verguit als derde en Hendrik Vermei- juist gedronken van zijn bus toen hij zich ren zevende. Geen bloemen dus voor de wat verslikte en moest hoesten...hop, jarige René Marissens. zijn bovenste bieterkes eruit. Onze kloeke Zaterdag in Evergem 175 renners aan de start. Dat had men nog nooit meegemaakt op de wijk Hulleken in Evergem. Dat de organisatoren al jarenlang gewend zijn om koersen in te richten kon men zien aan de modelorganisatie, de prachtige omloop van 7 km met brede wegen en de prima-verzor ging van alle VWF-medewerkers. Toch waren ze zo in de wolken dat volgend jaar de V. W.F. ook met de kermis present zal zijn. Dendermondenaar stond voor de ver scheurende keuze, doorrijden of op zoek gaan naar zijn gebit. Dan maar rechtsom keer gemaakt en hij vond wonder boven wonder zijn gebit terug, dat nog goed was voor de dienst. 'In het vervolg leg ik ze in een doosje aan de start', zei Louis. Intussen poogden Frans Van Hoof, Ferre De Donder en andere Rolussen nog iets te forceren maar tevergeefs. In de laatste ronde kregen we nog Leonce Van der Linden, die een paar kilometer lang trachtte op te boksen tegen het peloton maar in het zicht van de meet moest hij buigen en toen wipte Cornel Van Gorp weg op amper één kilometer van de meet. Hij gaf alles en het leek gewonnen spel maar op 500 meter wipte ook Borre mans nog weg en die slaagde erin om juist voor de meet Van Gorp te remonte- ren en te winnen vóór een wriemelend en spurtend peloton, waar uiteindelijk Van Dael als winnaar uitkwam bij de C2's, vóór kampioen Jerome Wille en Gaston Van Den Hoecke. Dan Wilfried De Pauw, Hans Blanchaert en C1-kampioen Danny Verekens, die samen met Wille een gan se dag in de vuurlinie had gestreden en zo hun trui alle eer hadden aangedaan. B-reeksn Johnny Michiels en Frank Veldeman VWF-wielrennen. Aankomst van Willy Van Dijck in Welle. Zijn moe der legt alles vast op de gevoelige plaat (xl) Frank Veldeman, de vliegende dokter uit Appels, is wellicht aan het beste seizoen van zijn loopbaan bezig. Nu kon hij een vlucht met Johnny Michiels in zijn voor deel beslissen. De wedstrijd werd al vlug in een vaste vorm gegoten. De plaatselij ke Ronny De Wilde had de eerste premie op zak gestoken toen Veldeman en Mi chiels er vandoor trokken. Geleidelijk aan kwamen Tuypens, kampioen Germain D'Hondt, Etienne Gryseels, Luc De Coen, Achiel verriest, Luc Cocquyt en de Den- dermondenaars Dirk Verguit en Hendrik Vermeiren zich vooraan nestelen. Met

De Voorpost | 1992 | | pagina 24